1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
نظارت بر ۶۶۰۰ واحد عرضه دام در ایام نوروز در اصفهان

نظارت بر ۶۶۰۰ واحد عرضه دام در ایام نوروز در اصفهان

خبرگزاری مهر |
اصفهان - معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز، نظارت بر ۶ هزار و ۶۰۰ واحد عرضه دام در اصفهان انجام می شود.

عبدالرضا مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور تشدید نظارت‌های بهداشتی ایام پایانی سال و همچنین تعطیلات نوروزی ۴۴ اکیپ بازرسی ثابت و سیار دامپزشکی از ۲۵ اسفندماه سال جاری لغایت ۱۷ فروردین ۹۸ به صورت دو شیفت کاری وظیفه کنترل و نظارت بر سلامت فرآورده‌های خام دامی صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: نظارت و بازرسی‌ها در ۵۰ واحد کشتارگاه دام و طیور، ۶۰ واحد قطعه بندی و بسته بندی فرآورده‌های خام دامی، ۱۵ سردخانه نگهداری و ۶ هزار و ۶۰۰ واحد عرضه به مناسبت ایام نوروز صورت می‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه سامانه ۱۵۱۲ سازمان دامپزشکی در سراسر کشور آماده دریافت گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی است، اضافه کرد: به منظور ارتقای بهداشت عمومی و سلامت جامعه ۴۴ اکیپ بازرسی بهداشتی دامپزشکی استان اصفهان بر تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی نظارت می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اضافه کرد: در راستای تخصصی سازی نظارت‌های بهداشتی از مراکز تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی و رستوران‌های سطح استان، دوره یک روزه آموزشی با حضور مسئولین و کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل و شبکه‌های دامپزشکی در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد.

وی گفت: ناظرین بهداشتی استان ضمن بازآموزی تخصصی اصول بازرسی مراکز عرضه و رستوران‌ها، شیوه نمونه برداری از فرآورده‌های خام دامی مشکوک، شیوه برخورد با موارد تخلف احتمالی با آخرین دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور را فراگرفتند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با عبدالرضا مرادی، دامپزشکی و نظارت و بازرسی از تلگرام

تلف شدن ۱۲ هزار مرغ در اثر ریزش سقف یک مرغداری

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان همدان:

روز گذشته به دلیل بارش برف در همدان سقف یکی از مرغداری‌ها در همدان فرو ریخت و متاسفانه ۱۲ هزار مرغ تخم‌گذار از یک مرغداری ۴۰ هزار قطعه‌ای تلف شد. /ایرنا

Asriran. com


#خروج_مرغ زنده #بدون_مجوز و گواهی دامپزشکی از #مازندران به سایر استانها #ممنوع شد

🔹 بر اساس تصویب کمیسیون تنظیم بازار مازندران، خروج #مرغ_زنده و گوشت مرغ از استان منوط به #تحویل ۲۰ درصد #تولید مرغ به #تنظیم_بازار با قیمت ۱۱۵۰۰ تومان است.

🔹 تولیدکنندگانی که با تنظیم بازار برای کنترل قیمت مرغ همکاری کنند نهاده‌های دامی ذرت و کنجاله دولتی مستقیم دریافت خواهند کرد.

چهارشنبه ۱۵ اسفند ٩٧؛


پس از رومانی، گوسفندهای پاکستانی وارد می‌شوند!

رئیس سازمان دامپزشکی ایران:

🔹 ۵۰ تا ۶۰ هزار راس دام زنده به صورت رسمی و ضابطه مند از پاکستان وارد ایران خواهد شد.

🔹 این گوسفندان در کشتارگاه‌های استان سیستان و بلوچستان ذبح خواهند شد. /ایرنا

چهارشنبه ۱۵ اسفند ٩٧؛


♨️هیچ کدام از متقاضیان واردات گوشت با هم فرقی ندارند/ مجوز فروشی نداریم

رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

🔹برخلاف برخی ادعاهای مطرح شده هیچ تفاوتی بین کسانی که می‌خواهند گوشت قرمز وارد کنند، وجود ندارد و همه این فرآیند به صورت سامانه‌ای و سیستماتیک انجام می‌شود.

====


تنها ۱۰ درصد گوشت مصرفی وارداتی است

رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

🔻سرمایه‌داران می‌توانند به واردات دام زنده ورود کنند.

🔻امسال با صدور مجوز واردات بیش از ۳۰۰ هزار تن گوشت تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد افزایش دارد.

🔻۹۰ درصد گوشت مصرفی مردم را دامداران داخلی تأمین می‌کنند و تنها ۱۰ درصد گوشت مصرفی وارداتی است. /ایسنا

اقتصادنیوز👇


🔶 سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح یکشنبه پنجم اسفند

🔻 دادستان زاهدان از دستگیری دو نفر از کارمندان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خبر داد. به گزارش ایسنا، علی موحدی راد می‌گوید، برای شش نفر به اتهام «قاچاق سازمان‌یافته دام، رشوه، ارشاء، جعل و اختلاس» پرونده تشکیل شده که سه نفر آن‌ها از کارکنان جهاد کشاورزی این استان هستند و در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برند. او گفت: «این افراد به صورت غیر قانونی و غیر مجاز دام‌ها را از کشورهای همسایه وارد می‌کردند و با پلاک‌ شناسایی دام که در اختیار جهاد کشاورزی بوده است بدون نظارت شبکه دامپزشکی دام‌ها را به صورت زنده به دامداری‌ها و کشتارگاه‌های سایر نقاط کشور منتقل می‌کردند.»

🔻 دادستان زاهدان از دستگیری ۱۳ نفر در ارتباط با حمله انتحاری به نیروهای سپاه پاسداران در محور خاش زاهدان خبر داد. به گزارش ایسنا، علی موحدی راد گفت، تحقیقات روی این پرونده تا بازداشت «تمامی عوامل تأثیرگذار» ادامه دارد.

🔻 نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا همزمان با تشدید بحران در مرز این کشور با کلمبیا روابط کشورش با کلمبیا را قطع کرد. خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا که آمریکا او را رهبر مشروع این کشور می‌داند وارد خاک کلمبیا شده تا راه ورود کمک‌های بشردوستانه از این کشور به ونزوئلا را هموار سازد.


نظرها

اخبار بیشتر