سلطانی فر: ۷۰۰ پروژه در سال ۹۷ افتتاح کردیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
سلطانی فر: ۷۰۰ پروژه در سال ۹۷ افتتاح کردیم

سلطانی فر: ۷۰۰ پروژه در سال ۹۷ افتتاح کردیم

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
وزیر ورزش گفت: در ۲ ماه اخیر ۱۴ سفر به استان ها داشتم و شاید بیش از همه اعضای دولت من سفر می کنم.

به گزارش «ورزش سه»، مسعود سلطانی فر در آخرین روزهای سال ۹۷ در جمع سردبیران رسانه‌های ورزشی اظهار داشت: از جمله مواردی که در سال ۹۷ فکر می‌کردم باید روی آن متمرکز شویم، یکی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود که با وجود محدودیت هایی موجود با نظارت و مدیریت بیشتر بیش از آنچه که هدفگذاری کرده بودیم، به هدفمان در این بخش رسیدیم. سال ۹۷ از نظر تکمیل پروژه‌های عمرانی سال موفقی بود. ما هدفگذاری کرده بودیم نزدیک ۵۰۰ پروژه ریز و درشت را در سراسر کشور به بهره برداری برسانیم که این تعداد به ۷۰۰ رسید. فکر می‌کنم ۴، ۵ پروژه‌ای که امروز بهره برداری می‌کنیم. در ۲ ماه اخیر ۱۴ سفر به استان‌ها داشتم و شاید بیش از همه اعضای دولت من سفر می‌کنم. تصورم هم این است که این حضورم موثر است و باعث ایجاد تحرک می‌شود. جلسات خیلی خوبی در این ۲ ماه در استان‌های مختلف داشتیم و حرف‌های جوانان را هم شنیدیم. همین روند را در سال ۹۸ هم ادامه خواهیم داد.

اگر بخواهیم، می‌توانیم؛ اما در انتخابات فدراسیون‌ها دخالت نمی‌کنیم

بخش دیگر کار ما در سال ۹۷ ساماندهی به وضعیت فدراسیون‌های ورزشی و همچنین برگزاری سریع انتخابات فدراسیون‌ها بود؛ به ویژه ۱۰، ۱۱ فدراسیونی که به واسطه قانون منع به کارگیری بازنشستگان مجبور بودیم کارهایشان را سریع انجام دهیم. ما واقعا در هیچ انتخاباتی کاندیدایی نداشتیم. شرایط انتخابات شکلی است که همه می‌توانند ثبت نام کنند و اگر صلاحیتشان مورد تایید قرار گرفت، می‌توانند تا لحظه آخر باشند. ما اگر واقعا بخواهیم دخالت کنیم، می‌توانیم تاثیرگذار باشیم، اما فکر می‌کنیم که ما باید برای ورزش کشور پدری کنیم. اگر قرار باشد من در انتخاباتی از طریق مدیرکل استانی از فلان کاندیدا حمایت کنم، درست نیست. همه انتخابات فدراسیون‌ها آزاد بوده است. ذات ورزش و انتخابات هم همین است. گاهی هم از دل همین انتخابات ترامپ بیرون می‌آید، اما بازهم انتخاب مردم است.

من به هیچ کس نمی‌گویم کاندیدا نشو

من نمی‌توانم همه افرادی که می‌خواهند مرا ببینند را ملاقات کنم. گاهی اوقات از روی خجالت قبول می‌کنم چون ۱۰ نفر تماس می‌گیرند. بعدش هم که طرف را می‌بینم، می‌رود و می‌گوید که من ۱۰ دقیقه با وزیر بودم و بستم! هر کسی در هر رشته‌ای پیش من بیاید و بگوید می‌خواهم در انتخابات شرکت کنم، من می‌گویم خودت می‌دانی. به هیچ کس نمی‌گویم کاندیدا نشو! فردی ۲ هفته قبل پیش من آمده بود و می‌گفت ۲۲ استان رفتم. من هم پرسیدم فکر می‌کنی از این استان‌ها چند رای داری که گفت ۱۴، ۱۵. آخر سر که می‌خواست برود، من گفتم شما بعید است ۳، ۴ رای بیاوری! این هیات‌ها زرنگ شده‌اند و به همه قول می‌دهند، اما آخر به همان کسی که می‌خواهند رای می‌دهند. جالب اینکه آن فرد در انتخابات یک رای هم نیاورد!

نسل جدید مدیران ورزش وارد شدند

کار دیگری که باید انجام دهیم و خیلی هم مهم است، تغییر نسل مدیران و جوانگرایی در استان‌ها بود. خدا را شکر این روند خیلی خوب انجام شده و همین الان ۱۰ مدیرکل استان زیر ۴۰ سال سن دارند و برای اولین بار یک خانم مدیرکل شده است. در انتخابات فدراسیون‌ها هم افراد ۲۰، ۳۰ مانده رفتند. در همین انتخابات فدراسیون‌های اخیر نفراتی انتخاب شدند که میانگین سن آنها ۳۵ تا ۴۵ است. این‌ها نسل جدید مدیران ورزش هستند که اکثرا تحصیلکرده و قهرمان ملی به حساب می‌آیند.

۸۰ درصد اماکن ورزشی سند نداشتند

مشکلات زیادی در ادارات کل استان‌ها داشتیم و داریم. ما حرکت سنگینی در مستندسازی املاک انجام دادیم. سال ۹۷ سال بسیار خوبی بود. ۷۰، ۸۰ درصد اماکن فاقد سند ملکی بود و ما در دعواهای حقوقی همیشه دچار مشکل می‌شدیم. این روند را ادامه خواهیم داد.

عزم جدی ما خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس در سال ۹۸ است

کار دیگری که انجام دادیم، ساماندهی ۲ باشگاه بزرگ فوتبال کشور بود. همه می‌دانند وضعیت ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس که حداقل ۵۰ میلیون نفر روی هم هوادار دارند، اصلا با سال قبل قابل مقایسه نیست. بلافاصله من به دولت رفتم و مجوز واگذاری را هم گرفتم. شکل واگذاری را مجلس روالی را مشخص کرده که من کمی اجرای آن مصوبه را در عمل مشکل می‌بینم. البته چون عزم جدی داریم که این خصوصی سازی در سال ۹۸ اتفاق بیفتد، امیدواریم سال سازمان خصوصی سازی بتواند این کار را انجام دهد.

قانون بازنشسته‌ها را با همدلی اجرا کردیم

در سال ۹۷ با وجود محدودیت‌ها نیازهای فدراسیون‌ها را برآورده کردیم. البته باید به سرعت سراغ استفاده از منابع غیردولتی برویم و اقتصاد ورزش را فعال کنیم. با تدبیری که صالحی امیری انجام داده و همکاری که داشتیم، بحث موزه ورزش را در هفته‌های اول سال ۹۸ افتتاح می‌کنیم. المپیاد استعدادهای ورزشی را بین ۴۰۰ هزار نفر نوجوان ۱۲ تا ۱۶ سال برگزار کردیم و از داخل این‌ها استعدادهای خوبی استخراج کردیم. امسال توانستیم قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها را با همدلی و برنامه اجرا کنیم؛ با اینکه سخت به نظر می‌رسید.

تیم ملی به فینال می‌رفت، قهرمان می‌شد

امسال نتایج خوبی در بازی‌های آسیایی و رقابت‌های دیگر به دست آوردیم. تیم ملی فوتبال هم می‌توانست در جام ملت‌ها قهرمان شود. اگر این تیم به فینال می‌رفت، سال ورزشی فوق العاده‌ای داشتیم. از نظر من اگر تیم ملی ایران به فینال می‌رفت، می‌توانست قطر را شکست دهد و قهرمان شود.

ورزش ما ۲ وزیر دارد

با صالحی امیری به عنوان رییس کمیته ملی المپیک تعامل بسیار خوبی داریم. ما در تمام موارد با یکدیگر مشورت می‌کنیم. از نظر من ورزش ما ۲ وزیر دارد و صالحی امیری هم در کنار من حضور دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با مسعود سلطانی‌فر و وزارت ورزش و جوانان از تلگرام

#خبر_از_زنان

🔺در نهایت فیفا تصمیم گرفت برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها مهلت قانونی تعیین کند. یکی از کارشناسان هیئت مشاور حقوق بشری فیفا در این باره گفت: «فیفا باید به صراحت عمل کند و برای فدراسیون ایران جدول زمان‌بندی شده‌ای تعیین کند و هشدار بدهد که در غیر این صورت برای این کشور محدودیت‌هایی را به وجود می‌آورد.» نزدیک به چهل سال است که از زنان اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند.

🔺فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با موانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها منع قانونی وجود ندارد بنابراین مجلس به عنوان قانون‌گذار تکلیفی ندارد. در این زمینه مسئله اجرا و نظارت مطرح است که همچنان در مجلس پیگیری می‌شود.

وی افزود موانع حضور زنان در ورزشگاه را از مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان پیگیری کریدم که در جواب گفت مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه ندارد اما مشکل، مخالفت نیروی انتظامی است. همین موضوع از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم سوال شد و وی نیز ادعا کرد که از سوی وزارت کشور ممانعتی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

◾️برناردو برتولوچی کارگردان سرشناس ایتالیایی دیروز در سن ۷۷ سالگی درگذشت. کارگردانی که آثار مهمی را خلق کرد و یکی از فیلم‌های او بسیار جنجال برانگیز شد.

سکانسی در فیلم «آخرین تانگو در پاریس» که در آن شخصیتی که نقشش را مارلون براندو بازی می‌کند به دختر جوانی که تازه با او در پاریس آشنا شده (با بازی ماریا اشنایدر) تجاوز می‌کند. ویدئویی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در سال ۲۰۱۶ دوباره مطرح و خبرساز شد. در این ویدیو برناردو برتولوچی، کارگردان فیلم، اعتراف می‌کند که قبلا جزییات این صحنه و این که چه چیز واقعا قرار است اتفاق بیافتد را به بازیگر زن فیلم (که در آن موقع نوزده سال داشت، در حالی که براندو از او سی سال بزرگ‌تر بود) اطلاع نداده بود تا به آن شوک، شرم و انزجاری دست یابد که واقعی به نظر برسد. این ویدیو واکنش‌های خشمگینانه را در به خصوص از سوی زنان در پی داشت.

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.

‏www. zananemrooz. com


در حالی که قرار بود مسئولی از وزارت ورزش و جوانان در مجمع حاضر نشود، داورزنی و مسعود سلطانی فر کنار تاج و شکوری حضور دارند.


🔶 مستندات وزیر ارتباطات از دستکاری آرای نظرسنجی صدا و سیما

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران با انشار نمودارهایی در حساب توییتر خود تصریح کرد در نظرخواهی صدا و سیما برای انتخاب محبوب‌ترین برنامه‌ی سال دستکاری صورت گرفته است.

صدا و سیمای ایران در چند سال اخیر با استفاده از پیامک در مورد محبوب‌ترین برنامه‌ها و مجریان تلویزیونی رأی گیری انجام می‌دهد.

به نوشته رسانه‌های ایران تعداد زیادی از کاربران اپراتورهای تلفن همراه روزهای گذشته پیامک تأیید رأی به برنامه‌ی تلویزیونی ''برنده باش'' برایشان ارسال شده، در حالی که در این رأی‌گیری شرکت نکرده بودند و یا رای‌شان برنامه ورزشی نود بوده است.

مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در توییتی با اشاره به اینکه در نظرسنجی اصلا شرکت نکرده اما پیامک تایید رای برای او ارسال شده نوشت: «‏برنامه برنده باش را یکبار هم ندیدم! ولی پیامک تایید رای فرستادن.»

محمد کلهر روزنامه‌نگار نیز با بیان اینکه پیامک تایید «برنده باش» برای او هم ارسال شده نوشت: «سمپاتی به فردوسی‌پور ندارم اما این حجم از لجاجت شبکه سه با او را درک نمی‌کنم».

در ماه‌های گذشته مدیر جدید شبکه سه صدا و سیمای ایران در چند مورد مانع از پخش برنامه ورزشی نود شده است. علی فروغی تا پیش از عهده‌دار شدن ریاست شبکه سه، رئیس مرکز بسیج صداو‌سیما بود.


🔵 تجمع اعتراضی شماری از هواداران پرسپولیس

تعدادی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس، دوشنبه ۲۰ اسفند، در مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند. به گزارش ایسنا، «این هواداران معتقد بودند که تبعیض‌هایی در برخورد با باشگاه‌های مختلف انجام شده و دست‌هایی در کار است که پرسپولیس برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر نشود.»

https: //bit. ly/۲EQvTpa


🔻تندگویان: منع به کارگیری بازنشستگان تسویه حساب شخصی نبود

🔹معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از عدم نظارت بر نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: ظاهرا چون کسی پیگیر موضوع برای نحوه انتصابات و اجرای آن نیست، اتفاقی نیز نیفتاده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳20 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در حالی که هنوز زمان زیادی تا شروع فصل جدید لیگ برتر والیبال باقی مانده، تیم‌های مختلف برای جذب نفرات مدنظر خود دست به کار شدند. البته ورامینی‌ها پوریا فیاضی، یکی از بهترین بازیکنان فصل قبل لیگ را به تیم بدجین لهستان واگذار کردند. تیم سایپا که فصل قبل نایب قهرمان لیگ شده بود، دراولین گام ناصرشهنازی را به عنوان مربی خود انتخاب کرد. شهنازی هم پس از آن در اولین قدم امیرحسینی پاسور سابق ملی را درتیم نگه داشت تا در آستانه ۴۵ سالگی همچنان درسطح اول لیگ بازی کند. امروز هم خبر رسید که سایپا نوید مشجری آنالیزور وسیامک افروزی، فیزیوتراپ تیم ملی راهم به تیمشان اضافه کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
پرسپولیس تا امروز با شجاع خلیل‌زاده و شایان مصلح تمدید کرده‌ و با بوژیدار رادوشوویچ نیز به توافق رسیده‌ است. فرشاد احمدزاده هم تنها خرید تابستانی باشگاه بود. مشکل بزرگ در لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس خواهد بود. با جذب فرشاد احمدزاده، یک بازیکن اضافه در لیست ۱۸ نفره پرسپولیس وجود دارد و این یعنی باشگاه برای جذب بازیکنان جدید نیاز به کنار گذاشتن برخی از نفرات فعلی خود خواهد بود. جدایی احتمالی علی‌پور نیز کمک چندانی به این تیم نخواهد کرد و پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید به کنار گذاشتن بازیکنان بیشتری از لیست خود نیاز دارد.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
مدیران پرسپولیس در ترکیه با گزینه‌های چون چاچیچ، کالدرون، کار را، نوری و ده بیاسی در حال مذاکره هستند که در نهایت ۲ گزینه نخست آنها برای امضا قرارداد مشخص شد. گزینه نخست مدیران پرسپولیس برای امضا قرارداد چاچیچ سرمربی سابق کرواسی است. دبیاسی تمام نکات مدنظر مدیران پرسپولیس را دارا می‌باشد و تنها نقطه ضعف او عدم آشنایی با فوتبال آسیا است. البته قیمت مناسب نوری پرسپولیسی‌ها را وسوسه کرده است اما تجربه کم، او را به گزینه سوم مدیران پرسپولیس تبدیل کرد. البته باید بگویم که گزینه نخست پرسپولیس چاچیچ است.
نودنود8 ساعت قبل
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: ‌ باقیمانده آرای مربوط به مسابقات حذفی و لیگ برتر فصل گذشته را تا آخر هفته صادر خواهیم کرد. به گزارش وب‌سایت نود، اسماعیل حسن‌زاده در گفت وگو با بخش خبری شبکه ۳ سیما در مورد جلسه ارکان قضایی با رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ‌ این جلسه روز گذشته برگزار شد و در مورد مسائل انضباطی و اخلاقی و تعیین سیاست‌های بازدارنده‌تر مطالبی بیان شد. بازخورد عملی این جلسه و جلسات آتی را در شروع جدید لیگ برتر خواهید دید. وی افزود: در این جلسه مهمترین بحث، بازدارندگی آرای قضایی بود و اینکه تنبیهات و اعمال مقررات سایر کشورها را هم درنظر بگیریم و حتی در لیگ‌های پایین‌تر هم که مسائل و مشکلات مالی وجود دارد، آرای ارکان قضایی به گونه‌ای باشد که بازدارندگی در آن بیشتر دیده شود، ضمن اینکه در مورد بخش‌هایی هم که مربوط به سکوها و تماشاگران است، ‌ دستورالعمل‌هایی را به زودی صادر خواهیم کرد و در این مورد هم پیش از شروع فصل اطلاع‌رسانی می‌کنیم. رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد مقصران فینال جام حذفی و صدور رأی در این مورد گفت: ‌ بخشی از این پرونده در کمیته اخلاق پیگیری می‌شد، اما در مورد مسابقات هفته‌های بیست و نه و سی لیگ برتر و همچنین فینال جام حذفی و مسائلی که پیش آمده بود و همچنین تخریب خودروی برخی از اهالی رسانه، آرایی باقی مانده است که تا آخر هفته آنها را صادر می‌کنیم.
مهرمهر16 ساعت قبل
* بیان محمودی سرمربی تیم ذوب آهن به علت اهانت به کمک داور دو و انتشار مطالب غیر واقع متخلف و ضمن احزار تخلف و انطباق با مواد ۵۵ و ۷۱ مقررات انضباطی و به استناد همین مقررات مجموعا به مدت یک جلسه از همراهی تیم خود محروم بوده و باید مبلغ ۵ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. * سارا ظهرابی نیا- بازیکن تیم شهردار ی سیرجان به دلیل بی توجهی به دستورات داور در مورد خروج سریع از زمین بازی که همین اقدام وی باعث شروع درگیریها بوده است و رفتار غیر ورزشی با بازیکن تیم مقابل متخلف و به استناد ماده ۵۴ و ۵۵ مقررات انضباطی با محاسبه محرومیت ناشی از دستور موقت به مدت سه جلسه از همراهی تیم مربوطه محروم و باید ۳ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. * ندا رضاپور- بازیکن تیم شهرداری سیرجان به علت رفتار غیر ورزشی و مضروب کردن بازیکن تیم مقابل، به پرداخت ۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد و به مدت ۳ جلسه از همراهی تیم خود محروم است. محرومیت نامبرده نیز با احتساب محرومیت ناشی از دستور موقت می‌باشد. * مریم جهان نجات سرمربی تیم شخهرداری سیرجان به دلیل استفاده از الفاظ ناشایست نسبت به بازیکن تیم مقابل به توبیخ کتبی و پرداخت ۲ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای در مورد محرومیت‌های دو جلسه و بیشتر با رعایت مقررات قابل تجدید نظر در کمیته انضباطی بوده و در مورد جرایم نقدی جهات مخففه ماده ۹۳ با توجه به رده مسابقاتی لحاظ شده است.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
در این میان واگذاری قطعی متئو کواچیچ به تیمی دیگر می‌تواند مبلغ زیادی را به حساب رئالی‌ها واریز کند. همین باعث شده تا رئالی‌ها به فروش کواچیچ حسابی خوشبین باشند؛ او یک بازیکن ۲۵ ساله و پرتوان است که آینده درخشانی انتظارش را می‌کشد. البته مطابق قراردادی که برای انتقال قرضی کواچیچ میان رئال و چلسی به امضا رسیده، کواچیچ تا ۳۰ ژوئن به صورت قرضی بازیکن چلسی است. مائوریستیو ساری سرمربی سابق چلسی هم یکی از حامیان بزرگ کواچیچ بود و حالا با جدایی او از این تیم و انتقالش به یووه، حالا سرنوشت کواچیچ در لندن بیش از پیش مبهم شده است. چرا که هنوز تکلیف سرمربی جدید تیم روشن نشده و درنتیجه تصمیمی هم برای ماندن یا جدایی کواچیچ اتخاذ نشده و مدیران چلسی دراین باره صحبتی نکرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر