1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
سلطانی فر: ۷۰۰ پروژه در سال ۹۷ افتتاح کردیم

سلطانی فر: ۷۰۰ پروژه در سال ۹۷ افتتاح کردیم

خبرگزاری ورزش۳ |
وزیر ورزش گفت: در ۲ ماه اخیر ۱۴ سفر به استان ها داشتم و شاید بیش از همه اعضای دولت من سفر می کنم.

به گزارش «ورزش سه»، مسعود سلطانی فر در آخرین روزهای سال ۹۷ در جمع سردبیران رسانه‌های ورزشی اظهار داشت: از جمله مواردی که در سال ۹۷ فکر می‌کردم باید روی آن متمرکز شویم، یکی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود که با وجود محدودیت هایی موجود با نظارت و مدیریت بیشتر بیش از آنچه که هدفگذاری کرده بودیم، به هدفمان در این بخش رسیدیم. سال ۹۷ از نظر تکمیل پروژه‌های عمرانی سال موفقی بود. ما هدفگذاری کرده بودیم نزدیک ۵۰۰ پروژه ریز و درشت را در سراسر کشور به بهره برداری برسانیم که این تعداد به ۷۰۰ رسید. فکر می‌کنم ۴، ۵ پروژه‌ای که امروز بهره برداری می‌کنیم. در ۲ ماه اخیر ۱۴ سفر به استان‌ها داشتم و شاید بیش از همه اعضای دولت من سفر می‌کنم. تصورم هم این است که این حضورم موثر است و باعث ایجاد تحرک می‌شود. جلسات خیلی خوبی در این ۲ ماه در استان‌های مختلف داشتیم و حرف‌های جوانان را هم شنیدیم. همین روند را در سال ۹۸ هم ادامه خواهیم داد.

اگر بخواهیم، می‌توانیم؛ اما در انتخابات فدراسیون‌ها دخالت نمی‌کنیم

بخش دیگر کار ما در سال ۹۷ ساماندهی به وضعیت فدراسیون‌های ورزشی و همچنین برگزاری سریع انتخابات فدراسیون‌ها بود؛ به ویژه ۱۰، ۱۱ فدراسیونی که به واسطه قانون منع به کارگیری بازنشستگان مجبور بودیم کارهایشان را سریع انجام دهیم. ما واقعا در هیچ انتخاباتی کاندیدایی نداشتیم. شرایط انتخابات شکلی است که همه می‌توانند ثبت نام کنند و اگر صلاحیتشان مورد تایید قرار گرفت، می‌توانند تا لحظه آخر باشند. ما اگر واقعا بخواهیم دخالت کنیم، می‌توانیم تاثیرگذار باشیم، اما فکر می‌کنیم که ما باید برای ورزش کشور پدری کنیم. اگر قرار باشد من در انتخاباتی از طریق مدیرکل استانی از فلان کاندیدا حمایت کنم، درست نیست. همه انتخابات فدراسیون‌ها آزاد بوده است. ذات ورزش و انتخابات هم همین است. گاهی هم از دل همین انتخابات ترامپ بیرون می‌آید، اما بازهم انتخاب مردم است.

من به هیچ کس نمی‌گویم کاندیدا نشو

من نمی‌توانم همه افرادی که می‌خواهند مرا ببینند را ملاقات کنم. گاهی اوقات از روی خجالت قبول می‌کنم چون ۱۰ نفر تماس می‌گیرند. بعدش هم که طرف را می‌بینم، می‌رود و می‌گوید که من ۱۰ دقیقه با وزیر بودم و بستم! هر کسی در هر رشته‌ای پیش من بیاید و بگوید می‌خواهم در انتخابات شرکت کنم، من می‌گویم خودت می‌دانی. به هیچ کس نمی‌گویم کاندیدا نشو! فردی ۲ هفته قبل پیش من آمده بود و می‌گفت ۲۲ استان رفتم. من هم پرسیدم فکر می‌کنی از این استان‌ها چند رای داری که گفت ۱۴، ۱۵. آخر سر که می‌خواست برود، من گفتم شما بعید است ۳، ۴ رای بیاوری! این هیات‌ها زرنگ شده‌اند و به همه قول می‌دهند، اما آخر به همان کسی که می‌خواهند رای می‌دهند. جالب اینکه آن فرد در انتخابات یک رای هم نیاورد!

نسل جدید مدیران ورزش وارد شدند

کار دیگری که باید انجام دهیم و خیلی هم مهم است، تغییر نسل مدیران و جوانگرایی در استان‌ها بود. خدا را شکر این روند خیلی خوب انجام شده و همین الان ۱۰ مدیرکل استان زیر ۴۰ سال سن دارند و برای اولین بار یک خانم مدیرکل شده است. در انتخابات فدراسیون‌ها هم افراد ۲۰، ۳۰ مانده رفتند. در همین انتخابات فدراسیون‌های اخیر نفراتی انتخاب شدند که میانگین سن آنها ۳۵ تا ۴۵ است. این‌ها نسل جدید مدیران ورزش هستند که اکثرا تحصیلکرده و قهرمان ملی به حساب می‌آیند.

۸۰ درصد اماکن ورزشی سند نداشتند

مشکلات زیادی در ادارات کل استان‌ها داشتیم و داریم. ما حرکت سنگینی در مستندسازی املاک انجام دادیم. سال ۹۷ سال بسیار خوبی بود. ۷۰، ۸۰ درصد اماکن فاقد سند ملکی بود و ما در دعواهای حقوقی همیشه دچار مشکل می‌شدیم. این روند را ادامه خواهیم داد.

عزم جدی ما خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس در سال ۹۸ است

کار دیگری که انجام دادیم، ساماندهی ۲ باشگاه بزرگ فوتبال کشور بود. همه می‌دانند وضعیت ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس که حداقل ۵۰ میلیون نفر روی هم هوادار دارند، اصلا با سال قبل قابل مقایسه نیست. بلافاصله من به دولت رفتم و مجوز واگذاری را هم گرفتم. شکل واگذاری را مجلس روالی را مشخص کرده که من کمی اجرای آن مصوبه را در عمل مشکل می‌بینم. البته چون عزم جدی داریم که این خصوصی سازی در سال ۹۸ اتفاق بیفتد، امیدواریم سال سازمان خصوصی سازی بتواند این کار را انجام دهد.

قانون بازنشسته‌ها را با همدلی اجرا کردیم

در سال ۹۷ با وجود محدودیت‌ها نیازهای فدراسیون‌ها را برآورده کردیم. البته باید به سرعت سراغ استفاده از منابع غیردولتی برویم و اقتصاد ورزش را فعال کنیم. با تدبیری که صالحی امیری انجام داده و همکاری که داشتیم، بحث موزه ورزش را در هفته‌های اول سال ۹۸ افتتاح می‌کنیم. المپیاد استعدادهای ورزشی را بین ۴۰۰ هزار نفر نوجوان ۱۲ تا ۱۶ سال برگزار کردیم و از داخل این‌ها استعدادهای خوبی استخراج کردیم. امسال توانستیم قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها را با همدلی و برنامه اجرا کنیم؛ با اینکه سخت به نظر می‌رسید.

تیم ملی به فینال می‌رفت، قهرمان می‌شد

امسال نتایج خوبی در بازی‌های آسیایی و رقابت‌های دیگر به دست آوردیم. تیم ملی فوتبال هم می‌توانست در جام ملت‌ها قهرمان شود. اگر این تیم به فینال می‌رفت، سال ورزشی فوق العاده‌ای داشتیم. از نظر من اگر تیم ملی ایران به فینال می‌رفت، می‌توانست قطر را شکست دهد و قهرمان شود.

ورزش ما ۲ وزیر دارد

با صالحی امیری به عنوان رییس کمیته ملی المپیک تعامل بسیار خوبی داریم. ما در تمام موارد با یکدیگر مشورت می‌کنیم. از نظر من ورزش ما ۲ وزیر دارد و صالحی امیری هم در کنار من حضور دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با مسعود سلطانی‌فر و وزارت ورزش و جوانان از تلگرام

#خبر_از_زنان

🔺در نهایت فیفا تصمیم گرفت برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها مهلت قانونی تعیین کند. یکی از کارشناسان هیئت مشاور حقوق بشری فیفا در این باره گفت: «فیفا باید به صراحت عمل کند و برای فدراسیون ایران جدول زمان‌بندی شده‌ای تعیین کند و هشدار بدهد که در غیر این صورت برای این کشور محدودیت‌هایی را به وجود می‌آورد.» نزدیک به چهل سال است که از زنان اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند.

🔺فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با موانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها منع قانونی وجود ندارد بنابراین مجلس به عنوان قانون‌گذار تکلیفی ندارد. در این زمینه مسئله اجرا و نظارت مطرح است که همچنان در مجلس پیگیری می‌شود.

وی افزود موانع حضور زنان در ورزشگاه را از مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان پیگیری کریدم که در جواب گفت مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه ندارد اما مشکل، مخالفت نیروی انتظامی است. همین موضوع از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم سوال شد و وی نیز ادعا کرد که از سوی وزارت کشور ممانعتی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

◾️برناردو برتولوچی کارگردان سرشناس ایتالیایی دیروز در سن ۷۷ سالگی درگذشت. کارگردانی که آثار مهمی را خلق کرد و یکی از فیلم‌های او بسیار جنجال برانگیز شد.

سکانسی در فیلم «آخرین تانگو در پاریس» که در آن شخصیتی که نقشش را مارلون براندو بازی می‌کند به دختر جوانی که تازه با او در پاریس آشنا شده (با بازی ماریا اشنایدر) تجاوز می‌کند. ویدئویی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در سال ۲۰۱۶ دوباره مطرح و خبرساز شد. در این ویدیو برناردو برتولوچی، کارگردان فیلم، اعتراف می‌کند که قبلا جزییات این صحنه و این که چه چیز واقعا قرار است اتفاق بیافتد را به بازیگر زن فیلم (که در آن موقع نوزده سال داشت، در حالی که براندو از او سی سال بزرگ‌تر بود) اطلاع نداده بود تا به آن شوک، شرم و انزجاری دست یابد که واقعی به نظر برسد. این ویدیو واکنش‌های خشمگینانه را در به خصوص از سوی زنان در پی داشت.

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.

‏www. zananemrooz. com


در حالی که قرار بود مسئولی از وزارت ورزش و جوانان در مجمع حاضر نشود، داورزنی و مسعود سلطانی فر کنار تاج و شکوری حضور دارند.


🔻تندگویان: منع به کارگیری بازنشستگان تسویه حساب شخصی نبود

🔹معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از عدم نظارت بر نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: ظاهرا چون کسی پیگیر موضوع برای نحوه انتصابات و اجرای آن نیست، اتفاقی نیز نیفتاده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


🔵 تجمع اعتراضی شماری از هواداران پرسپولیس

تعدادی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس، دوشنبه ۲۰ اسفند، در مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند. به گزارش ایسنا، «این هواداران معتقد بودند که تبعیض‌هایی در برخورد با باشگاه‌های مختلف انجام شده و دست‌هایی در کار است که پرسپولیس برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر نشود.»

https: //bit. ly/۲EQvTpa


🔶 مستندات وزیر ارتباطات از دستکاری آرای نظرسنجی صدا و سیما

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران با انشار نمودارهایی در حساب توییتر خود تصریح کرد در نظرخواهی صدا و سیما برای انتخاب محبوب‌ترین برنامه‌ی سال دستکاری صورت گرفته است.

صدا و سیمای ایران در چند سال اخیر با استفاده از پیامک در مورد محبوب‌ترین برنامه‌ها و مجریان تلویزیونی رأی گیری انجام می‌دهد.

به نوشته رسانه‌های ایران تعداد زیادی از کاربران اپراتورهای تلفن همراه روزهای گذشته پیامک تأیید رأی به برنامه‌ی تلویزیونی ''برنده باش'' برایشان ارسال شده، در حالی که در این رأی‌گیری شرکت نکرده بودند و یا رای‌شان برنامه ورزشی نود بوده است.

مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در توییتی با اشاره به اینکه در نظرسنجی اصلا شرکت نکرده اما پیامک تایید رای برای او ارسال شده نوشت: «‏برنامه برنده باش را یکبار هم ندیدم! ولی پیامک تایید رای فرستادن.»

محمد کلهر روزنامه‌نگار نیز با بیان اینکه پیامک تایید «برنده باش» برای او هم ارسال شده نوشت: «سمپاتی به فردوسی‌پور ندارم اما این حجم از لجاجت شبکه سه با او را درک نمی‌کنم».

در ماه‌های گذشته مدیر جدید شبکه سه صدا و سیمای ایران در چند مورد مانع از پخش برنامه ورزشی نود شده است. علی فروغی تا پیش از عهده‌دار شدن ریاست شبکه سه، رئیس مرکز بسیج صداو‌سیما بود.


نظرها

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
تابناکتابناک1 روز قبل
عادل فردوسی‌پور، مجری و گزارشگر برنامه‌های ورزشی که این روز‌ها به دلیل ماجرا‌های پیش آمده برای برنامه نود به سوژه اصلی خبرها تبدیل شده است، برای کمک به مردم آسیب دیده از سیل استان گلستان در این مناطق حاضر شده است.
ورزش۳ورزش۳22 ساعت قبل
در حالی که تیم ملی ایران در فیفا دی نمی‌تواند به میدان برود، کارلوس کی روش به همراه تیم جدید خود در دیداری تدارکاتی به میدان خواهد رفت. به گزارش «ورزش سه»، قطعا یکی از معضلات اصلی کارلوس کی روش در دوران نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی بود. مرد پرتغالی پس از از دست رفتن هر فیفا دی با عصبانیت روبروی دوربین و میکروفون‌های گزارشگران و تصویربرداران قرار می‌گرفت و از سهل انگاری مسئولان ورزش و البته فوتبال ایران در آماده سازی تیم ملی گلایه می‌کرد. سرمربی سابق تیم ملی ایران نیز این روزها با در دست گفتن سکان رهبری تیم ملی کلمبیا هفته گذشته در اولین بازی خود روی نیمکت تیم جدید حضور یافت و طی دیداری تدارکاتی توانستند با یک گل از پس از ژاپنی‌ها در بیایند. کی روش تیمش در ادامه برنامه‌ها آماده سازی خود برای حضور موفق در کوپا آمریکا، عصر فردا نیز در دیداری تدارکاتی با تیم ملی کره جنوبی روبرو خواهند شد
ورزش۳ورزش۳20 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
مرتضی فنونی زاده که از پیشکسوتان نام آشنای فوتبال کشورمان است که سابقه‌ی حضور در تیم‌های راه آهن، پرسپولیس و شاهین تهران را دارد. درباره وضعیت این روز‌های فوتبال ایران با او به گفت و گو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید. کی روش هشت سال فوتبال ایرانی را از تیم ملی دور کردفنونی زاده در رابطه با فعالیت فوتبال ایران در سال ۱۳۹۷ گفت: مهمترین افتخار کسب شده فوتبال ایران در سال گذشته این است که پرسپولیس توانست به فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ راه یابد که در جای خود افتخار بسیار بزرگی است. اما در تیم ملی فوتبال کشورمان، کارلوس کی روش در طول ۸ سال فعالیتش چنان کاری با تیم ملی کرد که فوتبال ایرانی در آن هیچگاه مشاهده نشد. با این حال برای سرمربی آینده تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم روزی برسد که فردی بومی هدایت این تیم را اداره کند تا روزی برسد که روی سکوی افتخار آفرینی ایران و جهان بایستیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ژوزه مورینیو، سرمربی پرافتخار پرتغالی، مدعی شد به دنبال چالش‌های جدید است. مورینیو گفت: "من فکر نمی‌کنم هنوز بتوان در مورد دوران مربیگری زیدان صحبت کرد. اما زیزو در همین دوران کوتاه نیز موفق به انجام کاری شد که پیش از این هیچکس نتوانسته بود چنین دستاوردی خلق کند؛ فتح سه لیگ قهرمانان متوالی. مورینیو در مورد مقصد احتمالی خود در آینده گفت: "نمی توانم پنهان کنم دلتنگ تمرینات روزانه هستم. هدفی در سر من وجود دارد؛ قهرمانی در لیگ پنجم و فتح یک لیگ قهرمانان دیگر با باشگاه ثالث. "

اخبار بیشتر