1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. اقتصادی
قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟

خبرگزاری زومیت |
با وجود قیمت‌های پایین تبلیغاتی در وبسایت تسلا، قیمت خودروهای الکتریکی این شرکت اغلب گمراه‌کننده و بیشتر از حد انتظار مشتریان هستند.

بحث درباره ساختار قیمت‌گذاری تسلا زیاد است. به‌طور مشخص آیا این شرکت قادر خواهد بود تا خودروهای الکتریکی خود مانند تسلا مدل ۳ یا شاسی‌بلند برقی جدید مدل Y را با قیمت‌های وعده‌داده‌شده تحویل مشتریان دهد. اما اگر نگاهی عمیق در وبگاه تسلا بیاندازید متوجه می‌شوید که بیشتر قیمت‌های تبلیغاتی این خودروساز کمی گمراه‌کننده هستند.

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 2

مشتریان درواقع نمی‌توانند تسلا مدل ۳ را با قیمت ۳۵ هزار دلار (بدون هزینه‌های اضافی در مقصد) خریداری کنند. آن‌ها احتمالا برای خرید خودروی الکتریکی تسلا مدل Y نیز ۳۹ هزار دلار پرداخت نخواهند کرد. اگر شما معادله صرفه‌جویی در مصرف بنزین طی ۶ سال و کارکرد ۱۶ هزار کیلومتر یا مشوق‌های دولتی را در نظر نگیرید (که البته برخی کشورها این را تبلیغات گمراه‌کننده می‌دانند)، خودروهای برقی و شاسی‌بلند‌های تسلا بسیار گران‌تر از حد انتظار هستند. در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به نحوه قیمت‌گذاری محصولات تسلا از جمله تسلا مدل اس، تسلا مدل ایکس، تسلا مدل ۳ و شاسی‌بلند جدید تسلا مدل Y خواهیم انداخت.

تسلا مدل S

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 5

فریب قیمت تبلیغاتی ۶۹ هزار و ۷۵۰ دلاری تسلا مدل اس ۲۰۱۹ را نخورید. بدون احتساب صرفه‌جویی در مصرف بنزین طی ۶ سال و هر سال ۱۶ هزار کیلومتر (۵۵۰۰ دلار)، مشوق‌های دولتی ۳۷۵۰ دلاری و مبلغ اجباری حمل‌ونقل تا مقصد ۱۲۰۰ دلاری، قیمت واقعی تسلا مدل اس از ۸۰ هزار و ۲۰۰ دلار شروع می‌شود. البته این هنوز ابتدای کار و بدون درنظرگرفتن آپشن‌های آن است. تسلا مدل اسقیمت با احتساب صرفه‌جویی بنزین (دلار)قیمت واقعی (دلار)گرانقیمت‌ترین مدل (دلار)شعاع حرکتی (کیلومتر) نسخه استاندارد۶۹,۷۵۰ ۸۰,۲۰۰

۹۶,۷۰۰۴۴۲ نسخه دوربرد۷۳,۷۵۰۸۳,۰۰۰

۱۰۰,۷۰۰۵۴۰نسخه پرفورمنس۸۹,۷۵۰۹۹,۰۰۰

۱۳۰,۲۰۰۵۰۶

تنها رنگ بیرونی استاندارد، سیاه است. دو رنگ اختیاری شامل میدنایت سیلور متالیک و آبی سیر متالیک با هزینه ۱۵۰۰ دلار می‌شود. سفید صدفی چندپوششه ۲۰۰۰ دلار برای مشتری هزینه خواهد داشت، درحالی‌که رنگ قرمز چندپوششه هزینه ۲۵۰۰ دلاری دارد. انتخاب رینگ‌های ۱۹ اینچی سونیک کربن اسلیپ‌استریم باعث اضافه شدن ۱۵۰۰ دلار به قیمت می‌شود و رینگ‌های ۲۱ اینچی سونیک کربن توین توربین هزینه ۴۵۰۰ دلاری برای مشتری خواهند داشت.

تریم استاندارد داخلی با چرم سیاه هزینه اضافی برای مشتری ایجاد نمی‌کند؛ اما انتخاب گزینه‌های سیاه و سفید و کرم، هر دو حدود ۱۵۰۰ دلار به قیمت نهایی خودروی برقی تسلا مدل اس اضافه خواهند کرد. سایر آپشن‌های فضای داخل کابین نیز شامل سیستم فیلتراسیون هوای HEPA، رادیوپخش XM با سیستم صوتی سفارشی، فرمان گرم‌شونده و صندلی‌های گرم‌شونده برای تمام سرنشینان می‌شود. انتخاب سیستم نیمه‌ خودران اتوپایلوت، ۳۰۰۰ دلار به قیمت خودرو می‌افزاید و قابلیت رانندگی کاملا خودران که تسلا وعده آن را طی سال جاری داده است نیز هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰۰ دلار به مبلغ پایه خواهد افزود.

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 12

در صورتی که تمام گزینه‌های آپشن انتخاب شوند، گران‌ترین نسخه تسلا مدل اس با شعاع حرکتی استاندارد قیمتی حدود ۹۶ هزار و ۷۰۰ دلار دارد (با احتساب هزینه ۱۲۰۰ دلاری حمل‌‌ونقل در مقصد). با ارتقا به مدل شعاع حرکتی بالا و بهره‌گیری از موتورهای الکتریکی دوگانه، گران‌ترین نسخه مدل اس به قیمت ۱۰۰ هزار و ۷۰۰ دلار می‌رسد. در عین حال مدل پرفورمنس مدل اس با حالت رانندگی ۱۵ هزار دلاری Ludicrous و انتخاب تمام آپشن‌ها، حدود ۱۳۰ هزار و ۲۰۰ دلار برای مشتری هزینه در بر دارد.

تسلا مدل ۳

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 15

مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروی برقی این خودروساز، تسلا مدل ۳ است که ایلان ماسک قیمت مدل پایه آن را ۳۵ هزار دلار اعلام کرد. جدا از هزینه ۱۲۰۰ دلاری در مقصد، این قیمت بسیار دقیق اعلام شده است. با درنظرگرفتن صرفه‌جویی در مصرف بنزین طی کارکرد سالانه ۱۶ هزار کیلومتر (۲٫۵۸ دلار در هر گالن)، قیمت تبلیغ‌شده در وبسایت تسلا درواقع ۲۹ هزار و ۶۵۰ دلار خواهد بود؛ اما این چیزی نیست که مشتریان پرداخت می‌کنند، به‌خصوص اگر هزینه‌ی آپشن‌های اضافه‌شده را نیز در نظر بگیریم. تسلا مدل ۳قیمت با احتساب صرفه‌جویی بنزین (دلار)قیمت واقعی (دلار)گرانقیمت‌ترین مدل (دلار)شعاع حرکتی (کیلومتر)نسخه استاندارد۲۶,۹۵۰۳۶,۲۰۰

۴۸,۲۰۰۳۵۴نسخه  استاندارد پلاس۲۸,۹۵۰۳۸,۲۰۰

۵۱,۲۰۰۳۸۶نسخه میان‌برد۳۱,۹۵۰۴۱,۲۰۰

۵۴,۲۰۰۴۲۴نسخه دوربرد۳۴,۹۵۰۴۴,۲۰۰

۵۷,۲۰۰۵۲۳نسخه دوربرد (موتور برقی دوگانه)۳۸,۹۵۰۴۸,۲۰۰۶۱,۲۰۰۴۹۸نسخه پرفورمنس۴۹,۹۵۰۵۹,۲۰۰۷۰,۷۰۰۴۹۸

تنها رنگ استاندارد تسلا مدل ۳ سیاه خواهد بود درحالی‌که این خودروی برقی دارای چهار گزینه رنگ شامل میدنایت سیلور متالیک (۱۵۰۰ دلار)، آبی تیره متالیک (۱۵۰۰ دلار)، سفید صدفی چندپوششه (۲۰۰۰ دلار) و قرمز چندپوششه (۲۵۰۰ دلار) است. رینگ‌های اسپرت ۱۹ اینچی در تمام تیپ‌ها به‌جز تیپ پرفورمنس، به‌عنوان آپشن ۱۵۰۰ دلاری عرضه می‌شوند. مدل پایه با شعاع حرکتی استاندارد فقط فضای داخل کابین سیاه رنگ برای مشتریان ارائه می‌دهد. بااین‌حال در مدل پلاس با شعاع حرکتی استاندارد، فضای داخل سیاه و سفید به‌عنوان آپشن ۱۰۰۰ دلاری در دسترس است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 23

در تمام تیپ‌های تسلا مدل ۳، قابلیت رانندگی اتوپایلوت به‌عنوان آپشن ۳۰۰۰ دلاری موجود خواهد بود. قابلیت رانندگی کاملا خودران و بالاتر از اتوپایلوت که تسلا وعده داده نیز تا پایان سال جاری با پیش پرداخت ۵۰۰۰ دلاری در دسترس قرار می‌گیرد. اگر قیمت دقیق سیستم رانندگی کاملا خودران تسلا را می‌خواهید، باید بدانید هزینه‌ی آن ۷۰۰۰ دلار است.

تسلا مدل ۳ در نسخه با شعاع حرکتی استاندارد پس از انتخاب تمام آپشن‌ها با قیمت ۴۸ هزار و ۲۰۰ دلار عرضه می‌شود. مدل ۳ پلاس با شعاع حرکتی استاندارد نیز به همراه تمام آپشن‌ها با قیمت ۵۱ هزار و ۲۰۰ دلار به فروش می‌رسد. قیمت نسخه فول آپشن میان‌برد و دوربرد مدل ۳ نیز با موتورهای الکتریکی دوگانه به ترتیب ۵۷ هزار و ۲۰۰ دلار و ۶۱ هزار و ۲۰۰ دلار است. نسخه فول‌ آپشن دوربرد پرفورمنس نیز با قیمت ۷۰ هزار و ۷۰۰ دلار برای خریداران در دسترس قرار می‌گیرد. تسلا مدل X

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 26

تسلا مدل ایکس گرانقیمت‌ترین گزینه در میان تمامی خودروهای برقی تسلا است. با قیمت واقعی ۸۹ هزار و ۲۰۰ دلار بدون احتساب هزینه صرفه‌جویی در مصرف بنزین و مشوق‌های دولتی، مدل ایکس حدود ۹ هزار دلار ارزان‌تر از تسلا مدل اس خواهد بود. اما شاسی‌بلند برقی تسلا تنها در دو نسخه دوربرد و پرفورمنس عرضه می‌شود. هر دو نسخه از موتور الکتریکی دوگانه و سیستم تمام چرخ محرک بهره می‌برند و هرچه آپشن‌های بیشتری به آن اضافه شود، گران‌تر خواهند شد. تسلا مدل ایکسقیمت با احتساب صرفه‌جویی بنزین (دلار)قیمت واقعی (دلار)گرانقیمت‌ترین مدل (دلار)شعاع حرکتی (کیلومتر) نسخه دوربرد۷۸,۹۵۰۸۹,۲۰۰

۱۱۲,۷۰۰۴۷۴نسخه پرفورمنس۱۰۹,۹۵۰۱۱۹,۰۰۰

۱۴۲,۲۰۰۴۶۵

چهار رنگ از ۵ مدل رنگ بیرونی جزو آپشن‌های این خودروی برقی هستند که از قیمت ۱۵۰۰ دلار (میدنایت سیلور متالیک) تا ۲۵۰۰ دلار برای قرمز چندپوششه را شامل می‌شود. تسلا ۳ گزینه اختیاری نیز برای رینگ در مدل ایکس ارائه می‌دهد؛ رینگ‌های ۲۰ اینچی استاندارد سیلور، رینگ‌های ۲۰ اینچی سونیک کربن (۲۰۰۰ دلار) و رینگ‌های ۲۲ اینچی اونیکس سیاه (۵۵۰۰ دلار).

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 31

مدل دوربرد به‌صورت استاندارد با فضای داخل کابین سیاه رنگ ارائه می‌شود، اما آپشن‌های رنگ داخلی سفید و سیاه (۱، ۵۰۰ دلار) و کرم (۱، ۵۰۰ دلار) نیز با چرم مصنوعی در دسترس قرار دارند. در هر دو نسخه اتوپایلوت به‌عنوان آپشن ۳۰۰۰ دلاری ارائه خواهد شد و قابلیت رانندگی خودران نیز با هزینه ۵۰۰۰ دلاری در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. نسخه فول آپشن تسلا مدل ایکس با احتساب هزینه مقصد، ۱۱۲ هزار و ۷۰۰ دلار به فروش می‌رسد؛ درحالی‌که قیمت نسخه پرفورمنس مدل ایکس با آپشن‌های مشابه (و ۱۵ هزار دلار برای حالت رانندگی Ludicrous)، حدود ۱۴۲ هزار و ۲۰۰ دلار است.

تسلا مدل Y

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 34

تسلا وعده داده بود که شاسی‌بلند جدید این شرکت یعنی مدل Y قیمتی حدود ۳۹ هزار دلار خواهد داشت. هم‌اکنون قیمت نسخه پایه آن ۴۸ هزار و ۲۰۰ دلار بدون احتساب صرفه‌جویی در مصرف بنزین است که تقریبا ۴۰ هزار دلار ارزان‌تر از تسلا مدل ایکس می‌شود. البته این موضوع تا وقتی درست است که آپشن‌های مختلف را به قیمت نهایی خودروی برقی اضافه نکنید. تسلا مدل Yقیمت با احتساب صرفه‌جویی بنزین (دلار)قیمت واقعی (دلار)گرانقیمت‌ترین مدل (دلار)شعاع حرکتی (کیلومتر) نسخه دوربرد۴۲,۷۰۰۴۸,۲۰۰

۶۴,۲۰۰۴۸۲ نسخه دوربرد (موتور برقی دوگانه)۴۶,۷۰۰۵۱,۰۰۰

۶۸,۲۰۰۴۵۰نسخه پرفورمنس۵۸,۷۰۰۶۴,۲۰۰

۷۵,۷۰۰۴۵۰

رنگ‌های اختیاری در تمام تیپ‌های با قیمت‌های مختلف از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار عرضه می‌شوند. در عین حال مجموعه‌ای از رینگ‌های اسپرت ۱۹ اینچی به‌عنوان آپشن ۱۵۰۰ دلاری در نسخه دوربرد عرضه خواهند شد، ولی در نسخه پرفورمنس به‌عنوان گزینه استاندارد در دسترس هستند. تسلا از تریم سیاه به‌عنوان گزینه استاندارد برای فضای داخل کابین استفاده می‌کند و تریم سیاه و سفید همراه‌با چرم مصنوعی به‌عنوان آپشن ۱۰۰۰ دلاری ارائه می‌شود. به‌طور استاندارد نسخه پنج صندلی تسلا مدل Y برای خریداران در دسترس قرار دارد، اما مشتریان می‌توانند با پرداخت ۳۰۰۰ دلار از نسخه هفت صندلی استفاده کنند.

مانند دیگر خودروهای برقی تسلا در این فهرست، اتوپایلوت آپشن ۳، ۰۰۰ دلاری است و خریداران می‌توانند از قابلیت رانندگی کاملا خودران با هزینه پیش‌پرداخت ۵۰۰۰ دلاری بهره ببرند. خرید نسخه مجهز به قابلیت رانندگی خودران در تسلا مدل Y با پرداخت ۷۰۰۰ دلار امکان‌پذیر است.

قیمت واقعی خودروهای تسلا چقدر است؟ - 41

نسخه دوربرد و سه‌ردیفه تسلا مدل Y با هزینه ۶۴ هزار و ۲۰۰ دلار در دسترس قرار می‌‌گیرد. این نسخه در حالت فول آپشن و مجهز به موتورهای الکتریکی دوگانه با قیمت ۶۸ هزار و ۲۰۰ دلار به فروش می‌رسد. نسخه فول آپشن پرفورمنس نیز با احتساب مبلغ ۱۲۰۰ دلاری در مقصد، ۷۵ هزار و ۷۰۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سیلاب بیش از ۲۰۰ خودرو را برد/شهروندان شیرازی از منازل خود خارج نشوند+تصاویر

افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد. عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در پی جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن، گفت: شهروندان از منازل خود به بیرون نیایند. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود بردبه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: دقایقی پیش در پی طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز تعدادی از خودروها در سیلاب گرفتار شدند. در این شرایط تنها نیروهای امدادرسانی که در سطح شهر شیراز دیده می‌شود نیروهای آتش نشانی است. دهقانی اضافه کرد: مسافران نوروزی برای اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ علیرضا قدمی، فرمانده پلیس راه مازندران گفت که ریزش کوه منجر به مسدود شدن جاده هراز (آمل- تهران) شده است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ جاده هراز یکی از پرترافیک‌ترین محورهای کشور با میانگین تردد روزانه بیش ۵۰ هزار دستگاه خودرو سواری است. فرمانده پلیس راه مازندران روز دوشنبه گفت: ریزش کوه در محدوده پلور محور هراز اتفاق افتاد که منجر به بسته شدن این محور شد. علیرضا قدمی علت ریزش کوه را بارش سنگین برف و نفوذ آب حاصل از آن در خاک کوه عنوان کرد و ادامه داد: گروههای راهداری سرگرم برداشتن سنگ ریزه‌ها از کف جاده و بازگشایی محور هستند. جاده هراز به دلیل مسافت کمتر به تهران در مقایسه با سایر محورهای مواصلاتی مازندران به پایتخت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد به طوری که یک سوم ترافیک محورهای استان مربوط به این محور است.
الفالف1 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مشهد گفت: صادرات پیاز عامل اصلی گرانی این محصول است و کاهو و گوجه‌فرنگی نیز به همین دلیل گران شد. در سال جاری نیز همین اتفاق افتاد و ضرر و زیان‌های کشاورزان سبب شد امسال پیاز نکارند یا اینکه تولیدشان را کاهش دهند. وی ادامه داد: افزایش تقاضا و نبود پیاز در بازار باعث گرانی این محصول شد که با توجه به واردات پیاز از شهرهای جنوبی امیدورایم به ثبات قیمت در بازار میوه و تره‌بار مشهد برسیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت پیاز به هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان طی چندروز اخیر در فروشگاه‌های میوه و تره بار سبب نارضایتی مردم شده است. مصدق تصریح کرد: در کنار گرانی پیاز ما شاهد کاهش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه از ۴هزارتومان به ۳هزارتومان و خیار از ۸هزارتومان به ۶هزارتومان در سال ۹۸هستیم.
تابناکتابناک1 روز قبل
اقتصاد ایران در سالی که گذشت با فراز و فرود‌های متعددی مواجه شد. به گزارشپیش بینی رشد اقتصادینایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در ادامه گفتگو اظهار داشت: رشد اقتصادی ایران در سال آینده به هیچ عنوان چشم انداز مطلوبی را در برابر خود ندارد. طبیعتا مجموع این روند‌ها بر رشد اقتصادی ایران اثری کاملا منفی خواهد داشت. مثلا بارش‌های خوب سال آبی جاری شانس بهبود عملکرد اقتصادی کشور در بخش کشاورزی را ایجاد کرده است. در حوزه تخصیص منابع نیز به نظر نمی‌رسد اقتصاد ایران در سال ۹۸ روندی چندان متفاوت از روند سال ۹۷ را تجربه کند.
همشهریهمشهری1 روز قبل

اخبار بیشتر