فرزندان‌مان را در دنیای ترقه و فشفشه رها نکنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
فرزندان‌مان را در دنیای ترقه و فشفشه رها نکنیم

فرزندان‌مان را در دنیای ترقه و فشفشه رها نکنیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: والدین باید نظارت کافی را بر فرزندان خود در راستای پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال داشته باشند.

عبادالله عبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حفظ آیین‌ها و رسم و رسوم گذشتگان کار بسیار نیک و پسندیده‌ای است، ادامه داد: یکی از این آیین‌های خوب، چهارشنبه‌ سوری است که در گذشته موجب ایجاد شور و شعف در بین مردم می‌شد ولی متاسفانه چند سالی است که این رسم خوب به چهارشنبه‌سوزی و شب وحشت خانواده‌ها تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان یکی از قشرهای در معرض تهدید حوادث چهارشنبه آخر سال هستند، بیان کرد: در راستای فرهنگ‌سازی برای مصون ماندن دانش‌آموزان، آموزش و پرورش شهرستان با انجام برنامه‌های گوناگون نظیر برگزاری کارگاه‌های آموزش خودمراقبتی، مهارت نه گفتن، پیدا کردن دوستان سالم، آشناسازی آنان با انواع رفتارهای پرخطر، کنترل و مدیریت عواطف و هیجانات نسبت به کاهش خطرات چهارشنبه‌سوری اقدام می‌کند.

این مسئول اظهار کرد: با ارائه آموزش و مهارت‌های لازم، همچنین آشناسازی دانش‌آموزان با خطرات انواع رفتارهای پرخطر، از جمله چهارشنبه‌سوری می‌توان از حوادث ناگوار آتی که برخی مواقع تبعات آن خانمان‌سوز است، پیشگیری کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: مدیران، مشاوران و مربیان مدارس با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و اولیا، امضای کمپین‌های برگزاری چهارشنبه‌سوری ایمن، برگزاری مسابقه نقاشی و روزنامه‌دیواری بین دانش‌آموزان، پخش کلیپ، انیمیشن و فیلم‌های خطرآفرین در چهارشنبه‌سوری در مدارس شهرستان اقدام می‌کنند.

عبادی با تاکید بر ضرورت نظارت خانواده‌ها بر فرزندان در روزهای پایانی سال، تصریح کرد: خانواده‌ها نقش موثری در پیشگیری از آسیب‌های و حوادث تلخ این روز داشته باشند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

وی یادآور شد: هرگونه بی‌توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه‌سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در پی داشته باشد.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان طارم با تاکید بر اینکه ممکن است موضوع ایمنی و پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه‌سوری، در بدو امر برای گروه سنی نوجوانان زیاد جالب نباشد؛ چرا که آن‌ها مجبورند مقداری محدودیت در ترقه‌بازی، فشفشه‌بازی و آتش‌بازی خود متحمل شوند ولی می‌توان با نشان دادن این موضوع که این امر با زندگی آن‌ها مرتبط است، آموزش در این زمینه را برای آن‌ها جالب‌تر کرد، گفت: حادثه برای هر کسی اتفاق می‌افتد، در برخی حوادث افرادی کشته شده یا به شدت آسیب می‌بینند اما از بروز اغلب حوادث از جمله حوادث چهارشنبه‌سوری می‌توان جلوگیری کرد.

این مسئول با تاکید بر اینکه والدین در تهیه وسایل آتش‌بازی بی‌خطر، فرزندان‌شان را همراهی کنند، یادآور شد: کودکان به هیچ عنوان شخصا نباید از مواد آتش‌بازی و محترقه استفاده کنند.

عبادی تاکید کرد: بسیاری از والدین بدون آگاه‌سازی و آموزش مناسب فرزندان‌شان با توسل به زور و اجبار، آن‌ها را از کاری منع یا به کاری ترغیب کنند ولی این شیوه به‌طور عمده با شکست همراه است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با چهارشنبه سوری از تلگرام

🎥آموزش همگانی در حوزه پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری توسط کلانتری ۱۱۰ شهدای تهران بزرگ


گردش مالی چندصد میلیاردی چهارشنبه سوری

♨️کمتر کسی متوجه گردش مالی عجیبی است که مراسم سوزاننده «چهارشنبه سوری» ایجاد می‌کند. صحبت از گردش مالی رقمی حدود ۳۶۳ میلیارد تومان است، عددی که معادل حقوق ۳۲۶ هزار کارگر، ساخت ۱۹۲۶ کلاس درس و ۴۵۴ تخت بیمارستانی است!

نگاهی به آمار و قیمت‌های جزئی مواد محترقه👇

اقتصادنیوز👇


#نه_به_چهارشنبه_سوزی

⚠️ در چهارشنبه سوری مواظب ایمنی خود باشید

«چهارشنبه آخر سال تون بی خطر»


در ادامه بخوانید

عاقبت مرگبار تک چرخ زدن در فاصله ۳ متری اتوبوس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک موتورسوار جوان فرانسوی در حالی که مادر خود را در قسمت پشتی موتورسیکلت سوار کرده بود، در وسط یک خیابان اقدام به تک چرخ زدن کرد. پسر جوان این حرکت را زمانی انجام داد که در آن لحظه، یک اتوبوس در فاصله ۳ متری موتورسیکلت قرار داشت. موتورسوار در هدایت صحیح موتورسیکلت ناتوان بود و پس واژگونی در نزدیکی اتوبوس، مادر او زیر چرخ‌های اتوبوس جان باخت. بیشتر بخوانید: نجات معجزه آسای یک کودک از زیر تریلی + فیلمانتهای پیام/

بدترین تست‌های تصادف تاریخ

تابناکتابناک22 ساعت قبل
تست تصادف موضوعی است که برای تمام خودروهای تولیدی انجام می‌شود و اصلی‌ترین نهادی که این تست را انجام می‌دهد، ان‌سی‌ای‌پی است که در هر قاره به صورت یکپارچه از خودروها تست تصادف می‌گیرد و از پنج ستاره به آن‌ها امتیاز می‌دهد. در این ویدیو فاجعه‌ترین تست‌های تصادف تاریخ آورده شده است که با تماشای آن می‌توان به نحوه پیشرفت صنعت خودروسازی و احترام به خریداران پی برد که چطور قبل از عرضه، میزان ایمنی یک خودرو را اعلام می‌کنند و اگر نقصی داشته باشد، در برطرف کردن آن می‌کوشند.

حریق گسترده در میدان حسن آباد/ آتش به بافت تایخی میدان سرایت کرده است + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
درباره میدان تاریخی حسن آباد تهرانمیدان حسن‌آباد که در گذشته‌های نه چندان دور «میدان ملک‌المتکلمین» یا «میدان هشت گنبد» و در مقطعی «میدان پهلوی» نامیده می‌شده، میدانی است در بافت تاریخی شهر تهران که در تقاطع خیابان امام خمینی (سپه) با خیابان حافظ و خیابان وحدت اسلامی (خیابان شاهپور) واقع شده‌است. این میدان پس از انقلاب اسلامی برای مقطعی «میدان ۳۱ شهریور» نام گرفت و سپس بار دیگر به نام حسن آباد بازگشت. میدان حسن‌آباد از میدان‌های تاریخی و بخشی از بافت تاریخی و سنتی تهران قاجاری است. این میدان با چهار ساختمان و هشت گنبدی به گونه منحنی‌شکل و قرینه ساخته شده است. همه خیابان‌هایی که به میدان حسن‌آباد منتهی می‌شوند سنگفرش شده‌اند.

مهار آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

قضیه دفترخانه مهرشهر کرج چه بود؟ /نجفی به اجبار با استاد ازدواج کرد؟ /علاقه استاد به یادگیری کار با اسلحه/نجفی: سه نفر گفتند چرا ندادی میترا را فرد دیگری به قتل برساند!

10+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

حریق گسترده در میدان حسن آباد/ آتش به بافت تاریخی میدان سرایت کرد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
کمک شورای شهر به مرمت میدان حسن‌آباداحمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه حضورش در اطفای حریق میدان حسن‌آباد با بیان این که میدان حسن‌آباد یکی از قدیمی‌ترین میادین شهر است که به میدان هشت گنبد شهرت دارد، در تشریح آتش‌سوزی گفت: ظاهرا آتش‌سوزی از یک دفتر اسناد رسمی آغاز شده و به دلیل آن که سقف گنبدهای میدان شیروانی است و از چوب دو لایه استفاده شده، حریق کاغذ و چوب باعث افزایش و سرعت گرفتن سرایت آتش به همه طبقات شده است. وی با بیان این که خوشبختانه دقیقا در میدان حسن‌آباد ایستگاه آتش‌نشانی وجود دارد و بلافاصله آتش‌نشانان به اطفای حریق می‌پردازند، گفت: میدان حسن‌آباد یکی از میادینی است که به طور کامل سبک معماری آن از قدیم تاکنون باقی مانده و باید هر چه سریع‌تر پروسه مرمت و بهسازی این میدان آغاز شود. می‌بایست شکل تاریخی این میدان حفظ شود و در شورای شهر پیگیر مرمت این میدان خواهیم بود.

نظرها

اخبار بیشتر