1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
پاسخ دولت به یک شایعه؛ راه‌آهن اردبیل ایراد فنی ندارد

پاسخ دولت به یک شایعه؛ راه‌آهن اردبیل ایراد فنی ندارد

خبرگزاری تسنیم |
در حالی که برخی کارشناسان منتقد سال‌ها است به مسیر اشتباه انتخابی برای راه آهن اردبیل-میانه تاکید دارند، مسئولان نظر مثبت مشاور مادر را ملاک رد این شایعات می‌دانند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، صبح یکشنبه در بازدید استاندار و ائمه جماعات شهرهای اردبیل از پروژه راه آهن اردبیل -میانه نظر برخی منتقدان در خصوص مسیر غیرفنی راه آهن اردبیل بار دیگر مطرح شد.

در بازدید از ایستگاه اردبیل، امام جمعه نیر با بیان اینکه شایعه‌ای مبنی بر غیراستاندارد و غیرفنی بودن مسیر راه آهن مطرح است، خواستار پاسخگویی مسئولان شد.

در پاسخ به این پرسش معاون امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار داشت: در یک سال اخیر هم بحث فنی و هم بحث مالی پروژه خط ریلی بررسی شده و به غیر از مشاور طرح از نظرات مشاوران مادر مدد گرفتیم.

بهروز ندایی تصریح کرد: بر اساس نظر مشاور مادر هیچ ایراد فنی در این پروژه و مسیر تعریف شده وجود ندارد و از سویی نیاز مالی پروژه به صورت کامل تامین شده است.

وی با اشاره به اختصاص سالانه ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای راه آهن، گفت: از طریق فاینانس بانک ملی نیز اعتبار لازم تامین شده تا در پایان سال ۹۸ زیرسازی و تا پایان سال ۹۹ روسازی آن به اتمام رسیده و به صورت کامل افتتاح شود.

وی با تاکید به اینکه این پروژه ۸ پیمانکار در ۸ ایستگاه دارد، افزود: این پروژه در وضعیت مطلوب بوده و تمامی پیمانکاران آن فعال هستند و اظهاراتی در فضای مجازی که اعتبار پروژه تا ۵ سال در نظر گرفته شده صحیح نیست و این بازه زمانی بازپرداخت اقساط طرح است.

سرپرست و مشاور ایستگاه اردبیل نیز در این بازدید با بیان اینکه این پروژه از سال ۹۱ با مبلغ قرارداد ۳۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کلید خورده است، اظهار کرد: هم اینک پروژه ۳۸ درصد پیشرفت دارد و از ۲۸ ساختمان آن ۱۸ مورد در حال ساخت است.

داوود جوان فلاح افزود: با توجه به خرید تجهیزات به زودی با ورود تجهیزات به کارگاه‌ها شاهد جهش انقلابی پروژه خواهیم بود و تا شهریور ماه سال آینده می‌توان از آن بهره‌برداری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر