تعیین مکان‌هایی برای دستفروشان کتاب خیابان انقلاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

تعیین مکان‌هایی برای دستفروشان کتاب خیابان انقلاب

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تعیین مکان‌هایی برای دستفروشان کتاب در قالب شهر کتاب و بازارچه‌های کتاب خبر داد.

تعیین مکان‌هایی برای دستفروشان کتاب خیابان انقلاب - 1

حمیدرضا تحصیلی (مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران) ‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جمع‌آوری دستفروشان کتاب خیابان انقلاب که به‌تازگی پلیس نسبت به آن اقدام کرد، گفت: بالاخره دستفروشان کتاب که در خیابان انقلاب هستند، باید ساماندهی شوند. متاسفانه این دستفروشان به تمام کتاب‌هایی که تولید می‌شود، دسترسی دارند و قبل از اینکه نویسنده بتواند از سود مالی کتاب خود بهره ببرد، این دستفروشان آن را چاپ کرده و کنار خیابان به فروش می‌رسانند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران تاکید کرد: این مساله خیلی به نویسندگان آسیب می‌زند، به هر حال این دستفروشان با جایی در ارتباط هستند که ما آن را نمی‌دانیم. پلیس چند روز است که تصمیم گرفته به موضوع ورود کند و در حال پاکسازی کنار خیابان انقلاب از بساط دستفروشان کتاب است.

تحصیلی ادامه داد: علت این اقدام پلیس را نمی‌دانم، اما این را می‌دانم که دستفروشی کنار خیابان انقلاب به نویسندگان آسیب می‌زند. نویسندگان شبانه‌روز زحمت می‌کشند تا یک کتاب را منتشر کنند و بعد قبل از اینکه سود آن را ببرند، بلافاصله به صورت افست تولید می‌شود و کنار خیابان‌ها به فروش می‌رسد.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای ساماندهی دستفروشان کتاب در خیابان انقلاب طرحی وجود دارد که این افراد بتوانند برای ادامه فعالیت به صورت قانونی اقدام کنند، گفت: ما تحت عنوان شهر کتاب و بازارچه‌های کتاب طرحی داریم که در حال کار روی آن هستیم، اما هنوز به نقطه‌ای نرسیده‌ایم که آن را ارائه کنیم. با منطقه ۶ در این زمینه جلسات متعدد گذاشته‌ایم و صحبت کرده‌ایم. جاهای مختلفی برای ساماندهی کتابفروشان معرفی شده، اما هنوز هیچ کدام تایید نشده است.

تحصیلی تاکید کرد: ما ساماندهی دستفروشان کتاب راسته خیابان انقلاب را در اولویت برنامه‌های خود داریم و با اتحادیه کتابفروشان جلسه گذاشته‌ایم، البته زمان این ساماندهی هنوز مشخص نیست.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با خیابان انقلاب، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، حمیدرضا تحصیلی و دستفروشان کتاب از تلگرام

🔴 توضیحات پلیس درباره تیراندازی در خیابان انقلاب در اهواز

🔸مرکز اطلاع‌رسانی ناجا درباره خبر تیراندازی در خیابان انقلاب در اهواز اعلام کرد: روز گذشته در بازارچه ارفع خیابان انقلاب در اهواز دو سرنشین یک‌ دستگاه خودروی ۲۰۶ اقدام به تیراندازی هوایی کرده و متوازی می‌‌‌شوند. /ایلنا


🔻جمع آوری دست فروشان کتاب خیابان انقلاب تهران

🔹سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت:

با توجه به درخواست صنف کتابفروشان و ناشران مبنی بر جمع آوری فروشندگان کتاب‌های مبتذل، ممنوعه و چاپ‌های غیر مجاز، طرح پاکسازی و ساماندهی معبر خیابان انقلاب حد فاصل میدان انقلاب تا چهارراه ولیعصر روز جاری با همکاری اکیپ‌های انضباط شهری شهرداری اجرا شد. /ایسنا

#اجتماعی


جمع آوری دست فروشان کتاب خیابان انقلاب تهران

🔹سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت:

با توجه به درخواست صنف کتابفروشان و ناشران مبنی بر جمع آوری فروشندگان کتاب‌های مبتذل، ممنوعه و چاپ‌های غیر مجاز، طرح پاکسازی و ساماندهی معبر خیابان انقلاب حد فاصل میدان انقلاب تا چهارراه ولیعصر روز جاری با همکاری اکیپ‌های انضباط شهری شهرداری اجرا می‌شود. /ایسنا


#اخبار_کوتاه

📌معاون وزیر صنعت از بازگشت کارخانه رنو به ایران و آغاز تولید خبر داد و گفت: احتمالا هفته آینده بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان به طور کامل پرداخت شود.

📌رئیس پلیس پایتخت از پاکسازی و ساماندهی پیاده راه محدوده میدان انقلاب تا چهارراه ولیعصر (عج) از دستفروشان کتاب خبر داد.

📌صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد؛ یک محموله نفت خام برای نخستین بار بعد از توقف فعالیتش، ارسال شد.

اقتصادنیوز👇


🎙 دختر خیابان انقلاب: ما با حرکتمان یک تابو را شکستیم

اعظم جنگروی، سومین دختر خیابان انقلاب است. او پس از این حرکت اعتراضی مدتی در بازداشت بود و نیز حق حضانت دخترش و شغلش را از دست داد. در سالگرد اقدام اعتراضی او با او گفت‌وگو کرده‌ایم.

🔻گفت‌وگوی میترا شجاعی با اعظم جنگروی را بشنوید:

https: //soundcloud. com/dwfarsi/mnqqsokiyo۷j


توضیحات پلیس درباره تیراندازی در خیابان انقلاب در اهواز

مرکز اطلاع‌رسانی ناجا درباره خبر تیراندازی در خیابان انقلاب در اهواز اعلام کرد: روز گذشته در بازارچه ارفع خیابان انقلاب در اهواز دو سرنشین یک‌ دستگاه خودروی ۲۰۶ اقدام به تیراندازی هوایی کرده و متوازی می‌‌‌شوند. /ایلنا


در ادامه بخوانید

شی نورانی و مرموز یا آسمانی پر از بشقاب پرنده؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
شنبه شب اول تیرماه نوری سبز رنگ برای چند ثانیه آسمان سنندج، کامیاران، جوانرود و پاوه را روشن و نورانی کرد. خیلی‌ها تصور کردند بشقاب پرنده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشهمایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی آغاز شد. اخبار اجتماعی- در ابتدای این همایش علیرضا آوایی وزیر دادگستری به ارائه گزارش سالانه دستگاه قضا پرداخت و گفت: ورودی پرونده‌ها ۱۳میلیون و ۵۶۳ هزار مورد بوده که نسبت به سال قبل ۰/۰۷ افزایش داشته است. وی افزود: خروجی پرونده‌ها سیزده میلیون و ۵۱۰ هزار مورد بوده که نسبت به سال قبل شش دهم درصد رشد در رسیدگی اتفاق افتاده است. آوایی گفت: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها از ۱۱۰ روز یه ۱۰۶ روز کاهش یافته است.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
او با اشاره به کمپین سه شنبه‌های بدون خودرو اظهار کرد: کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو یک حرکت نمادین است؛ قاعدتا شهروندانی که می‌توانند، بهتر است برای حفظ سلامت خود و سایرین در تمام روزهای هفته از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. شهردار تهران ادامه داد: امیدواریم شهروندان بدون خودروهای شخصی و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه تردد کنند تا سهم دوچرخه در حمل و نقل شهرمان از کم‌تر از یک درصد ارتقا یابد. حناچی در ادامه با اشاره به اهداف خود از پیوستن به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو گفت: البته آنچه دنبال می‌کنیم صرفا دوچرخه‌سواری نیست بلکه به دنبال تشویق مردم به استفاده از اشکال مختلف حمل و نقل عمومی و عدم استفاده از خودروی شخصی در ترددهای درون شهری هستیم. او در پایان با دعوت از اعضا هیات دولت برای پیوستن به پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو، عنوان کرد: علاوه بر اعضای هیات دولت، از اقشار تاثیرگذار مانند هنرمندان، نویسندگان، ورزشکاران و خبرنگاران دعوت می‌کنم به این پویش بپیوندند. در دولت نیز مشخصا از آقای محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به عنوان جوان‌ترین عضو کابینه دعوت می‌کنم به این پویش بپیوندد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه‌قضائیه گفت: ابرچالش دستگاه قضا افزایش پرونده در دستگاه قضا است که باید نسبت به رفع این موضوع تلاش کنیم. رئیس قوه قضائیه ادامه داد: خدمات تمامی خدمتگزارن قوه قضائیه از جمله آیت الله شهید بهشتی را ارج می‌نهیم و از آیت الله یزدی و لاریجانی تقدیر می‌کنیم. رئیسی با بیان اینکه سر و کار دستگاه قضا با علم دانش است، گفت: این موضوع بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود. رئیس دستگاه قضا گفت: کارها در دبیرخانه الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت صورت گرفته است اما این کافی نیست در دستگاه قضا باید ساز و کار این مهم پیگیری شود. ابرچالش دستگاه قضا افزایش پرونده در دستگاه قضا است که باید نسبت به رفع این موضوع تلاش کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشحسین ذوالفقاری در چهارمین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین که ظهر امروز در سازمان حج و زیارت برگزار شد اظهار کرد: امیدوارم ایام مربوط به اربعین هر کجا هستیم از این روحیه صیانت کنیم. رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: امسال باید در یکسری استانها ممنوعیت ایجاد کنیم تا زائران از مرز مهران عبور نکنند و مردم را به استفاده از مرزهای جنوبی هدایت کنیم. همچنین قرار است براساس قول بانک مرکزی ارز داخل کشور ارائه شود چرا که از ابتدا با دریافت ارز داخل عراق مخالف بودیم. رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین درباره مرز خسروی گفت: مسئله اصلی درباره مرز خسروی، مسئله امنیت است و عراق برای تامین امنیت علاوه بر پوشش منطقه باید لایه‌های کنترلی را به سمت غرب محور هدایت کند که این محدوده در حدود ۱۰۰ کیلومتر است. ذوالفقاری گفت: در عین حال اعلام شده که تا یکماه آینده از سوی عراق نامه رسمی برای استفاده از این مرز ارائه خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر