1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
مطالبات سال ۹۶ فرهنگیان ایلام پایان فروردین ماه تسویه می‌شود

مطالبات سال ۹۶ فرهنگیان ایلام پایان فروردین ماه تسویه می‌شود

خبرگزاری ایرنا |
ایلام - ایرنا مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: با برنامه ریزی های انجام گرفته مطالبات سال 96 فرهنگیان این استان تا پایان فروردین ماه سال آینده پرداخت و تسویه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اسفندیار رستم زاد روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های گروهی ایلام افزود: پرداخت مطالبات فرهنگیان در دستور کار قرار داشته و یکی از دغدغه‌های مهم این اداره کل است.

*** اختصاص ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تقویت حوزه آموزشی استان

وی به سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش استان به استان اشاره کرد و گفت: در این سفر در مجموع ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تقویت فعالیت‌های آموزشی این استان اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: بخشی از این اعتبار برای تخریب و بازسازی ۵۰ درصد از مجموع ۱۹۶ مدرسه سنگی استان اختصاص یافته که نوسازی و دوباره ساخته خواهند شد.

وی تقدیر از مربیان پرورشی مدارس، حمایت از مدارس غیر انتفاعی، ریشه کنی بیسوادی، اجرای طرح ایران مهارت، جمع آوری مدارس کانکسی، تجهیز مراکز پرورشی و فرهنگی، توسعه مراکز رفاهی و غیره را از جمله مصوبه‌های سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به این استان عنوان کرد.

*** موسسان مدارس غیر انتفاعی جز کارآفرینان قرار می‌گیرند

وی همچنین با اشاره به تحصیل هشت هزار و ۳۶۵ دانش آموز از مجموع ۱۰۰ هزار دانش آموز استان در مدارس غیر دولتی گفت: در آخرین نشست شورای آموزش و پرورش استان پیشنهاد داده شد تا موسسان این مدارس جزء کارآفرینان قرار گیرند.

به گفته وی، در این صورت موسسان مدارس غیر انتفاعی به عنوان کاآفرین از تسهیلات صندوق‌های کار آفرینی بهره مند خواهند شد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی همچنین از تصویت ۳۰میلیارد ریال تسهیسات برای پرداخت به مدارس غیر انتفاعی این استان در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به این استان خبر داد.

*** ایلام دارای کمترین دانش آموز معتاد و بزهکار در کشور

رستم زاد به آسیب‌های اجتماعی مدارس این استان اشاره کرد و گفت: جامعه امروز در مقابل تهاجم فرهنگی غرب قرار داشته و دشمنان در جنگ نرم دانش آموزان و جوانان این کشور را هدف قرار داده‌اند.

وی گفت: برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعیس دانش آموزان مدارس طرح نماد در طول سال تحصیلی اجرا و این استان در زمینه اجرای آن مقام نخست کشور را داراست.

وی اظهار کرد: بر اساس بررسیهای انجام گرفته این استان دارای کمترین تعداد دانش آموز معتاد و بزهکار به نسبت جمعیت دانش آموزی در کشور است.

***آمادگی آموزش و پرورش برای اسکان مسافران نوروزی

رستم زاد همچنین از مهیا کردن ۱۴۴مدرسه با ۷۹۱کلاس درس و ۱۱خانه معلم این استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در تعطیلات سال آینده خبر داد.

به گفته وی، این سازمان پارسال ۴۱هزار نفر روز را اسکان داد که امسال این ظرفیت ۶۰هزار نفر روز خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۰۰هزار دانش آموز در استان ایلام با فعالیت ۱۱هزار فرهنگی به تحصیل اشتغال دارند نسبت دانش آموزان به کارکنان را ۱۱ و نسبت به معلمان مدارس ۹ نفر اعلام کرد.

۷۱۷۱/۶۱۱۹

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با فرهنگی، آموزش و پرورش، نشست و خبرنگاران از تلگرام

علت صدور «فیش‌ حقوق‌ نجومی» برای برخی معلمان

🔸معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

🔹سیستم‌ها اتوماسیون است و مشکل ایجاد شده درباره فیش‌های حقوقی به دلیل نقص فنی بوده که البته این مشکل برطرف شده و به افراد ذی‌نفع ابلاغ شده است. /باشگاه خبرنگاران

Asriran. com


وزارت آموزش و پرورش: فیش حقوقی نجومی یک فرهنگی به دلیل نقص فنی بوده است

از روز گذشته فیش حقوقی یک فرهنگی با مبلغ بالا مربوط به زمستان سال ۹۴ در فضای مجازی دست به دست می‌شود که وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اعلام کرد: مبلغ درج شده در این فیش صرفا به دلیل نقص فنی بوده است. /ایرنا


واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور ۹۸

وزیر آموزش و پرورش:

🔹آموزش و پرورش که خودروی سواری نمی‌تواند به کسی بدهد.

🔹تأکید می‌کنم که آموزش و پرورش نباید خودش به موضوع کنکور دامن بزند و من درباره هرمزگان پیگیری می‌کنم.


🔻وزارت آموزش و پرورش: فیش حقوقی نجومی یک فرهنگی به دلیل نقص فنی بوده است

🔹از روز گذشته فیش حقوقی یک فرهنگی با مبلغ بالا مربوط به زمستان سال ۹۴ در فضای مجازی دست به دست می‌شود که وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اعلام کرد: مبلغ درج شده در این فیش صرفا به دلیل نقص فنی بوده است. /ایرنا


🔻روایت وزیر آموزش و پرورش از دیدار اخیرش با مراجع و حمایت‌ها از روند تغییر و تحول در آموزش و پرورش

#آموزش


🔵 وزیر آموزش و پرورش: ۹۹ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش، صرف پرداخت حقوق می‌شود

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، گفته است مدارس با بحران محرومیت مواجه هستند و کمبود زیادی در رابطه با امکانات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» وزیر آموزش و پرورش گفته است: «۹۹ درصد از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود در حالی که فرهنگیان رضایتی از حقوق خود ندارند.»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو/ اولین تصاویر از گریم بازیگران «هیولا» و ویدیوی تبریک سال نو: سال ۹۸ بیشتر به هم رحم کنیم!

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
طناز طباطبایی، بازیگر فیلم‌های مرهم، صداها و.. در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۸ نوشته است: "عمو نوروز، امیدوارم راه کوچه‌های شهر مرا بدانی. شهری که مردمش را سیاه کرده‌اند و همه حاجی فیروز شده‌اند تا بگویند: ارباب خودم … تا لقمه‌ای نان به کف آرند و به غفلت نخورند …. «اعتماد: طناز طباطبایی، بازیگر فیلم‌های مرهم، صداها و.. در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۸ نوشته است:» عمو نوروز، امیدوارم راه کوچه‌های شهر مرا بدانی. شهری که مردمش را سیاه کرده‌اند و همه حاجی فیروز شده‌اند تا بگویند: ارباب خودم … تا لقمه‌ای نان به کف آرند و به غفلت نخورند …. "طناز طباطبایی در ادامه نوشته است: ‎در انتظار بهار نشسته‌ام و امید می‌بافم …. ‎نوروز هنگام درخشیدن گلهای امید است. غنچه‌های لبخندشان شکوفا و عزت و اعتبارشان در خانه و بیرون افزون. سال درخشان سینما باشد، و خورشید فرهنگ و هنرمان گرم‌تر و تابان‌تر، سال نو بر همگی مبارک.
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید شاید به نظر سنگ‌های مرمر صورتی باشند اما در واقع اینها تخم‌های یک دوزیست هستند. براساس گزارش «دیلی‌میل»، توپ‌های کوچکی که در این تصاویر وجود دارد حاوی موجوداتی است که متعلق به خانواده «کورسمندرهای هندی» است. از آنجایی که این موجودات در زیر زمین به طور پنهانی زندگی می‌کنند مانند دیگر دوزیستان مشهور و شناخته شده نیستند. آنها چشم دارند اما بینایی آنها به دلیل بودن در زیر خاک بسیار محدود است و حدود ۱۰ سانتی‌متر رشد می‌کنند. همچنین سر آنها به گونه‌ای است که حتی می‌توانند در مناطقی با خاک سفت و سخت حرکت کنند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
سوگل طهماسبی بازیگر فیلم داستانی «هنگامه» گفت که به دلیل بازی در این فیلم با مضمون شهدای مدافع حرم، خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را شکستند! سوگل طهماسبی بازیگر سینما و تلویزیون که در ویژه برنامه تلویزیونی «سیاهپوش» حضور یافته بود، به بیان خاطراتی از بازی در فیلم داستانی «هنگامه» با موضوع شهدای مدافع حرم پرداخت. جالب بود که خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را بابت این موضوع شکستند! اما همان آدم‌ها که مرا مسخره کردند، بعدا اتفاقی افتاد و پست گذاشتند و از مدافعان حرم دفاع کردند. به خاطر دارم وقتی در جشنواره عمار به همراه ۵ خانواده از عزیزان شهدای مدافع حرم فیلم را می‌دیدم، به یک باره مادر یا همسر یک شهید می‌آمد مرا بغل می‌گرفت و می‌گفت: «این منم!
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
ژیلا صادقی، مجری «پل فروردین»، خبر یک خبرگزاری درباره کنار گذاشته شدنش از اجرای این برنامه نوروزی را تکذیب کرد. عصر امروز، یک خبرگزاری در خبری از تغییر مجری برنامه «پل فروردین» خبر داده و نوشته بود که ژیلا صادقی به خاطر انتقادات مخاطبان و رسانه‌ها به اجرایش، کنار گذاشته شده است. اما این مجری با سابقه در این‌باره به خبرآنلاین گفت: «اصلا این‌طور نیست. از همان اول من فقط برای فاز اول برنامه قرارداد داشتم و گفته بودم که در ایام نوروز برنامه را اجرا نمی‌کنم. از همان اول قرار بود آقای نیما رئیسی و محسن آزادی اجرای برنامه در فاز دوم را به عهده داشته باشند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
برنامه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار در ایام‌ نوروز هر شب روی آنتن شبکه سه می‌رود و شب گذشته اولین قسمت آن پخش شد. در این برنامه، شرکت کننده دوم بعد از اینکه به نقطه امن اول رسید؛ رو به گلزار گفت: به نظرم بغل معروف را بدهم و بروم؛ چون شما کمک خوبی به من نکردید و من مجبور شدم از همه کمک‌های خودم استفاده کنم. گلزار که اصلا قبول نداشت به این شرکت کننده کمکی نکرده، در سوال بعدی او را راهنمایی کرد و گفت: این هم عیدی ما به شما. پس از آن شرکت کننده برنامه، با مشورت دوستانش از ادامه کار انصراف داد. اما در این میان یکی از دوستانش به او گفت: اگر آقای گلزار باز هم به تو عیدی میده، بمون و ادامه بده!

اخبار بیشتر