مطالبات سال ۹۶ فرهنگیان ایلام پایان فروردین ماه تسویه می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
مطالبات سال ۹۶ فرهنگیان ایلام پایان فروردین ماه تسویه می‌شود

مطالبات سال ۹۶ فرهنگیان ایلام پایان فروردین ماه تسویه می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ایلام - ایرنا مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: با برنامه ریزی های انجام گرفته مطالبات سال 96 فرهنگیان این استان تا پایان فروردین ماه سال آینده پرداخت و تسویه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اسفندیار رستم زاد روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های گروهی ایلام افزود: پرداخت مطالبات فرهنگیان در دستور کار قرار داشته و یکی از دغدغه‌های مهم این اداره کل است.

*** اختصاص ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تقویت حوزه آموزشی استان

وی به سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش استان به استان اشاره کرد و گفت: در این سفر در مجموع ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تقویت فعالیت‌های آموزشی این استان اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: بخشی از این اعتبار برای تخریب و بازسازی ۵۰ درصد از مجموع ۱۹۶ مدرسه سنگی استان اختصاص یافته که نوسازی و دوباره ساخته خواهند شد.

وی تقدیر از مربیان پرورشی مدارس، حمایت از مدارس غیر انتفاعی، ریشه کنی بیسوادی، اجرای طرح ایران مهارت، جمع آوری مدارس کانکسی، تجهیز مراکز پرورشی و فرهنگی، توسعه مراکز رفاهی و غیره را از جمله مصوبه‌های سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به این استان عنوان کرد.

*** موسسان مدارس غیر انتفاعی جز کارآفرینان قرار می‌گیرند

وی همچنین با اشاره به تحصیل هشت هزار و ۳۶۵ دانش آموز از مجموع ۱۰۰ هزار دانش آموز استان در مدارس غیر دولتی گفت: در آخرین نشست شورای آموزش و پرورش استان پیشنهاد داده شد تا موسسان این مدارس جزء کارآفرینان قرار گیرند.

به گفته وی، در این صورت موسسان مدارس غیر انتفاعی به عنوان کاآفرین از تسهیلات صندوق‌های کار آفرینی بهره مند خواهند شد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی همچنین از تصویت ۳۰میلیارد ریال تسهیسات برای پرداخت به مدارس غیر انتفاعی این استان در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به این استان خبر داد.

*** ایلام دارای کمترین دانش آموز معتاد و بزهکار در کشور

رستم زاد به آسیب‌های اجتماعی مدارس این استان اشاره کرد و گفت: جامعه امروز در مقابل تهاجم فرهنگی غرب قرار داشته و دشمنان در جنگ نرم دانش آموزان و جوانان این کشور را هدف قرار داده‌اند.

وی گفت: برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعیس دانش آموزان مدارس طرح نماد در طول سال تحصیلی اجرا و این استان در زمینه اجرای آن مقام نخست کشور را داراست.

وی اظهار کرد: بر اساس بررسیهای انجام گرفته این استان دارای کمترین تعداد دانش آموز معتاد و بزهکار به نسبت جمعیت دانش آموزی در کشور است.

***آمادگی آموزش و پرورش برای اسکان مسافران نوروزی

رستم زاد همچنین از مهیا کردن ۱۴۴مدرسه با ۷۹۱کلاس درس و ۱۱خانه معلم این استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در تعطیلات سال آینده خبر داد.

به گفته وی، این سازمان پارسال ۴۱هزار نفر روز را اسکان داد که امسال این ظرفیت ۶۰هزار نفر روز خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۰۰هزار دانش آموز در استان ایلام با فعالیت ۱۱هزار فرهنگی به تحصیل اشتغال دارند نسبت دانش آموزان به کارکنان را ۱۱ و نسبت به معلمان مدارس ۹ نفر اعلام کرد.

۷۱۷۱/۶۱۱۹

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، آموزش و پرورش، نشست و خبرنگاران از تلگرام

🔻روایت وزیر آموزش و پرورش از دیدار اخیرش با مراجع و حمایت‌ها از روند تغییر و تحول در آموزش و پرورش

#آموزش


🔵 وزیر آموزش و پرورش: ۹۹ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش، صرف پرداخت حقوق می‌شود

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، گفته است مدارس با بحران محرومیت مواجه هستند و کمبود زیادی در رابطه با امکانات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» وزیر آموزش و پرورش گفته است: «۹۹ درصد از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود در حالی که فرهنگیان رضایتی از حقوق خود ندارند.»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور ۹۸

وزیر آموزش و پرورش:

🔹آموزش و پرورش که خودروی سواری نمی‌تواند به کسی بدهد.

🔹تأکید می‌کنم که آموزش و پرورش نباید خودش به موضوع کنکور دامن بزند و من درباره هرمزگان پیگیری می‌کنم.


🔻وزارت آموزش و پرورش: فیش حقوقی نجومی یک فرهنگی به دلیل نقص فنی بوده است

🔹از روز گذشته فیش حقوقی یک فرهنگی با مبلغ بالا مربوط به زمستان سال ۹۴ در فضای مجازی دست به دست می‌شود که وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اعلام کرد: مبلغ درج شده در این فیش صرفا به دلیل نقص فنی بوده است. /ایرنا


وزارت آموزش و پرورش: فیش حقوقی نجومی یک فرهنگی به دلیل نقص فنی بوده است

از روز گذشته فیش حقوقی یک فرهنگی با مبلغ بالا مربوط به زمستان سال ۹۴ در فضای مجازی دست به دست می‌شود که وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اعلام کرد: مبلغ درج شده در این فیش صرفا به دلیل نقص فنی بوده است. /ایرنا


علت صدور «فیش‌ حقوق‌ نجومی» برای برخی معلمان

🔸معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

🔹سیستم‌ها اتوماسیون است و مشکل ایجاد شده درباره فیش‌های حقوقی به دلیل نقص فنی بوده که البته این مشکل برطرف شده و به افراد ذی‌نفع ابلاغ شده است. /باشگاه خبرنگاران

Asriran. com


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک1 روز قبل

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

جشن دانش آموختگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
صدا و سیماصدا و سیما35 دقیقه قبل
چالش‌هایی که هم نارضایتی خریداران را به دنبال داشته، هم فروشندگان را. امسال هم با وجود افزایش اعتبار، به دلیل گران شدن کتاب‌ها، افزایش اعتبار و بودجه به چشم نمی‌آید. خانواده‌ها هم می‌توانند در این ایام، با حضور در کتابفروشی‌ها به گرمای صمیمانه محیطی که روزگاری پرورش دهنده بزرگترین نویسندگان و دانشمندان بوده اضافه کنند. با این باور که با وجود همه مشکلات و رقابتی که در عصر موبایل و دیجیتال پدید آمده است هیچ متنی به ارزش متن‌های بلند و عمیق کتاب‌ها نیست. اگرچه هشت روز بیشتر نیست و زمان کمی دارد، اما می‌تواند شروعی برای دستاورد‌های بزرگ در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه باشد.

نظرها

اخبار بیشتر