1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
خلیج ‌فارس در بوشهر مواج و متلاطم می‌شود

خلیج ‌فارس در بوشهر مواج و متلاطم می‌شود

خبرگزاری ایسنا |
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با پیش بینی وضعیت جوی و دریایی این استان طی 24 ساعت آینده اعلام کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده ی تداوم فعالیت سیستم بارشی در سطح استان طی امروز است.

به گزارش ایسنا، پیام مساعدی عنوان کرد: بر اساس این پیش‌بینی وقوع بارش پراکنده باران به همراه وزش باد شدید جنوبی، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد همراه با ریزش تگرگ پدیده‌های غالب در سطح استان است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از ظهر امروز به تدریج با تضعیف سیستم بارشی از قسمت‌های شمالی خلیج فارس از پوشش ابرها کاسته شده و با افزایش سرعت بادهای شمالی احتمال نفوذ گردوخاک به استان نیز دور از انتظار نیست. ضمن این‌که سواحل استان طی امروز و روزهای آینده به تناوب متلاطم خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: طی ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر ابری همراه با وزش باد و گردوخاک، طی ساعاتی بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و در برخی نقاط همراه با ریزش تگرگ و از اواخر وقت به تدریج کاهش ناپایداری‌های جوی خواهد بود.

مساعدی ادامه داد: در طی این مدت جهت وزش باد غالبا جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و طی ساعاتی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و از بعدازظهر به تدریج غربی تا شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

پیام مساعدی تصریح کرد: فردا در بندر بوشهر مد اول دریا ۰۵:۳۳ دقیقه، جزر اول ساعت ۰۷:۴۶، مد دوم دریا ساعت ۱۵:۴۶ و جزر دوم ساعت ۲۳:۵۰ خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با خلیج فارس از تلگرام

🔻قطر در حال خشکاندن بخش‌هایی از خلیج فارس و افزایش خاک خود در مرزهای آبی است

🔹براساس تصاویری که خبرنگار همشهری از فراز قطر تهیه کرده، خشک کردن خلیج فارس برای افزودن به زمین‌های قطر با هدف ساخت و سازهای بیشتر کاملا مشهود است.

🔹قطر در سال‌های گذشته به یکی از قدرت‌های اقتصادی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تبدیل شده است.

🔹تصاویر تهیه شده از وضعیت جنوب خیلج فارس مشخص می‌کند که این کشور در حال افزایش خاک با پیشروی در دریا است. /همشهری

#بین_الملل


📸 قطر در حال خشکاندن بخش‌هایی از خلیج فارس و افزایش خاک خود در مرزهای آبی است

◀️ براساس تصاویری که از فراز قطر تهیه شده، خشک کردن خلیج فارس برای افزودن به زمین‌های قطر با هدف ساخت و سازهای بیشتر کاملا مشهود است.

◀️ قطر در سال‌های گذشته به یکی از قدرت‌های اقتصادی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تبدیل شده است.

◀️ تصاویر تهیه شده از وضعیت جنوب خیلج فارس مشخص می‌کند که این کشور در حال افزایش خاک با پیشروی در دریا است. /همشهری


📸 طبیعت سحرانگیز جزایر خلیج فارس

بیش از ۳۰ جزیره مسکونی و غیرمسکونی جزایر خلیج فارس متعلق به ایران است. این جزیره‌ها هر یک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. عکس‌های اکبر ماهینی از طبیعت سحرانگیز جزایر خلیج فارس در این گزارش تصویری:

https: //bit. ly/۲U۶۵vOv

📌 گالری عکس را در لینک زیر ببینید:

https: //p. dw. com/p/۳DxTk


نظرها

اخبار بیشتر