1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
رضایتمندی شهروندان خط قرمز مدیریت شهری همدان

رضایتمندی شهروندان خط قرمز مدیریت شهری همدان

خبرگزاری ایرنا |
همدان- ایرنا- شهردار همدان در آستانه سال نو و گامی اثرگذارتر برای ترسیم شهری پاک و سرزنده، رضایتمندی عمومی و آرامش محیطی شهروندان همدانی را شاخص و ملاک عملکرد مدیران و کارکنان شهرداری قرار داده و معتقد است کسب رضایت 75 درصدی شهروندان خط قرمز این نهاد است و همه زیر مجموعه ها موظف هستند به این درصد برسند.

به گزارش ایرنا، عباس صوفی بر این باور مصمم است که رضایتمندی مردم مهمترین شاخص سنجش عملکرد و تداوم فعالیت مدیران شهرداری است و می‌گوید که با این نگرش امروز به رضایت مندی ۷۶ درصدی شهروندان در حوزه رسیدگی به شکایات مردمی شهرداری در سال ۹۷ دست یافته‌ایم که بی شک تلاش مجموعه مدیریت شهری پایتخت تاریخ و تمدن، جلب رضایت کامل شهروندان و ولی نعمتان خود است.

شهردار کلانشهر تاریخی همدان معتقد است پاسخگویی به شهروندان وظیفه ذاتی این نهاد مردم شمول است و آگاهی از چگونگی فعالیت و عملکرد هر یک از بخش‌ها و معاونت‌ها، مناطق و سازمانهای وابسته و زیرمجموعه شهرداری از حقوق تک تک شهروندان است.

وی با بیان اینکه شهروندان به عنوان ولی نعمتان ما باید از بالاترین خدمات و امکانات رفاهی بهره مند باشند، اظهار داشت: تلاش برای ارایه خدمات مطلوب و شبانه روزی، رفع مشکلات شهری و محله‌ای، برنامه ریزی در چارچوب شتاب بخشی روند توسعه مناطق و محلات شهری، رسیدگی پرشتاب و پاسخگویی شفاف به مشکلات و مطالبات شهروندان و اجرای بهنگام طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی از جمله شاخص‌های موثر در جلب رضایتمندی شهروندان است و از این پس ملاک سنجش مدیران شهرداری، شاخص رضایتمندی مردم خواهد بود.

صوفی اظهار امیدواری کرد: در این راستا و برای تحقق این شعار و توجه به حقوق شهروندان، تقویت نظارت‌های فرادستی از سوی مدیریت ارشد شهرداری بر عملکرد معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌های دوچندان خواهد شد.

وی از شهروندان خواست تا مدیریت شهرداری را برای ارایه خدمات مطلوب و ایجاد شهری بانشاط، منظم و در خور نام دیار اسوه فرهنگ یاری کنند و نقطه نظرها، ضعف‌ها، کاستی‌ها و پیشنهادها سازنده خود را به تقویت حس 'شهروند مسئول' از مسیر سامانه ۱۳۷ با مدیریت شهری درمیان گذارند.

وی گفت: در همین راستا با حمایت‌های شورای اسلامی شهر همدان و برای شفاف سازی عملکرد مجموعه‌های شهرداری همدان مرکز شبانه روزی ۱۳۷ شهرداری همدان در سال ۹۷ به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده و در بهار ۹۸ به طور رسمی راه اندازی می‌شود.

شهردار همدان افزود: در این مرکز تاکنون یک هزار خدمت در حوزه‌های خدمات شهری، فنی و عمرانی، شهرسازی و معماری، حمل ونقل و ترافیک، و فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شناسایی و به شهروندان فهیم همدانی ارایه می‌شود.

صوفی با بیان اینکه، این سامانه در حقیقت جایگزین مراجعه حضوری شهروندان به واحدهای اجرایی شهرداری شده است خاطرنشان کرد: اینک شهروندان بدون مراجعه حضوری به شهرداری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته‌های شهری خود خواهند رسید، به گونه‌ای که این سامانه به لحاظ ماهیتی سامانه‌ای خدماتی است و به عنوان پل ارتباطی بین شهروندان و مدیران شهری با انتقال مسایل و مشکلات به واحدهای اجرایی شهرداری موجب وحدت رویه کاری در شهر و سرعت بخشیدن در حل مشکلات می‌شود.

وی، فرآیند کلی ۱۳۷ شهرداری همدان را ثبت پیام، ارجاع به مجری انجام کار و پیگیری، بازخورد سنجی و تماس مجدد با شهروند، پیگیری ویژه و مختومه شدن پیام ذکر کرد و گفت: ابتدا درخواست‌ها، پیشنهادها و شکایت‌های شهروندان توسط تلفن شبانه روزی ۱۳۷، ایمیل، پیام کوتاه ۱۰۰۰۵۱۳۷، اپلیکیشن موبایل شهروندی و درگاه اینترنتی و همچنین گشت‌های نظارتی ۱۳۷ ثبت و سپس کد رهگیری به گوشی موبایل شهروند ارسال می‌شود که بعد از ثبت، درخواست به مسئول اجرایی ارجاع می‌شود.

وی اضافه کرد: مسئولان اجرایی باید به درخواست‌ها در زمان مشخص شده پاسخ دهند که پس از پاسخ مسئولان اجرایی با شهروند تماس گرفته می‌شود و بعد از اطلاع رسانی در خصوص سرعت و کیفیت کار انجام شده از وی نظرسنجی می‌شود و پس از رضایت شهروند درخواست بایگانی خواهد شد و درصورت رضایت نداشتن شهروند پیام برای پیگیری ویژه به ناظر سامانه و کارتابل پیگیری ارجاع می‌شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

شهردار همدان ادامه داد: این روند با حضور بازرس مرکز ۱۳۷ و شهروند متقاضی خدمت و مجری انجام کار، پس از بازدید میدانی از محل مورد بازرسی قرار می‌گرفته و تعیین تکلیف می‌شود که در این رویه یا شهروند باید قانع شود و یا در صورت نیاز به اصلاح مجدد، مجری موظف به رفع نقص‌ها و انجام صحیح کار می‌شود.

صوفی ادامه داد: در این سامانه میزان عملکرد حدود سه هزار و۳۰ نفر در قالب نقش‌های متفاوت از لایه‌های مختلف مدیران ارشد و میانی و همچنین کارشناسان شهرداری همدان قابل ارزیابی است.

به گفته وی، در حال حاضر ۵۰۰ نفر از کارکنان شهرداری به صورت روزانه به این مرکز پاسخگو بوده و همه عملیات به صورت سیستمی و ۲۴ ساعته ثبت و پاسخگویی صورت می‌گیرد که در سال آینده سایر پرسنل شهرداری نیز در حوزه‌های شهرسازی، اداری و مالی، روابط عمومی و درآمد به این سامانه پاسخگو خواهند شد.

شهردار همدان گفت: در سال جاری تاکنون ۴۴ هزار تماس ورودی و خروجی به سامانه ۱۳۷ ثبت شده است که از این تعداد ۲۰ هزار تماس ورودی و ۲۴هزار تماس خروجی بوده و منجر به ثبت هشت هزار پیام شده است.

** شفاف سازی زیر مجموعه‌های شهرداری همدان برای نظارت عموم شهروندان

وی با بیان اینکه برای اولین بار در تاریخ شهرداری شفاف سازی کل مجموعه شهرداری همدان برای نظارت عموم شهروندان منتشر می‌شود گفت: از ابتدای سال ۹۸، اطلاع رسانی فصلی عملکرد بر اساس رضایتمندی مردم براساس تماس‌های سامانه ۱۳۷ از دیگر برنامه‌ها است تا مردم از عملکرد معاونت‌ها و مناطق چهارگانه، سازمانهای زیرمجموعه شهرداری و نواحی ۱۲ گانه شهرداری مطلع شوند که چه میزان رضایتمندی را در حوزه درخواست‌های ثبت شده در سامانه ۱۳۷ جلب کرده‌اند.

شهردار همدان بر این اساس میزان درصد رضایتمندی شهروندان را ۷۵ درصد به بالا برشمرد و گفت: خط قرمز ما ۷۵ درصد بوده و تمامی زیر مجموعه‌ها موظف هستند به این درصد برسند.

صوفی ادامه داد: این آمار بر اساس میزان تماس مردم با سامانه ۱۳۷ است که حاصل فعالیت ۶ ماهه گذشته پرسنل شهرداری همدان بوده و برای اولین بار منتشر می‌شود.

وی اظهار داشت: راه اندازی سامانه ارتباطی ۱۳۷ نشان دهنده پاسخگویی شهرداری همدان به مردم است که ۱۰ اپراتور مستقر در این محل به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شهروندان هستند.

به گفته وی در صورت تماس شهروندان با این سامانه، اپراتورها به صورت آنلاین پاسخگو بوده و ۲۴ ساعته مطالبات را پاسخ می‌دهند.

صوفی تاکید کرد: این سامانه در راستای آسان سازی ارتباط مردم با مدیریت شهری و سرعت بخشیدن به رفع مشکلات و خدمات رسانی راه اندازی شده است.

براساس گفته شهردارهمدان شهرداری منطقه یک ۸۰٫۹۱ درصد رضایتمندی، شهرداری منطقه دو ۷۰٫۵۲ درصد رضایتمندی، شهرداری منطقه سه ۷۲٫۸۹ درصد رضایتمندی و شهرداری منطقه چهار ۶۴٫۸۶ درصد رضایتمندی را کسب کردند.

صوفی خاطرنشان کرد: همچنین در بین سازمانهای تابعه شهرداری همدان، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ۸۲٫۸۶ درصد رضایتمندی، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی ۷۹٫۶۷ درصد رضایتمندی، سازمان مدیریت پسماند ۹۳٫۳۲ درصد و سازمان حمل ونقل و ترافیک ۸۰٫۷۰ درصد و سازمان مدیریت حمل و نقل و مسافر ۸۱٫۸۹ درصد وسازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ۷۲٫۷۲ درصد رضایتمندی را در بین شهروندان به دست آورده است.

وی ادامه داد: همچنین میزان رضایتمندی از عملکرد مدیریت‌های تابعه شهرداری همدان، مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری ۹۶٫۳۹ درصد، مدیریت پیاده راه‌ها ۶۰ درصد و مدیریت خدمات شهری ۹۹ درصد رضایتمندی را کسب کرد.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اجتماعی، شهرداری، عملکرد و رضایتمندی از تلگرام

✍ طی حکمی شایسته توسط دکتر جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، امیر آریا زند سرپرست شرکت برج میلاد شد.


🔻طی حکمی توسط دکتر جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، امیر آریا زند سرپرست شرکت برج میلاد شد


🔻بودجه کدام ماموریت‌های اجتماعی پایتخت آب رفته است / افزایش بودجه بسیج شهرداری

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، هفته گذشته رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران از کاهش بودجه حوزه فرهنگ در لایحه پیشنهادی شهرداری به شورا گلایه کرد. این درحالی است که بسیاری از ماموریت هایی که در این حوزه تعریف می‌شود مانند حوزه بسیج شهرداری، سازمان فرهنگی، هنری و فعالیت‌های عاشورایی و موزه دفاع مقدس کاهش بودجه نداشته‌اند.

🔹حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است از دید برخی از همکارانش در شورای شهر هزینه در حوزه فرهنگی اجماعی هزینه‌های غیر ضرور است، چرا که آنها معتقدند هزینه برای گچ، سیمان و آجر به مراتب مهم‌تر از هزینه برای انسان است.

🔹به گفته او کاهش اعتبارات حوزه فرهنگی، اجتماعی تنها مختص به یک بخش خاص نیست و تقریبا در همه حوزه‌ها کاهش داشتیم البته در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران در حوزه‌هایی مثل بودجه سازمان بسیج شهرداری تهران که در حوزه فرهنگی و اجتماعی تعریف می‌شود، افزایش هم داشتیم. به نظر می‌رسد که ما در رابطه با بودجه سازمان فرهنگی و هنری در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران، شاهد کاهش نبوده‌ایم، بودجه باغ موزه دفاع‌‌مقدس و انقلاب اسلامی هم در لایحه بودجه ۹۸ شهرداری، کاهشی نسبت به سال قبل نداشته است.

🔹اما در بودجه سازمان ورزش، بودجه حوزه آموزش‌های شهروندی، بودجه حوزه‌های مربوط به مشارکت اجتماعی و حوزه‌هایی که انتظار می‌رود شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره بتواند تفاوت عمده‌ای را ایجاد کند، شاهد کاهش بودیم.

جزئیات بیشتر:


#اسکان_نیوز گزارش می‌دهد:

🔻افزایش بودجه بسیج شهرداری

🔹 بودجه کدام ماموریت‌های اجتماعی پایتخت آب رفته است

جزئیات بیشتر:


🔻سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کند:

🔹نمایشگاه دست آفرین

زمان: ۸ الی ۱۵ اسفند

مکان: برج میلاد، سایت نمایشگاه


🔻 واکنش شهرداری به کتک‌زدن کارتن‌خواب‌ها در گرمخانه‌ها/ وزارت بهداشت هزینه داروی بی‌خانمان‌ها را با تعرفه‌ آزاد حساب می‌کند

🔹مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه اکنون ۳ هزار کارتن‌خواب در گرمخانه‌های شهرداری نگهداری می‌شوند، گفت: وزارت بهداشت به هیچ وجه در درمان کارتن‌خواب‌ها و معتادان همکاری نمی‌کند و حتی در هزینه داروها هیچ تخفیفی نمی‌دهد.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

تا حالا تهران رو از این زاویه‌ نگاه کرده بودید؟

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ساعت قبل
اقتصادنیوز: از ابتدای امسال استان‌های مازندران و گلستان درگیر سیل بودند و خسارات سنگینی به این دو استان وارد شد. همچنین استان خراسان شمالی نیز تا کنون خساراتی از سیل را متحمل شده است. آمادگی مردم و دستگاه‌های مختلف پیش از سیل می‌تواند این خسارات را کاهش دهد. عالی پور گفت: قایق‌سواری در رودخانه کارون با توجه به پیچ‌هایی که در مسیر حرکت رودخانه ممکن است ایجاد شود قابل‌اطمینان نخواهد بود. همچنین اماکن اقامتی آموزش‌وپرورش در مدارس شهر اهواز از دیگر گزینه‌های انتخابی برای میهمانان نوروزی است.

گزارش تصویری اختصاصی عصر ایران از مناطق سیل‌زده آق‌قلا و روستاهای اطراف

104+
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل

اخبار بیشتر