برف و کولاک پدیده قالب هواشناسی در استان مرکزی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
برف و کولاک پدیده قالب هواشناسی در استان مرکزی است

برف و کولاک پدیده قالب هواشناسی در استان مرکزی است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: برف و کولاک و وزش باد پدیده قالب هواشناسی این استان تا 24 ساعت آینده است.

«رضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت سامانه بارشی جدید از ساعات اولیه بامداد یکشنبه نقاط مختلف استان مرکزی را فرا گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: این سامانه بارشی در اواخر امشب به تدریج از استان عبور می‌کند و در این مدت بارش باران و برف و در مناطق سردسیر و مناطق کوهستانی بارش‌ها اغلب به شکل برف است.

مسئول پیش بینی ادامه کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: از بعدازظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه به دلیل جابه جایی توده‌های هوا سرعت وزش باد تا حدی افزایش می‌یابد.

مرادی تصریح کرد: وضعیت هوای استان مرکزی در روز دوشنبه با کاهش ابرناکی همراه است و به تدریج افزایش پایداری هوا در استان پیش بینی می‌شود.

وی گفت: به دلیل شمالی شدن جریانات هوا بارش‌ها فردا در سواحل جنوبی دریای خزر نیز تشدید می‌شود و بارش‌ها در استان گلستان و مناطق شرقی مازندران شدید پیش بینی می‌شود که مسافرانی که قصد سفر به شمال کشور را دارند تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اضافه کرد: از روز سه شنبه سامانه بارشی دیگری از نواحی شمال غرب وارد کشور می‌شود که بر اساس خروجی فعلی الگو‌های پیش یابی وضع هوا این سامانه بیشتر نوار شمالی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به دلیل هسته سرد این سامانه، بارش‌ها در بیشتر مناطق شمال غرب و دامنه‌های البرز به صورت برف پیش بینی شده است.

مرادی عنوان کرد: تاکنون تاثیر این سامانه بر استان مرکزی کم پیش بینی شده است اما امکان تغییر در الگوی نقشه‌ها و ناپایداری هوا در استان تا سه شنبه شب و چهارشنبه محتمل است.

وی گفت: ساوه با بیشینه دمای ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و غرق آباد با کمینه دمای یک و ۲ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

۲۶۸ و ۹ دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

۳۰۰۵/۶۰۱۳/

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، وضعیت هوا، هواشناسی و استان مرکزی از تلگرام

🔻ارتفاع برف در گردنه‌های استان مرکزی به ۷۰ سانتیمتر رسید؛ برف و سرما برخی مدارس این استان را به تعطیلی کشاند/ایرنا


ارتفاع برف در گردنه‌های استان مرکزی به ۷۰ سانتیمتر رسید؛ برف و سرما برخی مدارس استان مرکزی را به تعطیلی کشاند/ایرنا


عطاری‌هایی که مرگ می‌فروشند

رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان مرکزی:

🔹عطاری‌ها اقدام به فروش داروها و مواد خطرناک قاچاق می‌کنند/ایسنا


‍‍‍ ۱۰ مصدوم بر اثر ریزش سقف مسجدی در ساوه

معاون سیاسی فرماندار ساوه (استان مرکزی):

🔹سقف مسجد روستای ینگی قلعه از توابع بخش نوبران این شهرستان ریزش کرد.


🔻#هواشناسی

🔹سامانه بارشی امروز در بیشتر مناطق به جز بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور فعال است.

🔹هواشناسی از کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

🔹سامانه بارشی فردا به تدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود.


🔻امروز همه جا باران می‌بارد

▫️مطابق پیش‌بینی هواشناسی، سامانه بارشی امروز در بیشتر مناطق به جز بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور فعال است.

▫️هواشناسی از کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

▫️سامانه بارشی فردا به تدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود.


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک20 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر