۲۱ تیم منابع طبیعی در جنوب کرمان فعال شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
۲۱ تیم منابع طبیعی در جنوب کرمان فعال شد

۲۱ تیم منابع طبیعی در جنوب کرمان فعال شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
جیرفت - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و برگزاری آیین چهارشنبه سوری، 21 تیم از یگان منابع طبیعی این منطقه به حالت آماده باش درآمد.

سرهنگ جانباز امیر افضلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم‌های حفاظت از منابع طبیعی در هفت شهرستان جنوب استان کرمان مستقر هستند تا در صورت بروز هرگونه حادثه آتش سوزی بلافاصله اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ۲۱ اکیپ سیار حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در جنوب کرمان مجهز به سیستم اطفاء حریق است.

وی اظهار کرد: ماموارن یگان حفاظت از منابع طبیعی با متخلفان و متعرضان به عرصه‌های ملی بویژه جنگل‌ها و مراتع، برخورد قانونی می‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی جنوب کرمان از طریق شماره تماس ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع همواره آماده دریافت گزارش‌ها و اخبار مردم در زمینه آتش‌ سوزی، تخریب و تصرف اراضی ملی است.

وی با بیان اینکه اتفاق خاصی در آیین چهارشنبه سوری سال گذشته منطقه جنوب کرمان رخ نداد، تصریح کرد: با مشارکت شهروندان و حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و رعایت موارد ایمنی، انتظار می‌رود آخرین چهارشنبه سال در منطقه جنوب کرمان بدون آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها سپری شود.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان، جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

۳۰۲۹/۷۴۵۰/۷۴۲۹

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، چهارشنبه آخر سال، منابع طبیعی و جنوب کرمان از تلگرام

♦️ وضعیت منابع طبیعی جای تبریک و تقدیر ندارد

رئیس کل دادگستری مازندران:

🔹 آقای وزیر که سالیان سال در این وزارتخانه حضور دارید؛ از ابتدای انقلاب تاکنون برای حفظ منابع طبیعی چه کار کرده‌ای؟ حقوق محافظین جنگل در طرح تنفس مدت ۶ ماه پرداخت نمی‌شود؛ این گونه می‌خواهید از منابع طبیعی حفاظت کنید؟

🔹 باید باور کنید که منابع طبیعی بیش از میز و صندلی وزارت و نمایندگی ارزش دارد ولی شما ببینید امروز از آن صندلی‌ها چقدر حفاظت می‌شود.

🔹 از نگاه وزیرجهادکشاورزی به منابع طبیعی گله مند بوده و رضایت نداریم و از رئیس جمهور محترم در دولت تدبیر و امید می‌خواهیم تدبیر ویژهای در این خصوص بکار گیرند تا حق منابع طبیعی ادا شود

شنبه ۱٨ اسفند ٩٧؛


#خودروی_اوباش چهارشنبه آخر سال #توقیف می‌شود

رئیس پلیس تهران بزرگ:

🔹 #کسانی که در #چهارشنبه آخر سال با وسیله نقلیه خود دست به #اقدامات_اوباشگری بزنند از چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات #خودرویشان در #توقیف پلیس خواهد بود

سه‌شنبه ۱۴ اسفند ٩٧؛


🔻طغیان رودخانه‌ها در رودبار کرمان

🔹مسدود شدن راه ارتباطی ۸۶ روستا به دلیل طغیان رودخانه‌ها در رودبار جنوب کرمان. /تسنیم


🚨 متخلفین چهارشنبه سوری عید مهمان پلیس هستند

رئیس پلیس تهران بزرگ:

🔹 افرادی که دست به شرارت و اقدامات مخل امنیت در چهارشنبه آخر سال بزنند دستگیر شده و عید نیز مهمان پلیس خواهند شد.

🔹 واحدهای صنفی نیز که مواد محترقه غیر مجاز را ارائه کنند پلمب خواهند شد


#نه_به_چهارشنبه_سوزی

⚠️ در چهارشنبه سوری مواظب ایمنی خود باشید

«چهارشنبه آخر سال تون بی خطر»


کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

🔹اگر درست عمل می‌کردیم و از بارش‌های آسمانی به بهترین صورت استفاده می‌بردیم، برای جمعیت ۵۰۰ میلیونی در کشور آب و سایر منابع طبیعی قابل تامین بود.

🔹ما حتی ۴۰ درصد بیش از عربستان انرژی هدر می‌دهیم و این ظلم به محیط زیست و منابع طبیعی کشور است/ایرنا


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک21 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر