کاهش آلودگی هوا و افتتاح خط ۶ مترو دو عیدی برای شهروندان تهرانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

کاهش آلودگی هوا و افتتاح خط ۶ مترو دو عیدی برای شهروندان تهرانی

ایلناخبرگزاری ایلنا |
شهردار تهران درخصوص عیدی به شهروندان گفت: ممکن است پس از جلسه هیات دولت که روز دوشنبه برگزار می شود، خبر خوشی به شهروندان تهرانی بدهیم.

کاهش آلودگی هوا و افتتاح خط ۶ مترو دو عیدی برای شهروندان تهرانی - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در حاشیه صحن علنی شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران درخصوص افق سال ۹۸ گفت: سالی که نکوست از بهارش پیداست. اواخر سال ۹۷ اوضاع ما به جهت ترافیک و آلودگی هوا خیلی بهتر و منحصر به فرد بود. البته نزولات جوی در این زمینه موثر بود اما تلاش همکاران ما نیز اثر گذار بود. ضمنا در ماه اول سال ۹۸ و نیمه دوم آن خط ۶ مترو را افتتاح خواهیم کرد.

شهردار تهران در خصوص ۶۲ پرونده با برج باغ که از شورای شهر مجوز ساخت گرفتند گفت: زمانی که ترمز یک قطار را می‌کشیم ممکن است خط ترمز آن حتی هزار متر باشد. بنابراین این شصت و دو برج باغ نیز طبیعی است.

وی در پاسخ به این سوال که ۲ باغ از ۶۲ برج باغ مجوز گرفته از شورا متعلق به شهرداری است، گفت: این ۲ باغ متعلق به تعاونی کارکنان شهرداری است و آنها نیز شرکت حساب می‌شوند. وضعیت کنونی که درخصوص ۶۲ برج باغ پیدا کرده‌ایم، قابل پیش بینی بود و تلاش می‌کنیم باغات تهران را حفظ کنیم.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی در خصوص اصلاحیه بودجه ۹۷ نیز گفت: باید عملیات مالی را در سال مالی انجام دهیم. بخش هایی از بودجه ۹۷ نیاز به جابجایی داشت که در لایحه اصلاحیه آنها را آورده‌ایم. یک بخش مربوط به اتوبوسرانی است و بخش‌های دیگر مربوط به سازمان بازنشستگی، آتش نشانی و دو مورد جابه‌جایی ردیف‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای است.

وی همچنین از بازدید پارک‌های شمال و شمال غرب تهران که در آن جنگل کاری صورت گرفته است نیز خبر داد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چه خبر خوشی برای شهروندان تهرانی برای سال ۹۸ دارید، گفت: روز دوشنبه جلسه هیئت دولت داریم و ممکن است پس از آن خبر خوشی را به شهروندان تهرانی بدهیم.

شهردار تهران کاهش آلودگی هوا و افتتاح خط ۶ مترو را دو عیدی برای شهروندان تهرانی برشمرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با آلودگی هوا، جنگل، دولت، عیدی و مترو از تلگرام

🔶 هفت میلیون نفر در سال قربانی آلودگی هوا می‌شوند

سازمان ملل متحد نسبت به آلودگی هوا به‌عنوان «قاتل خاموش» هشدار داد. براساس گزارش نماینده سازمان ملل متحد در ژنو در روز دوشنبه ۱۳ اسفند (۴ مارس) سالانه هفت میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا قربانی می‌شوند که از این میان ۶۰۰ هزار کودک هستند.

دیوید بوید، نماینده سازمان ملل متحد در ژنو گفت: «هر ساعت ۸۰۰ نفر بر اثر ابتلا به سرطان، بیماری‌های ریوی و قلبی که ارتباط مستقیم با آلودگی هوا دارند می‌میرند. با این حال هنوز هم توجه ویژ‌ه‌‌ای به آلودگی هوا نمی‌شود».

متخصص سازمان ملل هشدار داد: «آلودگی هوا در تمام کره زمین مشاهده می‌شود و انسان‌ها راه نجاتی ندارند، مگر اینکه دولت‌ها تلاش بیشتری برای مقابله با آلودگی هوا انجام دهند.»

https: //bit. ly/۲NK۰n۰k

https: //p. dw. com/p/۳EOb۲


محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران:

🔹دولت باید یارانه بدهد اما نمی‌دهد و این در حالی است که حمل و نقل ریلی برای تهران و خود دولت مزیت‌های زیادی دارد چرا که تعداد افرادی که در تهران به دلیل آلودگی هوا جان می‌دهد از تعداد کشته‌های تصادف در پایتخت بیشتر است.

🔹همه رؤسای جمهور علاقه دارند که پایتخت را به شهر خود ببرند


⛔️ پایان طرح زوج یا فرد

▫️همه آنچه که باید از جزییات طرح جایگزین «زوج یا فرد» با نام «محدوده کنترل آلودگی هوا» بدانید.

#اسکان_نیوز


🔻آلودگی هوا مدارس مشهد را تعطیل کرد

🔹اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد، به علت افزایش آلودگی هوا در کلانشهر مشهد مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان در تمام مقاطع تحصیلی روز سه شنبه نهم بهمن ماه در نوبت صبح تعطیل خواهد بود. /ایرنا


🔴 مطالعات جدید نشان می‌دهد قربانیان ناشی از آلودگی هوا در جهان بیشتر از قربانیان ناشی از کشیدن سیگار شده‌اند

در سال ۲۰۱۵ بیش از ۸٫۸ میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا در جهان جان خود را از دست دادند. رقم قربانیان ناشی از دود سیگار در این سال به ۷ میلیون نفر رسید.


رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

تحریم‌های کشور نهایتا تا ۱۰ ماه آینده بیشتر دوام نخواهد آورد

سالانه حدود ۳۰ هزار نفر فوتی به دلیل آلودگی هوا داریم/ایسنا


در ادامه بخوانید

مانور سگ‌های جستجو و نجات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشندمانور سگ‌های جستجو و نجاتمانور سگ‌های جستجو و نجاتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دسته دوم حقوق مردمی، حقوق عامه نام دارد و این دسته شامل حقوقی که تامین کننده منافع عامه مردم است و مدعی خاصی ندارد­می شود. حجت الاسلام منتظری گفت: در قانون اساسی، یکی از وظایف مهم قوه قضائیه و دستگاه قضا، احقاق حقوق عامه است، البته نقش مردم هم این بین بسیار اهمیت دارد زیرا وقتی مردم مطالبه‌گری کنند دستگاه قضا هم موظف است که با مسئولیتی چندین برابر، حقوق عامه را پیگیری کند. بدین منظور سامانه‌ای طراحی و در دسترسی قرار گرفته که مردم از سراسر کشور می‌توانند خواسته یا مطالبات خود را به مسئولین قضایی کشور اطلاع رسانی کنند. دستگاه قضا بدون تعارف با هر متخلفی برخورد می‌کند. حتی اگر در جایی یک مسئول هم قصد تعرض به حقوق عامه را داشته باشد با برخورد ما مواجه می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: استقلال مالی و اداری سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد و باید مدون‌تر و دقیق‌تر انجام گیرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: موفقیت در این سازمان جز با خرد جمعی و همراهی مدیران با­ تجربه حاصل نمی‌شود هیئت امنا و هیئت مدیره نقش نقطه ثقل سازمان را دارند و با محوریت وزیر کار در جهت پیشبرد اهداف مورد نظر پیش خواهند رفت. وی گفت: در خصوص اجرای برنامه‌های مورد نظر درخواست‌ها و پیشنهادات مان مبتنی بر واقعیت موجود خواهد بود اصلاحات پارامتریک باید برنامه ریزی شده پیش رود اصول حسابداری بیمه‌ای هم منسجم‌تر انجام پذیرد استقلال مالی و اداری سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد که باید مدون‌تر و دقیق‌تر تعریف شود. در عین حال پرداخت مطالبات ما از دولت هم دارای اهمیت است که باید با همکاری بخش‌های مختلف، ­تقویت و عملی شود. سالاری ادامه داد: بنایم این است که از همه مدیران صاحب تجربه و هرکسی که مایل به همکاری است در پیشبرد اهداف سازمان تامین اجتماعی استفاده کنم لزومی به تحولات غیر ضروری نمی‌بینم و معتقدم باید با آرامش به جلو حرکت کنیم خدمت به جامعه هدف مشترک همه ماست که ممکن است در اجرای آن اختلاف نظر داشته باشیم که این موضوع هم با گفتمان­ قابل حل است هدف این است که با مشورت، سازمانی مقتدر و منضبط داشته باشیم و وظایف مان را به خوبی انجام دهیم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
مراسم معارفه رئیس سازمان تامین اجتماعی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مراسم معارفه مصطفی سالاری رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی با حضور محمد شریعت مداری وزیر تعاون برگزار و از خدمات محمد حسن زدا سرپرست قبلی این سازمان نیز قدردانی شد. صبح امروز هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد سالاری را به عنوان رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.
فارسفارس16 ساعت قبل
فرمانده انتظامی پایتخت از بازداشت و عزل دو مامور کلانتری به خاطر رفتار خارج از عرف در ماجرای پارک پلیس خبر داد. به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در واکنش به دستگیری۵ هنجارشکن در پارک پلیس تهرانپارس و فیلمی که از درگیری مامور با یکی از هنجارشکنان در فضای مجازی منتشر شد اظهار داشت: براساس تماس جمعی از شهروندان که در آن پارک مشغول تفریح بودند در ساعت ۱۶:۳۰ اول تیر مامور پلیس ۱۱۰ به محل اعزام شد. پس از حضور مامور مشخص شد که عده‌ای جوان که حالت عادی نداشتند رفتارهای هنجارشکنانه و ناشایست که غیرقابل تحمل برای خانواده‌ها بود مرتکب شده و شئونات را زیر پا گذاشتند که درنهایت طی تماس مامور جانشین کلانتری، چند نفر از ماموران به محل اعزام شدند. عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت تصریح کرد: با گذشت ۴۸ ساعت از ماموریت دو نفر از همکاران پلیس از جمله جانشین کلانتری و مامور از مسئولیت خود عزل شده و هم اکنون در بازداشت هستند تا به رفتار خارج از عرف آنها رسیدگی شود. عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت جرم ۵ دختر و پسر دستگیر شده را کشف حجاب، هنجارشکنی و برخورد توهین‌آمیز با پلیس عنوان و خاطرنشان کرد: این ۵ نفر هنوز در بازداشت پلیس هستند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد شریعتمداری افزود: سازمان تأمین اجتماعی یکی از مهمترین سازمان‌های کشور و نشان عدالت محوری است و با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد جمع کثیری از جامعه را زیر پوشش خود قرار داده است. وزیر تعاون افزود: مسیر انتخاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بسیار حساس و ظریف است چون این سازمان خدمات گسترده‌ای در سراسر کشور دارد و باید با مدیریت و حمایت دولت با قدرت به کارش ادامه دهد. شریعتمداری همچنین افزود: در ایجاد شفافیت قدم‌های خوبی برداشته‌ایم و بالا بردن سطح شفافیت در تمام سطوح سازمان تأمین اجتماعی در اولویت ماست و در شفافیت، ما با سازمان بزرگی مواجه هستیم که در قدم اول باید صورت‌های مالی به روز و حسابرسی شده داشته باشیم لذا تلاش خواهیم کرد در این باره به نقطه مطلوب برسیم و این مسئولیت خطیر بر عهده رئیس جدید سازمان است که باید قدم‌های بهتری در این رابطه بردارد. وی درباره مطالبات سازمان تأمین اجتماعی افزود: بحث مطالبات سازمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید در این رابطه تعیین تکلیف شود و راه‌های پرداخت این مطالبات به سازمان هم اهمیت دارد تا بتوانیم به شرایط ایده آل دست یابیم. شریعتمداری افزود: در اداره سازمان تأمین اجتماعی توجه به مقررات اهمیت ویژه‌ای دارد و باید از مقررات سنتی اصلاح نشده که مشکلاتی درست کرده است اجتناب شود و با بازنگری این مقررات، روند ارائه خدمات تسهیل شود.

نظرها

اخبار بیشتر