برای مبارزه با فساد باید شعارها به دستور عمل‌های قابل اجرا تبدیل شود/ روی وعده‌های اروپا نمی‌شود حساب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
برای مبارزه با فساد باید شعارها به دستور عمل‌های قابل اجرا تبدیل شود/ روی وعده‌های اروپا نمی‌شود حساب کرد

برای مبارزه با فساد باید شعارها به دستور عمل‌های قابل اجرا تبدیل شود/ روی وعده‌های اروپا نمی‌شود حساب کرد

فارسخبرگزاری فارس |
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: ما در مورد مبارزه با فساد حرف‌های خوب زیادی می‌زنیم اینها باید در قالب دستور العمل و تبصره قابل اجرا درآید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، میلاد چهاردولی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در میزگرد «نسبت جنبش دانشجویی با بیانیه گام دوم انقلاب» که با حضور دبیران اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی کشور در خبرگزاری فارس، برگزار شد، با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ابتدای مسیری بود که می‌خواست مناسبات حاکم بر کشور را به شکلی که هم ماهیت بیرونی مشخص و مستقل داشته باشد، یعنی می‌خواست یک کشور واقعی را با همه ارکان و اجزاء آن، با وجود همه تهدیدها و فرصت‌هایی که وجود داشت، به نمایش بگذارد.

وی با اشاره به اهداف مهم انقلاب اسلامی ادامه داد: دنیا آنچه انقلاب اسلامی در پی آن بود را نپذیرفته بود و با آن معارضه داشت، انقلاب اسلامی با پیروزی کار بزرگی را به سرانجام رساند، کاری که در طول هزاران سال محقق نشده بود و انقلاب اسلامی توانست این را محقق کند.

چهاردولی با اشاره به طی شدن میسر انقلاب در ۴۰ سال گذشته تصریح کرد: در ۴۰ سال گذشته که به عبارتی نام آن گام اول انقلاب گذشته شده است، فراز و نشیب‌های فراوانی را شاهد بوده‌ایم. انقلاب اسلامی حرف جدیدی بود و اینکه این انقلاب از کجا آمده و به کجا خواهد رفت چیزی است که در بیانیه گام دوم به روشنی به آن اشاره شده است و آنچه که مهم است این است که انقلاب در مسیری که تاکنون طی کرده با چه مسائلی روبرو بوده است.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با اشاره به تهدیدها و فرصت‌هایی که بر سر راه انقلاب وجود داشته است، ‌گفت: انقلاب از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است، یکی از مسائلی که بسیار مهم است بررسی تهدیدهایی است که در سر راه انقلاب وجود داشته است، از جمله جنگ تحمیلی، اقدامات منافقین و فشارهای و تحریم‌های دشمنان. امروز ما تازه بعد از ۴۰ سال متوجه جریانی شده‌ایم که از ابتدای انقلاب با نفوذ در نهادهای اساسی تصمیم‌گیری انقلاب مانع تحقق برخی اهداف انقلاب شده است.

چهاردولی تصریح کرد: خیلی‌ها ادعا داشتند انقلاب ما به نتیجه نخواهد رسید و با این تعاریف که انقلاب‌ها بعد از مدتی به فروپاشی می‌رسند و از این حرف‌ها، همواره سعی کردند بگویند که انقلاب پیش نمی‌رود و به چهل سالگی هم نخواهد رسید. البته بودند انسان‌های آزاداندیشی که می‌گفتند انقلاب اسلامی با بقیه انقلاب‌ها متفاوت و مستثناست.

این فعال دانشجویی ادامه داد: ما امروز به ۴۰ سالگی انقلاب با افتخار رسیده‌ایم و وقتی مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را منتشر کردند، به معنای آن است که در جهت درست حرکت می‌کنیم. هر چند ممکن است یک تغییر آرایش‌، سازوکار و نگرش داشته باشیم و برخی مسائل را بازیابی کنیم و ادامه مسیر را جلو برویم.

چهاردولی اظهار داشت: ما الان در نقطه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم و حاضریم با هر کسی در مقایسه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران و ۴۰ سالگی اتفاقات دیگری که با عنوان انقلاب از آن نام برده می‌شود، بحث کنیم و ببینیم که چه پیشرفت‌های کرده‌ایم. البته ضعف‌های موجود را هم می‌بینیم و برای برطرف کردن آنها برنامه داریم.

چهاردولی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی گفت: مقام معظم رهبری برای تحقق عدالت چشم امید به جوانان بسته‌اند و به آنها فرمان آتش به اختیار داده‌اند. بارها هم گفته‌اند که باید امور کشور به جوانان مومن انقلابی سپرده شود.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تاکید کرد: وقتی بحث به کار گیری جوانان مومن انقلابی مطرح می‌شود تنها به دلیل اینکه این قشر سن و سال کمتری دارند و شاداب‌تر هستند، نیست. جوان فعلی انقلاب جوانی است که برای اداره کشور حرف دارد و می‌تواند وضعیت موجود را به خوبی بفهمد، تحلیل کند و حرف جایگزین داشته باشد.

وی با اشاره به کارنامه موفق جوانان در عرصه‌های مختلف یادآور شد: در زمان جنگ جوانان نشان داده‌اند که اگر به آنها فرصت داده شود می‌توانند کارهای بزرگی کنند. پس باید به جوانان فرصت داد.

چهاردولی گفت: متاسفانه ما در دستگاه‌های که داریم اعم از دولتی و غیردولتی یا اعتقادی به جوان گرایی ندارند یا اگر اعتقادی به جوان گرایی دارند این اعتقاد از جنس اعتقاد به جوانان مومن، انقلابی‌اش نیست. یا اگر اعتقاد به جوانان مومن انقلابی هم دارند اعتقادی به اینکه باید ظرفیتی در اختیار این جوانان قرار داده شود، ندارند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اظهارات افرادی که می‌گویند بیانیه گام دوم حرف جدیدی ندارد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند این سخنان در قالب سیاست‌ها و قوانین بارها تکرار شده است و اگر زمام اداره بخش‌های گوناگون کشور به جوانان مومن و انقلابی و دانا و کاردان سپرده شود این امید برآورده خواهد شد.

وی گفت: برخی در تلاش هستند بگویند همه مشکلات تقصیر رهبری است و در مورد بیانیه هم می‌گویند حرف جدیدی نداشت. مگر اینها به فرمایشات قبلی عمل کردند که حرف از جدید بودن یا نبودن میزنند؟ مگر به درستی به وظایفی که داشتند عمل کردند؟

چهاردولی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از برخی مسائل مانند بحث خصوصی‌سازی که مانع عدم تحقق برخی از اهداف انقلاب شده است، گفت: ما به جای اینکه بیاییم صنایع را مردمی کنیم، آنها اختصاصی کردیم! مثلا کارخانه‌ای که در زمان جنگ هم سود ده بوده را با کمترین قیمت واگذار کرده‌ایم و این در حالی است که اصلا خریدار اهلیت نداشته است!

این فعال دانشجویی درباره توصیه رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با فساد تاکید کرد: گاهی عوامل درونی و بسترهای بیرونی موجب ایجاد برخی فسادها می‌شود ما باید بگوییم برای مقابله با این عوامل و بستر‌ها چه کرده‌ایم. سازوکارهای کنترل فساد باید دقیق‌تر شود. مردم در نظارت و گزارش فساد باید دخیل باشند و باید کاری کنیم که مردم فساد را که می‌بینند گزارش کنند و بعد هم در یک مسیر دقیقی این موضوع پیگیری شود.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: ما حرف‌های خوب زیادی می‌زنیم اینها را در قالب قانون هم آورده‌ایم ولی قانون‌های ما خیلی‌هایش فقط کلیات است. این قوانین باید در قالب دستور العمل و تبصره قابل اجرا درآید. در بحث فساد هم همین است و خیلی از حرف‌ها درباره مبارزه با فساد بایستی به دستور عمل‌های قابل اجرا تبدیل شود.

چهاردولی در خاتمه اظهار داشت: ما امروز در گام‌ دوم انقلاب به یک بلوغ رسیده‌ایم، جوانان ما آمادگی پذیرش مسئولیت‌ها را دارند. امروز مردم متوجه هستند که روی وعده‌های اروپا نمی‌شود حساب کرد، هر چند داریم بعضی مسئولانی که گوششان بدهکار نیست و همچنان در مسائلی مانند تصویب FATF تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف23 ساعت قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

فیلم/ واکنش جالب پدر امام جمعه تبریز به حکم رهبر انقلاب برای پسرش

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
امام جمعه تبریز می‌گوید: پدرم به من گفتند شما تا دیروز فرزند من بودید اما از دیروز به بعد که حکم شما از سوی رهبر معظم انقلاب آمده است علاوه بر اینکه فرزند من هستید، پدرم هستید و این تو هستی که باید تصمیم بگیری که من به عنوان خطیب نماز جمعه شرکت بکنم یا نکنم و البته ما هم از محضر ایشان خواستیم که بزرگواری کردند و اقامه می‌کردند ولی از حدود یک سال پیش به علت مشکلات پادرد و کمردرد نمی‌توانند اقامه کنند.

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.

نظرها

اخبار بیشتر