1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

رضا صادقی: دیکتاتور نیستم

خبرگزاری برترین‌ها |
خواننده گروه مشکی‌پوشان می‌گوید: اگر ماندگاری برای رضا صادقی به وجود آمده، به آن دلیل است که اصراری نداشته‌ام که بگویم حرف و کار من درست است. همواره خود را به نسل جدید نزدیک کرده و به‌هیچ‌وجه دیکتاتور نیستم بلکه باید با تغییر هنر کنار بیاییم و راز این ماندگاری و لطف مردم در همین عدم دیکتاتوری و نقدپذیری‌ام است.

ایسنا: رضا صادقی درباره فعالیت‌هایش اظهار کرد: یک هرمزگانی هیچ‌وقت تمام شدن برایش معنا ندارد، همان‌طور که از کودکی به ما گفته‌اند یک خرما بخوری تا سه روز همچنان توانمند خواهی ماند، در کار هم هرچه پیش می‌رود با انگیزه و صلابت به فعالیت هنری‌ام ادامه می‌دهم.

رضا صادقی: دیکتاتور نیستم - 1

صادقی درخصوص حمایت از عملکرد شهردار بندرعباس در نصب یک المان و حواشی به وجود آمده پس از آن، بیان کرد: متأسفانه در شهر بندرعباس تنها به همه‌چیز معترض هستیم؛ درصورتی‌که درست است که در شهر بندرعباس بسیاری از کمبودها وجود دارد و همگی به آن اشراف داریم اما در ایام نوروز نباید چهره شهر شاداب و دگرگون شود؟!

وی با اشاره به اینکه کسانی که تمامی امیدشان به ایام نوروز و چرخیدن کسب‌وکارشان در این ایام است، نیازمند شهری هستند که فضا را برای جذب گردشگر مهیا کند، تصریح کرد: چرا برخی افراد به چنین المان‌هایی که چهره شهر را زیبا می‌کند و سبب می‌شود تا یک گردشگر لحظاتی را در کنار سواحل نیلگون خلیج‌فارس حضور یابند و به بهانه همین المان از همان دست‌فروشان جوار ساحل خریدی انجام دهد، مخالفت می‌کنند.

این هنرمند هرمزگانی با بیان اینکه چرا کسی صدایش برای موارد دیگری همچون عدم تخصیص پولی از محل گمرکات، بنادر و بنگاه‌های اقتصادی به توسعه شهر بندرعباس درنمی‌آید، افزود: شاید هزینه این المان یک میلیارد تومان باشد اما آیا این مبلغ زیاد است؛ در حالی که باید برای توسعه شهر بندرعباس ده‌ها برابر این مبلغ صرف شود تا چهره شهر برای جذب گردشگر مهیا باشد و تنها هدف سفر یک گردشگر حضور در قشم نباشد بلکه دو روز بیشتر در بندرعباس اقامت کند و درآمدی برای شهر بندرعباس باشد.

وی با اشاره به اینکه بندرعباس پتانسیل بیشتری برای عرضه دارد و باید رسیدگی بیشتری به آن شود، خاطرنشان کرد: بله بنده هم می‌دانم جاده ساحلی بندرعباس طرحی است که تمامش منطقی نیست و یا بستن ساحل به روی مردم امری مطلوب نیست ولی نباید فقط اعتراض کرد به اگر به ۱۰ مورد انتقاد داریم اگر یک کار خوب‌صورت گرفت باید آن مسئول را تشویق کنیم تا انگیزه‌ای شود برای ۱۰ کار خوب بعدی نه آنکه فقط لب به انتقاد بگشاییم و تنها بکوبیم.

صادقی با بیان اینکه از شهردار بندرعباس به‌واسطه نصب این المان شهری تشکر می‌کنم و امیدوارم در این مسیر حرکت کند، تصریح کرد: باید در ادامه محل دست‌فروشان در نوار ساحلی ساماندهی شود و به شکل امروزی دربیاید تا هم کاروکاسبی شهروندان رونق بگیرد هم چهره بهتری از شهر بندرعباس برای گردشگران و شهروندان ترسیم شود.

وی با اشاره به اینکه مشتاق به گرفتن عکس در مقابل المان جدید نصب شده در بندرعباس هستم، اظهار کرد: بنده هنرمندی نیستم که ساکت بشینم و انتقاد نکنم و همواره در جهت حقوق مردم تلاش می‌کنم و حرفم را می‌زنم به‌خصوص وقتی در خصوص استان هرمزگان باشد با حساسیت بیشتری این مسیر را دنبال می‌کنم.

صادقی با بیان اینکه می‌گویند من زندگی لاکچری دارم که به‌هیچ‌وجه اینچنین نیست، اظهار کرد: دو دخترم را از زمان تولد با فرهنگ و آئین استان هرمزگان آشنا کردم و امروز دخترانم بندرعباس را بیشتر از شهر تهران دوست دارند پس باید همگی دست به دست هم دهیم تا شهر بندرعباس و استان هرمزگان را در مسیر توسعه قرار دهیم.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی ادامه داد: در میان این اخبار اختلاس و کشف اخلالگران اقتصادی، دیدن تصاویر و شنیدن اخباری از زیبا شدن شهر بندرعباس و ایجاد المان‌هایی که به یادگار باقی خواهد ماند، ضرورت دارد و باید اینچنین اقداماتی افزایش یابد.

این هنرمند هرمزگانی درباره عدم مهیا شدن اجرا در زادگاهش میناب در سال جاری و قول اجرا در سال آینده، اضافه کرد: امسال شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که برای اجرای کنسرت در شهر میناب شرایط مناسب نبود اما به‌طورقطع اجرایی که لیاقت مردم با فرهنگ میناب را دارد، به‌زودی برگزار خواهم کرد اجرایی که در آن با اعضای کامل گروه مشکی پوشان به‌مانند اجرا تهران و یک استیج مناسب و درخور شأن برگزار خواهم کرد زیرا نمی‌خواهم اجرایی در میناب برگزار شود که بگویند برای مردم زادگاهش هیچ ارزشی قائل نبوده درحالی‌که همواره مردم میناب از فرهنگ هنر و گرفته تا کسب علم و دانش زبانزد عام و خاص بوده‌اند.

رضا صادقی همچنین درباره انتشار آلبوم جدیدش به نام «زندگی کن» به ایسنا گفت: این آلبوم را در فضایی متفاوت منتشر کردم که در آن حس و حال متفاوتی را دنبال کردم و معتقدم سال‌های سال در اذهان مردم باقی خواهد ماند زیرا از میان ۲۸ قطعه ۱۴ قطعه نهایی شده و در دسترس عموم مردم قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در این آلبوم از دو قطعه هرمزگانی استفاده شده است، خاطرنشان کرد: شعر، تنظیم و آهنگ ترانه «چوک دهاتی» توسط خودم و ترانه «عزیزوم» با تنظیم معین راهبر، شعر غلام حیدری و آهنگسازی خودم صورت گرفته است که امیدوارم مورد رضایت تمامی شنوندگان به‌ویژه مردم استان هرمزگان قرار بگیرد.

خواننده گروه مشکی‌پوشان با اشاره به اینکه هر کسی باید بر سر جای خودش قرار بگیرد و باید از هنرمندان هرمزگان در آثار محلی بهره ببرم زیرا آن‌ها به‌خوبی حال و هوای این ترانه‌ها را درک می‌کنند، تصریح کرد: فاضل پیش جزو الزامات و همراه و کمک‌کننده من در سال‌های فعالیتم بوده است و جز جدانشدنی گروه مشکی‌پوشان است.

وی با اشاره به استفاده از فرشید ادهمی، محسن خاش، احسان صادقی و سیاوش خرمی در آلبوم زندگی کن، اظهار کرد: باید ثابت کنیم که هرمزگان دارای هنرمندان قابل و توانمندی است و نسل جدید آن حرف زیادی برای گفتن دارد که در کنارم هستند.

صادقی درباره انتخاب نام آلبوم جدیدش و اینکه چرا نام «زندگی کن آنامیس» را با توجه به صحبت‌های قبلی برنگزید، عنوان کرد: این اسم بنا به ذکر دلایلی همچون حس تعصب نیز مجوز انتخاب شدن را نگرفت گرچه هدفم از آوردن نام آنامیس (نام گذشته شهر میناب) معطوف کردن توجهات به زادگاهم میناب بود.

وی درباره میزان استقبال از این آلبوم هم اظهار کرد: استقبال بیشتر از حد تصورم بود و تمامی بازخوردها نشان می‌دهد که علاقه‌مندان از فضای کاری ارائه‌شده در این آلبوم رضایت دارند.

صادقی افزود: ابراز لطف و رضایت تمامی منتقدان برایم ارزشمند است و این مهم به آن دلیل است که به دنبال انتشار یک آلبوم بازاری نبودم بلکه با دل و وجود خود این آلبوم را روانه بازار کردم و سعی کردم از هنری بهره ببرم که بتوانم علاوه بر نسل‌های گذشته بتواند با نسل جدید ارتباط برقرار کند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با رضا صادقی و موسیقی از تلگرام

🔹رسوایی اخلاقی ستاره موسیقی پاپ کره جنوبی

«جونگ جون یانگ» ستاره موسیقی پاپ کره جنوبی اعتراف کرده است که تصاویر مربوط به ارتباط جنسی خود با ۱۰ زن مختلف را از طریق پیام‌رسان‌های تلفن هوشمند خود برای دوستانش ارسال کرده است.

این ستاره موسیقی کره جنوبی پس از افشای رسوایی اخلاقی، ضمن عذرخواهی گفته از صحنه موسیقی خداحافظی می‌کند. / سی‌ان‌ان - عصرایران


🔻در نشست خبری گروه «رستاک» با اهالی رسانه مطرح شد

🔹 «رستاک» نگاه‌ها را به موسیقی نواحی عوض کرد

🔹ما مدعی نیستیم که موسیقی نواحی را نجات دادیم

🔹موسیقی نواحی مهجور مانده است/ اعتمادآنلاین


🔻 برگزاری کنسرت موسیقی در مکه و سراسر عربستان آزاد شد

🔹امارت منطقه مکه از مجاز شدن برگزاری کنسرت موسیقی در سراسر عربستان خبر داد.


🔶 موسیقی انقلابی؛ تبلور اصل «آینده در گذشته»

برابرنهاده اسلام ناب محمدی، موسیقی ناب متعهد بود: موسیقی حماسی، رزمی و زنانی که «مردانه» می‌خواندند ‏تا اینکه پس از انقلاب حذف شوند. اسکندر آبادی، گزارشگر دویچه‌وله‌ فارسی نگاهی کرده به تحول در موسیقی در آستانه انقلاب ۵۷

#چهل_سالگی_انقلاب

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳Ci۵d&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سوگل طهماسبی بازیگر فیلم داستانی «هنگامه» گفت که به دلیل بازی در این فیلم با مضمون شهدای مدافع حرم، خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را شکستند! سوگل طهماسبی بازیگر سینما و تلویزیون که در ویژه برنامه تلویزیونی «سیاهپوش» حضور یافته بود، به بیان خاطراتی از بازی در فیلم داستانی «هنگامه» با موضوع شهدای مدافع حرم پرداخت. جالب بود که خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را بابت این موضوع شکستند! اما همان آدم‌ها که مرا مسخره کردند، بعدا اتفاقی افتاد و پست گذاشتند و از مدافعان حرم دفاع کردند. به خاطر دارم وقتی در جشنواره عمار به همراه ۵ خانواده از عزیزان شهدای مدافع حرم فیلم را می‌دیدم، به یک باره مادر یا همسر یک شهید می‌آمد مرا بغل می‌گرفت و می‌گفت: «این منم!

راه اندازی کمپین کمک به سیل زدگان گلستان توسط جمعی از سینماگران+فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
جمعی از سینماگران کمپین من گلستانم را با هدف حمایت و کمک به هموطنان سیل زده در استان گلستان راه اندازی کردند. از این رو امدادگران در حال برآورد نیازهای چند روز آینده هموطنان درگیر در سیل می‌باشند. لیکن برنامه ریزی پس از بحران برای پس از فرونشست آب در چند روز آینده است. پس از فرونشست آب، گل و لای می‌ماند و خانواده‌های خسارت دیده و مستأصل که نیاز به توجه و کمک جدی برای بازسازی زندگی خود دارند. بنابراین تمرکز کمک‌های کمپین مورد نظر بر همراهی و همیاری با این خانواده‌هاست تا پس از فروکش کردن هیجانات رسانه‌ای به فراموشی سپرده نشوند.

ویدیو/ اولین تصاویر از گریم بازیگران «هیولا» و ویدیوی تبریک سال نو: سال ۹۸ بیشتر به هم رحم کنیم!

انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
ژیلا صادقی، مجری «پل فروردین»، خبر یک خبرگزاری درباره کنار گذاشته شدنش از اجرای این برنامه نوروزی را تکذیب کرد. عصر امروز، یک خبرگزاری در خبری از تغییر مجری برنامه «پل فروردین» خبر داده و نوشته بود که ژیلا صادقی به خاطر انتقادات مخاطبان و رسانه‌ها به اجرایش، کنار گذاشته شده است. اما این مجری با سابقه در این‌باره به خبرآنلاین گفت: «اصلا این‌طور نیست. از همان اول من فقط برای فاز اول برنامه قرارداد داشتم و گفته بودم که در ایام نوروز برنامه را اجرا نمی‌کنم. از همان اول قرار بود آقای نیما رئیسی و محسن آزادی اجرای برنامه در فاز دوم را به عهده داشته باشند.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، در آخرین روزهای سال ۹۷ خبر رسید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغی معادل یک میلیارد تومان به عنوان «عیدی» به سینماگران اختصاص داده است. مبلغی که رسانه‌ای شدن آن شائبه‌ها و ابهاماتی را درباره فرآیند توزیع و نیز اولویت‌ها تخصیص آن به‌وجود آورد. از آنجا که طبق سنت سال‌های قبل وظیفه توزیع و تخصیص این مبلغ برعهده خانه سینما بوده است، به‌عنوان مطلع سراغ علی قائم مقامی یکی از اعضای هیأت مدیره خانه سینما رفتیم تا پیگیر جزئیات این حمایت شویم. نایب رئیس انجمن مدیران ادامه داد: من نمی‌دانم به هر صنف چند کارت هدیه تعلق گرفته شاید به یک صنف صد و به یک صنف ۲۰۰ کارت اختصاص داده شده است، اما همه آن کارت‌ها به مبلغ ۲۰۰ هزار تومانی بود. قائم مقامی در پایان با بیان اینکه این کارت‌ها به تشخیص مسئولان هر صنف بین اعضا توزیع شده است، گفت: بعضی از صنوف به اعضای خود ۲ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی دادند.

اخبار بیشتر