1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
شاخص بورس ۱۳۹۷ واحد رشد کرد

شاخص بورس ۱۳۹۷ واحد رشد کرد

خبرگزاری افکارنیوز |
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۳۹۷واحد رشد کرد.

به گزارش افکارنیوز،

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۴ میلیارد و ۸۲۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۲ هزار و ۴۳۲میلیارد تومان در ۱۶۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۳۹۷واحدی در ارتفاع ۱۷۲هزار و ۵۲۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و فولاد خوزستان تامین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و فولاد کاوه جنوب کیش با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ارزشی) ۴۰۳واحد، کل (هموزن) ۲۷۲واحد، قیمت (هموزن) ۱۹۰واحد، آزاد شناور ۱۴۳۰واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۷۵۸و ۴۰۵۳واحد رشد را به‌ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۲۷میلیون ورقه به‌ارزش ۷۸۶ میلیارد تومان در ۱۰۷هزار نوبت، آیفکس ۴۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱۵۶واحد قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سهام، بازار سرمایه و شاخص بورس از تلگرام

https: //telegra. ph/Ofogh-۱۲-۱۶

#یادداشت_منتخب

🔸توصیه‌هایی برای سپرده‌گذاران و بانک‌ها بر اساس تحلیل عملکرد مالی آنها

▫️علی محسنی: سهام بسیاری از بانک‌های کشور در بازار سرمایه معامله می‌شود. از میان بانک‌های مذکور، ۱۳ بانک اطلاعات دوره‌ای خود را به شکلی منظم به بازار ارائه می‌کنند بنابراین امکان کسب اطلاع از آخرین وضعیت مالی آنها فراهم است. جدول فوق، تلاشی است تا در سه جهت، اطلاعات مالی اخیر بانک‌ها را بررسی کند / افق نو

لینک مطلب در سایت:

http: //ofogheno. com/?p=۳۱۷۹


حال و هوای بهاری بورس

🔻آخرین شنبه سال مقارن است با استمرار رشد شتابنده سطح عمومی قیمت سهام. شاخص بورس تهران همچنان در حال تلاش برای فتح قله‌های قبلی است و سرعت خود را در پیمودن مسیر صعودی حفظ کرده است.

🔻این نماگر در جریان معاملات امروز ضمن جهش حدود دو هزار واحدی، پس از حدود چهار ماه از ارتفاع ۱۷۰ هزار واحد گذشت و یک گام بالاتر نشست.

🔻اگرچه سیمای قیمت در اکثر صنایع سبزپوش است اما توجه ویژه اهالی بورسی به سهم‌های گروه پالایشی سهم بسزایی در تداوم جهش‌های شاخص دارد.

مهم‌ترین رویدادهای بورس شنبه👇


شاخص بورس در یک قدمی ۱۷۰ هزار واحد

🔸شاخص کل بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته وارد کانال ۱۶۹ هزار واحدی شده است. فراتر رفتن از مقاومت بیش از سه ماهه کانال ۱۶۷ هزار واحدی خوشبینی به ادامه روند صعودی را بیشتر کرده است.

🔸تحرکات بازارهای جهانی، معاملات بورس کالایی و گمانه‌ها از پیشروی به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز مهم‌ترین بهانه‌های بورس برای رشد هستند.

🔸در عین حال نزدیک شدن به آخرین روزهای سال و قرار گرفتن در آستانه تعطیلات اصلی‌ترین دلایل عرضه سهام را شکل می‌دهد.

مهم‌ترین رویدادهای بورس چهارشنبه👇


کج‌فهمی بورس نسبت به دلار

💢نگاهی به روند نرخ دلار در بازار آزاد نشان از همبستگی بالای این نرخ با نوسان شاخص سهام دارد. جایی که همگام با رشد نرخ دلار شاهد افزایش شاخص کل بورس تهران و در زمان کاهش این نرخ، شرایطی عکس را در بازار سهام شاهد هستیم.

💢نمودار نوسانات شاخص بورس با دلار در بازار آزاد واکنش همگام و عمدتا با یک فاز تاخیر سهام را نسبت به این متغیر اثرگذار نشان می‌دهد. عمده قیمت‌ها در اقتصاد کشور با نوسانات دلار گره خورده است و در این میان قیمت سهام نیز از این موضوع مستثنی نیست.

💢با این حال نکته نخست که در نمودار بازدهی بورس و دلار مشاهده می‌شود اختلاف فاحش بازدهی این دو متغیر از ابتدای سال ۹۷ است و این موضوع می‌تواند هیجانی بودن واکنش به افت نسبی دلار را در بازار سهام مشخص کند.


✅ رشد ۶۲۸۹ واحدی شاخص بورس در هفته گذشته

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۶۲۸۹ واحد افزایش، معادل ۳٫۸۶ درصد رشد کرد.


🎥 شاخص بورس ۱۲۰۵ پله بالا آمد

🔹حال ناخوش سهام خودرویی در روز خوب بازار

🔸بازدهی قابل توجه قندی‌ها در هفته‌ای که گذشت و …

🔸اعلام دلایل اقبال سهامداران به یک سهم بانکی

۶۰ ثانیه بورسی، کاری مشترک از عصر ایران و بورس ۲۴

@bourse۲۴ir


نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌های داستانی

38+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
الفالف13 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر