محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های مازندران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. اجتماعی
محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های مازندران

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های مازندران

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: پلیس راه نیروی کشور روز دوشنبه با اعلام برنامه محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۸در محورهای منتهی به مازندران، از یک طرفه شدن جاده کندوان در روزهای سه شنبه ۲۸ و چهارشنبه ۲۹ اسفند خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس راه کشور، با توجه به افزایش تردد و حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۸و به منظور ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از ۲۵ اسفند ۹۷ به اجرا گذاشته شد و تا ۱۷ فروردین ۹۸ در محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه اعمال می‌شود.

بر اساس این گزارش، تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای سه شنبه، چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ اسفند از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ این روزها تا ۲ بامداد روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه می‌باشد.

همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز بیست و هشتم اسفند تا ۲ بامداد روز بعد از آمل به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴همین روز تا ۲ بامداد روز بعد، از رودهن به آمل بصورت یکطرفه خواهد بود. پلیس راه کشور همچنین جزییات بیشتری از محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نوروزی را در جاده‌های مازندران به شرح زیر اعلام کرد:محدودیت‌های کلی

- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه ممنوع است.

- در تمامی محورهای برون شهری در این ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می‌گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.محور کرج – چالوس

- تردد هر گونه تریلر، کامیون و کامیونت در این مدت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع می‌باشد.

- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای سه شنبه، چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ اسفند و پنجشنبه و یکشنبه هشتم و یازدهم فروردین ۹۸ تا ۲ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تاریخ‌های مذکور تا ۲ بامداد روز بعد، از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه می‌باشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای یکشنبه، جمعه، پنجشنبه، جمعه و شنبه تاریخ‌های ۴و۹و۱۵و۱۶و ۱۷ فروردین تا ۲ بامداد روز بعد، از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تاریخ‌های مذکور تا ۲ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.محور هراز در تعطیلات عید یکطرفه می‌شود

- تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع می‌باشد.

- تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه تاریخ ۲۸ اسفند تا ۲۴ روز شنبه سوم فروردین ۹۸، از ساعت ۶ بامداد روز یکشنبه ۴ فروردین تا ۲۴ روز دوشنبه ۵ فروردین، از ساعت ۱۲ ظهر پنچشنبه هشتم فروردین تا ۲ بامداد روز شنبه دهم فروردین، از ساعت ۱۲ روز یکشنبه یازدهم فروردین تا ۲۲ روز شنبه ۱۷ فروردین از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز بیست و هشتم اسفند تا ۲ بامداد روز بعد از آمل به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تاریخ مذکور تا ۲ بامداد روز بعد، از رودهن به آمل بصورت یکطرفه خواهد بود.

- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای یکشنبه، جمعه، پنجشنبه و جمعه تاریخ‌های ۴و۹و۱۵و ۱۶ فروردین ۹۸ تا ۲ بامداد روز بعد، از رودهن به سمت آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انوع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲ بامداد روز بعد، از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود.محور فیروز کوه

- تردد انواع تریلرها از ساعت ۸ تا ۲۴ تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند و هشتم فروردین از مسیر جنوب به شمال تهران – فیروزکوه – قائمشهر ممنوع می‌باشد.

- تردد تمامی تریلرها از ساعت ۸ نت ۲۴ تاریخ‌های ۴ و۱۵ و ۱۶ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر – فیروزکوه – تهران ممنوع می‌باشد. کد خبر ۴۳۴۹۷۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسدود شدن پل گیشا و ترافیک سنگین

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
مرضیه افضلی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد: مسئله حجاب یک امر دینی است و در اسلام به عنوان یک فریضه واجب شناخته شده است. افضلی تاکید کرد: تحکیم خانواده از دیگر کارکرد‌های حجاب است. وی ادامه داد: آسیب شناسی می‌تواند مبنای چاره اندیشی مسئولان فرهنگی و نیز خانواده‌ها و حتی خود رسانه‌ها قرار بگیرد. وی در پایان تاکید کرد: حجاب مسئله‌ای انسانی است که همه به آن علاقه دارند، اما امروز متاسفانه تبدیل به یک مسئله سیاسی شده است. حجاب هنجاری فراتر از قوانینمریم خطیب زاده مسئول فضای مجازی بسیج جامعه زنان نیز میهمان تلفنی برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران بود.
صدا و سیماصدا و سیما47 دقیقه قبل
حسینی نسب گفت: بنابراین سربازی که برای بار نخست از خدمت فرار می‌کند اگر قبل از ۶۰ روز مراجعت کند (نه اینکه دستگیر شود) مرتکب جرم نشده است و فقط طبق آیین نامه انضباطی با او برخورد می‌شود. حسینی نسب گفت: عرف در کشور ما برای برگزاری مراسم فوت یک هفته است و اگر چند روزی سربازی به این خاطر غیبت یا فرار از سربازی کند تخلف هم محسوب نمی‌شود. وی افزود: گاهی اوقات دوستان موجب فرار فرد سرباز می‌شوند و برخی روابط عاطفی، دلتنگی‌ها، اشتغال‌های بیرونی افراد هم می‌تواند از مهمترین علل فرار از سربازی باشد. حسینی نسب در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در این سال‌ها فرار از سربازی افزایش داشته است یا کاهش؟ گفت: با توجه به اینکه تعداد جمعیت سرباز که وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند متفاوت است گاهی اوقات در بحث فرار از سربازی با افزایش یا کاهش مواجه می‌شویم، اما کاهش فرار از سربازی بسیار محسوس است و این به علت بهینه سازی پادگان‌ها و مساعد کردن این مکان برای سربازان است. »» کاهش شکایات مردمی از نیرو‌های مسلح به ویژه ناجاسیداحمد حسینی‌نسب درباره نحوه رسیدگی به شکایات مردمی در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح افزود: در اصل ۱۷۲ قانون اساسی، این سازمان مرجع اختصاصی برای رسیدگی به جرایم نیرو‌های مسلح در خصوص وظایف نظامی و انتظامی است.

گرمای هوا در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
محمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: پدیده‌ای که امروز در برخی مناطق غالب بود غباری است که مناطق مرکزی مانند استان‌های اصفهان، یزد، جنوب سمنان، کرمان و جنوب تهران را فرا گرفته است و این شرایط را با شدت و ضعف تا فردا نیز خواهیم داشت. وی گفت: علت آن نیز تولید گرد و خاک در دشت کویر و همچنین وزش باد‌های نسبتا شدید در آن مناطق است که به نظر می‌رسد هموطنان ما در چهار محال و بختیاری، لرستان، مرکزی، قم و همدان از این شرایط جوی بی نصیب نمانند. کارشناس هواشناسی گفت: بارندگی به شکل پراکنده در ساعات بعد از ظهر در شمال شرق کشور مانند ارتفاعات مازندران، گلستان، سمنان و همچنین شمال غرب کشور وجود دارد. وی افزود: البته موج نسبتا عمیقی فردا از شمال غرب عبور می‌کند و بر شدت ناپایداری‌ها در آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل افزوده خواهد شد و موجب می‌شود که هوا در آن مناطق خنک شود. اصغری گفت: اما به طور کلی پدیده غالب در هفته آتی پیش بینی روز‌های گرم است و دمای هوای تهران نیز در نیمه دوم هفته آینده به ۳۸ تا ۳۹ درجه می‌رسد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم گفت: ساختار‌ها طوری تعریف شود که فسادزدا باشد نه فسادزا و باید جرم زدایی کند نه اینکه خودش زمینه بیشتر وقوع جرم باشد و این وظیفه مهمی است که هر سه قوه دارند. وی افزود: در حوزه اقتصادی به صورت خاص پیام هشت ماده‌ای رهبری برای دستگاه‌های اجرایی و تقنینی و قضایی تعیین تکلیف کرده است و در دستگاه‌های اجرایی اصلاح ساختار فسادزا، در دستگاه قانونگذار هم بستن منافذ فسادزا و در دستگاه قضایی برخورد با مجرمان و مفسدان مهم است و برخورد مناسبی که باید رقم بخورد. تاکید رئیس قوه قضائیه بر همگرایی و همکاری قوای سه گانه در پیشگیری از وقوع جرمرئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم موضوع بسیار مهمی است، گفت: در این باره حتما مجامع فرهنگی، اجتماعی و­­علمی می‌توانند مساعدت بسیاری داشته باشند. حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم با تشکر از معاون اول ریاست جمهوری، وزرا، مسئولان نیروی انتظامی، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، ریاست سازمان صداوسیما و همکاران خود در دستگاه قضایی تصریح کرد: این جلسه که جایگاه قانونی دارد، به شکل قانونمندی برای همکاری و هماهنگی در ذهن ما صورت گیرد که جلوه‌ای از همگرایی و همکاری میان قوای سه گانه است. وی گفت: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند قوا باید با هم و در کنار هم کار کنند، امیدواریم ان شاءالله مسئولان مجلس، دولت و دستگاه قضایی با همه دغدغه‌مندان در تحقق مسئله جامعه سالم تلاش کنند تا جامعه‌ای سالم و دور از جرم داشته باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر