1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. حوادث
خودکشی دختر مایکل جکسون بعد از نمایش مستند آزار جنسی پدرش

خودکشی دختر مایکل جکسون بعد از نمایش مستند آزار جنسی پدرش

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
سه هفته بعد از نمایش مستندی درباره مایکل جکسون در خصوص آزار جنسی کودکان، پریس جکسون دست به خودکشی زد و هم اکنون در بیمارستان بستری شده است.

به گزارش وبگاه TM، پاریس جکسون ۲۰ ساله مدل و هنرپیشه آمریکایی و دختر مایکل جکسون پس از تلاش برای خودکشی در بیمارستان بستری شده است.

صبح دیروز (شنبه) خبر خودکشی به بخش اورژانس رسید که او را به بیمارستان منتقل کردند. هم اکنون پزشکان اعلام کرده‌اند که خطر رفع شده است.

خویشاوندان وی اعلام کرده‌اند که نمایش فیلمی در باره مایکل جکسون پدرش که گویا به آزار جنسی خردسالان دست زده باعث شده است که او دست به خودکشی بزند.

دختر جکسون سه هفته بعد از نمایش مستندی درباره پدرش مایکل جکسون و روز قبل از خودکشی (جمعه ۲۴ اسفند۱۳۹۷) در واکنش به اتهام علیه پدرش درخصوص آزار جنسی کودکان، گفته بود وظیفه او نیست که در هر جا به این اتهامات پاسخ دهد.

از سه هفته پیش در آمریکا و برخی کشورها مستند «ترک نورلند» پخش شده، این مستند جزئیات اتهامات دو مرد علیه مایکل جکسون را بررسی می‌کند که پیشتر و در بچگی گفته بودند جکسون از آنها سوء استفاده جنسی نکرده و به نوعی از او حمایت کرده بودند.

با وجودی که جکسون از اتهام آزار جنسی در سال ۲۰۰۵ تبرئه شد، ولی این ادعاها که او در خانه بزرگش «نورلند» که آن را مثل یک شهر بازی بزرگ ساخته بود، بچه‌ها را مورد آزار جنسی قرار می‌داده، تا آخر عمرش در سال ۲۰۰۹ بر زندگی و کارنامه او سایه انداخته بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بازیگران سینمای جهان، تجاوز، خودکشی، سینمای جهان و کودک آزاری از تلگرام

‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

خشونت جنسی

تجاوز جنسی

تجاوز می‌تواند توسط یک غریبه و یا توسط آشنایان صورت گیرد. در خانه و یا در هر جای دیگری انجام شود. تجاوز انواع گوناگونی دارد مانند:

«تجاوز به آشنایان» که در انگلیسی Acquaintance rape خوانده می‌شود. این نوع تجاوز شامل تجاوزی است که توسط فردی که قربانی را می‌شناسد صورت می‌گیرد.

«تجاوز در قرار» (date rape) تجاوزی است که فرد متجاوز و قربانی یکدیگر را می‌شناسند. این نوع تجاوز به نوعی زیر مجموعه تجاوز به آشنایان است. در تجاوز به آشنایان هیچ رابطه یا علاقه‌ای بین متجاوز و قربانی وجود ندارد و فرد متجاوز می‌تواند از نزدیک‌ترین افراد فرد قربانی باشد. تجاوز در قرار به طور خاص در محوطه‌های دانشگاهی اتفاق می‌افتد، جایی که اغلب در شرایطی با الکل یا دیگر مواد مخدر تجاوز جنسی رخ می‌دهد.

«تجاوز خاکستری» (grey rape) شکلی از آزار و خشونت جنسی است که فرد در حالتی بین رضایت و نداشتن تمایل به رابطه یا هر گونه تعامل جنسی قرار می‌گیرد. این اصطلاح در سال ۲۰۰۷ توسط Laura Sessions Stepp در مقاله‌ای به نام «نوع جدیدی از تجاوز در قرار» مطرح شد. او نوشت: «جایگاه آن بین رضایت داشتن یا نخواستن است و حتی گاهی از تجاوز در قرار نیز پیچیده‌تر است زیرا هیچ یک از دو طرف نمی‌دانند از همدیگر چه می‌خواسته‌اند».

«تجاوز جنسی زناشویی» (Marital rape) که آمیزش جنسی بدون رضایت است که متجاوز همسر قربانی است. این تجاوز به نوعی ترکیبی از تجاوز شریک زندگی، خشونت خانگی و سوء استفاده جنسی است و معیار اصلی آن آمیزش جنسی بدون رضایت و تمایل زن است.

«تجاوز قانونی» (statutory rape) به تجاوز جنسی اطلاق می‌شود که سن یکی از افراد کمتر از آن است که بتواند رضایت قانونی برای روابط جنسی داشته باشد.

«تجاوز گروهی» (gang/group/party rape) زمانی رخ می‌دهد که گروهی از افراد در تجاوز علیه یک نفر شرکت داشته باشند.

نمونه این نوع تجاوز داستان رتی پارسونز است. زمانی که در نوامبر ۲۰۱۱ به او تجاوز شد و سپس متجاوزان از صحنه تجاوز عکس گرفته و در مدرسه و شهر پخش کردند. رتی در مدرسه مورد آزار همکلاسی‌ها قرار گرفت و در اینترنت کسانی به وی پیام داده و به او پیشنهاد سکس می‌دادند که در نهایت رتی در ۷ آوریل ۲۰۱۳ خود را به دار آویخت.

آدری پات نیز نمونه دیگری ازاین نوع تجاوز است که در نهایت او نیز خودکشی کرد.

تجاوز سریالی (serial rape) شامل تجاوزهایی است که فرد متجاوز در طول یک بازده زمانی انجام می‌دهد.

تجاوز در جنگ (war rape) تجاوزی است که توسط سربازان، جنگجوها و شهروندان در هنگام مناقشات نظامی، جنگ یا اشغال نظامی صورت می‌گیرند و به عنوان جنایت مخفی جنگ شناخته می‌شود.

«تجاوز جنسی برای نسل کشی» (Genocidal rape) روشی است که در زمان جنگ و بحران برای ترساندن استفاده می‌شود. زنان و دختران جوان در زمان جنگ همواره در خطر تجاوز جنسی، برده‌داری و فروش به عنوان برده جنسی قرار دارند. خشونت علیه زنان در دوران چندپارگی هند و همچنین نسل کشی ارامنه نمونه‌های از تجاوز برای نسل کشی است.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه #۱٦روز_فعالیت_علیه_خشونت_جنسیتی #دنیا_را_نارنجی_کن #زنان_را_بشنوید

*وقتی می‌گوید نه، یعنی نه.


🔴اظهارنظر جنجالی استاد مشایخی درباره تختی: تختی خودکشی کرد

دلیل خودکشی تختی، همسرش شهلا بود


تکذیب خودکشی دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز

مدیر خدمات دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز درباره خبر خودکشی یک دانشجو اظهار داشت: این خبر را تکذیب می‌کنم و هیچ مورد اقدام خودکشی از دانشجویان این دانشگاه به ما گزارش نشده است. /ایلنا


🔻بیکاری‌خطر‌‌ خودکشی را تا ۶ برابرافزایش می‌دهد

هشدارهای رئیس سابق جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران:

🔹آمارها نشان می‌دهد بیکاری خطر خودکشی را ۳تا۶ برابر افزایش می‌دهد و در بین آنهایی که خودکشی می‌کنند افراد بیکار تا ۶برابر نسبت به افراد دیگری که اقدام به‌خودکشی کرده‌اند خودکشی موفق داشته‌اند؛ یعنی جدی‌تر اقدام می‌کنند و دیگر شانس برگشت ندارند. این آمار و ارقام باید گفته شود.

🔹به گفته سیدکاظم ملکوتی «استان‌های ایلام، لرستان، آذربایجان غربی و کردستان استان‌هایی هستند که بیشترین آمار خودکشی در کشور را به‌خود اختصاص داده‌اند و سن خودکشی در کل کشور به ۱۵تا ۲۵سال رسیده است». /همشهری


🔶رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس «به شلاق و تبعید محکوم شد»

سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از سوی زن جوانی به تجاوز و سوءاستفاده از موقعیت خود متهم شده بود. پرونده او پس از خودکشی این زن جنجالی شد. رسانه‌های ایران از محکومیت خدادادی در این پرونده خبر می‌دهند.


در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
ساعت۲۴ -سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر: نیمه شب گذشته کشتی باری ایران در خلیج فارس غرق و ۴ نفر از سرنشینان آن مفقود شده‌اند. دهقانی افزود: این مرکز با وجود وزش تندباد و مواج بودن خلیج فارس، یک فروند شناور ناجی را به منطقه مورد نظر اعزام می‌کند. سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آن طور که گفته شده این لنج نیمه شب غرق شده است. این روز‌ها خلیج فارس به علت وزش تند باد مواج است و سرعت وزش باد امروز در منطقه‌ای که لنج دچار حادثه شده ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است. هواشناسی از هفته پیش درباره طوفانی بودن خلیج فارس هشدار داده بود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دکتر رخشانی مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حوزه مدارس تصمیم وزارت خانه بر این بود که هر چه زودتر کلاس‌های مناطق سیل زده دایر شود زیرا مادامی که دانش آموزان به کلاس درس نروند زندگی به حالت عادی برنگشته و این حضور می‌تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود. وی ادامه داد: در استان گلستان با استفاده از کمک‌های جامعه خیرین بلافاصله کانکس‌ها و حداقل‌های مورد نیاز کلاس‌های آموزشی شامل تجهیزات الکترونیکی، میز، نیمکت، وایت بردها و کامپیوتر و لپ تاپ مورد نیاز را فراهم و به منطقه ارسال کردیم؛ در استان لرستان نیز ۱۰۰ کانکس و تجهیزات مورد نیاز تأمین و در اختیار همکاران قرار گرفته است؛ در استان خوزستان هم ۱۵۰ کانکس و تجهیزات سرمایشی مورد نیاز این استان که درگیر گرماست در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به گردهمایی بزرگ خیرین کشور در مورخ ۹ اردیبهشت گفت: در این همایش برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده تصمیم گیری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم نخستین دستگاهی باشیم که عملیات ساخت و ساز مدارس را در مناطق سیل زده اجرا کنیم و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است کلنگ زنی نمادین ساخت مدارس را در سه استان سیل زده قبل از ماه مبارک رمضان در استان گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار کنیم. رخشانی مهر با اشاره به اعتبارات دولتی برای برگزاری کلاسهای آموزشی در مناطق سیل زده گفت: برای خرید تجهیزات و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی هر یک از استانهای گلستان، لرستان و خوزستان هر یک مبلغ ۵ میلیارد تومان و برای هر یک از استانها ۱۵ میلیون تومان برای شروع عملیات ساخت مدارس تأمین اعتبار کردیم و در حال ابلاغ این عدد هستیم و امیدواریم مشابه مدارس زلزله زده کرمانشاه بزودی شاهد بازسازی و تعمیرات اساسی مدارس باشیم. وی با تأکید بر اینکه خیرین مدرسه ساز هیچگاه دولت را رها نکردند و سازمان نوسازی مدارس نیز هیچگاه متکی به کمکهای دولتی نبوده گفت: خیرین همیشه کمک کردند، سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۵۰ درصد مدارسی را که تحویل آموزش و پرورش شد خیرین ساختند، در موارد بحران هم حضور خیرین بسیار چشمگیر بود و ۱۶۰ مدرسه را در استان کرمانشاه یا تحویل آموزش پرورش دادند و یا در مراحل پایانی ساخت و تحویل قرار دارد. رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سه استان سیل زده هم حضور مردم را به صورت چشمگیر شاهد هستیم و تماسها، جلسات و تفاهم نامه‌های زیادی میان ما و جامعه خیرین مدرسه ساز و همین طور دیگر خیرین در حال انجام است و ان شاءالله به کمک آنها مدارس سیل زده را دوباره می‌سازیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
جلسه هماهنگی و استفاده از توان فکری کار آفرینان و بزرگان صنعت کشور در حوادث سیل اخیر با حضور اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست که با موضوع چگونگی کمک به سیل زدگان برگزار شد اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی بر نقش آفرینی صنعتگران و کار آفرینان در کمک به سیل زدگان تأکید کرد. معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور گفت: کارآفرینان می‌توانند با تمرکز بر ایجاد شغل در مناطق آسیب دیده و باز توانی نقش مهمی ایفا کنند. اکبری ضمن تشریح وضعیت سیل زدگان و خسارات وارده بر جمعیت زیادی از هموطنان گفت: کارآفرینان و صنعتگران از ظرفیت‌های خود برای کمک به هموطنان استفاده کنند و وزارت کشور آمادگی این را دارد که این اقدامات را تسهیل کند. در ادامه این نشست، نمایندگان انجمن‌ها و مجامع صنعت نیز به بیان دید گاه‌های خود پرداختند و برای کمک به سیل زدگان اعلام آمادگی کردند.
تابناکتابناک4 ساعت قبل
مرد بوکسور که دو دختر و پدر و مادر همسرش را سر بریده بود در حالی در دادگاه محاکمه می‌شود که اولیای دم برای وی حکم قصاص خواسته‌اند. من و همسرم ۲۴ سال قبل در مطب یک پزشک با هم آشنا شدیم و با هم ازدواج کردیم. آن روز بار دیگر به پدر و مادر همسرم التماس کردم تا بگویند همسرم کجاست، اما جوابم را ندادند. من آن‌ها را عامل اختلاف با همسرم می‌دانستم به همین خاطر از خانه بیرون رفتم و مقداری شیر و موز خریدم. دخترانم و پدر و مادر همسرم از شیر موز مسموم خوردند و ساعتی بعد خوابیدند.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
تمام کارخانه‌هایی که وسایل ایرانی تولید می‌کنند، می‌توانند شعبه‌ای در شهرهای سیل زده تاسیس کنند و با دادن تسهیلات مناسب به سیل زدگان، کالاهای زندگی آنها را تامین کنند. با توجه به این نگاه چه باید کرد؟ در این بازار پر تلاطم و پر رقابت چه باید کرد؟ تنها راه ترغیب مصرف کنندگان ایرانی برای استفاده از کالای ایرانی است. وقتی قیمت کالای داخلی و خارجی تقریبا برابر است، نمی‌شود، چگونه می‌شود مصرف‌کنندگان را راضی به استفاده از کالای ایرانی کرد؟ تنها راه رونق تولید، دادن تسهیلات به مصرف‌کنندگان است. کارخانه‌های ایرانی با آغوش باز از این پدران استقبال کنند و شرایطی را فراهم کنند تا آنها خانه دختر خود را با وسایل ایرانی پر کنند. تولید کنندگان ایرانی تنها باید مصرف کنندگان را با لطایف الحیل به سمت خود بکشند.
ایرناایرنا1 روز قبل
محمد رضا کارگر عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، افزود: ساختمان بیشتر موزه‌های کشور مکان یابی شده و در جاهایی ساخته شده که کمتر در معرض بلایا طبیعی قرار گرفته است اما برخی از موزه‌ها به عنوان مثال کاخ گلستان به دلیل قدمت می‌تواند مقاومت کمتری داشته باشد. وی افزود: البته تلاش شده مخازن موزه‌ها در مکان‌های امن بنا شده است و مقررات مشخصی برای جابجایی اشیا در هنگام حوادث وجود دارد. کارگر، گفت: اشیا تاریخی نیز طوری چیدمان شده است که در مواقع اضطراری هنگام جابجایی آنها و انتقال آنها به مکان‌های امن وجود داشته باشد. **سیل و بارندگی‌های اخیر آسیبی به موزه‌ها نزدکارگر افزود: خوشبختانه با اجرای اقدامات پیشگیرانه بارندگی‌های اخیر و سیل هیچ‌گونه خسارتی به موزه‌های کشور وارد نکرده است. وی تصریح کرد: با توجه به حجم گسترده بارندگی و جاری شدن سیل، برای احتیاط برخی مخازن موزه‌ها خالی و یا جابه جا شد تا در صورت نفوذ آب به موزه، آثار تاریخی آسیب نبیند.

نظرها

اخبار بیشتر