1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اقتصادی

نقاشی ساختمان متری چند؟

فراروخبرگزاری فرارو |
در حال حاضر ما رنگ پلاستیک را در بازه قیمتی متری ۹ تا ۱۴ هزار تومان و رنگ آکریلیک و روغنی را در بازه قیمتی متری ۱۳ تا ۲۲ هزار تومان به مشتریان ارائه می‌دهیم و این تفاوت در قیمت‌ها ناشی از کیفیت متفاوت این رنگ‌ها و درجه بندی متفاوت آنهاست. این قیمت‌ها با احتساب زیرکاری در نظر گرفته شده اند و به خاطر زیرسازی برای نقاشی دیوار، هزینه جداگانه‌ای دریافت نمی‌شود.
نقاشی ساختمان متری چند؟ - 0

شاید در این روز‌های پایانی سال به سرتان زده باشد که دستی به سر و روی منزلتان بکشید و تغییری اساسی در آن ایجاد کنید، شاید به سراغ تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان بروید یا بخواهید اثاثیه منزلتان را که همین سال گذشته عوض کرده‌اید دوباره نونوار کنید، اما در این میان کسانی هستند که راهی به مراتب ارزان‌تر را برای این کار انتخاب می‌کنند «نقاشی ساختمان».

به گزارش ایسنا، در این دوره و زمانه کمتر کسی پیدا می‌شود که اسم «رنگ سال» به گوشش نخورده باشد. عنوانی که اگر زمانی به کیف و کفش و پوشاک محدود می‌شد، امروزه گستره بیشتری را در بر می‌گیرد و حتی به درون خانه‌های مردم هم راه پیدا کرده است و می‌توان نشانه‌هایی از آن را بر روی در و دیوار منازل به خوبی دید. همین امر باعث شده است تا هر چه به روز‌های پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، بازار نقاشان ساختمان داغ‌تر از هر زمانی شود و یکی از اولویت‌های اول مردم در این گرانی بازار تزئینات ساختمان، قطعا نقاشی ساختمان باشد.

کافیست سری به اینترنت بزنید و واژه «نقاشی ساختمان» را جستجو کنید تا لیست بلندی از نقاشانی که به صورت مجازی مشغول به کاریابی هستند را پیش روی خودتان ببینید. در این میان بعضا به افرادی بر می‌خورید که از این شلوغی و به هم ریختگی بازار نهایت استفاده را می‌برند و تا می‌توانند از این آب گل آلود ماهی می‌گیرند.

مطمئنا صرفه اقتصادی و کاهش هزینه‌ها یکی از معیار‌های اساسی مردم برای این انتخاب است، اما باخبر شدن از نرخ‌هایی که هیچ شباهتی با هم ندارند، چیزی جز سر درگمی برای مشتری نخواهد داشت و گاهی می‌تواند تمامی برنامه‌های او را نقش بر آب کند. همین امر ما بر آن واداشت تا به سراغ یکی از فعالان این صنف برویم.

افرادی که به صورت اینترنتی کار می‌کنند تعهد کاری لازم را ندارند

«آقا رضا» که در کار تزئینات ساختمان برای خودش برو و بیایی دارد در مورد تجربه چندین ساله‌اش در این حرفه و مشکلات این روز‌های بازار نقاشی ساختمان گفت: متاسفانه امروزه افرادی زیادی هستند که نسبتا با مهارت و تجربه پایین اقدام به راه اندازی این کار به صورت اینترنتی می‌کنند و نرخ‌هایی که ارائه می‌دهند نیز بر اساس هیچ قاعده و قانونی نیست. مشکلات اساسی مشتریان بعد از اتمام کار شروع می‌شود و اینجاست که این افراد دیگر پاسخگوی مشتریان نخواهند بود و مشتری دستش به جایی بند نخواهد بود.

استقبال مردم از نقاشی ساختمان بیشتر است

وی ادامه داد: کار تزئینات ساختمان شامل نصب انواع کاغذ دیواری، کف پوش، پارکت، کناف، نقاشی ساختمان و … می‌شود که در این گرانی بازار معمولا نقاشی ساختمان با استقبال بیشتری از جانب مشتریان همراه می‌شود. امروزه رنگ‌های پلاستیک، آکریلیک و روغنی با توجه به قیمت مناسب و کیفیت نسبتا خوبی که دارند در بین مشتریان با استقبال بیشتری روبرو می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر ما رنگ پلاستیک را در بازه قیمتی متری ۹ تا ۱۴ هزار تومان و رنگ آکریلیک و روغنی را در بازه قیمتی متری ۱۳ تا ۲۲ هزار تومان به مشتریان ارائه می‌دهیم و این تفاوت در قیمت‌ها ناشی از کیفیت متفاوت این رنگ‌ها و درجه بندی متفاوت آنهاست. این قیمت‌ها با احتساب زیرکاری در نظر گرفته شده‌اند و به خاطر زیرسازی برای نقاشی دیوار، هزینه جداگانه‌ای دریافت نمی‌شود.

کاهش مشتریان در مقایسه با سال‌های گذشته

رضا افزود: هر چه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم استقبال مردم به مراتب بیشتر می‌شوند، اما شرایط کنونی بازار به گونه‌ای است که نسبت به سال‌های گذشته تعداد مشتریان بسیار کاهش پیدا کرده است. در چندین سال قبل مردم برای نقاشی ساختمان خود باید مدت زیادی را در صف متقاضیان منتظر می‌ماندند و بعضا افرادی بودند که تحویل کارشان به هفته‌ها یا ماه‌های بعد از عید موکول می‌شد.

بسیاری از نیرو‌های ما بیکار هستند!

وی یکی از دلایل اصلی کاهش تقاضا برای تزئینات ساختمان بخصوص نقاشی ساختمان را فشار‌های اقتصادی وارد شده به مردم دانست و اضافه کرد: قدرت خرید مردم به نسبت سال‌های گذشته کاهش یافته است و این باعث شده است که ما گا‌ها در این روز‌ها حتی یک مشتری هم نداشته باشیم. نیرو‌های ما که زمانی مجبور بودند به خاطر سختی کار بعضی اوقات جای خود را با نیرو‌های دیگر عوض کنند، در حال حاضر و در روز‌های نزدیک به شب عید کاملا بیکار هستند!

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

به گزارش ایسنا، افزایش قیمت‌ها، توقعات مشتریان را بالا برده است و انتظار دارند کار خود را با کیفیت بالا تحویل بگیرند و این سبب شده است که یکی از دغدغه‌های اصلی هر کسی که ساختمان خود را به دست نقاش می‌سپارد، معمولا پیگیری تعهداتی باشد که نقاش نسبت به صاحب کار خود دارد و بی توجهی و عدم مسئولیت پذیری از سوی برخی نقاشان، مشتریان را بسیار گله‌مند کرده است؛ علی الخصوص زمانی که بسیاری از آنان دستمزد استاد کار را تمام و کمال پرداخت کرده‌اند و پیدا کردن نقاش دیگر به آسانی گذشته نیست.

بر اساس تعرفه‌های ارائه شده از سوی انجمن کارگران ساختمانی اراک، در حال حاضر قیمت‌های نقاشی ساختمان با توجه به درجه‌های متفاوت و تفاوتی که در کیفیت آن‌ها وجود دارد، متغیر است. بر اساس این تعرفه‌ها، رنگ روغن درجه یک به ازای هر متر مربع ۲۰ هزار تومان، درجه دو، ۱۷ هزار تومان و درجه سه، ۱۰ هزار تومان قیمت دارد. رنگ پلاستیک نیز به درجه یک، دو و سه تقسیم بندی می‌شود که هر متر مربع از این رنگ به ترتیب، ۱۶، ۱۲ و ۸ هزار تومان برای مشتریان هزینه بر است. رنگ آکرولیک درجه یک هم ۲۳ هزار تومان و درجه دو آن ۱۷ هزار تومان قیمت دارد.

تمامی استادکاران موظف به رعایت تعرفه‌های اعلام شده هستند

رئیس انجمن کارگران ساختمانی اراک و عضو هیئت مدیره کارگران ساختمانی کشور در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر در حدود ۱۳۰ استادکار نقاشی ساختمان تحت پوشش این مجموعه هستند، گفت: تمامی این افراد بر اساس شرایط تعریف شده از سوی انجمن انتخاب شده‌اند و همگی مشمول بیمه کارگران می‌شوند. هر استادکار بسته به شرایط کاری خود می‌تواند از تعدادی نیروی دیگر که خود انتخاب می‌کند بهره بگیرد.

علی قیاسی با تاکید بر اینکه تمامی نقاشان ساختمان تحت پوشش انجمن کارگران ساختمانی اراک، موظف به رعایت تعرفه‌های ارائه شده از سوی این انجمن هستند، افزود: طبق تعرفه‌هایی که در ۲۶ دی ماه سال جاری به تمامی واحد‌های فعال اعلام شده است، تمامی نقاشان ساختمان موظف هستند تا بر اساس این تعرفه عمل کنند و در صورتی که فردی بر خلاف این تعرفه‌ها اقدام به دریافت هزینه اضافی از مشتری کند، جریمه خواهد شد و مورد پیگرد‌های قانونی قرار می‌گیرد.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی اراک تصریح کرد: طبق دستورات اعلام شده در شورای تصمیم گیری انجمن، کمیته‌ای ۶ نفره از فعالان این حوزه تشکیل شده است تا علاوه بر نظارت و پیگیری امور نقاشان ساختمانی، در مواقع لزوم برای حل مشکلات احتمالی، اقدامات لازم را انجام دهند.

قیاسی اضافه کرد: مشتریان نگران ارائه خدمات لازم و به موقع در زمان بعد از تحویل کار خود نباشند و بدانند با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد و اقداماتی که انجام شده است، خدمات لازم به آنان ارائه می‌شود و تمامی فعالان این صنف نسبت به انجام تعهدات خود پایبند هستند.

شکی نیست که بسیاری از افرادی که در این حرفه مشغول فعالیت هستند، از جمله قشر زحمت کش و پرتلاش جامعه به حساب می‌آیند و افرادی که مد نظر ما هستند نماینده تمام فعالان این صنف محسوب نمی‌شوند، چرا که در هر قشری افراد حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای وجود دارد. در شرایطی که گا‌ها نظارت‌های لازم بر بازار نقاشان ساختمانی صورت نمی‌گیرد و با افراد متخلف برخورد کافی و جدی نمی‌شود، افرادی پیدا می‌شوند که سعی می‌کنند از این وضعیت، نهایت استفاده را ببرند و تا می‌توانند جیب مردم را خالی کنند و مشتریان از همه جا بی خبر هم تسلیم چرب زبانی این افراد شده و دستمزدشان را تمام و کمال پرداخت می‌کنند.

مطمئنا نظارت جدی‌تر بر فعالیت‌های این صنف و آگاهی بخشی بیشتر به مردم در خصوص استفاده از خدمات این صنف، می‌تواند از بسیاری از مشکلات و اختلافات احتمالی جلوگیری کند و میزان گله مندی مردم را نسبتا کاهش دهد. وادار کردن فعالان این صنف نسبت به نصب لیست قیمت‌ها در مغازه‌ها، توجه بیشتر به نحوه انتخاب استادکاران، ارائه آموزش‌های لازم در رابطه با انجام فعالیت‌های مربط با حرفه و … از جمله اقدامات دیگری است که می‌توان در راستای بهبود شرایط بازار این صنف و رضایت مندی بیشتر مشتریان انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 ساعت قبل
صکوک چیست؟ اصطلاح صکوک برگرفته از واژه عربی صک به معنای چک، نوشته بدهکار، سفته و قبض بدهی است و به طور معمول، به عنوان اوراق قرضه اسلامی تعریف می‌شود. • امین: نیز شخص حقوقی است که به نمایندگی از سرمایه‌گذاران و به منظور حفظ منافع آنان در چارچوب ضوابط اجرایی انتشار صکوک اجاره مسئولیت نظارت برکل فرآیند عملیاتی صکوک اجاره را بر عهده دارد. ۶- چنانچه برای دادوستد اوراق صکوک یک بازار ثانویه فراهم می‌شود، آنگاه قابلیت نقدشوندگی این اوراق هم افزایش می‌‌یابد. تفاوت اساسی صکوک با اوراق قرضه مرسوم در بازارهای مالی۱- صکوک بیانگر مالکیت یک دارایی مشخص است در حالی که اوراق قرضه فقط حاکی از تعهد بدهی هستند. در حالی که در اوراق قرضه دارایی‌هایی که از نظر اسلام پذیرفته نیست نیز می‌تواند پشتوانه اوراق قرار بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ خداداد غریب پور با تاکید بر اینکه این طرح به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی می‌شود، اظهار داشت: طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهر الیگودرز با هدف ایجاد اشتغال، صرفه جویی ارزی، تامین بخشی از کاغذ مورد نیاز و استفاده بهینه از آهک به عنوان یکی از مواد معدنی موجود در کشور تدوین شده و اجرایی می‌شود. وی ادامه داد: ظرفیت سالانه این طرح، ۸ تا ۱۰ هزار تن کاغذ است که برای ۶۳ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کند. رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: با بهره برداری از کارخانه یاد شده، ۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور حاصل می‌شود. وی افزود: تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) از مزایایی همچون قابلیت بازیافت، دوستدار محیط زیست، عمر طولانی، مقاوم در برابر آب و مواد شیمیایی، انعطاف پذیر و چاپ پذیری مطلوب برخوردار است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی افزود: الزاماتی هم در برنامه سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده است و همه معتقدیم که رونق تولید باید با همراهی همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها اجرا شود. زرندی تاکید کرد: بهبود فضای کسب و کار از مهمترین مولفه‌های است که برای رونق تولید ضروری است و این موضوع اراده کلان کشور را می‌طلبد. معاون طرح و برنامه تاکید کرد: وظایف معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارتخانه، بطور مشخص و دقیق، تعیین و اهداف کمی و کیفی در برنامه رونق تولید، دیده شده است. وی تصریح کرد: این بار تلاش کردیم، پیش از نهایی شدن برنامه، آن را با مشورت و گرفتن نظرات صاحب نظران، نخبگان، اساتید، فعلان اقتصادی و صنعتی و تجاری تدوین کنیم و از این پس هم برای اجرایی شدن و رفع موانع برنامه، این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد. در این جلسه، آقایان نعمت زاده، شافعی، عابد جعفری، زالی، عبدالعلی زاده، نامی و … نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نحوه اجرای برنامه، ارائه کردند.
فارسفارس23 ساعت قبل
رئیس سازمان توسعه معادن با بیان اینکه امسال حدود ۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می‌شود، گفت: پروژه‌های فولاد بافت و آلومینیوم جاجرم آماده افتتاح هستند. وی افزود: امیدواریم در این زمینه بتوانیم از ظرفیت بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی استفاده کنیم. * صادرات مواد معدنی ۲۱ درصد کل صادراتغریب پور گفت: طی سال ۹۷ حدود ۹٫۳ میلیارد دلار در بخش معدن و صنایع معدنی صادرات صورت گرفته که این رقم معادل ۲۱ درصد کل صادرات غیر نفتی است. وی درباره اقدامات سال ۹۷ اظهار داشت: طی سال گذشته ۲٫۵ میلیارد دلار پروژه افتتاح شد. معتمدی با اشاره به برنامه‌های ۱۴۰۴ دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: برقراری ارتباط قوی‌تر با بخش صنعت و خدمات از جمله این برنامه هاست.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: قیمت هر دلار امروز به ۱۳ هزار ۹۰۰ تومان و یورو به ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و هرقطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان فروخته شد. همچنین سکه طرح قدیم ۴ میلیون ۶۸۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۹۰ هزارتومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۷۰۰ و ده هزارتومان و سکه یک گرمی نیز ۹۵۰ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: امروز هر انس طلا در بازار‌های جهانی ۱۲۷۰ دلار معامله شده است. رئیس کمیسیون تخصصی طلا وجواهر ادامه داد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۴ و هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسیده است.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
نسل جدید کیا اوپتیما (K۵)، مانند هیوندایی اپتیمای ۲۰۲۰ به سیستم محرک «آل‌ویل‌درایو» یا همان محرک تمام چرخ مجهز خواهند شد. موتور در حالت‌های «اکو»، «سیستم پیشرفته بهره‌وری سوخت»، «اسپورت» فعال شده و در همه موارد تمرکز زیادی بر رانندگی لذت‌بخش دارد. جدیدترین نسخه کیا اوپتیمادر حال حاضر بسیاری از خودروسازان سیستم محرک تمام چرخ را روی خطوط تولید خود گسترده می‌کنند. احتمالا ورود سوناتاهای جدید به بازار، در کنار اپتیماهایی با قابلیت تمام چرخ برای این دو برند خواهر کره‌ای سودی چشمگیر به همراه دارد. از طرفی این دو برند آسیایی قصد دارند با این قابلیت به رقابت با نیسان آلتیما یا سوارو لجسی ۲۰۲۰ بپردازند.

نظرها

اخبار بیشتر