نقاشی ساختمان متری چند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اقتصادی

نقاشی ساختمان متری چند؟

فراروخبرگزاری فرارو |
در حال حاضر ما رنگ پلاستیک را در بازه قیمتی متری ۹ تا ۱۴ هزار تومان و رنگ آکریلیک و روغنی را در بازه قیمتی متری ۱۳ تا ۲۲ هزار تومان به مشتریان ارائه می‌دهیم و این تفاوت در قیمت‌ها ناشی از کیفیت متفاوت این رنگ‌ها و درجه بندی متفاوت آنهاست. این قیمت‌ها با احتساب زیرکاری در نظر گرفته شده اند و به خاطر زیرسازی برای نقاشی دیوار، هزینه جداگانه‌ای دریافت نمی‌شود.
نقاشی ساختمان متری چند؟ - 0

شاید در این روز‌های پایانی سال به سرتان زده باشد که دستی به سر و روی منزلتان بکشید و تغییری اساسی در آن ایجاد کنید، شاید به سراغ تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان بروید یا بخواهید اثاثیه منزلتان را که همین سال گذشته عوض کرده‌اید دوباره نونوار کنید، اما در این میان کسانی هستند که راهی به مراتب ارزان‌تر را برای این کار انتخاب می‌کنند «نقاشی ساختمان».

به گزارش ایسنا، در این دوره و زمانه کمتر کسی پیدا می‌شود که اسم «رنگ سال» به گوشش نخورده باشد. عنوانی که اگر زمانی به کیف و کفش و پوشاک محدود می‌شد، امروزه گستره بیشتری را در بر می‌گیرد و حتی به درون خانه‌های مردم هم راه پیدا کرده است و می‌توان نشانه‌هایی از آن را بر روی در و دیوار منازل به خوبی دید. همین امر باعث شده است تا هر چه به روز‌های پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، بازار نقاشان ساختمان داغ‌تر از هر زمانی شود و یکی از اولویت‌های اول مردم در این گرانی بازار تزئینات ساختمان، قطعا نقاشی ساختمان باشد.

کافیست سری به اینترنت بزنید و واژه «نقاشی ساختمان» را جستجو کنید تا لیست بلندی از نقاشانی که به صورت مجازی مشغول به کاریابی هستند را پیش روی خودتان ببینید. در این میان بعضا به افرادی بر می‌خورید که از این شلوغی و به هم ریختگی بازار نهایت استفاده را می‌برند و تا می‌توانند از این آب گل آلود ماهی می‌گیرند.

مطمئنا صرفه اقتصادی و کاهش هزینه‌ها یکی از معیار‌های اساسی مردم برای این انتخاب است، اما باخبر شدن از نرخ‌هایی که هیچ شباهتی با هم ندارند، چیزی جز سر درگمی برای مشتری نخواهد داشت و گاهی می‌تواند تمامی برنامه‌های او را نقش بر آب کند. همین امر ما بر آن واداشت تا به سراغ یکی از فعالان این صنف برویم.

افرادی که به صورت اینترنتی کار می‌کنند تعهد کاری لازم را ندارند

«آقا رضا» که در کار تزئینات ساختمان برای خودش برو و بیایی دارد در مورد تجربه چندین ساله‌اش در این حرفه و مشکلات این روز‌های بازار نقاشی ساختمان گفت: متاسفانه امروزه افرادی زیادی هستند که نسبتا با مهارت و تجربه پایین اقدام به راه اندازی این کار به صورت اینترنتی می‌کنند و نرخ‌هایی که ارائه می‌دهند نیز بر اساس هیچ قاعده و قانونی نیست. مشکلات اساسی مشتریان بعد از اتمام کار شروع می‌شود و اینجاست که این افراد دیگر پاسخگوی مشتریان نخواهند بود و مشتری دستش به جایی بند نخواهد بود.

استقبال مردم از نقاشی ساختمان بیشتر است

وی ادامه داد: کار تزئینات ساختمان شامل نصب انواع کاغذ دیواری، کف پوش، پارکت، کناف، نقاشی ساختمان و … می‌شود که در این گرانی بازار معمولا نقاشی ساختمان با استقبال بیشتری از جانب مشتریان همراه می‌شود. امروزه رنگ‌های پلاستیک، آکریلیک و روغنی با توجه به قیمت مناسب و کیفیت نسبتا خوبی که دارند در بین مشتریان با استقبال بیشتری روبرو می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر ما رنگ پلاستیک را در بازه قیمتی متری ۹ تا ۱۴ هزار تومان و رنگ آکریلیک و روغنی را در بازه قیمتی متری ۱۳ تا ۲۲ هزار تومان به مشتریان ارائه می‌دهیم و این تفاوت در قیمت‌ها ناشی از کیفیت متفاوت این رنگ‌ها و درجه بندی متفاوت آنهاست. این قیمت‌ها با احتساب زیرکاری در نظر گرفته شده‌اند و به خاطر زیرسازی برای نقاشی دیوار، هزینه جداگانه‌ای دریافت نمی‌شود.

کاهش مشتریان در مقایسه با سال‌های گذشته

رضا افزود: هر چه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم استقبال مردم به مراتب بیشتر می‌شوند، اما شرایط کنونی بازار به گونه‌ای است که نسبت به سال‌های گذشته تعداد مشتریان بسیار کاهش پیدا کرده است. در چندین سال قبل مردم برای نقاشی ساختمان خود باید مدت زیادی را در صف متقاضیان منتظر می‌ماندند و بعضا افرادی بودند که تحویل کارشان به هفته‌ها یا ماه‌های بعد از عید موکول می‌شد.

بسیاری از نیرو‌های ما بیکار هستند!

وی یکی از دلایل اصلی کاهش تقاضا برای تزئینات ساختمان بخصوص نقاشی ساختمان را فشار‌های اقتصادی وارد شده به مردم دانست و اضافه کرد: قدرت خرید مردم به نسبت سال‌های گذشته کاهش یافته است و این باعث شده است که ما گا‌ها در این روز‌ها حتی یک مشتری هم نداشته باشیم. نیرو‌های ما که زمانی مجبور بودند به خاطر سختی کار بعضی اوقات جای خود را با نیرو‌های دیگر عوض کنند، در حال حاضر و در روز‌های نزدیک به شب عید کاملا بیکار هستند!

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

به گزارش ایسنا، افزایش قیمت‌ها، توقعات مشتریان را بالا برده است و انتظار دارند کار خود را با کیفیت بالا تحویل بگیرند و این سبب شده است که یکی از دغدغه‌های اصلی هر کسی که ساختمان خود را به دست نقاش می‌سپارد، معمولا پیگیری تعهداتی باشد که نقاش نسبت به صاحب کار خود دارد و بی توجهی و عدم مسئولیت پذیری از سوی برخی نقاشان، مشتریان را بسیار گله‌مند کرده است؛ علی الخصوص زمانی که بسیاری از آنان دستمزد استاد کار را تمام و کمال پرداخت کرده‌اند و پیدا کردن نقاش دیگر به آسانی گذشته نیست.

بر اساس تعرفه‌های ارائه شده از سوی انجمن کارگران ساختمانی اراک، در حال حاضر قیمت‌های نقاشی ساختمان با توجه به درجه‌های متفاوت و تفاوتی که در کیفیت آن‌ها وجود دارد، متغیر است. بر اساس این تعرفه‌ها، رنگ روغن درجه یک به ازای هر متر مربع ۲۰ هزار تومان، درجه دو، ۱۷ هزار تومان و درجه سه، ۱۰ هزار تومان قیمت دارد. رنگ پلاستیک نیز به درجه یک، دو و سه تقسیم بندی می‌شود که هر متر مربع از این رنگ به ترتیب، ۱۶، ۱۲ و ۸ هزار تومان برای مشتریان هزینه بر است. رنگ آکرولیک درجه یک هم ۲۳ هزار تومان و درجه دو آن ۱۷ هزار تومان قیمت دارد.

تمامی استادکاران موظف به رعایت تعرفه‌های اعلام شده هستند

رئیس انجمن کارگران ساختمانی اراک و عضو هیئت مدیره کارگران ساختمانی کشور در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر در حدود ۱۳۰ استادکار نقاشی ساختمان تحت پوشش این مجموعه هستند، گفت: تمامی این افراد بر اساس شرایط تعریف شده از سوی انجمن انتخاب شده‌اند و همگی مشمول بیمه کارگران می‌شوند. هر استادکار بسته به شرایط کاری خود می‌تواند از تعدادی نیروی دیگر که خود انتخاب می‌کند بهره بگیرد.

علی قیاسی با تاکید بر اینکه تمامی نقاشان ساختمان تحت پوشش انجمن کارگران ساختمانی اراک، موظف به رعایت تعرفه‌های ارائه شده از سوی این انجمن هستند، افزود: طبق تعرفه‌هایی که در ۲۶ دی ماه سال جاری به تمامی واحد‌های فعال اعلام شده است، تمامی نقاشان ساختمان موظف هستند تا بر اساس این تعرفه عمل کنند و در صورتی که فردی بر خلاف این تعرفه‌ها اقدام به دریافت هزینه اضافی از مشتری کند، جریمه خواهد شد و مورد پیگرد‌های قانونی قرار می‌گیرد.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی اراک تصریح کرد: طبق دستورات اعلام شده در شورای تصمیم گیری انجمن، کمیته‌ای ۶ نفره از فعالان این حوزه تشکیل شده است تا علاوه بر نظارت و پیگیری امور نقاشان ساختمانی، در مواقع لزوم برای حل مشکلات احتمالی، اقدامات لازم را انجام دهند.

قیاسی اضافه کرد: مشتریان نگران ارائه خدمات لازم و به موقع در زمان بعد از تحویل کار خود نباشند و بدانند با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد و اقداماتی که انجام شده است، خدمات لازم به آنان ارائه می‌شود و تمامی فعالان این صنف نسبت به انجام تعهدات خود پایبند هستند.

شکی نیست که بسیاری از افرادی که در این حرفه مشغول فعالیت هستند، از جمله قشر زحمت کش و پرتلاش جامعه به حساب می‌آیند و افرادی که مد نظر ما هستند نماینده تمام فعالان این صنف محسوب نمی‌شوند، چرا که در هر قشری افراد حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای وجود دارد. در شرایطی که گا‌ها نظارت‌های لازم بر بازار نقاشان ساختمانی صورت نمی‌گیرد و با افراد متخلف برخورد کافی و جدی نمی‌شود، افرادی پیدا می‌شوند که سعی می‌کنند از این وضعیت، نهایت استفاده را ببرند و تا می‌توانند جیب مردم را خالی کنند و مشتریان از همه جا بی خبر هم تسلیم چرب زبانی این افراد شده و دستمزدشان را تمام و کمال پرداخت می‌کنند.

مطمئنا نظارت جدی‌تر بر فعالیت‌های این صنف و آگاهی بخشی بیشتر به مردم در خصوص استفاده از خدمات این صنف، می‌تواند از بسیاری از مشکلات و اختلافات احتمالی جلوگیری کند و میزان گله مندی مردم را نسبتا کاهش دهد. وادار کردن فعالان این صنف نسبت به نصب لیست قیمت‌ها در مغازه‌ها، توجه بیشتر به نحوه انتخاب استادکاران، ارائه آموزش‌های لازم در رابطه با انجام فعالیت‌های مربط با حرفه و … از جمله اقدامات دیگری است که می‌توان در راستای بهبود شرایط بازار این صنف و رضایت مندی بیشتر مشتریان انجام داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشروز گذشته، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از بالا بودن قیمت بلیت «هما» در مسیر مشهد مقدس، عدم نظارت بر قیمت‌ها و نامشخص بودن کف وسقف قیمت بلیت هواپیما اظهار نارضایتی کرد. اخبار اقتصادی- از آنجا که متولی تعیین قیمت بلیت هواپیما، انجمن شرکت‌های هواپیمایی بوده و سازمان هواپیمایی کشوری ناظر بر رعایت قیمت‌ها است، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» نیز بعنوان ایرلاین ملی و شرکت دولتی از قیمت‌های مصوب انجمن تبعیت می‌کند و در هیچ یک از مسیرهای پروازی خود قیمت‌های بالاتری را ارائه نکرده است. قیمت بلیت «هما» در مسیر تهران_مشهد، از مبلغ ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال (کف قیمت) تا مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (سفف قیمت) ارائه می‌شود و قیمت اعلام شده توسط سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی مربوط به کلاس بیزینس بوده است که با توجه به نرخ گذاری انجمن شرکت‌های هواپیمایی برای کلاس اکونومی و بیزینس، این نرخ در محدوده نظارتی انجمن و سازمان هواپیمایی کشوری است. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» آمادگی لازم جهت پاسخگویی به شبهات ایجاد شده برای سازمان‌های نظارتی را از طریق مراجع نظارتی خود دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با بیان این‌که طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت به رؤیت رئیس‌جمهور رسیده و برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه ارجاع شده است گفت: طبق پیشنهاد اولیه ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق پرسنل به خرید مسکن اختصاص می‌یابد. عباس فرهادیه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی، پیرو دستور رئیس‌جمهور طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت را تهیه کرد که به رؤیت دکتر روحانی رسید. ایشان هم طرح را برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده است. وی ادامه داد: خانم سعیدی این موضوع را اظهار کردند، لذا اگر سندی دارند حتما باید به سازمان امور مالیاتی ارائه کنند. طبیعتا با توجه به این‌که اطلاعات دقیق املاک مربوط به آنها را ارائه می‌کنیم، نمی‌توانند خود اظهاری نداشته باشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
در شرایط افزایش یک جانبه گرایی و حمایت گرایی اقتصادی در جهان، حفظ رشد باثبات اقتصادی چین دارای اهمیت فراوان است. با آنکه میزان رشد ۶٫۳ درصدی در نیمه اول سال جاری نسبت به ۶٫۴ درصد رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم سال گذشته کمی کاهش یافته، اما این رشد در حالت کسادی رشد اقتصاد جهانی به دست آمده و در حد میزان تعیین شده رشد اقتصادی در سال از سوی دولت چین یعنی از ۶ تا ۶٫۵ درصد قرار دارد. همچنین سهم مصرف در رشد اقتصادی چین به ۶۰٫۱ درصد رسید که این امر نشان می‌دهد، مصرف همچنان نیروی محرکه اصلی رشد اقتصادی چین است. توسعه با کیفیت اقتصادی چین در شرایط پیچیده بین المللی منوط به تلاش مشترک دولت و شرکت‌های چین است. طوری که میزان جلب سرمایه خارجی چین در نیمه اول سال جاری رشد ۷٫۲ درصدی داشته که این نشانگر اعتماد کامل جامعه جهانی نسبت به اقتصاد چین است.

فیلم/ ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی برای «مش قربونعلی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
میلاد گودرزی: «مش قربونعلی» پیرمردی با تحصیلات پنجم ابتدایی که ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی گرفته است و شرکت «ماشین‌سازی تبریز» در سال ۹۷ به قیمت کارشناسی سال ۹۴ به «مش قربونعلی» واگذار می‌شود!

روند کاهشی در بازار طلا و ارز

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

طلاق یک‌ زوج به دلیل عدم تفاهم در طرفداری از پرسپولیس و استقلال!

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، با بررسی در مورد پرونده‌های طلاق در یک سال گذشته، مشخص شده که برخی از این تقاضاها دلایل بسیار پیش‌پاافتاده و حتی عجیب و خنده‌دار دارند. هرچند تعداد این تقاضاها روز به روز زیادتر می‌شود اما بسیاری از آن‌‌ها بیشتر به شوخی شبیه‌اند تا واقعیت. برخی از این تقاضاها منجر به صدور حکم طلاق می‌شوند و تعدادی هم نمی‌شوند؛ اما همه آن‌ها یا تعجب‌آورند یا خنده‌دار. در یکی از این موارد زوجی در کشورمان به دلیل عدم تفاهم در هواداری فوتبال تقاضای طلاق کرده‌اند! این موضوع در یک برنامه تلویزیونی مطرح شده و بازتاب بسیار گسترده ایی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته است. درپیامی که به این برنامه ارسال شده عنوان شده است: «همسرم به دروغ گفته استقلالی است و بعد معلوم شده هوادارپرسپولیس است، می‌خواهم طلاق بگیرم!» حجم فیلم:۲ مگابایت

نظرها

اخبار بیشتر