آمار داوطلبان کنکور ۹۸/ ۶۳۷ هزار نفر در تجربی داوطلب شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
آمار داوطلبان کنکور ۹۸/ ۶۳۷ هزار نفر در تجربی داوطلب شدند

آمار داوطلبان کنکور ۹۸/ ۶۳۷ هزار نفر در تجربی داوطلب شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اینکه یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ نفر در کنکور ۹۸ ثبت‌نام کردند، گفت: بیشترین داوطلبان در گروه علوم تجربی ثبت‌نام کردند.

- اخبار اجتماعی -

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده در کنکور ۹۸ اظهار کرد: برای شرکت در رشته‌های تحصیلی با آزمون کنکور ۹۸ یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ نفر در گروه ریاضی، ۶۳۷ هزار و ۹۴ نفر در گروه تجربی، ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ نفر در گروه انسانی، ۲۴ هزار و ۷۶۹ نفر در گروه هنر و ۱۰ هزار و ۵۰۱ نفر در گروه زبان‌های خارجی داوطلب شدند.

تعداد داوطلبان کنکور ۹۸، ۶۴ هزار نفر بیشتر از سال ۹۷ است

وی افزود: از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب ۶۴۸ هزار و ۷۵۴ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۳۹ نفر مرد هستند همچنین آمار ثبت‌نام‌کنندگان در رشته‌های تحصیلی با‌ آزمون سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ تعداد ۶۴ هزار و ۵۷۵ نفر بیشتر است.

۵۱ درصد داوطلبان مربوط به نظام آموزشی جدید

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار ۷۹۳ داوطلب، ۵۷۷ هزار و ۲۳۱ داوطلب در نظام جدید آموزشی و تعداد ۵۴۱ هزار و ۵۶۲ داوطلب در نظام قدیم آموزشی هستند به عبارت دیگر ۵۱٫۵۹ درصد ثبت‌نام کنندگان داوطلبان نظام آموزشی جدید بوده که هم اکنون دانش‌آموز پایه دوازدهم نظام تحصیلی هستند و ۴۸٫۴۱ درصد داوطلب نظام قدیم آموزشی هستند.

توکلی ادامه داد: به داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی اجازه داده شد که در صورت علاقه‌مندی در گروه زبان و هنر نیز ثبت‌نام کنند که ۷۸ هزار و ۸۹۶ داوطلب در گروه هنر و ۱۵۵ هزار و ۳۲ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت‌نام کردند.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

وی بیان کرد: با توجه به اینکه آزمون هر گروه آزمایشی جدا برگزار می‌شود، هر داوطلب باید پرینت کارت آزمون مربوط را داشته باشد، داوطلبانی که در گروه هنر یا زبان خارجی ثبت نام کرده‌اند باید این کارت را هم پرینت بگیرند.

مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: براساس برنامه زمانی اعلام‌شه کارت ورود به جلسه آزمون از روز دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۱۲ تیر با مراجعه به سایت باید نسبت به دریافت پرینت کارت اقدام کنند همچنین آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیر ۹۸ برگزار خواهد شد که برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶٫۳.۳ و نظام آموزشی قدیم، دو نوع سوال متفاوت تهیه و در جلسه آزمون در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

سه هزار نفر برای رشته‌های بدون آزمون ثبت‌نام کردند

وی درباره ثبت‌نام برای رشته‌های تحصیلی بدون آزمون سال ۹۸ گفت: پذیرش برای این رشته‌های تحصیلی، براساس معدل کتبی دیپلم منحصرا به صورت اینترنتی از روز دوشنبه ۲۰ اسفند ۹۷ از طریق سایت سنجش آغاز و در روز چهارشنبه ۶ شهریور پایان می‌یابد و تا امروز تعداد سه هزار و ۶۶۷ نفر برای آن ثبت‌نام کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حسین توکلی و کنکور از تلگرام

مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری از فردا آغاز می‌شود

🔹 مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبان شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از فردا یکشنبه ۱۹ اسفند آغاز می‌شود.


مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری از فردا

مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبان شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از فردا یکشنبه ۱۹ اسفند آغاز می‌شود.


📢 آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور از فردا

◀️ مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از یک میلیون داوطلب در کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: جاماندگان کنکور از فردا ۱۹ تا ۲۲ اسفند فرصت دارند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.


🔴 امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور

مشاور عالی سازمان سنجش:

🔹جاماندگان کنکور تا آخر وقت امروز چهارشنبه (۲۲ اسفند) فرصت دارند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.


🔴 حذف کنکور برای ورودی‌های متکی بر سوابق تحصیلی در سال ۹۸

🔹معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اعلام اینکه وزارت علوم سیاست حذف کنکور را دنبال می‌کند، گفت: ورودی‌هایی که سال ۱۳۹۸ با تکیه بر سوابق تحصیلی وارد دانشگاه‌ها می‌شوند، نیازی به حضور در کنکور ندارند.


تعداد داوطلبان کنکور ۹۸ از مرز یک میلیون ۷۶ نفر هزار گذشت

کنکور

سازمان سنجش آموزش کشور از یک میلیون و ۷۶ هزار داوطلب در کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: این آزمون روزهای پنج شنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ تیر ماه سال آینده برگزار خواهد شد. / ایسنا


در ادامه بخوانید

فیلم/ باور کنید اینجا آمریکاست!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تقدیر رئیس پلیس از مأمور حادثه پارک پلیس

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: با دستور فرمانده ناجا، رئیس پلیس پایتخت از عملکرد شایسته مأموران سر کلانتری چهارم در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی پارک پلیس قدردانی کرد. پیشتر ویدیویی از برخورد پلیس با دختری در پارک پلیس تهران در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های مختلفی از سوی مسئولان و افکار عمومی مواجه شد. پلیس در توضیح این ماجرا اطلاعیه‌ای صادر کرد و در عین اشاره به اینکه اگر تخلفی در رفتار مأموران بوده باشد با آنها برخورد می‌شود «هنجارشکنی و اعتراض جمعی از شهروندان به رفتارهای دختر یادشده و دوستانش، همچنین تعرض آنها به مأموران پلیس» را علت برخورد با آنان برشمرد. وی اضافه کرد: در قضیه پارک پلیس تهران، موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدیم که مامور ما در چارچوب قانون، وظیفه قانونی خود را انجام داده که از او تقدیر کردیم. ویدئویی از حادثه پارک تهرانپارس که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت را مشاهده کنید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

واکنش جالب رئیسی به شعار ابراهیم بت شکن + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در همایش ائمه جمعه سراسر کشور واکنش جالبی به شعار ابراهیم بت شکن نشان داد. رئیس دستگاه قضا پس از شعار ابراهیم بت شکن که توسط حاضران سرداده شد، گفت: بت شکن رهبر معظم انقلاب است و ما سرباز ایشان هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، در صورت نوشیدن آب در زمان‌های نامناسب، همین آب خوردن می‌تواند زمینه ابتلای شما به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، قلبی و کلیوی را فراهم کند! برای نحوه نوشیدن آب، میزان و زمان مصرف آن در منابع طب سنتی و منابع روایی، دستورات موکدی آمده است. با وجود اینکه مصرف به اندازه آب آشامیدنی سالم برای سلامت انسان لازم است، اما در صورت نوشیدن بیش از حد آب یا نوشیدن آب در زمان‌های نامناسب همین آب خوردن می‌تواند زمینه ابتلای شما به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، قلبی و کلیوی را فراهم کند! در ادامه به زمان‌های ممنوع برای نوشیدن آب اشاره شده است: بین غذا خوردن و تا یک ساعت پیش و بعد از آن در حالت خالی بودن معده (صبح ناشتا) نوشیدن آب سرد به مقدار زیاد نوشیدن آب یخ در هوای بسیار گرم بعد از حرکات ورزشی شدید بعد از نزدیکی جنسی بعد از استحمام بین خواب و بعد از خواب نوشیدن آب گرم بعد از غذای شور نوشیدن آب سرد بعد از خوردن غذای شیرین بعد از خوردن میوه مخصوصا میوه‌های مرطوب

ماندگاری هوای گرم در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
امروز در بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق، ناپایداری جو به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شودمعصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: این شرایط تقریبا تا سه روز آینده ادامه دارد و در دیگر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. وی گفت: هوای گرم تابستانی نیز در بیشتر مناطق کشور ماندگار خواهد بود و وزش باد ۱۲۰ روزه همچنان در بخش‌هایی از شرق کشور به ویژه در منطقه زابل می‌تواند به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا منجر شود. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌هایی از مرکز کشور از جمله در مناطقی از جنوب استان‌های تهران، قم، مرکزی، جنوب استان سمنان، یزد و اصفهان در ساعات بعد از ظهر وزش باد شدید پیش رو داریم. وی گفت: امروز آسمان تهران صاف و همراه با وزش باد است و دما در گرم‌ترین ساعت به ۴۰ تا ۴۱ درجه می‌رسد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اظهار نظر برخی از سلبریتی‌های دغدغه‌مند در حوزه مسائل اجتماعی موجب تهییج افکار عمومی و نادیده گرفتن فعالیت مدران و مسئولان شده است. نامه یکی از بازیگران مطرح سینما به اعضای شورای شهر تهران و دعوت آن‌ها به چالش زباله گردی موجب واکنش‌های متفاوتی شد. فخاری بیان کرد: در شورای شهر تهران نشست‌های متعددی درباره راهکارهای مقابله با زباله گردی برگزار شده و برای آن نیز کمیته‌ای تشکیل شده است، اما باید به این نکته توجه کرد که حل مشکل زباله گردی نیاز به تصمیم همه جانبه دارد. وی با اشاره به نقش سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: دیگر بازو برای حل مشکل زباله گردی بازنگری در جمع آوری پسماند از سوی سازمان مدیریت پسماند است که برنامه‌ای مشخص برای دریافت پسماند خشک و جمع آوری پسماندتر وجود داشته باشد. وی تأکید کرد: بخشی از راه حل از بین بردن زباله گردی در مدیریت شهری است و بخش دیگر آن این است که از ظرفیت سلبریتی‌ها در راه درست آن استفاده شود.

نظرها

اخبار بیشتر