قیمت جوراب در آستانه روز پدر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اقتصادی

قیمت جوراب در آستانه روز پدر

فراروخبرگزاری فرارو |
بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران ۱۱ تا ۲۰ هزار تومان است.

آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. جوراب که تاکنون به عنوان کادوی ویژه این روز از آن یاد می‌شد، به نظر می‌رسد با توجه به افزایش قیمت‌ها دیگر چندان هم حالت طنز و شوخی نداشته باشد و این کالا اصلی و جدی‌ترین کادوی روز پدر باشد.

به گزارش ایسنا، برخی از ایام در تقویم ایرانی‌ها بسیار مهم است و آن‌ها را پاس می‌دارند که از تعدادی از این ایام می‌توان به روز مادر، روز پدر، عید نوروز و … اشاره کرد. هر زمان که نامی از روز پدر می‌آید، اکثر افراد اولین کلمه‌ای که به ذهنشان می‌رسد «جوراب» است. بسیاری از افراد به صورت شوخی و جدی برای پدران در پاسداشت این روز جوراب خریداری می‌کنند و حتی اگر بهترین کادو در حد یک خودرو لاکچری هم برای پدران خریداری شود، جوراب حتما در کنار آن حضور خواهد داشت.

تهرانی‌ها و افرادی که حتی یک بار گذرشان به مترو افتاده باشد، زمانی که قصد خرید جوراب داشته باشند، ناخودآگاه یاد این جمله «چهار تا جوراب، ۵۰۰۰ تومان» می‌افتند که البته این روز‌ها به «سه تا جوراب، ۱۰ هزار تومان» تغییر کرده است. اما فارغ از قیمت جوراب‌های نانویی دست‌فروشان مترو، بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران ۱۱ تا ۲۰ هزار تومان است.

با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند.

تفاوت قیمت این جوراب‌ها به دلیل تفاوت در جنس، کشور تولید کننده و مبدا واردات آن‌ها بوده و این در حالی است که برند‌های وارداتی پوشاک ورزشی، کت و شلوار و برند‌های تولید داخلی که در رده قیمتی گران قیمت قرار دارند، جوراب‌هایی با محدوده قیمتی ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌کنند که قیمت این دست جوراب‌ها به قیمت یک پیراهن و شلوار مردانه تولید داخلی با کیفیت تمام می‌شود.

نکته قابل توجه در آستانه روز پدر آن است که شرکت‌ها و برند‌های مختلف که محصولاتی برای عرضه در روز پدر دارند، از جوراب و حواشی آن استفاده تبلیغاتی کرده‌اند. به طور مثال یکی از برند‌های عرضه کننده عطر در پیامک‌های تبلیغاتی خود اعلام کرده «جورابو که ما گرفتیم، عطر هم شما بگیرین» که این تبلیغ با توجه به جنبه اجتماعی و فان موضوع تأثیر قابل توجهی بر مخاطب دارد.

بررسی آمار گمرک حاکی از آن است که در ۱۰ ماهه امسال ۳۷۹ هزار و ۵۷۲ دلار جوراب به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۸۹ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۸۵۵ تومان از هشت کشور ترکیه، امارات، انگلستان، ایتالیا، یونان، سوئیس، بلغارستان و آلمان به ایران وارد ایران شده است. لازم به ذکر است که در آمار گمرک، تعرفه‌های اعلامی برای واردات جوراب عموما برای جوراب‌های زنانه، جوراب‌های طبی و کف پوش بوده و نامی از جوراب مردانه در این میان ذکر نشده و این در حالی است که در سطح بازار جوراب مردانه وارداتی به وفور وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قیمت جوراب، روز پدر و کادوی ویژه از تلگرام

خواستم حالا که به روز پدر نزدیک می‌شویم برایت نامه بنویسم. خب از کجا شروع کنم؟ تو را چه خطاب کنم ٬ پدر؟ اولین بار که هیچ آخرین باری هم که تو را به این نام خوانده‌ام به خاطر نمی‌آورم. هر وقت هم که این واژه را شنیده‌ام مساوی بوده با تفنگ٬ خون٬اخلاص ٬اسطوره ٬ایثار ٬شجاعت. نه …نه …اینها را نمی‌خواهم اصلا مگر همه برای اینکه پدر خوبی یاشند باید این چیزها را داشته باشند؟ ببین هنوز مخاطب ندارم اما دارم مینویسم. فکر کنم آهان آسمانی٬ این بهتر است قهرمان مرد آسمانی.

سلام مرد آسمانی! می‌خواهم برایت نامه بنویسم ٬اما نه مثل بچه هایی که حضور فیزیکی پدر را کنار خود دارند و مهربانی‌های او رادر حق خود با نوشتن نامه یاد آوری می‌کنند. نه٬ نمی‌خواهم از نبودنت بگویم ٬بلکه قرار است از نیمه‌ی پر آن بگویم ٬از مهربان بودنت. چه اگر بخواهم از نیمه‌ی خالی آن بگویم ٬نامه که هیچ باید چند جلد کتاب بنویسم. بماند «عید است و آخر گل و یاران در انتظار» پس «ساقی به روی ماه ببین ماه و می‌بیار» گفتم از مهربان بودنت، حتما تعجب می‌کنی بابایی که دختر سه ساله‌اش را بدون خداحافظی ترک می‌کند مگر مهربان هم می‌شود؟ چه کنم من هم مثل خودت کارهای عجیب غریب زیاد انجام می‌دهم! یادت هست توی نامه‌ات نوشته بودی: لیلا کوچولو حتما داری می‌خندی بخند تا دنیا به رویت بخندد. نمی‌دانم به خاطر حرف توست یا همان ویژگی کودکی ام که هنوز هم لبخند را فراموش نمی‌کنم. می‌خواستم از مهربانی هایت بگویم، احساس میکنم یه جورایی سفارشم را پیش خدا کرده‌ای چون آن یکتای نازنین هیچوقت من را تنها نگذاشت اصلا احساس میکنم بیش از حد به من لطف می‌کند. ولی یادت باشد من هم دختر خوبی یرایت بوده‌ام و فکر می‌کنم هدیه‌ی یک مرد آسمانی به دختر خوبش به جز این هم نمی‌تواند باشد. خوش به حال من که هدیه هایم آسمانی است!! من قدر هدیه‌های آسمانی تو را می‌دانم و از بارش باران لطف آن معبود بی همتا تا نهایت توان بهره می‌گیرم. چشم هایم را می‌بندم و زیر باران عاطفه‌ی آن لطیف عزیز راه می‌روم. وه …که چه لذت بخش است با گونه‌های خیس، در خنکای یک شب بارانی، گام برداشتن در یک راه طولانی با حس سنگینی نگاه دو چشم روحانی.

آهای مرد آسمانی هنوز هستی! می‌خواستم مهربانی هایت را در روز پدر جبران کنم در این فکر بودم که چه هدیه‌ای برایت بگیرم، اصلا چگونه به دستت برسانم؟ باز هم فکر کنم کار خودت بود یعنی یکی دیگر از آن هدیه‌های آسمانی. با من تماس گرفت، نمی‌شناختمش، وقتی حرف زدیم دیدم که او هم دختر یک مرد آسمانی است. گفت می‌خواهیم جشن بگیریم، با خیلی از آنهایی که فرزندان مردان آسمانی اند. جشن دیدار با پدران آسمانی! وچه اسمی بهتراز این می‌توانست داشته باشد؟ چون جشنی بود برای مردان آسمانی که پدر بودند. نه فقط پدر ما که پدر همه‌ی بچه‌های ایران. به خاطر همین هم از همه دعوت کردیم، چه آنها که پدران آسمانی داشتند و چه آنها که پدران زمینی. حالا هم چهار روز مانده به جشن، جشن دیدار با پدران آسمانی، همه می‌آییم پیش شما، بهشت زهرا، گلزار شهدا وهدیه هایمان را همان جا به شما تقدیم می‌کنیم. می‌آییم پیش شما تا مطمئن شویم خودتان هم توی جشنتان هستید. راستی شاید هما بچه‌ها فرصت نکنند به بابا هایشان نامه بنویسند، شاید اصلا بعضی با آنها قهر باشند. فکر کنم آنها هم بیایند. پس خودت دوستانت را دعوت کن، همه‌ی آنها یی را که می‌دانی آسمانی شده‌اند. غافلگیر شدی نه چون این اولین باری است که بچه‌های مردان آسمانی برایشان جشن می‌گیرند آن هم در خیلی از جاهای ایران. پس همه بیایید. چون اگرخوشتان بیاید تصمیم داریم هر سال برگزارش کنیم البته با شکوه‌تر از سال قبل. همه‌ی کارهایش را هم خودمان انجام دادیم. خیلی سخت بود، خودت می‌دانی که باید از چه چیزهایی عبور می‌کردیم تا اجازه می‌دادند خودمان کار کنیم. آخه از وقتی شما رفتید همه می‌خواستند بابای ما باشند ولی ما دیگر یزرگ شده‌ایم و می‌خواهیم نشان بدهیم برای اینکه به بابایمان تبریک بگوییم نیاز به کمک دیگران نیست. پس کار خودمان است خود خودمان. وای! چه جشنی می‌شود، جشن دیدار با پدران آسمانی با همت فرزندان مردان آسمانی. هم جشنمان بی نظیر است، هم مخاطبان جشن، و هم برگزار کنندگان آن. ابراز مهربانی این همه فرزند شهید به پدران آسمانی شان خیلی دیدنی می‌شود.


🔶 قیمت جوراب در آستانه روز پدر

🔸جوراب که تاکنون به عنوان کادوی ویژه روز پدر از آن یاد می‌شد، به نظر می‌رسد با توجه به افزایش قیمت‌ها دیگر چندان هم حالت طنز و شوخی نداشته باشد و این کالا اصلی و جدی‌ترین کادوی روز پدر باشد.

🔸بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران ۱۱ تا ۲۰ هزار تومان است.

🔸با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. / ایسنا


در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
آیت محمد ولی در یک گفتگوی تلفنی با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۵۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با ۷۰ هزار تومان افزایش، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۰۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۹۰ هزارتومان قیمت گذاری شده است. امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۷ هزار تومان افزایش به قیمت ۴۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شده است. محمد ولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازارهای جهانی در کانال ۱۳۸۲ دلار عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با ۳۱ هزارتومان افزایش با قیمت ۱ میلیون و ۸۸۱ هزارتومان به فروش رسیده است.

بازار اجاره مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبازار اجاره مسکندر حال حاضر قوانین و زیرساخت‌های کافی برای دخالت دولت در بازار اجاره بها مسکن وجود دارد و مردم انتظار دارند دولت باتعیین سیاست‌های پولی و مالی قیمتها را در این بازار هر چه سریعتر متعادل کند.

عملیات حج امسال از مبدا ۱۷ فرودگاه انجام می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کاپیتان حسن قاسمی افزود: علاوه بر فرودگاه بین المللی امام خمینی که بیشترین عملیات حج امسال از آن فرودگاه و از ترمینال تازه تاسیس سلام انجام خواهد شد، فرودگاه‌های اهواز، یزد، رشت، بیرجند، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، گرگان، ساری، کرمان، تبریز، مشهد، زاهدان، ارومیه، کرمانشاه و شیراز نیز درگیر عملیات حج امسال خواهند بود. مدیر عملیات حج ۹۸ افزود: با توجه به اینکه ترمینال‌های فرودگاه‌های جده و مدینه نیز در ایام حج، ترافیک هوایی بسیاری را خواهند داشت، تخلیه و بارگیری حجاج، قطعا با تاخیر‌هایی روبرو خواهد بود و حجاج باید با آگاهی از این مساله، با صبر و متانت بیشتری برخورد کنند. وی افزود: البته ایران ایر تلاش کرده با داشتن هواپیمای ذخیره و رزرو، این تاخیر را به حداقل برساند. قاسمی تصریح کرد: مشکلی برای سوخت گیری هواپیما‌های ایرانی در فرودگاه‌های عربستان وجود ندارد چراکه وقتی، فرودگاه‌های سعودی به ما مجوز پرواز می‌دهند، موظف به تامین سوخت هواپیما‌های ایرانی هم هستند. وی افزود: همچنین هر حاجی مجاز است تا ۵ کیلوگرم بار همراه مسافر را از میان کالا‌های مجاز، به کابین هواپیما ببرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیران خودرو شرایط جدید فروش محصولات چری به صورت اقساطی با تحویل فوری را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران، شرکت مدیران خودرو برای محصولات برند چری شرایط فروش جدیدی را اعلام کرده است که خریداران می‌توانند با پیش پرداخت ٤٠ درصدی از قیمت خودرو و پرداخت مابقی مبلغ با شرایط منعطف تا سقف ٤٨ ماه به خرید خودرو از این شرکت اقدام کنند. موعد تحویل خودروها در این طرح فروش جدید فوری خواهد بود. علاقمندان میتوانند با مراجعه به سایت www. cheryco. ir از جزئیات شرایط فروش این شرکت آگاه شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
طبق آمار اخیر ارائه شده، روسیه و ایالات متحده در مجموع حدود ۱۳ هزار سلاح اتمی را در اختیار دارند. طبق آمار اخیر ارائه شده، روسیه و ایالات متحده در مجموع حدود ۱۳ هزار سلاح اتمی را در اختیار دارند. بر اساس لیست ارائه شده توسط اتحادیه دانشمندان آمریکایی، روسیه و ایالات متحده در صدر قرار گرفته‌اند که در مجموع حدود ۱۳هزار سلاح هسته‌ای دارند. در ادامه گفتنی است که در مجموع تعداد ۱۲۰۵ سلاح اتمی در دست هفت کشور بعدی موجود در لیست است. در نمودار ارائه شده، به ترتیب کشورهایی که بیشترین سلاح اتمی را دارند مشاهده می‌کنید؛
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
زمان بازپرداخت اقساط تا سقف ۴۸ ماه و بدون نیاز به ضامن بوده است و موعد تحویل خودروها به صورت فوری در نظر گرفته شده است. شرکت مدیران خودرو، شرایط فروش ویژه‌ای را برای محصولات ام وی ام اعلام کرده است. به گزارش عصر ایران، در این طرح فروش محصولات ایکس ۲۲ و ایکس ۳۳ با ۵۰ درصد پیش پرداخت عرضه می‌شود و خودروی ۳۱۵ نیز با ۴۵ درصد پیش پرداخت و به تعداد محدود عرضه خواهد شد. زمان بازپرداخت اقساط تا سقف ۴۸ ماه و بدون نیاز به ضامن بوده است و موعد تحویل خودروها به صورت فوری در نظر گرفته شده است. علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www. mvmco. ir مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر