قیمت جوراب در آستانه روز پدر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اقتصادی

قیمت جوراب در آستانه روز پدر

فراروخبرگزاری فرارو |
بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران ۱۱ تا ۲۰ هزار تومان است.

آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. جوراب که تاکنون به عنوان کادوی ویژه این روز از آن یاد می‌شد، به نظر می‌رسد با توجه به افزایش قیمت‌ها دیگر چندان هم حالت طنز و شوخی نداشته باشد و این کالا اصلی و جدی‌ترین کادوی روز پدر باشد.

به گزارش ایسنا، برخی از ایام در تقویم ایرانی‌ها بسیار مهم است و آن‌ها را پاس می‌دارند که از تعدادی از این ایام می‌توان به روز مادر، روز پدر، عید نوروز و … اشاره کرد. هر زمان که نامی از روز پدر می‌آید، اکثر افراد اولین کلمه‌ای که به ذهنشان می‌رسد «جوراب» است. بسیاری از افراد به صورت شوخی و جدی برای پدران در پاسداشت این روز جوراب خریداری می‌کنند و حتی اگر بهترین کادو در حد یک خودرو لاکچری هم برای پدران خریداری شود، جوراب حتما در کنار آن حضور خواهد داشت.

تهرانی‌ها و افرادی که حتی یک بار گذرشان به مترو افتاده باشد، زمانی که قصد خرید جوراب داشته باشند، ناخودآگاه یاد این جمله «چهار تا جوراب، ۵۰۰۰ تومان» می‌افتند که البته این روز‌ها به «سه تا جوراب، ۱۰ هزار تومان» تغییر کرده است. اما فارغ از قیمت جوراب‌های نانویی دست‌فروشان مترو، بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران ۱۱ تا ۲۰ هزار تومان است.

با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند.

تفاوت قیمت این جوراب‌ها به دلیل تفاوت در جنس، کشور تولید کننده و مبدا واردات آن‌ها بوده و این در حالی است که برند‌های وارداتی پوشاک ورزشی، کت و شلوار و برند‌های تولید داخلی که در رده قیمتی گران قیمت قرار دارند، جوراب‌هایی با محدوده قیمتی ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌کنند که قیمت این دست جوراب‌ها به قیمت یک پیراهن و شلوار مردانه تولید داخلی با کیفیت تمام می‌شود.

نکته قابل توجه در آستانه روز پدر آن است که شرکت‌ها و برند‌های مختلف که محصولاتی برای عرضه در روز پدر دارند، از جوراب و حواشی آن استفاده تبلیغاتی کرده‌اند. به طور مثال یکی از برند‌های عرضه کننده عطر در پیامک‌های تبلیغاتی خود اعلام کرده «جورابو که ما گرفتیم، عطر هم شما بگیرین» که این تبلیغ با توجه به جنبه اجتماعی و فان موضوع تأثیر قابل توجهی بر مخاطب دارد.

بررسی آمار گمرک حاکی از آن است که در ۱۰ ماهه امسال ۳۷۹ هزار و ۵۷۲ دلار جوراب به ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۸۹ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۸۵۵ تومان از هشت کشور ترکیه، امارات، انگلستان، ایتالیا، یونان، سوئیس، بلغارستان و آلمان به ایران وارد ایران شده است. لازم به ذکر است که در آمار گمرک، تعرفه‌های اعلامی برای واردات جوراب عموما برای جوراب‌های زنانه، جوراب‌های طبی و کف پوش بوده و نامی از جوراب مردانه در این میان ذکر نشده و این در حالی است که در سطح بازار جوراب مردانه وارداتی به وفور وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قیمت جوراب، روز پدر و کادوی ویژه از تلگرام

خواستم حالا که به روز پدر نزدیک می‌شویم برایت نامه بنویسم. خب از کجا شروع کنم؟ تو را چه خطاب کنم ٬ پدر؟ اولین بار که هیچ آخرین باری هم که تو را به این نام خوانده‌ام به خاطر نمی‌آورم. هر وقت هم که این واژه را شنیده‌ام مساوی بوده با تفنگ٬ خون٬اخلاص ٬اسطوره ٬ایثار ٬شجاعت. نه …نه …اینها را نمی‌خواهم اصلا مگر همه برای اینکه پدر خوبی یاشند باید این چیزها را داشته باشند؟ ببین هنوز مخاطب ندارم اما دارم مینویسم. فکر کنم آهان آسمانی٬ این بهتر است قهرمان مرد آسمانی.

سلام مرد آسمانی! می‌خواهم برایت نامه بنویسم ٬اما نه مثل بچه هایی که حضور فیزیکی پدر را کنار خود دارند و مهربانی‌های او رادر حق خود با نوشتن نامه یاد آوری می‌کنند. نه٬ نمی‌خواهم از نبودنت بگویم ٬بلکه قرار است از نیمه‌ی پر آن بگویم ٬از مهربان بودنت. چه اگر بخواهم از نیمه‌ی خالی آن بگویم ٬نامه که هیچ باید چند جلد کتاب بنویسم. بماند «عید است و آخر گل و یاران در انتظار» پس «ساقی به روی ماه ببین ماه و می‌بیار» گفتم از مهربان بودنت، حتما تعجب می‌کنی بابایی که دختر سه ساله‌اش را بدون خداحافظی ترک می‌کند مگر مهربان هم می‌شود؟ چه کنم من هم مثل خودت کارهای عجیب غریب زیاد انجام می‌دهم! یادت هست توی نامه‌ات نوشته بودی: لیلا کوچولو حتما داری می‌خندی بخند تا دنیا به رویت بخندد. نمی‌دانم به خاطر حرف توست یا همان ویژگی کودکی ام که هنوز هم لبخند را فراموش نمی‌کنم. می‌خواستم از مهربانی هایت بگویم، احساس میکنم یه جورایی سفارشم را پیش خدا کرده‌ای چون آن یکتای نازنین هیچوقت من را تنها نگذاشت اصلا احساس میکنم بیش از حد به من لطف می‌کند. ولی یادت باشد من هم دختر خوبی یرایت بوده‌ام و فکر می‌کنم هدیه‌ی یک مرد آسمانی به دختر خوبش به جز این هم نمی‌تواند باشد. خوش به حال من که هدیه هایم آسمانی است!! من قدر هدیه‌های آسمانی تو را می‌دانم و از بارش باران لطف آن معبود بی همتا تا نهایت توان بهره می‌گیرم. چشم هایم را می‌بندم و زیر باران عاطفه‌ی آن لطیف عزیز راه می‌روم. وه …که چه لذت بخش است با گونه‌های خیس، در خنکای یک شب بارانی، گام برداشتن در یک راه طولانی با حس سنگینی نگاه دو چشم روحانی.

آهای مرد آسمانی هنوز هستی! می‌خواستم مهربانی هایت را در روز پدر جبران کنم در این فکر بودم که چه هدیه‌ای برایت بگیرم، اصلا چگونه به دستت برسانم؟ باز هم فکر کنم کار خودت بود یعنی یکی دیگر از آن هدیه‌های آسمانی. با من تماس گرفت، نمی‌شناختمش، وقتی حرف زدیم دیدم که او هم دختر یک مرد آسمانی است. گفت می‌خواهیم جشن بگیریم، با خیلی از آنهایی که فرزندان مردان آسمانی اند. جشن دیدار با پدران آسمانی! وچه اسمی بهتراز این می‌توانست داشته باشد؟ چون جشنی بود برای مردان آسمانی که پدر بودند. نه فقط پدر ما که پدر همه‌ی بچه‌های ایران. به خاطر همین هم از همه دعوت کردیم، چه آنها که پدران آسمانی داشتند و چه آنها که پدران زمینی. حالا هم چهار روز مانده به جشن، جشن دیدار با پدران آسمانی، همه می‌آییم پیش شما، بهشت زهرا، گلزار شهدا وهدیه هایمان را همان جا به شما تقدیم می‌کنیم. می‌آییم پیش شما تا مطمئن شویم خودتان هم توی جشنتان هستید. راستی شاید هما بچه‌ها فرصت نکنند به بابا هایشان نامه بنویسند، شاید اصلا بعضی با آنها قهر باشند. فکر کنم آنها هم بیایند. پس خودت دوستانت را دعوت کن، همه‌ی آنها یی را که می‌دانی آسمانی شده‌اند. غافلگیر شدی نه چون این اولین باری است که بچه‌های مردان آسمانی برایشان جشن می‌گیرند آن هم در خیلی از جاهای ایران. پس همه بیایید. چون اگرخوشتان بیاید تصمیم داریم هر سال برگزارش کنیم البته با شکوه‌تر از سال قبل. همه‌ی کارهایش را هم خودمان انجام دادیم. خیلی سخت بود، خودت می‌دانی که باید از چه چیزهایی عبور می‌کردیم تا اجازه می‌دادند خودمان کار کنیم. آخه از وقتی شما رفتید همه می‌خواستند بابای ما باشند ولی ما دیگر یزرگ شده‌ایم و می‌خواهیم نشان بدهیم برای اینکه به بابایمان تبریک بگوییم نیاز به کمک دیگران نیست. پس کار خودمان است خود خودمان. وای! چه جشنی می‌شود، جشن دیدار با پدران آسمانی با همت فرزندان مردان آسمانی. هم جشنمان بی نظیر است، هم مخاطبان جشن، و هم برگزار کنندگان آن. ابراز مهربانی این همه فرزند شهید به پدران آسمانی شان خیلی دیدنی می‌شود.


🔶 قیمت جوراب در آستانه روز پدر

🔸جوراب که تاکنون به عنوان کادوی ویژه روز پدر از آن یاد می‌شد، به نظر می‌رسد با توجه به افزایش قیمت‌ها دیگر چندان هم حالت طنز و شوخی نداشته باشد و این کالا اصلی و جدی‌ترین کادوی روز پدر باشد.

🔸بررسی‌ها در سطح شهر نشان از آن دارد که برای خرید جوراب مردانه از بازار تهران باید بین ۵ تا ۱۵ هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که قیمت جوراب مردانه تولید داخلی در خیابان‌های مرکز تهران ۱۱ تا ۲۰ هزار تومان است.

🔸با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. / ایسنا


در ادامه بخوانید

مانور مقابله با ویروس کرونا در چین +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

نتایج انتخابات پایتخت اعلام شد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

تعطیلی مدارس تهران به دلیل پیشگیری ار شیوع کرونا

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، در ۱۶۲۷ دلار و ۴۰ سنت ایستاد. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۶۳۹ تا ۱۶۶۷ دلار صعود کند. صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان اعلام کرده‌اند. طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید پنج میلیون و ۶۴۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است. در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۵۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - بر اساس مشاهدات میدانی با توجه به روند افزایش قیمت خودرو‌های خارجی در کشور، شاهد نوسانات جزئی در نرخ خودروهای وارداتی هستیمقیمت روز خودروهای وارداتی ۹۸/۱۲/۰۳بر اساس آخرین نرخ‌ها در بازار، هیوندای سانتافه (فول) ۶ رادار نسبت به قیمت روز خودرو در (یکم اسفند ۹۸) با ثبات در نرخ به مبلغ یک میلیارد و ۱۱۸ میلیون تومان خرید و فروش شد. میتسوبیشی ASX فول (۲۰۱۸) ۶۸۰ میلیون تومان و تویوتا CH-R تیپ لانچ (۲۰۱۸) یک میلیارد تومان بدون تغییر در قیمت معامل شدند. منبع: tasnimnews. com
انتخابانتخاب1 روز قبل
چین که اکنون نزدیک‌ترین پیوند اقتصادی را با ایران دارد تلاشی برای قرار نگرفتن ایران در لیست سیاه نداشت. به طور حتم این وضعیت بر مناسبات اقتصادی ایران با تمامی کشورهای دوست همانند روسیه، چین، عراق و … تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر این، توجه داشته باشیم که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه در شرایطی است که ریاست دوره‌ای بر عهده کشور چین است. چین که اکنون نزدیک‌ترین پیوند اقتصادی را با ایران دارد تلاشی برای قرار نگرفتن ایران در لیست سیاه نداشت. به طور حتم این وضعیت بر مناسبات اقتصادی ایران با تمامی کشورهای دوست همانند روسیه، چین، عراق و … تاثیر خواهد گذاشت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

مدیران برنامه‌ریزی از تغییرات اقلیمی آگاهی ندارند

ایسنا1 روز قبل

تولید جدیدترین نوع ماسک در شانگ‌های

مشرق‌نیوز1 روز قبل

قیمت خودروی جدید SX۶ در ایران اعلام شد

دنیای خودرو1 روز قبل

مهم‌ترین مشکل کرونا ویروس، قدرت بالای سرایت آن است/ به هیچ وجه به عموم مردم توصیه نمی‌کنیم ماسک بزنند/ کشندگی کرونا کمتر از آنفلوآنزا است/ اعلام آمار بیماری، روزانه ساعت ۱۳

اعتمادآنلاین1 روز قبل

آیت الله یزدی نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری شد

تسنیم1 روز قبل

پیش بینی افزایش غبار آلودگی در اصفهان

اصفهان امروز1 روز قبل

واکنش سحر قریشی به ارتباط با طارمی و انتشار تصاویر خصوصی

همشهری1 روز قبل

لیگ برتر انگلیس|منچسترسیتی با پیروزی در خانه لسترسیتی به ۱۹ امتیازی لیورپول رسید

تسنیم1 روز قبل

بخشنامه فدراسیون پزشکی ورزشی به ورزشگاه‌ها در ارتباط با «کرونا»

مهر1 روز قبل

حسین رئیسی به عنوان نماینده شرق هرمزگان راهی مجلس شد

مهر1 روز قبل