احتمال نهایی شدن دستمزد ۹۸ در جلسه امشب دستمزد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
احتمال نهایی شدن دستمزد ۹۸ در جلسه امشب دستمزد

احتمال نهایی شدن دستمزد ۹۸ در جلسه امشب دستمزد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون وزیر کار با اشاره به آخرین وضعیت روند مذاکرات تعیین دستمزد گفت: با توجه به اتفاق نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی و روند مثبت مذاکرات، امیدواریم امشب دستمزد ۹۸ نهایی شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نشست شورای عالی کار از ساعت ۱۶ امروز با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و وزیر کار با دستور کار تعیین دستمزد سال آینده آغاز شد و این نشست ادامه دارد.

حاتم شاکرمی معاون امور روابط کار وزیر کار، در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران، درباره روند مذاکرات گفت: تاکنون چهار جلسه در خصوص تعیین دستمزد برگزار شده است و شب گذشته نیز تا ۲ بامداد طی نشست خصوصی با نمایندگان کارگری شورای عالی کار، نظرات آنها را بررسی کردیم.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی ادامه داد: خوشبختانه در مورد کلیات مباحث بین نمایندگان کارگری و کارفرمایی مشکلی وجود ندارد و مذاکرات مثبت پیش می‌رود اما در مورد روش‌ها و جزئیات افزایش دستمزد و اعمال آن مذاکرات همچنان ادامه دارد.

معاون وزیر کار در پاسخ به این سوال که آیا امشب در مورد دستمزد ۹۸ تصمیم گیری می‌شود یا خیر نیز گفت: امیدواریم با اتفاق نظری که بین اعضای کارگری و کارفرمایی وجود دارد امشب در خصوص دستمزد سال آینده به نتیجه نهایی برسیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا11 ساعت قبل
به گزارش تارنمای اکی پرس، «کانات بوزومبایف» وزیر انرژی قزاقستان در گفت وگویی با شاره به تفاوت موضع‌های مختلف طرفین شرکت کننده در مذاکرات پیش رو، به رویترز گفت: «فکر نمی‌کنم که این موضوع ساده‌ای باشد؛ ایران و ونزوئلا هر دو تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند و پاسخ این سوال که آیا خواهان افزایش تولیدات خود هستند یا نه، دشوار است.» وی با اشاره به اینکه بهای نفت بین ۶۰ الی ۷۰ دلار نیز مناسب است افزود که قزاقستان در صدد افزایش تولید نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی است. نفت برنت در حال حاضر با رقمی حدودا ۶۵ دلار در هر بشکه معامله می‌شود. به گفته بوزومبایف، آمریکا هرگز جزئی از این توافق نبوده است و هیچکس نیازی به افزایش تولید در یک کشور بزرگ که در این توافق حضور نداشته است ندارد. بوزومبایف همچنین اعلام کرد که قزاقستان در نظر دارد تولید نفت خود را در میدان نفتی عظیم ساحلی کاشاگان را تا پایان سال جاری از ۴۰۰ به ۴۲۰ هزار بشته در روز افزایش دهد. بنا به درخواست روسیه مبنی بر برگزاری نشست اوپک پس از اجلاس گروه ۲۰، این نشست از پایان ماه ژوئن به اول و دوم جولای (ماه آینده میلادی) منتقل شد.
تابناکتابناک1 روز قبل
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۲۰۸ واحد افزایش معادل ۱٫۱۷ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۶ هزار و ۶۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۸۹ واحد افزایش معادل ۱٫۲۱ درصد به رقم ۱۸۳ هزار و ۳۱۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۵۵۱ واحد افزایش معادل ۰٫۷۵ درصد همراه بود و عدد ۴۷۵ هزار و ۲۲۴ واحد را به نمایش گذاشت. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۲۰۸ واحد افزایش معادل ۱٫۱۷ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۶ هزار و ۶۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۸۹ واحد افزایش معادل ۱٫۲۱ درصد به رقم ۱۸۳ هزار و ۳۱۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۵۵۱ واحد افزایش معادل ۰٫۷۵ درصد همراه بود و عدد ۴۷۵ هزار و ۲۲۴ واحد را به نمایش گذاشت. در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۶۸۱ واحد، نماد فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵۴۶ واحد، نماد فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۳۵۵ واحد، نماد کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۳۵ واحد، نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۱۳۲ واحد، نماد تاپیکو متعلق به س.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اشرفی با بیان اینکه محکومین این بخش به ۳۳۰ میلیارد جرایم نقدی محکوم شدند تصریح کرد: درصد پرونده‌های مختومه نسبت به پرونده‌های وارده ۹۸٫۵ درصد بوده است. افزایش ۱۳۸ درصدی ورودی پرونده‌های قاچاق کالا و ارزمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی از افزایش ۱۳۸ درصدی ورودی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: سوخت، پارچه، سیگار و پوشاک از جمله کالاهای موجود در این پرونده‌ها بوده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل پرونده قاچاق کود معدنی یارانه‌ای طی سال گذشته اظهار داشت: یک شرکت صنعتی مستقر در یکی از استان‌های غربی کشور نیز به صادرات ۵۸ فقره گازوئیل قاچاق از طریق کمرگ ماهیرود خراسان جنوبی مرتکب شده بود که متخلفین به پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال جزای نقد محکوم شدند. اشرفی اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون ۶۰ نفر از محکومین اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی مورد عفو رهبری قرار گرفتند و جریمه ۱۴۳ نفر با میزان ۵۰۰ هزار تومان مورد عفو رهبری قرار گرفته است. وی به جزای نقدی وصول شده اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۸۶ میلیارد ریال جزای نقدی متخلفین وصول شده و به خرانه دولت برگشت داده شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
سید رسول خلیفه سلطان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد میزان در خصوص شرایط بازار فولاد گفت: در شرایط حال حاضر این صنعت می‌تواند به انداره وسع خود به عنوان نقطه اتکایی برای داشتن اقتصادی بدون نفت به حساب آید. وی افزود: صنعت فولاد صنعتی متوازن است که با دارا بودن زیرمجموعه‌هایی مانند معدن، استخراج، اکتشاف، کنسانتره، آهن سنجی، فولاد سازی و کار‌های تکمیلی، یک‌زنجیره ۸ حلقه‌ای را تشکیل می‌دهد که هر کدام از حلقه‌ها خلق ارزش افزوده قابل توجه می‌کند. دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار کرد: زنجیره تولید فولاد با توجه به متوازن بودن ظرفیت اسمی ۳۳ میلیون تنی دارد که از این میزان در حدود ۲۵ میلیون تن آن محقق شده و میزان تولید در مسیر افزایش قرار دارد. خلیفه سلطان تصریح کرد: طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته میزان تولید فولاد تا سال ۱۴۰۴ باید به ۵۵ میلیون تن در سال برسد که هم اکنون در مسیر تحقق این هدف قرار دادیم. وی با اشاره به اینکه بستر‌ها برای افزایش تولید فولاد در کشور فراهم است، گفت: فولاد بخش بالنده صنعت کشور به حساب می‌آید که با اعتماد به بخش خصوصی می‌توان ظرفیت‌های صنعت را بیشتر شکوفا کرد؛ اگرچه دولت نقش سیاستگذاری برای این صنعت را دارد، اما اقتصاد پویا با افزایش خصوصی‌سازی صورت می‌گیرد و در نهایت تصمیمات نیز به دست این حوزه اتخاذ شود. دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بیان کرد: در برخی شرایط گزارش شده میان سیاست‌های بازار و سیاست‌های صادراتی مداخلاتی وجود دارد که این مورد منجر به کاهش صادرات می‌شود. خلیفه سلطان عنوان کرد: با سپردن تمام مسائل به بخش خصوصی این بخش با استفاده از شناخت گسترده‌ای که دارد می‌تواند به درستی نیاز‌های لازم را تشخیص داده و با ابتکار خود مسائل پیش رو را برطرف کند و در نهایت در بعد صنایع پایین دستی اتفاقات خوشایندی برای اقتصاد کشور خواهد افتاد. وی با تاکید بر این مسئله که فضای نگرش به بخش خصوصی و ایجاد ثبات در مناسبات بازار نباید روزانه تغییر نکند، گفت: در شرایط فعلی صادرات باید مهم‌ترین اولویت ما در بخش صنایع باشد که باید به این مسئله متعهد باشیم. انتهای پیام/
فراروفرارو11 ساعت قبل
فرارو-هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۷ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۰۸ دلار قیمت خورد. قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز چهارشنبه ۴ تیر ۹۸ نوع قیمت روز معاملاتی گذشته (ریال) قیمت امروز (ریال) مثقال طلا ۱۹,۱۰۰,۰۰۰ ۱۸,۹۵۰,۰۰۰ طلای ۱۸ عیار ۴,۴۰۹,۲۳۰ ۴,۳۷۴,۶۰۰ سکه جدید ۴۷,۱۵۰,۰۰۰ ۴۶,۷۵۰,۰۰۰ سکه قدیم ۴۵,۲۰۰,۰۰۰ ۴۵,۰۰۰,۰۰۰ نیم سکه ۲۳,۵۰۰,۰۰۰ ربع سکه ۱۵,۵۰۰,۰۰۰ سکه گرمی ۹، ۸۰۰، ۰۰۰ انس طلا ۱۴۲۴ دلار ۱۴۰۸ دلاربراساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر