بازداشت سی نفر از اخلال‌گران بازار مرغ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اقتصادی

بازداشت سی نفر از اخلال‌گران بازار مرغ

فراروخبرگزاری فرارو |

دادستان تهران از بازداشت سی نفر از اخلال‌گران بازار مرغ خبر داد.

به گزارش ایسنا، جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: پس از تصمیم متخذه در کمیته مقابله با گران‌فروشی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی روز شنبه (۲۵ /۱۲/ ۹۷) در دادستانی تهران تشکیل شد مقرر گردید مرغ تنظیم بازار با قیمت مصوب (۱۱۵۰۰ تومان) عرضه گردد که متاسفانه، سی‌نفر از دلالان عمده، با گران‌فروشی و عدم عرضه مرغ در بازار تلاش کردند وضعیت بازار مرغ را آشفته‌تر نمایند. به دنبال این اقدام پس از تشکیل پرونده قضایی، متهمان بازداشت شدند و مراکز فعالیت آنان نیز پلمب گردید.

دادستان تهران تاکید کرد: کلیه مراکز عرضه مرغ موظف هستند مرغ تنظیم بازار را به قیمت مصوب (۱۱۵۰۰ تومان) عرضه نمایند؛ والا به اتهام گران‌فروشی‌کلان تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اقتصاد، بازار مرغ و دادستان تهران از تلگرام

➖ توضیح دادستان تهران درباره پرونده بازرگانی پتروشیمی: اختلاسی در کار نیست/ مجموع پول‌هایی که برداشته‌اند ۲۲ میلیون یورو و ۱۵ میلیون دلار است

▫ دادستان تهران در پاسخ به سوالی درباره رقم واقعی پرونده پتروشیمی گفت: اولا اختلاسی در کار نیست و اینکه روزنامه‌هایی تیتر کردند، ۶ میلیارد دلار یا یورو اختلاس، کذب است.


🔴 دادستان تهران: در پتروشیمی اختلاس نکردند، استفاده شخصی کردند

🔹 پرونده «فساد در پتروشیمی» به جنجالی بزرگ تبدیل شده است. دادستان تهران می‌گوید متهمان اختلاس نکردند و جرمشان این است که از معاملات «استفاده شخصی» کردند. متهم نخست می‌گوید همه کارها با «تصمیم بالا» بوده است.


🔶 دادستان تهران: برای متهمان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات کیفرخواست صادر شد

🔹اسامی متهمان را فعلا نمی‌توان اعلام کرد/ ایسنا


🔻دادستان تهران: برای متهمان حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات کیفرخواست صادر شد

🔹اسامی متهمان را فعلا نمی‌توان اعلام کرد/ ایسنا

#قضایی


💢پاسخ دادستان تهران به سوالی درباره برخورد با احمدی نژاد: اسم نیاورید؛ باید این احساسی که «عده‌ای مصونیت دارند» را از بین ببریم

❗️دادستان تهران در پاسخ به سوالی درباره برخورد با احمدی نژاد گفت: اسم نیاورید. ما این احساسی که یک عده‌ای مصونیت دارند را از بین ببریم و هیچ کس مصونیت ندارد حتی اگر عالی‌ترین مقام باشد


✅ دادستان تهران: قیمت مرغ ۱۱۵۰۰ تومان است

گران‌تر فروخته نشود، به هیچ عنوان

خودروسازان هم به پیمان‌ هایشان وفادار باشند

به جای ماشین معیوب ماشین سالم دست مردم بدهند

برای مبارزه با فساد به یک عزم جدی نیاز داریم

دادستان تهران گفت: باید دستگاه‌‌ها بیایند و در اولویت اول برخورد با مفاسد قرار بگیرند. چرا ما داریم خودمان معضل درست می‌ کنیم و …

🔗 ادامه مطلب …


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صد او سیما؛ نادر ​بذر افشان با اعلام این خبر گفت: ​ طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی در مقایسه با ابتدای هفته، ​ ۴۰۱ هزار تومان قیمت گذاری شد. وی افزود: قیمت هر سکه تمام بهار آزادی نیز با کاهش ۳۵۵ هزار تومانی، به مبلغ ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. بذر افشان همچنین حباب سکه را ۱۷۰ هزار تومان اعلام کرد. دبیر اتحادیه طلا و جواهر استان تهران تقاضای کم در بازار و نظارت و کنترل بانک مرکزی بر بازار ارز​ را، ​ دلیل کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا دانست. همچنین امروز (پنجشنبه ۲۷ تیر) در بازار تهران، هر قطعه نیم سکه ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون ۳۵۵ هزار تومان و هر سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان ارزش گذاری شد.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران با توجه به موافقت سازمان اداری و استخدامی تغییر کرد. بر این اساس، طبق نامه احمد ذاکری، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک خطاب به معاون امور گمرکی آمده است: با عنایت به موافقت‌های انجام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تغییرات ساختاری در حوزه معاونت امور گمرکی از طریق سامانه ملی ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور به پیوست، ساختار تفصیلی مربوط به آن معاونت به شرح ذیل جهت آگاهی ارسال می‌شود. تغییر عنوان معاونت فنی و امور گمرکی به «معاونت امور گمرکی» تغییر عنوان مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به «دفتر واردات» تغییر و تفکیک دفتر تعیین ارزش و تعریف به «دفتر تعرفه» و «دفتر ارزش» انتقال دفتر ترانزیت از زیرمجموعه معاونت حقوقی و نظارت به زیرمجموعه معاونت امور گمرکیاطلاعیه گمرک

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
در هفته‌ای که گذشت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد بیش از ۹۲ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی طی سال گذشته از اختصاص تسهیلات تا سقف صد میلیون تومان به پیشرانان و کارفرمایان طرح مشاغل خانگی خبر داد و گفت: برای متقاضیان مشاغل خانگی هم اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی را پیشنهاد کردیم. وی از ممنوعیت پرداخت وام اشتغال خانگی به کارمندان دولت خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت تسهیلات و منابع مشاغل خانگی با تصمیم و مصوبه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی، پرداخت این تسهیلات به شاغلان دستگاه‌های دولتی ممنوع و مقرر شده که این تسهیلات در اختیار متقاضیان اشتغال خانگی و کارجویان قرار گیرد. رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی نیز از ارائه پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: طی سالهای ۹۵ تا ۹۷ بیش از ۱۶۵ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی مشغول کار شده‌اند. وی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به شاغلان دستگاه‌های دولتی را ممنوع اعلام کرد اما گفت که بازنشستگان از این قاعده مستثنی هستند و می‌توانند با رعایت مقررات از تسهیلات مشاغل خانگی استفاده کنند. براساس اطلاعات سامانه کارا، از بهمن ۱۳۹۶ تا تیر ۱۳۹۸ به ۱۷ درصد طرح‌های مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده که پنج درصد تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال روستایی و عشایری مربوط به مشاغل خانگی است.
ایبناایبنا5 ساعت قبل
محمد جواد آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگار ایبنا در خصوص وضعیت قانونگذاری برای رمز ارزها و سیاست دستگاه‌های مسئول گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه‌ها در نظام پولی و ارزی صرفا قادر هستند تا پیشنهادات خود را ارائه کنند و به تنظیم کننده قوانین در این بخش یعنی بانک مرکزی کمک کنند تا تصمیمات بهتری گرفته شود؛ بر همین اساس سیاست گذاری و تصمیم گیری در خصوص هر گونه موضوعی در نظام پولی و ارزی بر عهده شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی است که در همین خصوص نیز سال گذشته سندی منتشر شد و با توجه به وظایفی که دولت به بانک مرکزی محول کرده، موضوع رمز ارزها در دستور کار این نهاد است و در زمان صلاحدید سیاست‌ها مشخص می‌شود. ماموریت وزارت ارتباطات برای بررسی تکنولوژی رمز ارز با مدل آزمایشی ارز رمزنگار پست بانکوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اعتقاد دارم بلاک‌چین و رمز ارزها به عنوان محصول این فناوری فرصت‌هایی بسیار خوب هستند و باید از کاربردهای آن استفاده کرد؛ دستگاه‌ها در کشور در خصوص فناوری‌های جدید دغدغه‌هایی دارند و در همین راستا وزارت ارتباطات به عنوان بازوی توسعه تکنولوژی وارد بررسی و آزمایش فناوری شده و بانک مرکزی نیز این موضوع را بررسی کرده و نگاه مثبتی به فناوری دارد اما باید از تصمیمات شتاب زده به ضرر کسب و کارهای نوپا و فرصت‌ها برای کشور اجتناب کرد. وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت فناوری بلاک‌چین و رمز ارزها، مجموعه‌های پژوهشی متعددی در کشور نسبت به بررسی و تولید محصولات آزمایشی بر پایه زنجیره بلوک اقدام کردند و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مسئول توسعه تکنولوژی کشور با هماهنگی بانک مرکزی با توجه به حضور پست بانک به عنوان بانک عامل وزارتخانه بودجه‌ای را در نظر گرفت و نمونه‌ای آزمایشی رمز ارز بومی با هدف بررسی تکنولوژی ارز رمزها و اعلام چالش‌ها به بانک مرکزی ساخته شد که تصمیم گیری به عهده این ارز رمزنگاری شده و سایر ارزهای رمزنگار تولید شده در داخل به عهده بانک مرکزی است. دولت در حال بررسی پرونده ماینینگوزیر ارتباطات با اشاره به سیاست دولت در خصوص تعیین تکلیف وضعیت استخراج ارزهای رمزنگاری شده گفت: استخراج رمز ارزها برای کشور در عین حال که فرصت جذب درآمد ارزی و استفاده از برق برای ایجاد ارزش افزوده را فراهم می‌کند چالش‌هایی از جمله سوء استفاده از برق ارزان و درآمدزایی کلان عده‌ای از یارانه پرداختی دولت در بخش انرژی را به دنبال دارد که باید به این موضوع توجه ویژه داشت و دولت نیز در حال بررسی پرونده ماینینگ است. برق استخراج کنندگان رمز ارز نباید بسیار ارزان یا رایگان باشدآذری جهرمی افزود: وزارت ارتباطات مدل پیشنهادی برای استخراج رمز ارز در کشور را به دولت اعلام کرد که در این مدل درخواست داشتیم تا نسبت به قانونگذاری و تعیین تکلیف فعالان ماینینگ اقدام شود و در راستای افزایش بهره وری اقتصادی شبکه برق قیمت برقی که برای ماینینگ استفاده می‌شود منطقی باشد و به صورت رایگان یا بسیار ارزان انرژی ارائه نشود؛ همچنین تاکید داشتیم که ماینینگ در ساعات غیر اوج مصرف و در کنار نیروگاه‌ها انجام شود تا به شبکه برق فشار وارد نشود.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
دو میلیون تومان کاهش قیمت، اتفاقی است که امروز برای پژو پارس افتاده و قیمت آن را از ۹۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسانده. پژو ۴۰۵ GLX امروز ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دوگانه‌سوز آن با فاصله یک میلیون تومان و با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هرچند امروز تغییری در قیمت سمند EF۷ مشاهده نمی‌شود، اما سمند LX حدود یک میلیون تومان ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا پلاس توربو ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود ۸۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ اتوماتیک همچنان با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر