افزایش دستمزد کارگران تا بیش از ۳۰درصد قوت گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
افزایش دستمزد کارگران تا بیش از ۳۰درصد قوت گرفت

افزایش دستمزد کارگران تا بیش از ۳۰درصد قوت گرفت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
در نشست ۸ساعته شرکای اجتماعی در شورای عالی کار، افزایش حداقل دستمزد کارگران به یک میلیون و ۵۲۲ هزار قوت گرفت.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار بعد از نشستی ۸ ساعته که از عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک میلون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۲۲ هزار و ۳۸۵تومان در سال ۹۸ گرفتند. این عدد به صورت جدی مطرح شد، اما هنوز نهایی نشده است.

به گزارش تسنیم، مطابق اطلاعات کسب شده در این نشست پیشنهاداتی مانند حق اولاد برای ۱٫۳ فرزند ۱۹۷ هزار و ۹۱۷ تومان، حق مسکن ۱۰۰ هزار تومان، بن کارگری ۱۸۸ هزار تومان و پایه سنوات ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا10 ساعت قبل
جروم پاول با رد قطعی بودن کاهش نرخ بهره گفت که این بانک تعهدی برای کاهش نرخ بهره ندارد و برای هر تصمیم جدیدی در این خصوص به دقت آمارهای اقتصادی را زیر نظر دارد. وی افزود: بانک مرکزی آمریکا تصمیمی را اتخاذ کرد که برای حفظ رشد اقتصادی این کشور بهتر است. برخی از اعضای هیأت مدیره بانک مرکزی آمریکا نیز با پاول در این خصوص مخالفند. جان بولارد، رئیس دفتر منطقه‌ای سنت لوئیس گفت: کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره در ماه ژوئیه به منظور مقابله با کاهش رشد اقتصادی اقدامی مناسب خواهد بود. پاول در بخش دیگر سخنان خود که پاسخی به ترامپ محسوب می‌شود، گفت: استقلال بانک مرکزی در راستای خدمت بهتر به آمریکا ضروری است و اگر چنین سپری برای بانک مرکزی وجود نداشته باشد خواهید دید که اتفاقات بدی می‌افتد.
ایلناایلنا1 روز قبل
مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اعلام کرد: فردی که ظهر امروز قصد خودسوزی در ساختمان مرکزی را داشت، بازداشت و به مراجع انتظامی تحویل داده شد. به گزارش ایلنا، مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: «مقارن ظهر امروز پیمانکار یکی از شرکت‌های طرف قرارداد با حوزه ICT در پی عدم وصول مطالباتش از شرکت مذکور همراه گالن بنزین به ساختمان مرکزی وزارتخانه ارتباطات مراجعه و ضمن فحاشی و تخریب میز شیشه‌ای و مبلمان اداری ورودی وزارتخانه و پاشیدن بنزین به خودش و محیط پیرامون، قصد خودسوزی داشت که به محض مشتعل شدن بخشی از لباس وی با هوشیاری و عکس‌العمل به موقع کارکنان مرکز حراست و یگان انتظامی، اطفا حریق صورت گرفت و فرد مذکور بازداشت و به مراجع انتظامی تحویل داده شد.»
فارسفارس1 روز قبل
قیمت طلا به علت کاهش ارزش دلار، ۸٫۷۰ دلار گران شد و هر اونس ۱۴۲۸٫۴۲ دلار فروخته شد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۸٫۷۰ دلار افزایش ۱۴۲۸٫۴۲ دلار فروخته شد. قیمت طلا امروز تا ۱۴۳۸٫۶۳ دلار، بالاترین رقم ۱۴ می‌نیز بالا رفت. میشائیل مک‌کارتی، استراتژیست ارشد بازارهای سی‌ام سی گفت: احتمال کاهش نرخ بهره، کاهش ارزش دلار و تنش‌ها در خاورمیانه، محیطی ایده‌آل برای افزایش قیمت طلا ایجاد کرده است. این صندوق بیشترین درصد افزایش در نزدیک به ۱۱ سال گذشته را روز جمعه ثبت کرد.
تابناکتابناک1 روز قبل
محمد اکبرنیا در گفتگو با مهر، با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌ها در فضای مجازی برای اعزام نیروی کار به خارج از کشور اظهار داشت: متأسفانه در شرایطی که با تورم نیروی کار فارغ‌التحصیل و نرخ بیکاری این گروه از جامعه مواجه هستیم، بازار اعزام نیروی کار برای سودجویان جذابیت پیدا کرده و به همین دلیل کلاهبرداران در این زمینه فعال شده‌اند. مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار ادامه داد: علی رغم پیگیری‌های متعدد اما به دلیل گسترگی فضای مجازی متأسفانه شدت اینگونه فعالیت‌های غیرمجاز همچنان زیاد است و در کنار نظارت‌ها و اقدامات کنترلی، متقاضیان نیز باید جانب احتیاط را رعایت کنند. اکبرنیا با تاکید بر اینکه پیش از هر اقدام کنترلی، متقاضیان باید مراقب اقدامات فریبکارانه سودجویان در حوزه اعزام نیروی کار باشند، افزود: اطمینان از داشتن مجوز کاریابی مهمترین اصل پیش از اقدام برای شروع فرایند اعزام است و متقاضیان باید به این موضوع توجه داشته باشند تا مبادا فریب وعده‌های دروغین را بخورند. این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورت تخلف احتمالی از سوی کاریابی‌های دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور، شاکیان می‌توانند با حمایت وزارت کار به مراجع قضائی شکایت کنند و این وزارتخانه نیز پشتیبان آنها خواهد بود. مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار تاکید کرد: تنها روش قانونی مهاجرت شغلی، مراجعه متقاضیان به کاریابی‌های دارای مجوز از وزارت کار است که مسئولیت صحت فعالیت این مراکز را این وزارتخانه بر عهده دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد21 ساعت قبل
وی افزود: ‌ ۱۵ هزار میلیارد باقیمانده از محل تسهیلات مختلف تامین خواهد شد که نظام بانکی کشور نیز برای کمک در این حوزه اعلام آمادگی کرده است. در بحث سیل اخیر ۱۳ بانک برای بازسازی زیرساخت‌ها برای تامین تسهیلات به میزان ۳ هزار میلیارد تومان اعلام آمادگی کردند. نوبخت با اشاره به اینکه روز گذشته در دولت برای بازسازی مناطق سیل زده ۳۹۰۰ میلیارد تومان دیگر اختصاص یافته است، بیان کرد: از این میزان ۱۰۰۰ میلیارد برای راه و زیرساخت‌ها، ۱۵۰۰ برای اماکن و ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت به زیرساخت‌های آب و برق و گاز اختصاص داده خواهد شد. نوبخت در مورد سیاست دولت برای تامین ارز کالاهای اساسی گفت: اولا باید مشخص شود چه کسی گفته است دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را دارد و در ثانی دولت همچنان سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی را ادامه خواهد داد. معاون رئیس‌جمهور همچنین در مورد قطع وابستگی بودجه به نفت یادآور شد: بودجه طوری طراحی شده است که همه تکانه‌ها متکی به نفت به حداقل برسد و تلاش می‌کنیم در اصلاح ساختاری بودجه بتوانیم آنچه مربوط به نفت است را به طور مستقیم وارد بودجه نکنیم و منابع غیرنفتی یا حداقل منابع نفتی را وارد بودجه کنیم.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، مرکز آمار ایران نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در فصل پاییز ۱۳۹۷ را منتشر کرده است که بر اساس آن ۳٫۴ درصد پروانه‌های صادر شده برای واحدهای مسکونی در تهران و ۱۳٫۱ درصد برای شهرداری‌های کل کشور نسبت به فصل پاییز سال ۱۳۹۶ افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧٫٢ واحد بوده است؛ همچنین ١٩,٢ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٣٫٣ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ١٤٤٣ مترمربع بوده است. در فصل پاییز ١٣٩٧ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته حدود ١٧,٤ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١٦٫١ درصد افزایش داشته است. نسبت به فصل گذشته ١٤,١ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٤٫٦ درصد افزایش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر