1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

نیوزلند؛ یک شهروند افغانستانی مانع حمله به مسجد دوم شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
عبدالعزیز گفته است با یک اسلحه خالی فرد مهاجم را فراری داده است.
نیوزلند؛ یک شهروند افغانستانی مانع حمله به مسجد دوم شد - 0

در جریان کشتار مسلمانان در نیوزیلند، نام یک مرد افغان از سوی پلیس نیوزیلند اعلام شده است که با واکنش خود مانع کشتار بیشتر مسلمانان در حمله به دومین مسجد در شهر «کرایست چرچ» شده است.

به گزارش یورونیوز، عبدالعزیز ۴۸ ساله که در افغانستان به دنیا آمده و سالها پیش به نیوزیلند مهاجرت کرده است در خارج از مسجد لینوود با مهاجم روبه‌رو شد.

عبدالعزیز گفته است که وقتی فهمید این فرد به مسجد حمله کرده است یک دستگاه پرداخت را که در آنجا بوده برداشته و به سمت مرد مهاجم پرتاب کرده است. مهاجم که برای برداشتن سلاح دیگری به سمت خودرو‌یش رفته بود، به سمت عبدالعزیز شلیک می‌کند اما او موفق می‌شود بین خودروها پنهان شود.

در مرحله بعد عبدالعزیز به سمت خودروی فرد مهاجم می‌رود و سلاح مهاجم را با خشاب خالی از داخل خودرو بر می‌دارد و با او روبه‌رو می‌شود. عبدالعزیز گفته است وقتی مهاجم مرا با تفنگی که در دست داشتم دید، اسلحه‌اش را به زمین انداخت و به سمت خودرو‌یش دوید. او گفته است که خطاب به مهاجم فریاد می‌زده: «بیا اینجا، بیا اینجا» تا توجه او را به خودش جلب کند.

عبدالعزیز همچنین گفته است که مهاجم داخل شد و من اسلحه را به سمت خودرو او پرت کردم، مهاجم فقط به من دشنام داد و سوار بر خودرو از محل گریخت.

وی گفته است که ۴ فرزندش همراه او در مسجد حضور داشتند وقتی مهاجم به سمت این مسجد آمده بود. عبدالعزیز همچنین گفته است وقتی مهاجم گریخت، او به داخل مسجد رفته است و شاهد بوده که همه حاضران در مسجد از ترس به دنبال مخفی کردن خود بوده‌اند. عبدالعزیز خطاب به حاضران گفت: «وقتی داخل مسجد شدم به آنها گفتم که برادران، شما در امنیت هستید، برخیزید او رفته است. مهاجم گریخته است. بعد حاضران در مسجد شروع به گریه کردند.»

برنتون ترنت، ۲۸ ساله که شهروند استرالیاست در حمله به دو مسجد در کرایست‌چرچ ۵۰ نمازگزار را کشت. در این حملات دست کم ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

او پیش از حمله مانیفیستی را با عنوان «جایگزینی بزرگ» منتشر کرد که تئوریی منسوب به راست افراطی فرانسه است. این تئوری می‌گوید که مهاجران و بویژه مسلمانان با فرزند آوری زیاد در کشورهای اروپایی در حال تغییر بافت جمعیتی این کشورها هستند. برنتون ترنت در مانیفست خود به‌ویژه از فرانسه بعنوان موردی یاد کرده است که چنین اتفاقی در آن در حال رخ دادن است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با افغانستانی، نیوزلند و ترور از تلگرام

داود نبی، ۷۱ ساله، افغانستانی الاصل، از قربانیان حادثه تروریستی نیوزلند به عنوان قهرمان این ماجرا معرفی شده است

وی در لحظه‌ی تیراندازی بدن خود را سپر شماری دیگر از قربانیان و مجروحین قرار داده است /نیویورک‌پست

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


سن‌وسالی ندارد. با یک دستش صحنه را فیلم‌برداری می‌کند و با دست‌دیگرش تخم‌مرغ را بر سر سناتور راست‌گرای افراطی «فریزر انینگ» می‌کوبد. سناتور نیوزلندی که قربانیان ترور نیوزلند را مقصر حادثه خوانده و پناهجو ستیز است.


💢اردوغان حمله نیوزلند را محکوم کرد

❗️رئیس جمهور ترکیه حمله تروریستی به دو مسجد در منطقه کرایست چرچ نیوزلند را به شدت محکوم کرد.

❗️گفتنی است مسئولان کشورمان تاکنون واکنشی نسبت به این ترور نشان نداده‌اند


💢شیوه مضحک اطلاع‌رسانی بی‌بی‌سی در قبال حمله تروریستی نیوزلند!

❗️در حالی که به ادعای رسانه‌های محلی بیش از ۲۷ نفر در حمله تروریستی نیوزلند جان خود را از دست داده‌اند، رسانه‌های غربی به ویژه بی‌بی‌سی با توجه به سیاست‌هایی که دارند این اقدام جنون‌آمیز را ترور نمی‌دانند!

❗️سوال اینجاست حملات چه ویژگی باید داشته باشد تا این جماعت آن را تروریستی بخوانند!

❗️این رویه سبب می‌شود تا مخالفان cft برداشت متفاوت از تروریست را دستاویز مخالفت با لوایح مربوط به FATF قرار دهند


🔴 ترور نافرجام بن‌سلمان و اختلافات او با شاه سعودی

🔹منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی ترور شده بود که از این ترور جان سالم به در برد.

🔹یک کارشناس صهیونیست می‌گوید که برادر ولی‌عهد سعودی قصد داشته است که او را ترور کند، ولی موفق به انجام این کار نشده است/ فارس


🔴 مجازات ۲ زن افغانستانی به دلیل گفت‌وگوی تلفنی با نامحرم

🔹طالبان دو زن افغانستانی را در منطقه تحت کنترل خود به دلیل گفت‌وگوی تلفنی با نامحرم شلاق زد/ اعتمادآنلاین


در ادامه بخوانید

الفالف20 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۲۰۲۱۱۸نظر دوپهلوی قالیباف درباره FATFمحمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادداشتی درباره FATF منتشر کرد. به‌همین جهت یادداشت قالیباف در حال حاضر موضعی دوپهلو دارد و باید منتظر نوشته بعدی قالیباف باشیم. ولی اینها به رهبر انقلاب گفته‌اند ما پذیرفتن این شروط عضو FATF نمی‌شویم ولی نگفتند که اصلا ما را عضو FATF نمی‌کنند. نمایندگان مجلس نیز متوجه تخلفات وسیعی که در زمینه خصوصی سازی رخ داده است، شده‌اند. دهقان: «رئیسی» موافق انتشار احکام قضایی است/ اظهارات درباره مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌هادهقان افزود: اگر همه مفاسد اقتصادی در کشور از ابتدای انقلاب تا امروز را جمع کنیم، شاید به اندازه مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌ها در چند سال اخیر نباشد.
الفالف9 ساعت قبل
بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که صادرات نفت ایران در سال میلادی کاملا قطع خواهد شد. پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن پایان معافیت‌ها، صادرات نفتی ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. به نظر می‌رسد پایان معافیت‌ها توسط دولت دونالد ترامپ در راستای سیاست حداکثر فشار برای گرفتن نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. پاسخ ایران چه خواهد بود؟ همان طور که گفته شد پاسخ ایران تاثیر تعیین کننده‌ای بر اجرایی شدن پایان معافیت‌ها و قیمت نفت و ادامه سیاست فشار حداکثری ترامپ خواهد داشت.
خانه ملتخانه ملت3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان مجلس در تقدیر از برگزارکنندگان مسابقات بین المللی قرآن که به امضای ۱۶۲ نفر از آنها رسیده است، بدین شرح قرائت کرد: به حول و قوه الهی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در فروردین ۱۳۹۸ با شرکت صدها تن از قاریان و حافظان ایران و جهان با شعار شایسته «یک کتاب، یک امت» برگزار شد. به رغم توطئه‌های امروز دنیای استکبار علیه کشورمان بحمدالله این دوره تبدیل به همایشی عظیم از نمایندگان قرآنی کشورهای مختلف جهان شد که با هم اندیشی و درک مسائل کشورمان از نزدیک، ابلاغ‌گر سیمای راستین ملت آزاده ایران و نظام جمهوری اسلامی در ممالک خودشان باشند. رجاع واثق دارند کوشش‌ها و تلاش‌های خالصانه همه خدمتگزاران و اصحاب قرآن در مسیر اعتلای کلام الله مجید مقبول درگاه خداوند متعال قرار گرفته و دل‌های همه ما را بیش از پیش به نور قرآن منور گرداند. /پایان پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- صبح امروز در دومین روز از دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، سازمان بورس و اوراق بهادار با انجمن جهانی روابط عمومی (Ipra) تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در تفاهم‌نامه صبح امروز، در قالب یکی از برنامه‌های دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و اسوتلانا استاوروا، رییس هیات مدیره انجمن بین‌المللی روابط عمومی و عالی‌رتبه‌ترین مقام این نهاد بین‌المللی به امضای طرفین رسید. این تفاهمنامه به منظور ارتقا دیپلماسی عمومی ایران، انتقال تجارب بین طرفین و ارتقای سواد مالی به عنوان نخستین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین انجمن بین‌المللی روابط عمومی با یک نهاد ایرانی منعقد شد. با این تفاهم‌نامه آخرین دستاورد‌های بازار سرمایه و صنعت مالی کشور به اطلاع جامعه جهانی می‌رسد. انجمن بین‌المللی روابط عمومی قدمتی ۸۰ ساله دارد و ۱۲ هزار نهاد یا شخص از ۷۰ کشور عضو آنند.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. آمریکا: هرکس نفت ایران را بخرد، تحریم می‌کنیم- مطابق پیش بینی‌ها، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور ‏دیگر استثنائی برای واردکنندگان نفت ایران در نظر نمی‌گیرد و قصد ندارد معافیت‌های نفتی را تمدید کند. پمپئو همچنین گفت که «اگر کشور‌ها از تصمیم ما تبعیت نکنند با تحریم‌های ‏آمریکا مواجه می‌شوند». عکس/ خبر خوب؛ دریاچه ارومیه جانی تازه میگیرد --- تصاویر جدید ناسا عکس ۱۶ بهمن ۹۷ را از دریاچه ارومیه با عکس ۲۳ فروردین ۹۸ مقایسه میکند. ‏آنچه سیل با ایران کرد - مدیرکل روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور آماری از سیل اخیر در کشور را ارائه داد.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
ناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس می‌گوید: «آمریکا قدرت و جرأت جنگ با ایران را ندارد که اگر داشت هنگامی که عراق را گرفت و تا مرز ایران آمد این کار را می‌کرد. فشارهای آمریکا باز هم بیشتر می‌شود و این کشور دست از دشمنی‌های خود با کشور ایران برنمی‌دارند؛ به نحوی که گویا از ۱۳ اردیبهشت باید شاهد موج جدید فشارهای ظالمانه این کشور باشیم. زیاده‌خواهی آمریکا تمام‌شدنی نیست و بر سر کشورهایی که امروز تصور می‌کنند متحد آمریکا هستند نیز خواهد شکست». اکنون ناوهای آمریکایی از تیررس موشک‌های میان‌برد ایران در امان نیستند و از مقابله نظامی با ایران می‌ترسند. تردید نکنید که اگر آمریکا قدرت جنگ با ایران را داشت، لحظه‌ای صبر نمی‌کرد».

نظرها

اخبار بیشتر