نیوزلند؛ یک شهروند افغانستانی مانع حمله به مسجد دوم شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

نیوزلند؛ یک شهروند افغانستانی مانع حمله به مسجد دوم شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
عبدالعزیز گفته است با یک اسلحه خالی فرد مهاجم را فراری داده است.
نیوزلند؛ یک شهروند افغانستانی مانع حمله به مسجد دوم شد - 0

در جریان کشتار مسلمانان در نیوزیلند، نام یک مرد افغان از سوی پلیس نیوزیلند اعلام شده است که با واکنش خود مانع کشتار بیشتر مسلمانان در حمله به دومین مسجد در شهر «کرایست چرچ» شده است.

به گزارش یورونیوز، عبدالعزیز ۴۸ ساله که در افغانستان به دنیا آمده و سالها پیش به نیوزیلند مهاجرت کرده است در خارج از مسجد لینوود با مهاجم روبه‌رو شد.

عبدالعزیز گفته است که وقتی فهمید این فرد به مسجد حمله کرده است یک دستگاه پرداخت را که در آنجا بوده برداشته و به سمت مرد مهاجم پرتاب کرده است. مهاجم که برای برداشتن سلاح دیگری به سمت خودرو‌یش رفته بود، به سمت عبدالعزیز شلیک می‌کند اما او موفق می‌شود بین خودروها پنهان شود.

در مرحله بعد عبدالعزیز به سمت خودروی فرد مهاجم می‌رود و سلاح مهاجم را با خشاب خالی از داخل خودرو بر می‌دارد و با او روبه‌رو می‌شود. عبدالعزیز گفته است وقتی مهاجم مرا با تفنگی که در دست داشتم دید، اسلحه‌اش را به زمین انداخت و به سمت خودرو‌یش دوید. او گفته است که خطاب به مهاجم فریاد می‌زده: «بیا اینجا، بیا اینجا» تا توجه او را به خودش جلب کند.

عبدالعزیز همچنین گفته است که مهاجم داخل شد و من اسلحه را به سمت خودرو او پرت کردم، مهاجم فقط به من دشنام داد و سوار بر خودرو از محل گریخت.

وی گفته است که ۴ فرزندش همراه او در مسجد حضور داشتند وقتی مهاجم به سمت این مسجد آمده بود. عبدالعزیز همچنین گفته است وقتی مهاجم گریخت، او به داخل مسجد رفته است و شاهد بوده که همه حاضران در مسجد از ترس به دنبال مخفی کردن خود بوده‌اند. عبدالعزیز خطاب به حاضران گفت: «وقتی داخل مسجد شدم به آنها گفتم که برادران، شما در امنیت هستید، برخیزید او رفته است. مهاجم گریخته است. بعد حاضران در مسجد شروع به گریه کردند.»

برنتون ترنت، ۲۸ ساله که شهروند استرالیاست در حمله به دو مسجد در کرایست‌چرچ ۵۰ نمازگزار را کشت. در این حملات دست کم ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

او پیش از حمله مانیفیستی را با عنوان «جایگزینی بزرگ» منتشر کرد که تئوریی منسوب به راست افراطی فرانسه است. این تئوری می‌گوید که مهاجران و بویژه مسلمانان با فرزند آوری زیاد در کشورهای اروپایی در حال تغییر بافت جمعیتی این کشورها هستند. برنتون ترنت در مانیفست خود به‌ویژه از فرانسه بعنوان موردی یاد کرده است که چنین اتفاقی در آن در حال رخ دادن است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با افغانستانی، نیوزلند و ترور از تلگرام

🔴 ترور نافرجام بن‌سلمان و اختلافات او با شاه سعودی

🔹منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی ترور شده بود که از این ترور جان سالم به در برد.

🔹یک کارشناس صهیونیست می‌گوید که برادر ولی‌عهد سعودی قصد داشته است که او را ترور کند، ولی موفق به انجام این کار نشده است/ فارس


🔴 مجازات ۲ زن افغانستانی به دلیل گفت‌وگوی تلفنی با نامحرم

🔹طالبان دو زن افغانستانی را در منطقه تحت کنترل خود به دلیل گفت‌وگوی تلفنی با نامحرم شلاق زد/ اعتمادآنلاین


💢اردوغان حمله نیوزلند را محکوم کرد

❗️رئیس جمهور ترکیه حمله تروریستی به دو مسجد در منطقه کرایست چرچ نیوزلند را به شدت محکوم کرد.

❗️گفتنی است مسئولان کشورمان تاکنون واکنشی نسبت به این ترور نشان نداده‌اند


💢شیوه مضحک اطلاع‌رسانی بی‌بی‌سی در قبال حمله تروریستی نیوزلند!

❗️در حالی که به ادعای رسانه‌های محلی بیش از ۲۷ نفر در حمله تروریستی نیوزلند جان خود را از دست داده‌اند، رسانه‌های غربی به ویژه بی‌بی‌سی با توجه به سیاست‌هایی که دارند این اقدام جنون‌آمیز را ترور نمی‌دانند!

❗️سوال اینجاست حملات چه ویژگی باید داشته باشد تا این جماعت آن را تروریستی بخوانند!

❗️این رویه سبب می‌شود تا مخالفان cft برداشت متفاوت از تروریست را دستاویز مخالفت با لوایح مربوط به FATF قرار دهند


داود نبی، ۷۱ ساله، افغانستانی الاصل، از قربانیان حادثه تروریستی نیوزلند به عنوان قهرمان این ماجرا معرفی شده است

وی در لحظه‌ی تیراندازی بدن خود را سپر شماری دیگر از قربانیان و مجروحین قرار داده است /نیویورک‌پست

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


سن‌وسالی ندارد. با یک دستش صحنه را فیلم‌برداری می‌کند و با دست‌دیگرش تخم‌مرغ را بر سر سناتور راست‌گرای افراطی «فریزر انینگ» می‌کوبد. سناتور نیوزلندی که قربانیان ترور نیوزلند را مقصر حادثه خوانده و پناهجو ستیز است.


در ادامه بخوانید

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر1 روز قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.

کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور مبادرت کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای نخستین بار در یکصد سال گذشته، کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور این کشور مبادرت کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، برای نخستین بار در یکصد سال گذشته، کنگره آمریکا به توبیخ رئیس جمهور این کشور مبادرت کرد. جنجال بر سر اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان ادامه دارد. کار به جایی کشیده است که مجلس نمایندگان آمریکا برای نخستین بار به توبیخ رئیس جمهور وقت مبادرت کرده است. به گفته نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شش کمیته کنگره در حال کار کردن روی این مسئله هستند که آیا دونالد ترامپ از اختیارات خودش سوء استفاده کرده و مانع اجرای عدالت شده است یا خیر.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سناتور رند پال با وجودی که با سیاست‌های دولت ترامپ در اعمال فشار حداکثری عیله ایران مخالف است، اما دوستی صمیمی با ترامپ دارد و گهگاه با او گلف بازی می‌کند. نشریه پولیتیکو دیروز – چهارشنبه- با انتشار خبری، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال شکل‌گیری گفتکوهایی غیررسمی بین ایران و آمریکا را تقویت کرد. به گزارش عصرایران، بر اساس گزارش پولیتیکو سناتوری خوش‌نام از حزب جمهوریخواه که سابقه دوستی و نزدیکی با ترامپ دارد، در آخر هفته گذشته میهمان ترامپ در بازی «گلف» بوده و در آنجا از ترامپ خواسته تا برای کاهش تنش بین واشنگتن و تهران با «محمد جواد ظریف» تماس بگیرد و ترامپ با این پشنهاد او موافقت کرده است. طبق گفته چند مقام ارشد آمریکایی به پولیتیکو، ترامپ در واکنش به پیشنهاد «رند پال» سناتور جمهوریخواه، به او گفته با وجودی که چندان امیدی برای موثر بودن گفتگوی او با ظریف ندارد، اما مخالف تلاش او در این جهت هم نیست. " رند پال «۵۶ ساله، پزشک وسناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت» کنتاکی" آمریکاست و از سال ۲۰۱۱ به سنای آمریکا راه یافته است.

بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مسیر کاهش تعهدات برجامی ایران غیرقابل بازگشت است. تنها راه باقی مانده برای اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از نابودی توافق هسته‌ای عملی کردن تعهداتی است که تا به حال انجام نداده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» نوشته نرگس رضایی با محوریت حوادث کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ ترکیه منتشر و روانه بازار کتاب شد. کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» به قلم نرگس رضایی، روزنامه‌نگار از سوی انتشارات لوح فکر همزمان با سالروز کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ ترکیه در تهران منتشر شد که در آن برای نخستین بار حوادث آن شب از سوی یک شاهد زنده به زبانی متفاوت برای مخاطب ایرانی روایت می‌شود. در این کتاب به موازات روایت کودتای ۱۵ جولای به دیگر کودتاهای ترکیه در دهه ۹۰ نیز اشاره شده و در فصلی به طور مفصل به اولین کودتای ترکیه و فرجام دولتمردان ساقط شده در «جزیره شوم» پرداخته می‌شود. نویسنده به موازات حوادث کودتای ۱۵ جولای به پیش‌درآمدهای آن نیز پرداخته است. مقامات کشور نیز کودتای ۱۵ جولای ترکیه را محکوم و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به خاطر پیگیری هایش در آن شب قدردانی کرده بود.

«۳۹ سال دیدبانی انقلاب»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معرفی شورای نگهبان به عنوان ناقض دموکراسی و انتخابات آزاد همواره از القائات رسانه‌های معاند بوده و هست و حال آن که مشابه همین شورا، بخش لاینفک نظام‌های حکومتی غرب است. امسال، انتخابات مجلس در پیش است و اسفند ماه بار دیگر برگ دیگری از شکوه مردم سالاری در ایران رقم خواهد خورد اما از هم اکنون اتهامات تکراری رسانه‌های لندنی و سعودی و برخی دنباله‌های داخلی انها آغاز شده است، تلاشی بیهوده که به سرانجامی نخواهد رسید و بی نتیجه بودن آن در انتخابات اسفند آشکار خواهد شد. شورای نگهبان در دهه پنجم انقلاب و در آغاز گام دوم، با تجربه‌ای گرانبها از چهار دهه گذشته، تازه نفس‌تر به دیدبانی و حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام ادامه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر