دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند

دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به ورود سامانه بارشی از اواخر امشب تا صبح پنجشنبه در استان البرز گفت:دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند.

- اخبار استانها -

مهدی مهرور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی استان البرز مبنی فعالیت سامانه بارشی از اواخر امشب وارد استان می‌شود که پی آمد آن بارش باران، رعد و برق و در بعضی از ساعات بارش برف در دشت البرز مرکزی است.

وی افزود: این سامانه بارشی در دامنه‌ها و جاده‌های کوهستانی به صورت بارش متناوب برف است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای مدیریت بحران استان انتظار می‌رود که تدابیر پیشگیرانه برای بروز هرگونه حادثه را اتخاذ کنند، بیان کرد: اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌ها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی استانی و شهرستانی و مسئولان محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه‌ها از جمله الزامات است عنوان کرد: اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها تاکید می‌شود.

مهرور افزود: لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانال‌ها، انهار و زیر پل‌ها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده‌های برون شهری مورد تاکید است.

وی خاطرنشان کرد: خودداری از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه‌های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و پیش بینی مکان‌های امن جهت اسکان موقت تا رفع شرایط اضطراری ضرورت دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی را از اهم امور است، متذکر شد: حفظ آمادگی شرکت‌های خدماتی آب و فاضلاب شهری و روستایی برق، گاز، تلفن همراه و ثابت، آب منطقه‌ای و برحضور فرمانداران و شهرداران در محل کار و حفظ آمادگی مدیریت بحران شهرستان وشهرداری‌ها لازم و ضروری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری16 ساعت قبل

فیلم | نخستین پرواز مستقل یک «جت من» در جهان

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، در جریان این پرواز او در حالی که کنترل کامل پرواز را در اختیار داشت، با بال‌هایی مجهز به چهار موتور مینی‌جت، تمام مراحل پرواز شامل بلند شدن از زمین، اوج گرفتن تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری و در نهایت فرود دوباره را با موفقیت انجام داد.

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر16 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر