1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند

دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به ورود سامانه بارشی از اواخر امشب تا صبح پنجشنبه در استان البرز گفت:دستگاه‌های اجرایی استان البرز به حالت آماده باش در آمدند.

- اخبار استانها -

مهدی مهرور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی استان البرز مبنی فعالیت سامانه بارشی از اواخر امشب وارد استان می‌شود که پی آمد آن بارش باران، رعد و برق و در بعضی از ساعات بارش برف در دشت البرز مرکزی است.

وی افزود: این سامانه بارشی در دامنه‌ها و جاده‌های کوهستانی به صورت بارش متناوب برف است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای مدیریت بحران استان انتظار می‌رود که تدابیر پیشگیرانه برای بروز هرگونه حادثه را اتخاذ کنند، بیان کرد: اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌ها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی استانی و شهرستانی و مسئولان محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه‌ها از جمله الزامات است عنوان کرد: اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها تاکید می‌شود.

مهرور افزود: لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانال‌ها، انهار و زیر پل‌ها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده‌های برون شهری مورد تاکید است.

وی خاطرنشان کرد: خودداری از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه‌های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و پیش بینی مکان‌های امن جهت اسکان موقت تا رفع شرایط اضطراری ضرورت دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی را از اهم امور است، متذکر شد: حفظ آمادگی شرکت‌های خدماتی آب و فاضلاب شهری و روستایی برق، گاز، تلفن همراه و ثابت، آب منطقه‌ای و برحضور فرمانداران و شهرداران در محل کار و حفظ آمادگی مدیریت بحران شهرستان وشهرداری‌ها لازم و ضروری است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر