سرباز وظیفه اولین مصدوم چهارشنبه سوری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
سرباز وظیفه اولین مصدوم چهارشنبه سوری

سرباز وظیفه اولین مصدوم چهارشنبه سوری

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ سعید آقایاری افزود: دقایقی قبل این سرباز حین انجام وظیفه در محدوده کلانتری ۱۴۹ امام زاده حسن توسط افرادی ناشناس مورد اصابت مواد محترقه خطرناک دست ساز قرار گرفت و از ناحیه پاشنه پای راست به شدت مصدوم شد.

وی ادامه داد: پلیس برای برقراری نظم و امنیت از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و در این امر حتی حاضر است جان خود را تقدیم می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با پلیس و چهارشنبه سوری از تلگرام

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران:

🔹پلیس با شادی مردم مخالف نیست، اما چهارشنبه سوری را تبدیل به چهارشنبه سوزی نکنید. /مهر


🚨 متخلفین چهارشنبه سوری عید مهمان پلیس هستند

رئیس پلیس تهران بزرگ:

🔹 افرادی که دست به شرارت و اقدامات مخل امنیت در چهارشنبه آخر سال بزنند دستگیر شده و عید نیز مهمان پلیس خواهند شد.

🔹 واحدهای صنفی نیز که مواد محترقه غیر مجاز را ارائه کنند پلمب خواهند شد


🎇اعلام آماده‌باش پلیس برای چهارشنبه‌سوری

ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا، از آماده‌باش پلیس برای مراسم چهارشنبه سوری خبر داد. سلیمانی در گفتگو با ایسنا، گفت: «پلیس از مدت‌ها قبل موفق شد تا در گلوگاه‌های مختلف از قاچاق و توزیع مواد محترقه خطرناک در کشور جلوگیری کند.» به گفته او «چندین انبار نیز طی این مدت از سوی ماموران پلیس کشف شده است».

در همین حال، تقی افرند، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت، روز جمعه هشدار داد که جواز فعالیت مالکان انبارهایی که محل خود را به نگهداری و تولید مواد محترقه برای چهارشنبه‌سوری تبدیل کنند «به صورت دایمی ابطال و ملک آن‌ها نیز پلمب خواهد شد».

https: //bit. ly/۲F۳۰۵xA

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲F۲Xoff


در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
هنوز مدرک لیسانس مدیریتش را از دانشگاه آزاد نگرفته بود که با درخشش در کلاس‌های آزاد بازیگری وارد دنیای حرفه‌ای تئاتر شد. همان زمان بازی امیر جعفری چشم بعضی از استادان تئاتر را می‌گیرد و راه‌پایش را به تئاتر شهر و بازی در تئاترهای مطرح تهران باز می‌کند. از سال ۷۵ که امیر جعفری وارد تئاتر شهر می‌شود، سالی نبوده که او در جشنواره فجر مقام نیاورد. همان سال کار به جایی رسید که مجبور شد در پاسخ به اعتراض‌های گسترده مردم به توجیه متوسل شود: «من فرزند معنوی رئیس دولت اصلاحات هستم و ایشان پدر معنوی من است»! این بار اما لابد به علت جو ضد آقازادگی که در جامعه و فضای مجازی حکم فرماست و احتمالا به دلیل بالاگرفتن بحث فسادهای اقتصادی؛ حملات به امیر جعفری شدیدتر از همیشه صورت می‌گیرد.

فیلم | رئیس جمهور: دخالت در زندگی مردم حد و مرزی دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین21 ساعت قبل
پیام خوزستان - دکتر محمود شکیب‌انصاری، استاد گروه زبان و ادبیات عربی و عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز، درگذشت. وی دارای هشت عنوان کتاب درسی و پژوهشی، ‌ مربوط با علوم قرآنی و بیش از ۲۰ مقاله به زبان عربی و فارسی و مطالعات قرآنی از جمله کتاب «بررسی علمی خداشناسی در قرآن کریم» بوده است. مرحوم شکیب‌انصاری همچنین از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به عنوان خادم قرآن معرفی شده بود. غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، در پیامی درگذشت دکتر شکیب‌انصاری را تسلیت گفت. «با کمال تأسف باخبر شدیم که استاد پیشکسوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دکتر محمود شکیب‌انصاری دعوت حق را لبیک گفته‌اند.
برنابرنا15 ساعت قبل
مجمع مجالس آسیایی به عنوان بزرگ‌ترین مجمع بعد از IPU که بین المجالس جهانی است، در سطح منطقه‌ای و قاره‌ای است که ۵۶ پارلمان را پوشش می‌دهد و از میان آنها ۴۲ کشور به صورت عضو دائم و ۱۴ کشور عضو ناظر هستند. محمد رضا مجیدی افزود: مجمع چهار کمیته فرهنگی- اجتماعی، اقتصادی و توسعه پایدار، سیاسی و اداری- مالی دارد؛ که در سال چهار کمیته برگزار می‌شود. در ابتدا این نهاد مختص نمایندگان پارلمان بود اما بعد به یک سازمان بین‌المللی برای مجالس کشورهای مختلف تبدیل شد. مجالس ملی ۱۷۸ کشور عضو آی پی یو و ۱۲ مجمع پارلمانی منطقه‌ای اعضای وابسته هستند. این نهاد یک عضو ناظر ثابت در مجمع عمومی سازمان ملل دارا است.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
* آغاز تخطی­‌های قانونیاز همان ابتدای مدیریت بهمن حسین زاده در مجموعه نمایشگاه‌های بین المللی، پردرآمدترین معاملات این ارگان از قبیل واگذاری و بهره برداری کیوسک‌های اطلاع رسانی محوطه نمایشگاه به شرکت تعاونی نمایشگاه واگذار شد. در نمونه مشهود تخلفی دیگر، برنده مزایده خدمات صوت و نور و تصویر سالن میلاد نمایشگاه نیز شرکت تعاونی کارکنان نمایشگاه بین المللی تعیین شده است. طبق قانون شرکت‌های تعاونی مجموعه‌های دولتی تنها در صورتی می‌توانند در مزاینده‌های عمومی شرکت کنند که اصل رقابت سالم در نظر گرفته شود و دارا بودن صلاحیت فنی و تخصصی و قانونی (وجود موضوع مزایده در اساسنامه شرکت تعاونی) جزو الزامات است. شرکت تعاونی فاقد مهم‌ترین شرط حضور در مزایده بوده که همانا داشتن مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درج خدمات صوت و نور و تصویر به عنوان موضوع اساسنامه‌اش است. جالب اینکه همین تخلف توسط شرکت تعاونی در حدود دو سال پیش هم رخ داده است که با دخالت وزیر وقت و نهادهای نظارتی جلوی آن گرفته شده و همین جنس قرارداد ملغی گردیده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
کشورهای یاغی، تروریستها، و سندیکاهای جنایی بین المللی به طور فزاینده‌ای در دور زدن تحریم‌ها و سایر اقدامات پیشگیرانه، به منظور ادامه توسعه اشاعه‌گری سلاح‌های کشتار جمعی خبره و ماهر شده‌اند. این اولین بار است که وزارت خزانه داری آمریکا به طور رسمی اعلام می‌کند که FATF اقدام به پیشگیری از دور زدن تحریم‌ها می‌کند. آمریکا برای اجرای دقیقتر و موثرتر تحریم‌ها، نیاز شدیدی به اطلاعات اقتصادی و مالی دارد تا جلوی دور زدن تحریم توسط ایران را بگیرد. بنابراین برای دسترسی به این بخش، نیاز شدیدی به اجرای استانداردهای FATF توسط ایران دارد. در صورت دستیابی آمریکا به این اطلاعات، دور زدن تحریم‌ها توسط ایران بسیار سخت‌تر خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر