1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. فرهنگ
اما و اگرها درباره احتمال جدایی فردوسی پور از برنامه ۹۰

اما و اگرها درباره احتمال جدایی فردوسی پور از برنامه ۹۰

الفخبرگزاری الف |
رسانه های داخلی با توجه به پخش نشدن برنامه این هفته 90 و انتشار اخباری مبنی بر احتمال جدا شدن 'عادل فردوسی پور' از این برنامه به بررسی علل و عوامل این موضوع پرداخته اند.

پس از آنکه برنامه پرطرفدار ورزشی ۹۰، شامگاه دوشنبه ۲۷ اسفندماه از شبکه سوم سیما روی آنتن نرفت در فضای مجازی اخباری در خصوص اختلاف میان مدیر شبکه ۳ و فردوسی پور منتشر شد اما محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا وسیما گفت: تحولاتی ویژه در برنامه نود از سال آینده صورت خواهد گرفت و این برنامه با گروهی جدید روی آنتن خواهد رفت اما در عین حال از ظرفیت‌‌های عادل فردوسی‌ پور در برنامه‌‌های دیگر استفاده خواهد شد. رئیس سازمان صدا و سیما هم در این خصوص گفت: فردوسی پور کار خود را در شبکه سه ادامه می‌دهد.

در حالی که خبرها حاکی از آن بود که سمت قائم مقامی شبکه سوم سیما به مجری برنامه نود پیشنهاد شده است عادل فردوسی پور در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: برنامه ۹۰ فرزند من است و حاصل زحمات طاقت فرسا و شبانه روزی صدها نفر که خالصانه برای رسیدنش به جایگاه امروز تلاش کرده‌اند و ممکن نیست آدم فرزندش را با پست و مقام معاوضه کند.

بررسی امروز سه شنبه ۲۸ اسفند ماه نشان می‌دهد که برخی رسانه‌های نزدیک به جریان اصلاح طلب با اعلام اینکه اختلاف میان مدیر شبکه ۳ سیما و فردوسی پور عامل پخش نشدن برنامه نود بوده است نوشتند: اصطکاک میان مدیر شبکه ۳ و عادل فردوسی ‌پور به نهایت حد قابل پیش‌بینی رسید و برنامه نود روی آنتن نرفت. این رسانه‌ها تاکید کردند: در این مجال اندک و در روزهای پایانی سال نمی‌ شود دو طرف را زیر ذره‌ بین برد که چنین موضوعی نیاز به مجالی فراخ دارد.

مهم‌ترین عبارت‌های کانونی به کار گرفته شده از سوی این جریان رسانه‌ای عبارتند از: حذف عادل از نود؛ اصطکاک بین مدیر شبکه ۳ و عادل فردوسی‌پور؛ مدیریت سیما تصمیمی دشوار گرفته و برنامه نود را از فردوسی پور دور کرده است؛ ادامه نود بی‌عادل چندان مقرون به فایده نیست؛ مشکل فردوسی ‌پور تنها به اختلافش با فروغی مربوط نمی‌‌شود؛ صدا و سیما یکی دیگر از فرزندان خود را هم بلعید؛ رفتار غیر حرفه ‌ای تهیه کننده و مجری برنامه نود در عدم پخش این برنامه بعد از بازی انگلیس- اسپانیا.

رسانه‌های اصولگرا نیز با نگاهی سیاسی به این موضوع نوشتند: صدا و سیما تصمیم گرفته بعد از ۱۷ سال به انحصار یک مجری پایان بدهد. چه منافعی مگر اینجا خوابیده که حتی پیشنهاد قائم مقامی یک شبکه تلویزیونی را نمی‌پذیرند؟

رسانه‌های اصلاح طلب

-----------------------

**اختلاف میان مدیر شبکه ۳ با فردوسی پور

روزنامه آرمان در گزارشی با عنوان 'حذف عادل ازنود؟ ' نوشت: اصطکاک بین مدیر شبکه ۳ و عادل فردوسی‌پور به نهایت قابل پیش ‌بینی رسید و برنامه نود روی آنتن نرفت. در این مجال اندک و در روزهای پایانی سال نمی‌شود دو طرف را زیر ذره‌بین برد که چنین موضوعی نیاز به مجالی فراخ دارد. قدر مسلم آن است که در این بازی تلخ هر دو طرف ماجرا باید سعه‌صدر نشان می‌دادند که ندادند. مدیران صداوسیما با تنگ کردن مجال برای عادل و عادل در جشن سیما با گشودن زبان و انتقاداتی که شاید دیگر لزومی به طرح شدن با چنان شدتی نداشت، نشان دادند که در سعه‌صدر تا چه اندازه بی‌تجربه‌ایم؛ مدیران رسانه‌ای چنان مهم از یکسو و چهره شناخته شده‌ای مانند عادل از سوی دیگر.

حالا بازی به آخرین مرحله رسیده است. به نظر می‌رسد که سیما تصمیمی دشوار گرفته و برنامه نود را از فردوسی پور دور کرده است. گفته می‌شود که برنامه نود بدون عادل ادامه خواهد یافت اما شایسته است مدیران ارشد شبکه۳ به این مهم بیندیشند که نود شناسنامه عادل و عادل شناسنامه نود است و هر یک بی‌دیگری فاقد لطف و فاقد عمقی برساخته در طول نزدیک به دو دهه است. عادل با نود برآمد و رشد کرد. انرژی روی آن گذاشت و به همان اندازه که نود رشد کرد، عادل هم رشد کرد. روزی که می‌شد به نفع مردم از تنگنای خشم بیرون جست، چنین نشد و امروز سیما باید مواظب باشد که ادامه نود بی‌عادل چندان مقرون به فایده مورد نظر نیست.

روزنامه ایران می‌نویسد: شایعه‌ای که از همان یکشنبه شب منتشر و دیروز به واقعیت نزدیک‌تر شد، این بود که عادل فرصتی برای اینکه برنامه این هفته‌اش (دیشب) را روی آنتن ببرد و با مخاطبانش خداحافظی کند، نخواهد داشت. گرچه هیچ خبری به صورت رسمی اعلام نشد اما نگاهی به کنداکتور شبکه سه بر ابهامات می‌افزود. تا زمان تنظیم این گزارش (ساعت ۱۸) آخرین برنامه‌ای که در کنداکتور قرار گرفته بود، «اخبار شبانگاهی» ساعت ۲۲ بود و برنامه‌های پس از آن که طبیعتا باید طبق دوشنبه شب‌های هر هفته «۹۰» می‌بود، در جدول پخش قرار نداشت.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

پیگیری‌های خبرنگار «ایران» ابعاد عجیب‌تری از موضوع را مشخص کرد. آن طور که مطلع شدیم، جلسه‌ای میان فروغی و فردوسی پور برگزار شده بوده و اختلاف میان طرفین شدیدتر می‌شود. عادل به فروغی می‌گوید که در برنامه دوشنبه (دیشب) از مردم خداحافظی می‌کنم و فروغی به او می‌گوید که قرار نیست این هفته «۹۰» روی آنتن برود.

به این ترتیب عادل فردوسی‌پور حتی فرصت و مجال خداحافظی از مردم و مخاطبانش را هم نیافت. با تمام این اوصاف باید به این موضوع توجه داشت که به نظر می‌رسد مشکل فردوسی‌پور تنها به اختلافش با فروغی مربوط نمی‌شود. چرا که اگر این طور بود، مدیران عالیرتبه سازمان به این قضیه ورود می‌کردند. از سویی آنچه در گذشته هم وجود داشته، این است که در مقاطع مختلف به چهره‌های مختلفی که به میزان بالایی از محبوبیت دست یافته‌اند، اجازه فعالیت بیشتر در تلویزیون داده نشده است. نمونه‌هایی مانند مهران مدیری یا رضا رشیدپور که مدتی ممنوع‌الفعالیت یا ممنوع‌التصویر شده‌اند. حالا عادل فردوسی‌پور باید از جایگاهی که دارد، فاصله بگیرد و به این ترتیب باید گفت که صدا و سیما یکی دیگر از فرزندان خود را هم بلعید.

روزنامه آفتاب یزد با توجه به اظهارات میثم فضلعلی مدیر گروه ورزش شبکه‌سه سیما، درباره آخرین تحولات درباره برنامه نود مبنی بر اینکه برنامه نود در سال۹۸ با ترکیب و ساختار جدیدی روی آنتن شبکه سه خواهد رفت نوشت: علاوه بر کنایه‌های چهره‌های سیاسی اما اقدام این شبکه در تغییرساختار پرمخاطب‌ترین برنامه تلویزیونی که مردم به آن وسازنده‌اش رای اول را داده‌اند، بی‌توجهی به نظر مردم است و خبر از بازی بچگانه‌ای می‌دهدکه تمامی ندارد. این در حالی است که برنامه ۹۰ در هفته گذشته نیز پخش نشد، در حالیکه گزارش‌ها حاکی از آن بود عادل فردوسی‌پور برنامه ویژه نوروزی و سرگرم‌کننده و متفاوتی را ویژه نوروز آماده کرده عدم پخش این برنامه و اعلام رسمی و صریح شبکه سوم سیما از تغییرات اساسی در ماهیت این برنامه، از یک تغییر حساب شده در ۹۰ خبر می‌دهد. تغییری که بی‌‌تردید مغایر با آرای مردمی است که لااقل در جام جم هم که شده برخی مدیران ثابت کردند نظرشان مخالف نظر مدیران و مسئولین حاکم فعلی در سازمان صداو سیماست.

**نگرانی فوتبالدوستان از جدایی فردوسی پور از برنامه ۹۰

خبرگزاری ایلنا آورد: این روزها صحبت از تعطیلی برنامه نود یا تغییر تیم سازنده این برنامه است و نگرانی از باب اینکه دیگر عادل فردوسی‌پور را دوشنبه‌ شب‌ها روی آنتن زنده شبکه ۳ نمی‌‌بینیم فوتبالدوستان زیادی را به واکنش نسبت به این موضوع وا داشته است. برنامه نود با وجود منتقدان زیادی که دارد بدون شک برنامه مهمی در صدا و سیما و البته در فوتبال ایران محسوب می‌شود و کسی نمی‌تواند تاثیرگذاری آن را کتمان کند. این برنامه پیش از این هم حاشیه‌های زیادی به همراه داشته که چند بار تا پای تعطیلی برنامه پیش رفته است ولی هربار فشار افکار عمومی باعث عقب نشینی مسئولان شده و باید دید اینبار هم شاهد پیروزی فردوسی‌ پور و بازگشت شکوه ‌مندانه او به آنتن هستیم یا نه.

رسانه‌های اصولگرا

--------------------

**پایان انحصار طلبی یک مجری

به گزارش مشرق، مهدی محمدی تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر درباره حذف برنامه نود بعد از ۱۷ سال، نوشت: صدا و سیما تصمیم گرفته بعد از ۱۷ سال به انحصار یک مجری پایان بدهد. چه منافعی مگر اینجا خوابیده که حتی پیشنهاد قائم مقامی یک شبکه تلویزیونی را نمی‌پذیرند؟ لشکرسیاسیون و ضدانقلاب چرا برای یک مجری ورزشی بسیج شده‌اند.

**واکنش مخالفان سیما به تغییر ساختار برنامه ۹۰

مشرق نیوز در مطلب دیگری نوشت: گروهی دست به مهره نشسته‌اند تا به محض انتشار خبری درباره برنامه نود، ریزش مخاطب تلویزیونی را در رسانه‌های موافق و مخالف نظام فریاد کنند … وقتی تکه کلام‌های مجریان برنامه خندوانه، دورهمی، ماه عسل، برنده باش، کودک شو و… در جامعه دهان به دهان می‌چرخند و یا انتشار بخش‌های مهم برنامه‌های سیاسی و اجتماعی مانند 'حالا خورشید' در کانال‌های مجازی دست به دست می‌شوند، خود گواه پرمخاطب بودن رسانه ملی است. قطعا اگر برنامه عادل فردوسی پور هم مخاطب داشته به پشتوانه همین فضا بوده وگرنه امروز نه سلبریتی بود نه برندی که برای امضای کتابش صف ببندند!

خبرگزاری فارس در مطلبی با تیتر «عادل نمی‌تواند مانع از ظهور نخبگان شود» نوشت: سوال روز این است؛ گردش نخبگان ایرادی دارد که گروه 'مخالفان همیشگی سیما' بلافاصله با فکر تغییر در ساختار برنامه نود، علم مخالفت شان را به هوا بلند کرده‌اند؟ ۱۹ سال و نیم برای یک برنامه تلویزیونی فرصت کمی نیست که رسانه ملی آن را در اختیار عادل و نود قرار داد در حالی که روند حرکتی این برنامه در سراشیبی سقوط، کاملا واضح است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با عادل فردوسی پور از تلگرام

بحث درمورد کتب خوانده شده توسط عادل فردوسی پور؛

کتاب‌های فوتبالی و غیر فوتبالی پیشنهادی از عادل فردوسی پور

@varzesh۳


🎥گفتگوی برنامه ورزش و مردم با عادل فردوسی پور

🔹از کارلوس کی روش تا جایزه جشنواره جام‌جم


#اختصاصی_فوتبالی

صحبتهای عادل فردوسی پور مجری برنامه نود در مراسم آیین افتتاحیه زمین چمن مصنوعی هما و پاسداشت حمید علیدوستی


#ورزش_و_مردم

شوخی انیمیشنی جالب با پیمان یوسفی، عادل فردوسی پور، مزدک میرزایی، جواد خیابانی و سرهنگ علیفر


در ادامه بخوانید

مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم انعقاد تفاهم نامه آموزش و توانمند سازی ایثارگران جویای کار میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صبح امروز با حضور محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار شد. در این مراسم پاکدل گفت: مرجع صدور مجوز برای تمام مراکز آموزشی فنی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است به همین منظور نسبت به انعقاد این تفاهم نامه اقدام کردیم. بر اساس این تفاهم نامه علاوه بر آموزش، از سوی صندوق کارآفرینی بنیاد شهید نیز به مراجعین تسهیلات نیز اعطا می‌شود تا بتوانیم از شمار افراد جویای کار بکاهیم. پاکدل با ارائه آماری در حوزه اشتغال ایثارگران تصریح کرد: مجموعا حدود ۹۵ هزار نفر فرد بیکار وابسته به بنیاد شهید در کشور داریم که در سال ۹۷، ۲۵ هزار نفر مشغول به کار شدند. از این تعداد، ۱۴ هزار نفر جذب بخش خصوصی شده و ۱۰ هزار نفر نیز با دریافت تسهیلات از بنیاد شهید موفق به خود اشتغالی و کار آفرینی شدند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، رئیس سازمان صدا و سیما در دیدار رئیس تلویزیون ملی اندونزی و هیئت همراه با خوش آمدگویی به مهمانان اندونزیایی، از فرصت ایجاد شده برای گفتگو میان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و تلویزیون دولتی اندونزی استقبال کرد و گفت: سازمان صداوسیما یکی از برودکستر‌های بزرگ دنیا با ابعاد جهانی است که ۶۶ شبکه تلویزیونی و حدود ۹۰ شبکه رادیویی دارد. دکتر علی عسکری با اشاره به جایگاه خاص جمهوری اسلامی ایران در مناسبات منطقه‌ای و جهانی و تلاش برای برقراری صلح و ثبات برای مردم منطقه و دنیا، تعامل با کشور‌های اسلامی و به خصوص اندونزی را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: برگزاری این جلسه می‌تواند در راهبرد تحکیم و گسترش روابط دو کشور مهم و پرجمعیت اسلامی یعنی ایران و اندونزی، موثر باشد. رئیس سازمان صدا و سیما گفت:: ما حاضریم به طور عملی و واقعی، همکاری مان را آغاز کنیم. دکتر علی عسکری با اشاره به نزدیکی ماه رمضان و درخواست طرف اندونزیایی، موافقت کرد تا محصولات قرآنی و دینی سازمان به مسئولان اندونزیایی ارائه شود. رئیس رسانه ملی با بیان اینکه صداوسیما با ساخت چند صد سریال، در حوزه سریال سازی حرفه‌ای است گفت: ما آماده‌ایم شما را در ساخت سریال، یاری کنیم و حتی آثارمان را دوبله کرده و در اختیارتان قرار دهیم. دکترعلی عسکری از آمادگی برای تبادل مستند میان دو رسانه هم استقبال کرد. حلمی یحیی، رئیس تلویزیون ملی اندونزی که به همراه اکتاوینو علیمودین، سفیر اندونزی در تهران و پنج تن از مدیران تلویزیون ملی اندونزی، مهمان سازمان صداوسیما بود با ابراز تشکر از مهمان نوازی و استقبال از پیشنهاد‌های رئیس رسانه ملی، ابراز امیدواری کرد این دیدار بر آینده روابط دو کشور تاثیر بگذارد. حلمی یحیی با اشاره به کمبود اطلاعات مردم ایران و اندونزی از یکدیگر و به خصوص آشنا نبودن مردم اندونزی با پیشرفت‌های بعد از انقلاب اسلامی در ایران گفت: تعمیق همکاری‌های رسانه‌ای می‌تواند به آشنایی بیشتر دو ملت منجر شود و بنابراین بسیار مشتاقیم تا از این فرصت برای انعقاد توافقنامه همکاری استفاده کنیم. علیمودین، سفیر اندونزی در تهران هم در این دیدار به ظرفیت‌های بالای رسانه‌ای دو طرف اشاره و تاکید کرد: ما می‌خواهیم اخبار ایران را از خود شما دریافت کنیم و از امکانات شما برای شناخت بهتر کشورتان بهره ببریم. وی افزود: هم اکنون وزارت خارجه اندونزی، تنها از شبکه پرس تی وی به عنوان منبع موثق خبری درباره ایران استفاده می‌کند و ما با توجه به جایگاه دو کشور می‌توانیم در حوزه‌های داخلی و خارجی یکدیگر به درک کامل از هم برسیم.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
در این روز‌ها یک گفتگو هم در فضای مجازی منتشر شده که ادعا می‌شود، بین فردوسی پور و مدیر شبکه سه رد و بدل شده است. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!». دوشنبه شب دیگری از سال ۹۸ هم بدون عادل فردوسی پور و برنامه پرمخاطبش شب گذشته سپری شد. برنامه‌ای که حدود دو دهه محبوب‌ترین برنامه تلویزیون بود، اما این محبوبیت برای بعضی قابل قبول نبود تا پروژه حذف عادل فردوسی پور کلید بخورد. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!».
ایسناایسنا4 ساعت قبل
دبیرخانه جشنواره «کتابخوانی رضوی» فراخوان نهمین دوره این جشنواره را منتشر کرد. بخش‌های نهمین جشنواره کتابخوانی رضویاین جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند. مقررات شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضویدر بخش «شرایط و مقررات» این فراخوان آمده، شرکت در این جشنواره برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است و شرکت برای عموم کتابداران علاقه‌مند، تنها در بخش الکترونیک امکان‌پذیر است. راهنمای شرکت در جشنواره برای بخش جوان و بزرگسالبر اساس فراخوان منتشرشده علاقه‌مندان به شرکت در بخش «جوان و بزرگسال» می‌توانند از سه شیوه‌ مختلف در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند. نحوه ارسال آثار به نهمین جشنواره کتابخوانی رضویشرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر ارسال آثار از طریق الکترونیک آثار مکتوب خود را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی شان تحویل دهند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ برات قبادیان پس از بازدید از مناطق سیل زده استان خوزستان با اعلام این خبر گفت: بیشترین آسیب متوجه صنایع نیشکر و شرکت توسعه نیشکر استان خوزستان است. سرمایه اصلی این شرکت‌ها زمین است و هم اکنون تمام زمین‌ها دچار آب گرفتگی کامل شده‌اند. تمام رودخانه‌هایی که در استان‌های شمالی این استان قرار دارند و همین طور آب ذوب شده از برف‌ها به سمت خوزستان سرازیر می‌شوند. با توجه به شرایط موجود خروج آب از استان خوزستان زمان بیشتری می‌برد و در نتیجه شاهد خسارت‌های بیشتری خواهیم بود که نیازمند برنامه ریزی است. بازسازی و جبران خسارت‌های خوزستان توجه ویژه مسؤلان و مقامات بلندپایه کشوری و عزم و اراده ملی را می‌طلبد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی تالار رودکی؛ محمدرضا علیزاده افزود: در اردیبهشت نیز متناسب با فضا و ایام ماه شعبان دو برنامه ملی برپایی نمایشگاه آثار گونتر اوکر تحت عنوان «کرنش به حافظ» و برگزاری ارکستر ملی ایران در کرمان را خواهیم داشت. علیزاده تصریح کرد: در راستای تعامل بین موزه هنر‌های معاصر کرمان و کشور و معرفی هرچه بیشتر آثار موزه کرمان و معرفی استان از طریق ظرفیت‌های هنری این خطه، طی ۳ سال گذشته برنامه‌های بسیار خوبی در بخش هنر‌های تجسمی در موزه معاصر کرمان برگزار شده است. وی بیان کرد: در سال ۹۶ بیست و چهارمین جشنواره ملی جوانان هنر‌های تجسمی کشور را در کرمان برگزار کردیم و با توجه به ظرفیت استان در این بخش قرار شد برای تعاملات هنری موزه کرمان در سطح ملی و بین المللی، نمایشگاه آثار هنرمندان بین المللی برپا شود و در این راستا شاهد برگزاری نمایشگاه آثار تونی کرگ بودیم و همچنین قرار شد خانه‌های تاریخی تبدیل به خانه‌ها موزه‌های رشته‌های هنری بشوند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در ادامه این رویدادها، ۵ اردیبهشت شاهد برپایی نمایشگاه آثار گونتر اوکر هنرمند معاصر آلمانی تحت عنوان «کرنش به حافظ» خواهیم بود. وی افزود: اوکر یکی از مریدان حافظ است و به علت ارادتی که به این شاعر ایرانی داشته، آثار وی به نوعی برگرفته از اشعار حافظ است. علیزاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و معرفی کرمان، برای نخستین بار ارکستر ملی ایران در کرمان برگزار می‌شود که رویداد بزرگی است. وی بیان کرد: ارکستر ملی ایران توسط فرهاد فخرالدینی در سال ۷۷ راه‌اندازی شده و رهبری ارکستر را وی و فریدون شهبازیان به عهده داشته‌اند و بنیاد رودکی حمایت این ارکستر را به عهده دارد و کنسرت‌هایی در برخی استان‌ها و به طور خاص در تهران اجرا شده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ارکستر، موسیقی فاخر کشور است که ترانه‌های حماسی ملی را ارائه می‌کند و برگزاری ارکستر ملی در کرمان توسط انجمن موسیقی استان با هماهنگی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در ۶ و ۷ اردیبهشت ساعت ۲۱ در کرمان خواهد بود. وی افزود: همه اعضای کنسرت در کرمان حضور خواهند داشت و حدود ۶۰ نفر نوازنده و رهبر ارکستر حضور دارند و خواننده سالار عقیلی است. علیزاده با اشاره به اینکه قرار است کنسرت در میدان گنجعلیخان برگزار شود که به احتمال زیاد این مکان تغییر می‌کند، گفت: از عنایت ویژه استاندار به فعالیت‌های هنری و فرهنگی و حمایت در برگزاری ارکستر ملی تشکر می‌کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر