1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
سردار فضلی در رشت: تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی از اهدف دشمنان است

سردار فضلی در رشت: تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی از اهدف دشمنان است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت امام حسین(ع) سپاه گفت: یکی از اهداف دشمن تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی و آحاد مردم در نظام اسلامی است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی عصر امروز در مراسم سوم پاسدار شهید حسین جوینده در گلزار شهدای رشت اظهار داشت: امام راحل خطاب به رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس ‌فرموده بودند که هر شب به دشمن هجمه کنید، خواب را از چشمان دشمن بگیرید و به دشمن امان ندهید.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) سپاه با اشاره به مقام و منزلت شهدای اسلام ابراز داشت: شهید حسین جوینده عمر خود را در راستای خدمت به اسلام و رزمندگان اسلام گذراند و در جایگاه فرماندهی و در جبهه مقاومت برای دفاع از دین خدا، پاسدار اسلام تربیت می‌کرد.

سردار فضلی با بیان اینکه شهید جوینده ادامه‌دهنده راه شهیدان بود خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار در حقیقت با خدا معامله کرد و در این معامله با خدا، لحظه‌ای نسبت به خدمت و تلاش‌های خود در این راه غفلت ‌نکرد و بسیار خستگی‌ناپذیرانه به تلاش خود ادامه می‌داد.

وی به آخرین جمله شهید حسین جوینده در لحظه شهادت اشاره کرد و ابراز داشت: شهید حسین جوینده در میدان رزم و قبل از شهادت، جمله «یا حسین» را بلند گفت و این آخرین جمله این شهید گرانقدر بود.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) سپاه خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار در محیط خدمت خود و در همه برنامه‌ها و آموزش‌ها لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد و همیشه با خوش‌رویی و نشاط به خدمت و تلاش خود ادامه می‌داد.

سردار فضلی با اشاره به یکی از سخنان پدر بزرگوار این شهید والامقام ابراز داشت: بعد از شهادت این شهید والامقام در منزل شهید جوینده و در محضر پدر بزرگوار و خانواده معظم این شهید گرانقدر بودیم که خانواده معزز شهید اشاره کردند که فرزند گرانقدرشان اهل اسراف نبود.

وی با بیان اینکه شهید جوینده همیشه می‌خواست سبک‌بال باشد و در روز قیامت بدهکار کسی نباشد خاطرنشان کرد: شهید حسین جوینده همواره سعی می‌کرد که کلاس درس را با نقل حدیثی از اهل بیت (ع) آغاز کند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به اینکه شهادت اتفاقی نیست بلکه به دست آوردنی است افزود: این شهید بزرگوار همواره مطیع امر رهبر معظم انقلاب بود و شخصیتی ولایتمدار، اهل تهذیب نفس، اهل خمس، مال حلال، با اخلاص، صادق و با عزت نفس داشت.

سردار فضلی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در حاشیه دیدار با خانواده معزز شهدای مدافع حرم و دیگر شهدای گرانقدر فرموده بودند که ملت ایران باید بیداری خود را حفظ کند زیرا آمریکا دستش با صهیونیست و دیگر دشمنان اسلام در یک کاسه است بنابراین ما باید هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی و آحاد مسلمان نظام اسلامی است گفت: هجمه‌های متعدد دشمنان و فشار‌های اقتصادی امروز به نوعی جزء نقشه‌ها و طراحی‌های دشمن است و با توجه به سفارش‌های رهبر معظم انقلاب، ما باید هوشیار باشیم.

سردار فضلی با اشاره به اینکه مردم صبور ایران یکی از پایه‌های مهم انقلاب اسلامی هستند خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ۳ پایه دارد که این ۳ پایه اساسی، قرآن کریم، عترت و مردم هستند و ما به مردم و خانواده‌های معزز شهدا که پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند درود می‌فرستیم.

به گزارش تسنیم در ابتدای این مراسم زهرا جوینده یکی از فرزندان شهید والامقام حسین جوینده، دلتنگی‌های دخترانه و کودکانه خود را در قالب نامه و دلنوشته‌ای برای حضار و خانواده‌های معزز شهدا قرائت کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر