حذف کارت سوخت عامل افزایش مصرف سوخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
حذف کارت سوخت عامل افزایش مصرف سوخت

حذف کارت سوخت عامل افزایش مصرف سوخت

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت کارت سوخت نزدیک به یک میلیون خودروی بلاتکلیف، بدون سند و سرقتی کشف شده است، گفت: مجلس باید دولت را مکلف به احیاء کارت سوخت کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ضروری دانستن احیاء کارت سوخت، گفت: صریح می‌گویم؛ کارت سوخت تعمدا حذف شد این درحالی است که حذف‌کنندگان می‌دانستند کارت سوخت مصرف را بهینه کرده و مانع از قاچاق می‌شود، مجلس نیز همان زمان با این اقدام مخالفت کرد چراکه کارت سوخت مزایای بسیار برای کشور دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مدت زمان استفاده از کارت سوخت، نزدیک به یک میلیون خودروی بلاتکلیف، بدون سند، موتور تعویض شده و سرقتی کشف شد، افزود: کارت سوخت می‌تواند سوخت را کنترل و تحت‌نظارت داشته باشد، مصرف را بهینه کند و اطلاعات به روز ارائه دهد.

حذف کارت سوخت عامل افزایش ۳۰ تا ۴۰درصد مصرف سوخت شد

جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه اکنون یک مسئول پیدا شود و بگوید به چه دلیل کارت سوخت را حذف کرده و آثار زیان‌بار این کار را بپذیرد، ادامه داد: این کار عامل افزایش ۳۰ تا ۴۰درصد مصرف سوخت شد، حذف کارت سوخت به‌معنای سوزاندن بانک اطلاعاتی است و زمانی که ابزارهای اطلاعاتی وجود نداشته باشند هر نوع تخلف و قاچاقی امکان‌پذیر می‌شود.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

مجلس باید دولت را مکلف به احیاء کارت سوخت کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر فردی تصمیم به حذف کارت سوخت را گرفته باید پاسخگوی ملت باشد، اضافه کرد: مجلس باید با توجه به نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت احیاء کارت سوخت، دولت را مکلف به احیاء این کارت کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی و احیای کارت سوخت از تلگرام

سرنوشت بنزین در سال ۹۸ چه خواهد بود؟ / راه‌های دولت برای اصلاح سیاست‌ بنزینی

✅ در حال حاضر با توجه به اینکه در آینده‌ای نه‌چندان دور سوخت‌گیری تنها با کارت سوخت ممکن خواهد بود، سهمیه‌بندی بنزین و دو نرخی شدن آن از محتمل‌ترین گزینه‌های اصلاح قیمتی برای سال آینده است.

✅ با این حال آن‌طور که در گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد شده است، دولت می‌تواند حتی با تکیه به روش‌های غیرقیمتی مانند احیای کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی، اصلاح کیفیت خودروهای تولید داخل و جایگزینی خودروهای فرسوده و … در راستای کنترل رشد مصرف گام بردارد.

✅ اجرای بسیاری از این راهکارهای غیرقیمتی نیاز به منابعی دارد که راه تامین آن از اصلاح قیمت سوخت و افزایش درآمد دولت از این محل می‌گذرد. سال ۹۷ سال ارائه پیشنهادهای مختلف بود؛ از کوپنی‌ کردن بنزین و توزیع روزانه سوخت در میان تمام افراد ایرانی (فارغ از اینکه صاحب خودرو هستند یا خیر) تا سهمیه‌بندی مصرف سوخت و تعیین قیمت آزاد.

✅ کارشناسان توصیه می‌کنند دولت هرچه سریع‌تر به منظور اصلاح قیمت سوخت و کنترل مصرف آن اقدام کند. در غیر این صورت در سال ۹۸ باید در انتظار رشد لجام‌گسیخته مصرف بنزین ناشی از مصرف داخلی و رشد قاچاق آن باشیم.

اقتصادنیوز👇


🔻سردرگمی بنزینی / سرنوشت بنزین در سال ۹۸ چه خواهد بود؟

🔹 کارشناسان توصیه می‌کنند دولت هرچه سریع‌تر به منظور اصلاح قیمت سوخت و کنترل مصرف آن اقدام کند. در غیر این صورت در سال ۹۸ باید در انتظار رشد لجام‌گسیخته مصرف بنزین ناشی از مصرف داخلی و رشد قاچاق آن باشیم.

🔹 اصلاح قیمت سوخت یکی از مهم‌ترین و کارآترین پیشنهادها است؛ در عین حال روش‌های غیرقیمتی نیز می‌توانند در کنترل رشد مصرف اثرگذار باشند.

🔹آن‌طور که در گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد شده است، دولت می‌تواند حتی با تکیه به روش‌های غیرقیمتی مانند احیای کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی، اصلاح کیفیت خودروهای تولید داخل و جایگزینی خودروهای فرسوده، تخصیص سوخت بر اساس پیمایش به ناوگان حمل‌ونقل دیزلی درون و برون‌شهری، ‌ حذف مطلوبیت قاچاق با فروش سوخت به قیمت فوب به مصرف‌کنندگان عمده، توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و ۸ کلان‌شهر، گسترش LPG و موتورهای برقی و استفاده از ظرفیت خالی عرضه CNG در راستای کنترل رشد مصرف گام بردارد.

🔹با این حال اجرای بسیاری از این راهکارهای غیرقیمتی نیاز به منابعی دارد که راه تامین آن از اصلاح قیمت سوخت و افزایش درآمد دولت از این محل می‌گذرد. /دنیای اقتصاد


نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها