کتاب «بعد از ابر» پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

کتاب «بعد از ابر» پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- کتاب «بعد از ابر» نوشته بابک زمانی پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز در سال ۱۳۹۷ شد.
کتاب «بعد از ابر» پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز - 0

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «بعد از ابر» که تاکنون ۱۷ بار تجدید چاپ شده، به عنوان پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز شناخته شد.

کتاب «بعد از ابر» اولین رمان بابک زمانی است که بیشتر او را به عنوان شاعر و مترجم می‌شناختیم.

این کتاب در سبک رئالیسم اجتماعی و در ۲۵۶ صفحه نوشته شده است.

رمانی بر اساس واقعیت که زندگی سخت و مشقت بار مردم را در نقطه‌ای دور افتاده نشان می‌دهد. «بعد از ابر» مفاهیم و موضوعات گوناگون قابل توجهی را در قالب یک زندگی روستایی با تمامی وجوه آن به تصویر کشیده است. از جمله‌ مفاهیم و موضوعات این رمان، مفاهیم و موضوعاتی، چون درماندگی و استیصال نوع بشر، تنهایی انسان‌ها، ایستادن و جنگیدن برای بردن و ساختن، پیروزی حقیقت، شکست و تسلیم، خودخواهی، دروغ، عشق، طمع و … است.

جریان سیال ذهن، تعدد شخصیت‌های داستان، داشتن دیالوگ‌های ملموس و شوکه‌کننده، متن‌ تاثیرگذار، نثر روان، زبان منحصر به فرد نویسنده در روایت و غیرقابل پیش‌بینی بودن این رمان، باعث برانگیختن تحسین مخاطبان و منتقدان شده است و این موضوع، نوید احیای دوباره رئالیسم اجتماعی در نسل جدید نویسندگان ایرانی را می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با کتاب، مطالعه، داستان و پرفروش از تلگرام

🔴 ابوالفضل قدیانی به ۳ سال زندان محکوم شد

ابوالفضل قدیانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به دوسال حبس به اتهام توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شد.

فرزند ابوالفضل قدیانی در توییتر درباره‌ این حکم نوشته است: «در حکم از باب مجازات تکمیلی ابوالفضل قدیانی به ایشان تکلیف شده است که نسبت به مطالعه و رونویسی کتاب‌های زیر اقدام نماید: حکایت زمستان به قلم سعید عاکف، داستان سیستان به قلم رضا امیرخانی، کتاب دشمن شناسی، انتشارات انقلاب اسلامی (لابد برای شناخت بیشتر آقای خامنه‌ای).»

https: //bit. ly/۲u۱c۵KG

🔻 آخرین خبرهای روز یکشنبه را بخوانید:

https: //p. dw. com/p/۳EjTI


🔴 باز شدن پای کتاب امیرخانی به حکم دادگاه

🔹 در حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی و برای مجازات تکمیلی، «مطالعه و رونویسی» از سه کتاب در نظر گرفته شده است.

🔹این حکم در نوع خود جالب توجه است. کتاب‌های «حکایت زمستان» نوشته سعید عاکف، «داستان سیستان» نوشته رضا امیرخانی و «دشمن‌شناسی» از کتاب‌های منتشر شده در انتشارات انقلاب اسلامی، سه کتابی هستند که قاضی پرونده برای رونویسی در نظر گرفته است. / ایرنا


🌀عقب ماندگی ما ایرانیان

✍️ مصطفی ملکیان

نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود

🔹ما با تکرار در حرف‌های گذشته رشد نمی‌کنیم، بلکه باید رشد کنیم و نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود، چون عالم در حال گذر است. به قول حافظ: دور فلک درنگ ندارد، شتاب کن.

ممکن است اگر در یک قطار ما واگن سوم باشیم و نسبت به واگن سی‌ام ۲۷ واگن جلوتر باشیم اما اگر یک قطاری آمد و از کل این قطار جلو بزند ما عقب مانده‌ایم. لذا نباید به کمترین‌ها نسبت به خودمان نگاه کنیم و خودمان را با آنها مقایسه کنیم و دلخوش به این باشیم که از آنها جلوتریم درحالی که از قطارهای دیگر عقب مانده‌ایم.

✔️راه حل رشد مطالعه است.

راه حل رشد، مطالعه است و باید کتاب بخوانیم و با هم بحث کنیم.

پرداختن به مسائل فرهنگی نیاز به مادهٔ خام دارد و مادهٔ آن مطالعه است. باید کتاب‌هایی بخوانیم که فرهنگ ما را عوض کند. مطالب فیزیک، شیمی و جغرافیا و … معلومات ما را افزایش می‌دهد ولی فرهنگ ما را تغییر نمی‌دهد. ما باید در حوزهٔ روانشناسی، فلسفه، ادبیات (خصوصا رمان، داستان کوتاه و شعر)، عرفان و حوزهٔ دین مطالعه کنیم. این حوزه‌ای است که فرهنگ‌ساز است و ما را فرهیخته‌تر می‌کند.

کتاب خواندن با سرچ کردن در سایت‌ها متفاوت است. یادگیری با مطالعهٔ کتاب میسر می‌شود. حتی در حوزهٔ سیاست کتاب بخوانید و با هم بحث کنید تا رشد کنید.

▪️سخنرانی: اختلاف‌ها را با قواعد اخلاقی رفع کنیم


متهم اصلی شبکه نشر و توزیع کتاب به صورت قاچاق، توسط ماموران امنیتی دستگیر شد

🔹متهم کتاب‌های پرفروش ناشران را بدون مجوز چاپ کرده و به فروش می‌رساند و این اقدام در زمینه کتاب‌هایی که خارج از کشور منتشر می‌شدند نیز صورت می‌گرفت/ایرنا


📸 حکم متفاوت یک قاضی در قم:

🔸متهم باید کتاب «از سرد و گرم روزگار»، نوشته احمد زیدآبادی را تهیه و مطالعه کند. / عصرایران


🔴واکنش رضا امیرخانی به حکم دادگاه علیه قدیانی: نیازی به رونویسی نیست

🔹رضا امیرخانی نویسنده کتاب «داستان سیستان» که طی حکم دادگاه انقلاب، ابوالفضل قدیانی محکوم به رو نویسی از روی کتاب وی شده بود به این حکم واکنش نشان داد.

🔹به گزارش کلمه ابوالفضل قدیانی⁩ به حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به دوسال حبس به اتهام توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شد.

🔹در ادامه‌ی این حکم از باب مجازات تکمیلی ابوالفضل قدیانی مکلف شده است که نسبت به مطالعه و رونویسی کتابهای حکایت زمستان به قلم سعید عاکف، داستان سیستان به قلم رضا امیرخانی

و کتاب دشمن شناسی، انتشارات انقلاب اسلامی اقدام کند.

🔹از همین رو رضا امیرخانی در اینباره نوشت:

🔹ام‌روز از زمین و زمان، در و دیوار، چهار اقلیم و شش جهت، خبری به دست‌م رسید از حکم تکمیلی شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی که در آن نامی از کتاب «داستان سیستان» برده شده است.

🔹اول آن که کتاب را به حکم قاضی نمی‌خوانند؛ کتابی درست خوانده می‌شود که مخاطب، خود، آن را انتخاب کند. اگر قرار است کتاب به فهرست مجازات‌های تکمیلی افزوده شود، به‌تر است پیش از آن، تغییراتی در قانون حقوق مولفان و مصنفان انجام پذیرد و در آن پیش‌بینی شود تا از مولفان برای این کار اجازه بگیرند … فقط فراموش نکنیم که با انتشار این سیاهه‌ی کتب، مشکلی خواهیم داشت مثل مشکل سیاهه‌ی شهرهای محل تبعید!

🔹دو دیگر آن که شاید اگر در حکم تکمیلی، معرفی کتاب برای مطالعه بود، چیزی نمی‌نوشتم … رونویسی؟! (مباد انشای منشیان دیوانی را کژی برسد!)

🔹سوم آن که در مواجهه با بخشی از این حکم که نام کتاب در آن ذکر شده است، فارغ از محکمه و حاکم و محکوم، اگر دست‌نویس کتاب را می‌داشتم حتما برای دادگاه محترم ارسال می‌کردم. صدحیف که این کتاب را –ماننده‌ی باقی کتاب‌هام- با دست‌گاه نوشته‌ام.

🔹چهارم آن که داستان سیستان روایت سفر ره‌بر گرامی انقلاب است به سیستان و بلوچستان در دوره‌ی دوم خرداد. به تک تک کلمات آن ایمان دارم و هم‌چنان تفریط آن دوره را مایه‌ی بروز افراط در دوره‌ی بعدی می‌دانم. موضع‌م همان است که بود.

🔹و ختم کلام این که نتیجه‌ی «داستان سیستان» همین بند پایانی کتاب است.

🔹 «ره‌بر، همان‌قدر که ره‌بر تیم حفاظت است، ره‌بر مردم نیز هست، ره‌بر نیروی انتظامی، ره‌بر چتربازان مرزنشین، ره‌بر جوانان برومند، ره‌بر پیرمردان بی‌دندان، ره‌بر فرزندان بی‌کس شهدا، ره‌بر راننده‌های فرمان‌داری، ره‌بر پسران نماز جمعه، ره‌بر دختران خیابان، ره‌بر هپی‌برادرز، ره‌بر خواهران زینب، ره‌بر چپ، ره‌بر راست، ره‌بر استان‌دار، ره‌بر فرمان‌دار، ره‌بر بلوچ، ره‌بر زابل، ره‌بر سیستان، ره‌بر شیعه، ره‌بر سنی، ره‌بر کرد و ترک و ترکمن، ره‌بر یاروها، ره‌بر بچه‌های نشر آثار، ره‌بر بچه‌های مخالف نظام … ره‌بر همان‌قدر که ره‌بر من است، ره‌بر رفیق شفیق من است. او بایستی ره‌بر همه باشد …»

🔹نیازی به رونویسی نیست …


در ادامه بخوانید

جان تازه موسیقایی در کالبد تبلیغات سینمایی/پیوست‌هایی که می‌مانند

مهرمهر1 روز قبل
بهره‌گیری از ظرفیت موسیقی در راستای تولید موزیک ویدئوهایی مستقل از فیلم‌های سینمایی، در چندسال اخیر به صورت ویژه در دستور کار سینماگران قرار گرفته و از این منظر جریانی نو، متفاوت و تأثیرگذار را به‌وجود آورده است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴آنچه در نماهنگ فیلم «شبی که ماه کامل شد» به مخاطبان این فیلم سینمایی ارائه شده است، دقیقا همان هدفی را محقق می‌کند که گویی از پیش برای آن طراحی و برنامه‌ریزی شده بود. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. حواشی این حوزه طی سال‌های اخیر برخی از تهیه‌کنندگان و خوانندگان موسیقی را در چالشی با اصحاب سینما قرار داد که برخی تبادلات اقتصادی پنهان و مافیاگونه مهمترین دستاورد این چالش‌ها بوده است.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در افتتاحیه سومین روز مسابقات قرآنی کمیته امداد استان اظهار داشت: امروز جوانان و نوجوانان ایرانی با فعالیت‌های قرآنی خود امید در جامعه ایجاد کرده‌اند و انسان با دیدن حافظان و قاریان خردسال احساس شعف می‌کند. آل هاشم با تاکید بر ارزشمند بودن فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد، یادآوری کرد: جوانان ما در قامت رزمندگان مدافع حرم و یا نخبگان علمی در حقیقت عاملان به قرآن هستند که پا در این مسیر گذاشته‌اند. وی با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد فرهنگی است و رویکرد اصلی برنامه‌های این نهاد فعالیت‌های فرهنگی بوده است، محوری‌ترین این فعالیت‌ها را مسابقات قرآن برشمرد. کلامی اضافه کرد: تعداد ۱۱۵ مددجو و پرسنل امداد استان در این مسابقات و در رشته‌های حفظ، ترتیل، قرائت و اذان شرکت کرده‌اند که از بین آنها ۱۵ نفر حافظ قرآن هستند. سومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه مددجویان و پرسنل کمیته امداد آذربایجان شرقی در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل امروز آغاز شد و برگزیدگان به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

دوئت گیتار و ویولن ترومپت

تابناکتابناک1 روز قبل
«ویولن ترومپت / Violin trumpet» یکی از سازهای ترکیبی است که همانگونه که از نامش مشخص است، ترکیبی از ویولن و ترومپت است. در این ساز، پژواک صدای ساز توسط شیپور ترومپت تقویت می‌شود و طنین متفاوتی را شکل می‌دهد. اکنون یک دوئت گیتار و ویولن ترومپت را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، طی حکمی از سوی دکتر علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و آموزش و پرورش حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به سمت مسئول دبیرخانه گام دوم انقلاب اسلامی منصوب شد. در بخشی از حکم علیرضا کاظمی آمده است: در اجرای مصوبه جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های دانش آموزی مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه به عنوان «مسئول دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» منصوب شد. در این حکم یادآور شده است: انتظار می‌رود به منظور مشارکت هرچه بیشتر تشکل‌های دانش آموزی در تبیین و اجرای توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری در این بیانیه با استفاده از ظرفیت‌های موجود برنامه ریزی، هماهنگی و اقدامات لازم به عمل آید. این حکم اضافه کرده است: جوانان و آینده سازان ایران اسلامی نقش اساسی و انکارناپذیر در تحقق بیانیه و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان گام دوم انقلاب دارند و بی شک سپردن کار به جوان‌ها، روح تازه‌ای به فضای سیاسی - اجتماعی کشور برای پیشروی در تمامی امور می‌دمد؛ زیرا جوانان ثابت کرده‌اند که هر جا به توانایی و استعداد آنها بها داده شده خوش درخشیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
دانشگاه تهران در رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان، در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان از سوی نظام رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان در سال ۲۰۱۹، دانشگاه تهران در چهار موضوع مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و علوم کشاورزی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. دانشگاه تهران با کسب رتبه‌های ۷۶ در حوزه مهندسی و ۱۶۱ در حوزه کشاورزی و نیز کسب رتبه ۹ در موضوع مهندسی مکانیک، رتبه ۲۸ در مهندسی شیمی، رتبه ۵۹ در مهندسی عمران، رتبه ۸۶ در علوم کشاورزی توانست جایگاه اول ملی را تثبیت کند و با ۲۳ رتبه صعود، جایگاه ۳۴۴ جهانی را به دست آورد. همچنین این دانشگاه در موضوع علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مواد، شیمی، محیط زیست، علوم گیاهی و جانوری و علوم زمین به ترتیب رتبه‌های ۱۱۷، ۱۱۹، ۱۴۳، ۱۹۳، ۱۹۸، ۲۱۴ و ۲۵۵ را کسب کرد. مهندسی مکانیک دانشگاه تهران مانند پارسال با درخششی افتخارآمیز در جایگاه نهم جهان قرار گرفت و به جایگاه خود در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان در این موضوع استحکام بخشید و نام دانشگاه تهران را بالاتر از MIT قرار داد. پس از دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با کسب رتبه ۴۰۷ جهانی جایگاه دوم ملی را کسب کرد و در کنار دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، کتاب جدید سوزان کالینز از «بازی‌های گرسنگی» که از نظر داستانی پیش درآمدی بر سه گانه مشهور «بازی‌های گرسنگی» است، سال آینده منتشر می‌شود. ناشر این مجموعه یعنی اسکولاستیک با تأیید این خبر گفت این کتاب ۱۹ می‌۲۰۲۰ وارد بازار می‌شود تا بار دیگر مخاطبان را به دنیای «پانم» ببرد. این کتاب که از آن با عنوان «رمان بی‌عنوان» یاد می‌شود، دنیای پانم را ۶۴ سال پیش از کتاب نخست روایت می‌کند. کالینز تاکید کرد که همه این سوال‌ها دیدگاه‌های شخصیت‌ها را درباره انسانیت و وظایف آن تغییر می‌دهد. این سه گانه با عنوان «بازی‌های گرسنگی» در سال ۲۰۱۲، «بازی‌های گرسنگی: اشتعال» در سال ۲۰۱۳و «زاغ مقلد» در دو جلد به بیش از ۵۰ زبان ترجمه و بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آنها به فروش رفته است.

نظرها

اخبار بیشتر