1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

کتاب «بعد از ابر» پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- کتاب «بعد از ابر» نوشته بابک زمانی پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز در سال ۱۳۹۷ شد.
کتاب «بعد از ابر» پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز - 0

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، کتاب «بعد از ابر» که تاکنون ۱۷ بار تجدید چاپ شده، به عنوان پرفروش‌ترین کتاب نشر ایجاز شناخته شد.

کتاب «بعد از ابر» اولین رمان بابک زمانی است که بیشتر او را به عنوان شاعر و مترجم می‌شناختیم.

این کتاب در سبک رئالیسم اجتماعی و در ۲۵۶ صفحه نوشته شده است.

رمانی بر اساس واقعیت که زندگی سخت و مشقت بار مردم را در نقطه‌ای دور افتاده نشان می‌دهد. «بعد از ابر» مفاهیم و موضوعات گوناگون قابل توجهی را در قالب یک زندگی روستایی با تمامی وجوه آن به تصویر کشیده است. از جمله‌ مفاهیم و موضوعات این رمان، مفاهیم و موضوعاتی، چون درماندگی و استیصال نوع بشر، تنهایی انسان‌ها، ایستادن و جنگیدن برای بردن و ساختن، پیروزی حقیقت، شکست و تسلیم، خودخواهی، دروغ، عشق، طمع و … است.

جریان سیال ذهن، تعدد شخصیت‌های داستان، داشتن دیالوگ‌های ملموس و شوکه‌کننده، متن‌ تاثیرگذار، نثر روان، زبان منحصر به فرد نویسنده در روایت و غیرقابل پیش‌بینی بودن این رمان، باعث برانگیختن تحسین مخاطبان و منتقدان شده است و این موضوع، نوید احیای دوباره رئالیسم اجتماعی در نسل جدید نویسندگان ایرانی را می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با کتاب، مطالعه، داستان و پرفروش از تلگرام

متهم اصلی شبکه نشر و توزیع کتاب به صورت قاچاق، توسط ماموران امنیتی دستگیر شد

🔹متهم کتاب‌های پرفروش ناشران را بدون مجوز چاپ کرده و به فروش می‌رساند و این اقدام در زمینه کتاب‌هایی که خارج از کشور منتشر می‌شدند نیز صورت می‌گرفت/ایرنا


🔴واکنش رضا امیرخانی به حکم دادگاه علیه قدیانی: نیازی به رونویسی نیست

🔹رضا امیرخانی نویسنده کتاب «داستان سیستان» که طی حکم دادگاه انقلاب، ابوالفضل قدیانی محکوم به رو نویسی از روی کتاب وی شده بود به این حکم واکنش نشان داد.

🔹به گزارش کلمه ابوالفضل قدیانی⁩ به حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به دوسال حبس به اتهام توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شد.

🔹در ادامه‌ی این حکم از باب مجازات تکمیلی ابوالفضل قدیانی مکلف شده است که نسبت به مطالعه و رونویسی کتابهای حکایت زمستان به قلم سعید عاکف، داستان سیستان به قلم رضا امیرخانی

و کتاب دشمن شناسی، انتشارات انقلاب اسلامی اقدام کند.

🔹از همین رو رضا امیرخانی در اینباره نوشت:

🔹ام‌روز از زمین و زمان، در و دیوار، چهار اقلیم و شش جهت، خبری به دست‌م رسید از حکم تکمیلی شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی که در آن نامی از کتاب «داستان سیستان» برده شده است.

🔹اول آن که کتاب را به حکم قاضی نمی‌خوانند؛ کتابی درست خوانده می‌شود که مخاطب، خود، آن را انتخاب کند. اگر قرار است کتاب به فهرست مجازات‌های تکمیلی افزوده شود، به‌تر است پیش از آن، تغییراتی در قانون حقوق مولفان و مصنفان انجام پذیرد و در آن پیش‌بینی شود تا از مولفان برای این کار اجازه بگیرند … فقط فراموش نکنیم که با انتشار این سیاهه‌ی کتب، مشکلی خواهیم داشت مثل مشکل سیاهه‌ی شهرهای محل تبعید!

🔹دو دیگر آن که شاید اگر در حکم تکمیلی، معرفی کتاب برای مطالعه بود، چیزی نمی‌نوشتم … رونویسی؟! (مباد انشای منشیان دیوانی را کژی برسد!)

🔹سوم آن که در مواجهه با بخشی از این حکم که نام کتاب در آن ذکر شده است، فارغ از محکمه و حاکم و محکوم، اگر دست‌نویس کتاب را می‌داشتم حتما برای دادگاه محترم ارسال می‌کردم. صدحیف که این کتاب را –ماننده‌ی باقی کتاب‌هام- با دست‌گاه نوشته‌ام.

🔹چهارم آن که داستان سیستان روایت سفر ره‌بر گرامی انقلاب است به سیستان و بلوچستان در دوره‌ی دوم خرداد. به تک تک کلمات آن ایمان دارم و هم‌چنان تفریط آن دوره را مایه‌ی بروز افراط در دوره‌ی بعدی می‌دانم. موضع‌م همان است که بود.

🔹و ختم کلام این که نتیجه‌ی «داستان سیستان» همین بند پایانی کتاب است.

🔹 «ره‌بر، همان‌قدر که ره‌بر تیم حفاظت است، ره‌بر مردم نیز هست، ره‌بر نیروی انتظامی، ره‌بر چتربازان مرزنشین، ره‌بر جوانان برومند، ره‌بر پیرمردان بی‌دندان، ره‌بر فرزندان بی‌کس شهدا، ره‌بر راننده‌های فرمان‌داری، ره‌بر پسران نماز جمعه، ره‌بر دختران خیابان، ره‌بر هپی‌برادرز، ره‌بر خواهران زینب، ره‌بر چپ، ره‌بر راست، ره‌بر استان‌دار، ره‌بر فرمان‌دار، ره‌بر بلوچ، ره‌بر زابل، ره‌بر سیستان، ره‌بر شیعه، ره‌بر سنی، ره‌بر کرد و ترک و ترکمن، ره‌بر یاروها، ره‌بر بچه‌های نشر آثار، ره‌بر بچه‌های مخالف نظام … ره‌بر همان‌قدر که ره‌بر من است، ره‌بر رفیق شفیق من است. او بایستی ره‌بر همه باشد …»

🔹نیازی به رونویسی نیست …


🔴 باز شدن پای کتاب امیرخانی به حکم دادگاه

🔹 در حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی و برای مجازات تکمیلی، «مطالعه و رونویسی» از سه کتاب در نظر گرفته شده است.

🔹این حکم در نوع خود جالب توجه است. کتاب‌های «حکایت زمستان» نوشته سعید عاکف، «داستان سیستان» نوشته رضا امیرخانی و «دشمن‌شناسی» از کتاب‌های منتشر شده در انتشارات انقلاب اسلامی، سه کتابی هستند که قاضی پرونده برای رونویسی در نظر گرفته است. / ایرنا


📸 حکم متفاوت یک قاضی در قم:

🔸متهم باید کتاب «از سرد و گرم روزگار»، نوشته احمد زیدآبادی را تهیه و مطالعه کند. / عصرایران


🌀عقب ماندگی ما ایرانیان

✍️ مصطفی ملکیان

نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود

🔹ما با تکرار در حرف‌های گذشته رشد نمی‌کنیم، بلکه باید رشد کنیم و نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود، چون عالم در حال گذر است. به قول حافظ: دور فلک درنگ ندارد، شتاب کن.

ممکن است اگر در یک قطار ما واگن سوم باشیم و نسبت به واگن سی‌ام ۲۷ واگن جلوتر باشیم اما اگر یک قطاری آمد و از کل این قطار جلو بزند ما عقب مانده‌ایم. لذا نباید به کمترین‌ها نسبت به خودمان نگاه کنیم و خودمان را با آنها مقایسه کنیم و دلخوش به این باشیم که از آنها جلوتریم درحالی که از قطارهای دیگر عقب مانده‌ایم.

✔️راه حل رشد مطالعه است.

راه حل رشد، مطالعه است و باید کتاب بخوانیم و با هم بحث کنیم.

پرداختن به مسائل فرهنگی نیاز به مادهٔ خام دارد و مادهٔ آن مطالعه است. باید کتاب‌هایی بخوانیم که فرهنگ ما را عوض کند. مطالب فیزیک، شیمی و جغرافیا و … معلومات ما را افزایش می‌دهد ولی فرهنگ ما را تغییر نمی‌دهد. ما باید در حوزهٔ روانشناسی، فلسفه، ادبیات (خصوصا رمان، داستان کوتاه و شعر)، عرفان و حوزهٔ دین مطالعه کنیم. این حوزه‌ای است که فرهنگ‌ساز است و ما را فرهیخته‌تر می‌کند.

کتاب خواندن با سرچ کردن در سایت‌ها متفاوت است. یادگیری با مطالعهٔ کتاب میسر می‌شود. حتی در حوزهٔ سیاست کتاب بخوانید و با هم بحث کنید تا رشد کنید.

▪️سخنرانی: اختلاف‌ها را با قواعد اخلاقی رفع کنیم


🔴 ابوالفضل قدیانی به ۳ سال زندان محکوم شد

ابوالفضل قدیانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به دوسال حبس به اتهام توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شد.

فرزند ابوالفضل قدیانی در توییتر درباره‌ این حکم نوشته است: «در حکم از باب مجازات تکمیلی ابوالفضل قدیانی به ایشان تکلیف شده است که نسبت به مطالعه و رونویسی کتاب‌های زیر اقدام نماید: حکایت زمستان به قلم سعید عاکف، داستان سیستان به قلم رضا امیرخانی، کتاب دشمن شناسی، انتشارات انقلاب اسلامی (لابد برای شناخت بیشتر آقای خامنه‌ای).»

https: //bit. ly/۲u۱c۵KG

🔻 آخرین خبرهای روز یکشنبه را بخوانید:

https: //p. dw. com/p/۳EjTI


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل
کولاک: محمد کاظم تارتار که اصالتا اهل خراسان شمالی است، با مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان انگلیسی از شهر اصفهان اولین کسی است که توانست تمام سوالات مسابقه برنده باش را درست جواب دهد و اولین برنده مسابقه برنده باشد شود. جوانی که به گفته خودش سالهاست مطالعه‌ آزاد فراوانی دارد و به خصوص در رشته جغرافیا و تاریخ مطالعات گسترده‌ای داشته است. می‌شود گفت هیچکس مثل محمدکاظم نتوانسته بود آنقدر دقیق به سوالات مختلف پاسخ و توضیح بدهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ مهدی محمدپناه، مدیر اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: با توجه به رفع بحران اولیه سیل در روستا‌های سیل زده استان گلستان و بازگشت مردم به منازلشان، ۴ تیم روانشناسی و مشاوره متشکل از روانشناسان بالینی مرکز روانپزشکی رازی و تعدادی از دانشجویان کارشناسی ارشد مشاوره و همچنین دو تیم توانبخشی متشکل از کارشناسان کاردرمانی و مددکاری، به همت و مدیریت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، به روستای سیل زده آق قلا استان گلستان و سپس به دیگر روستا‌های سیل زده مانند گمیشان اعزام شدند. وی ادامه داد: همزمان با این اعزام‌ها، یک تیم تخصصی متشکل از فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و متخصص روانپزشکی، یک تیم پرستاری متشکل از چند تن از کارشناسان پرستاری بیمارستان رفیده به همراه متخصص مامایی با یک تیم اجرایی و پشتیبانی به مناطق یاد شده اعزام شده‌اند. محمدپناه تصریح کرد: تیم‌های جهادی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با توجه به رسالت دانشگاه در حوزه سلامت روان و توانبخشی اعزام شدند و در هفته‌های آتی به مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان نیز عزیمت می‌کنند. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و ۸ مرکز تحقیقات در رشته‌های تخصصی ۳ حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی) مانند «فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، گفتاردرمانی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، سلامت در حوادث و بلایا، و همچنین روانپزشکی، روانشناسی و پرستاری توانبخشی»، ضمن تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص، در طراحی و اجرای طرح‌های ملی و منطقه‌ای مشارکت دارد. همچنین این دانشگاه تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق ۲ بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و ۲ مرکز پزشکی - توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیأت علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می‌دهد.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
از روی ظاهر و صحبت‌های اولیه فکر می‌کردم که این‌ها کار خوبی انجام می‌دهند. در صحبت‌های اولیه در مورد مشکلات کشور صحبت می‌کرد و خیلی هم به اصطلاح پیاز داغش را زیاد می‌کرد. فکر می‌کردم مشکلات کشور از این طریق حل می‌شود! من که اصلا دیگر به پول فکر نمی‌کردم و فکر می‌کردم کار بزرگی برای کشورم انجام می‌دهم! مریم رجوی در مورد مشکلات مردم ایران و زنان صحبت می‌کرد و حتی یکجایی اشک می‌ریخت.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس گزارش اداره مهاجرت آمریکا، تعداد درخواست پذیرش دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های آمریکا در سال تحصیلی ۲۰۱۵، ۳ هزار و ۲۲۰ درخواست بود که این عدد در سال ۲۰۱۶ به ۲ هزار و ۶۵۰ درخواست رسیده است. همچنین در سال ۲۰۱۷ این درخواست‌ها به ۲ هزار و ۲۰۰ عدد رسیده است که این رقم کاهش محسوسی یافته است. بر همین اساس، درخواست‌های پذیرش در دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا از پاییز ۲۰۱۷ تا پاییر ۲۰۱۸، ۲۷ درصد کاهش داشته است. بر اساس این گزارش، این کاهش درخواست پذیرش در دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا تنها به ایران اختصاص ندارد بلکه درخواست‌های پذیرش دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۱۳ درصد، عربستان صعودی ۶ درصد، ژاپن ۶ درصد و سایر کشورها نیز ۴ درصد نسبت به سال قبل، کاهش یافته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
*** شبکه دو سیما به مناسبت ولادت حضرت امام زمان مهدی (عج) و جشن نیمه شعبان، برنامه‌های مختلفی را برای مخاطبان خود تدارک دیده است. ویژه برنامه عیدانه نیمه شعبان با تدارک بخش‌های کار‌شناسی و همچنین حضور هنرمندان مختلف اعم از بازیگران، خوانندگان و چهره‌های ورزشی ضمن ایجاد فضایی معنوی، لحظاتی شاد و فرح بخش برای بینندگان خود فراهم می‌کند. همچنین پخش مستقیم برنامه «کوی محبت» با محوریت پرداختن به فرهنگ انتظار و جشن مولود نیمه شعبان نیز از دیگر برنامه‌های تولید شده ویژه این مناسبت مبارک است. *** برنامه مناسبتی «صراط»، ویژه ولادت امام زمان (عج) در قالب مستند گونه تهیه و تولید می‌شود. در قسمت دوم برنامه نیز حجت الاسلام سید بهاءالدین ضیایی تفسیری کوتاه از قرآن کریم را بیان می‌کنند. نماهنگ، وله‌های شاد نیز به همین مناسبت در فواصل مختلف این برنامه پخش می‌شود. همچنین میان برنامه‌های «بهار انتظار» (۳ کلاکت)، «مناجات شعبانیه» (۱۶ کلاکت) و وله‌های شعبانیه (۵ کلاکت) در لابه لای برنامه‌های شبکه در شب و روز نیمه شعبان پخش می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر