آشنایی با توصیه‌های خانگی برای گوش درد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
آشنایی با توصیه‌های خانگی برای گوش درد

آشنایی با توصیه‌های خانگی برای گوش درد

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: استفاده از راهکارهای خانگی و ساده برای کاهش ناراحتی و علائم عفونت گوش می‌تواند کمک‌کننده باشد.

عفونت گوش می‌تواند در مجرای خارجی یا پشت پرده صماخ رخ بدهد. عفونت گوش ممکن است یک روز پس از شنا یا آب‌بازی رخ دهد.

اگر از گوش پاک کن، برای پاک کردن مجرای گوش استفاده می‌کنید، ممکن است عفونت و آزردگی گوش به دفعات بیش‌تر رخ دهد.

عفونت در طرف دیگر پرده صماخ که عفونت گوش میانی خوانده می‌شود، ممکن است هنگام عفونت‌های ویروسی مثل سرماخوردگی و آنفلوانزا رخ دهد. هنگام سرماخوردگی، تورم و احتقان می‌تواند مسیر تخلیه از طریق لوله اوستاش را بند بیاورد.برخی از علائم گوش درد

* درد در گوش و اطراف آن

* خارش گوش

* افت شنوایی

* ترشح از گوش

* تب

* گره‌های لنفی دردناک دور گوش یا گردن درد در هنگام کشیدن لاله گوشراهکارهای سادهاکثر مردم هنگام درد ناشی از عفونت گوش میانی بسیار نگران هستند. استامینوفن یا بروفن به کاهش درد کمک می‌کند.اگر بهبودی در درد یا تغییری در وضعیت طی ۲۴ تا ۳۶ ساعت اتفاق نیفتاد اغلب نیاز به یک دوره آنتی‌بیوتیک وجود دارد اما برای چگونگی از مصرف حتما با پزشک مشورت کنید.حوله‌ای گرم را چندین باربه مدت ۲۰ دقیقه روی گوش بگذارید. این کار اغلب به برطرف شدن درد کمک می‌کند.استفاده از روغن گرم درون مجرای گوش می‌تواند تا حدی باعث برطرف شدن درد شود.می‌توان از روغن‌های مخصوص که در داروخانه وجود دارد با راهنمایی دکتر داروساز استفاده کرد. قبل از آنکه روغن را به درون مجرای گوش بریزید با نوک انگشتتان دمای ان را امتحان کنید.

* توصیه‌های اختصاصی برای عفونت گوش میانی گاهی می‌توان ناراحتی گوش را با درمان زودهنگام علائم احتقان بینی و پری گوش با استفاده از داروی ضداحتقان برطرف کرد. این داروها به تخلیه گوش میانی کمک می‌کنند.افراد مبتلا به بیماری قلبی، شدید پرفشاری خون یا آسم شدید نباید از ترکیب‌های ضداحتقان استفاده کنند.سعی کنید با دمیدن هوا با دهان بسته و بینی بسته شده با دو انگشت گوش خود را باز کنید این کار را چند بار در روز انجام دهید.

* توصیه‌های اختصاصی برای عفونت مجرای گوش (گوش شناگران)در صورت امکان تا ۷ روز از ورود آب به گوشتان ممانعت کنید. اگر آب داخل گوش‌تان رفت با تکان دادن سر آن را بیرون آورید. همچنین می‌توانید با استفاده از سشوار با شدت باد کم و دمای پایین از فاصله ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متری گوش مجرای گوش را خشک کنید. چند قطره از یک محلول خشک کننده به خشک شدن سریع‌تر گوش کمک می‌کند.این نوع عفونت ممکن است به آنتی‌بیوتیک پاسخ دهد. برای دریافت آنتی‌بیوتیک مناسب به پزشک مراجعه شود.از تمیز کردن گوش با گوش پاک کن پنبه‌ای اجتناب کنید. این کار خطر عفونت گوش را افزایش می‌دهد.ممکن است بخواهید از عفونت مجرای گوش در دفعات بعد پیشگیری کنید. می‌توانید پس از شنا چند قطره روغن مخصوص در مجاری گوش خود بچکانید. به این ترتیب می‌توانید از تکرار عفونت مجرای گوش پیشگیری کنید. گوش‌گیرهایی که برای پیشگیری از ورود آب به مجرای گوش طراحی شده‌اند می‌توانند کمک کننده باشند. گوش گیرهای پلاستیکی سفت درون گوش قرار ندهید.مجله گوش و شنوایی کد خبر ۴۳۴۸۰۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بازی میترا استاد در «اخراجی‌ها۳» و روایت رضا رویگری از نقش او

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی که به دست وی به قتل رسید، بارها در فیلم‌های گوناگون نقش‌های کوتاه داشته است. یکی از این فیلم‌ها «اخراجی‌ها۳» بود که روایت آن را از زبان رضا رویگری می‌شنوید.

فیلم | واکنش سید علی خمینی به مردمی که می‌خواهند دستش را ببوسند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
درصد زیادی از زمانی که برای انتخاب خانه صرف می‌شود برای بررسی گزینه‌هایی است که اگر در ابتدا اطلاعاتی درباره آنها وجود داشته باشد احتمالا کسی برای بازدید از انها نمی‌رود. با اطلاعات موجود در آدرس بازدیدهای بهتری خواهید داشت زیرا در بررسی اولیه مورد پسند بوده و ارزش بازدید حضوری دارند.

فیلم | اثر جدید سالار عقیلی با شعر سید عبدالجواد موسوی

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم | سند ویدئویی سپاه برای رد ادعای انهدام پهپاد ایرانی توسط آمریکا

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

فیلم | هیجان یعنی بری تفریح فیل دنبالت کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
درصد زیادی از زمانی که برای انتخاب خانه صرف می‌شود برای بررسی گزینه‌هایی است که اگر در ابتدا اطلاعاتی درباره آنها وجود داشته باشد احتمالا کسی برای بازدید از انها نمی‌رود. با اطلاعات موجود در آدرس بازدیدهای بهتری خواهید داشت زیرا در بررسی اولیه مورد پسند بوده و ارزش بازدید حضوری دارند.

گردشگری در بغداد تهران/از شاورمای لبنانی تا قهوه عربی

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گردشگری در شهر تهران انواع مختلفی دارد یکی از آنها گردشگری غذا در برخی از خیابان‌های پایتخت است. شب‌ها این غذاخوری هایی که معمولا سیار هستند، اهالی تهران را به سمت خود می‌کشانند یکی از این محله‌ها و غذاخوری‌های خیابانی در دولت آباد شهرری است محله‌ای که حدود نیم قرن پیش توسط عرب‌های مهاجر از عراق ساخته شد و حالا تهرانی‌ها برای اینکه طعم غذاهای عربی را بچشند به خیابان قدس آن می‌روند. جایی که اعراب با لباس سنتی و لحجه عربی خود با گردشگر گفتگو کرده و به آنها غذاهای طعم دار و شیرینی و چای مخصوص خود را معرفی می‌کنند. این محله در ایام و مناسب‌های مذهبی نیز حال و هوای خاصی دارد به خصوص در ایام محرم که به محله‌ای شلوغ تبدیل شده و مراسم سنتی و عزاداری اعراب در آن اجرا می‌شود. فیلم از محمد خضریان

نظرها

اخبار بیشتر