جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. حوادث

جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
استاندار اصفهان گفت: اجرایی شدن دستور رئیس جمهوری مبنی بر جاری شدن آب در زاینده رود، نشاط بهاری برای شهروندان و مسافران نوروزی در این استان را دو چندان کرده است.

آفتاب‌‌نیوز : روحانی رئیس جمهوری روز ۱۲ اسفند امسال به وزارت نیرو دستور داد؛ ضمن در نظرگرفتن نیازهای زیست‌ محیطی، به گونه ‌ای برنامه ‌ریزی کند که در ایام نوروز نسبت به رها‌سازی آب در زاینده رود اقدام کند.

' عباس رضایی ' روز چهارشنبه در مراسم آغاز به کار ۴۵ توقفگاه امنیت و سلامت در جاده‌های اصفهان که در یکی از این توقفگاهها واقع در آزادراه اصفهان - کاشان برگزار شد، افزود: به فضل الهی بارندگی‌های خوب موجب شد تا رئیس جمهوری برای افزایش شادابی شهروندان بویژه مسافران نوروزی دستور به بازگشایی دریچه‌های سد زاینده رود در نوروز ۹۸ دهد.

به نوشته خبرگزاری ایرنا؛ وی زمان بازگشایی سد زاینده رود را بامداد دوشنبه هفته جاری اعلام و اضافه کرد، ادامه داد: با جاری شدن آب زاینده رود، نشاط، شادابی و فضای بهتری برای مردم و میهمانان نوروزی در استان مهیا شد.

استاندار اصفهان اظهارداشت: طی روزهای گذشته، دستگاههای اجرایی استان فعالیت‌های خود را برای میزبانی هرچه بهتر از مسافران نوروزی آغاز کردند و امیدواریم میهمانان نوروزی روزهای با نشاط و شادابی را در این شهر تاریخی سپری کنند.

وی با اشاره به اهمیت سفر در فرهنگ ایرانی و اسلامی اضافه کرد: سفر موجب رهایی انسان از گرفتاری‌های روحی، تقویت نشاط و امید به آینده همچنین تبادل افکار و دیدگاههای جوامع می‌شود و تقویت اقتصادی را به همراه دارد.

رضایی بیان کرد: وظیفه انسانی و اسلامی ماست که زمینه سفری امن و سالم را برای هموطنان خود فراهم کنیم و در این راستا ۴۵ ایستگاه امنیت و سلامت و هفت ستاد عشایری برای رفع خستگی و تقویت روحی رانندگان در جاده‌های استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: همچنین هفت ستاد سفر در ورودی‌های شهر اصفهان به میهمان نوروزی خدمات رسانی می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث روز ایران و جهان

استاندار اصفهان ادامه داد: با تلاش مدیران استان بویژه معاونت امور عمرانی استانداری، راه و شهر سازی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زمینه اسکان ۴۰۰ هزار نفر در شبانه روز در شهر اصفهان فراهم شده است.

رضایی از رسانه‌ها به خاطر پوشش اخبار ستاد نوروزی استان اصفهان و اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی قدردانی کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امنیت کشور را مرهون جان گذشتگی آنها دانست و به تشییع پیکر ۲۷ شهید مدافع وطن و سه خلبان هوانیروز در ۲ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: این شهدا برای خدمت به هموطنان خود به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل وابسته به گروه القاعده، ۲۴ بهمن امسال در یک اقدام کور تروریستی در جاده خاش - زاهدان محدوده روستای چانعلی یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشکر امام حسین (ع) اصفهان را منفجر کردند که در پی آن ۲۷ نفر از نیروهای جان بر کف سپاه، شهید و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند. پیکر این شهدا ۲۷ بهمن در اصفهان تشییع و خاکسپاری شد.

همچنین پیکر سه شهید حادثه سقوط بالگرد هوانیروز اصفهان که ۱۳ اسفند برای انجام عملیات امدادرسانی به یک مادر باردار در مناطق دشوار دهدلی اردل واقع در استان چهار محال و بختیاری اعزام شده بودند، روز ۱۶ اسفند در اصفهان تشییع و خاکسپاری شدند.

در تعطیلات نوروزی سال گذشته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به استان اصفهان سفر کردند و در ایام نوروز ۹۸ به گفته مسوولان امر پیش می‌شود این رقم به بیش از سه میلیون افزایش خواهد یافت.

جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 15جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 16جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 17جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 18جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 19جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 20جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 21جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 22جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 23جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 24جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 25جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 26جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 27جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 28جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 29جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 30جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 31جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 32جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 33

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اصفهان، زاینده رود و تعطیلات نوروزی از تلگرام

⭕️ رهاسازی آب به زاینده رود در نوروز با دستور حسن روحانی

حسن روحانی، رئیس جمهوری به وزارت نیرو دستور داده است ضمن در نظر گرفتن نیازهای زیست محیطی، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طی ایام نوروز نسبت به رهاسازی آب در زاینده رود اقدام شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی پس از اخذ گزارش رضا اردکانیان وزیر نیرو از بارش‌های اخیر، گفت: «این گزارش تصویر امیدوارکننده‌ای را پس از یک دهه خشکسالی نشان می‌دهد که موجب شکرگزاری است.»

در این گزارش همچین آمده است: «رییس جمهوری با توجه به درخواست‌های مکرر هموطنان، وزارت نیرو را موظف کرد تا با رعایت ملاحظات تامین آب آشامیدنی و کشاورزی و در نظر گرفتن نیازهای محیط زیست، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طی ایام نوروز و در اصفهان که نگاه همه ایرانیان به زاینده رود است، امکان رهاسازی آب میسر گردد.»

https: //bit. ly/۲IU۸۲tZ

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EOb۲


🔻دریچه‌های سد زاینده رود بازگشایی شد

🔹معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: دریچه‌های سد زاینده رود از ساعت یک بامداد روز دوشنبه به منظور استفاده کشاورزان بازگشایی و آب در بستر این رودخانه جاری شد. /ایرنا


♨️ دستور روحانی برای رهاسازی آب به زاینده رود در نوروز

🔹رئیس‌جمهور به وزارت نیرو دستور داد ضمن در نظر گرفتن نیازهای زیست‌محیطی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طی ایام نوروز نسبت به رهاسازی آب در زاینده‌رود اقدام کند.

ایسنا

====


🔴 بازداشت یوسف فرهادی بابادی، فعال محیط زیست در شهرکرد

🔹یوسف فرهادی بابادی عضو کمپین محیط زیستی «صدای پای آب» به همراه برادرش در جریان باز گشت از مراسم ختم یکی از عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری توسط نیروهای امنیتی، در شهرکرد، بازداشت شد.

🔹یوسف فرهادی بابادی عضو کمپن صدای پای آب برای مقابله با پروژه‌های انتقال آب کارون و زاینده رود در طول چهار سال گذشته فعالیت‌های زیادی را داشته و در سال جاری نیز با شکایت مجمع نمایندگان استان اصفهان و دادستان اصفهان بازداشت و به دادگاه فراخوانده شده بود.


♦️اسباب‌کشی در تهران ممنوع شد

🔹رئیس پلیس پایتخت ازممنوعیت اسباب کشی در پایتخت در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد. از صبح روز ۲۹ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروزی هرگونه اسباب کشی و جابجایی اثاثیه در معابر تهرام ممنوع است

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xD۵


در ادامه بخوانید

سقوط خودروی راننده زن به داخل دریاچه، عاقبت استفاده از گاز به جای ترمز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن در نزدیکی دریاچه‌ای در یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی، قصد تغییر مسیر خودرو را داشت که اشتباه گرفتن پدال گاز و ترمز، باعث شد تا خودرو مستقیم به سمت دریاچه حرکت کند و در آن فرو رود. خوشبختانه با اقدام به موقع آتش نشانی، خودرو و راننده آن بدون آسیب، به خشکی منتقل شدند. انتهای پیام/

ماجراهای دلهره آور و ترسناک از جن‌زده‌های واقعی + تصاویر

6+
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل

فیلم گفتگوی اختصاصی با حمید مشکی نوچه صورت خط خطی وحید مرادی / دختر لاکچری چرا می‌ترسید!

رکنارکنا1 روز قبل
حمید مشکی به خبرنگار رکنا گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. وحشت دختر تهرانی از حمید مشکیوحشت دختر تهرانی از همدست مخوف وحید مرادی به اندازه‌ای زیاد بود که می‌ترسید به کلانتری برود. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس21 ساعت قبل
حدود ۴۸ ساعت از آتش‌سوزی مراتع جنگلی زیبای منطقه بولی می‌گذرد اما متأسفانه مسؤولان مربوطه ضمن ارائه اخبار متناقض تاکنون نتوانسته‌اند کاری برای جنگل‌ها انجام دهند. به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حدود ۴۸ ساعت از آتش‌سوزی در مراتع جنگلی زیبای منطقه «بولی» می‌گذرد، اما مسؤولان دستگاههای مربوطه درخصوص روند اطفاء حریق اطلاعات متناقش ارائه می‌دهند. وی افزود: مسوولان منابع طبیعی باید در این زمینه پاسخگو باشند و می‌توانند اظهار نظر تخصصی داشته باشند. مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام در حالی از هزینه‌بر بودن استفاده از بالگرد می‌گوید ه متاسفانه هم‌اکنون میلیاردها تومان سرمایه طبیعی به تلی از خاکستر تبدیل شده است. استان ایلام به لحاظ داشتن پوشش گیاهی از مناطق غنی و زیبای زاگرس و کشور محسوب می‌شود اما مراتع و پوشش گیاهی ایتان یکی پس از دیگری در آتش بی‌تدبیری و نبود امکانات می‌سوزد و خاکستر می‌شود.

بدترین تست‌های تصادف تاریخ

تابناکتابناک1 روز قبل
تست تصادف موضوعی است که برای تمام خودروهای تولیدی انجام می‌شود و اصلی‌ترین نهادی که این تست را انجام می‌دهد، ان‌سی‌ای‌پی است که در هر قاره به صورت یکپارچه از خودروها تست تصادف می‌گیرد و از پنج ستاره به آن‌ها امتیاز می‌دهد. در این ویدیو فاجعه‌ترین تست‌های تصادف تاریخ آورده شده است که با تماشای آن می‌توان به نحوه پیشرفت صنعت خودروسازی و احترام به خریداران پی برد که چطور قبل از عرضه، میزان ایمنی یک خودرو را اعلام می‌کنند و اگر نقصی داشته باشد، در برطرف کردن آن می‌کوشند.

آتش‌سوزی عمدی در شرکتی در ژاپن+ویدئو

ایلناایلنا1 روز قبل
در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. احتمال می‌رود این آتش‌سوزی که امروز -پنج‌شنبه- روی داد، عمدی بوده باشد. شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی گزارش داد که در پی این حادثه مردی ۴۱ ساله بازداشت شده است. ۳۶ نفر نیز زخمی شده‌اند که حال ۱۰ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

نظرها

اخبار بیشتر