1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. حوادث

جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
استاندار اصفهان گفت: اجرایی شدن دستور رئیس جمهوری مبنی بر جاری شدن آب در زاینده رود، نشاط بهاری برای شهروندان و مسافران نوروزی در این استان را دو چندان کرده است.

آفتاب‌‌نیوز : روحانی رئیس جمهوری روز ۱۲ اسفند امسال به وزارت نیرو دستور داد؛ ضمن در نظرگرفتن نیازهای زیست‌ محیطی، به گونه ‌ای برنامه ‌ریزی کند که در ایام نوروز نسبت به رها‌سازی آب در زاینده رود اقدام کند.

' عباس رضایی ' روز چهارشنبه در مراسم آغاز به کار ۴۵ توقفگاه امنیت و سلامت در جاده‌های اصفهان که در یکی از این توقفگاهها واقع در آزادراه اصفهان - کاشان برگزار شد، افزود: به فضل الهی بارندگی‌های خوب موجب شد تا رئیس جمهوری برای افزایش شادابی شهروندان بویژه مسافران نوروزی دستور به بازگشایی دریچه‌های سد زاینده رود در نوروز ۹۸ دهد.

به نوشته خبرگزاری ایرنا؛ وی زمان بازگشایی سد زاینده رود را بامداد دوشنبه هفته جاری اعلام و اضافه کرد، ادامه داد: با جاری شدن آب زاینده رود، نشاط، شادابی و فضای بهتری برای مردم و میهمانان نوروزی در استان مهیا شد.

استاندار اصفهان اظهارداشت: طی روزهای گذشته، دستگاههای اجرایی استان فعالیت‌های خود را برای میزبانی هرچه بهتر از مسافران نوروزی آغاز کردند و امیدواریم میهمانان نوروزی روزهای با نشاط و شادابی را در این شهر تاریخی سپری کنند.

وی با اشاره به اهمیت سفر در فرهنگ ایرانی و اسلامی اضافه کرد: سفر موجب رهایی انسان از گرفتاری‌های روحی، تقویت نشاط و امید به آینده همچنین تبادل افکار و دیدگاههای جوامع می‌شود و تقویت اقتصادی را به همراه دارد.

رضایی بیان کرد: وظیفه انسانی و اسلامی ماست که زمینه سفری امن و سالم را برای هموطنان خود فراهم کنیم و در این راستا ۴۵ ایستگاه امنیت و سلامت و هفت ستاد عشایری برای رفع خستگی و تقویت روحی رانندگان در جاده‌های استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: همچنین هفت ستاد سفر در ورودی‌های شهر اصفهان به میهمان نوروزی خدمات رسانی می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث روز ایران و جهان

استاندار اصفهان ادامه داد: با تلاش مدیران استان بویژه معاونت امور عمرانی استانداری، راه و شهر سازی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زمینه اسکان ۴۰۰ هزار نفر در شبانه روز در شهر اصفهان فراهم شده است.

رضایی از رسانه‌ها به خاطر پوشش اخبار ستاد نوروزی استان اصفهان و اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی قدردانی کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امنیت کشور را مرهون جان گذشتگی آنها دانست و به تشییع پیکر ۲۷ شهید مدافع وطن و سه خلبان هوانیروز در ۲ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: این شهدا برای خدمت به هموطنان خود به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل وابسته به گروه القاعده، ۲۴ بهمن امسال در یک اقدام کور تروریستی در جاده خاش - زاهدان محدوده روستای چانعلی یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشکر امام حسین (ع) اصفهان را منفجر کردند که در پی آن ۲۷ نفر از نیروهای جان بر کف سپاه، شهید و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند. پیکر این شهدا ۲۷ بهمن در اصفهان تشییع و خاکسپاری شد.

همچنین پیکر سه شهید حادثه سقوط بالگرد هوانیروز اصفهان که ۱۳ اسفند برای انجام عملیات امدادرسانی به یک مادر باردار در مناطق دشوار دهدلی اردل واقع در استان چهار محال و بختیاری اعزام شده بودند، روز ۱۶ اسفند در اصفهان تشییع و خاکسپاری شدند.

در تعطیلات نوروزی سال گذشته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به استان اصفهان سفر کردند و در ایام نوروز ۹۸ به گفته مسوولان امر پیش می‌شود این رقم به بیش از سه میلیون افزایش خواهد یافت.

جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 15جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 16جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 17جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 18جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 19جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 20جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 21جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 22جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 23جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 24جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 25جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 26جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 27جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 28جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 29جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 30جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 31جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 32جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد+تصاویر - 33

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اصفهان، زاینده رود و تعطیلات نوروزی از تلگرام

⭕️ رهاسازی آب به زاینده رود در نوروز با دستور حسن روحانی

حسن روحانی، رئیس جمهوری به وزارت نیرو دستور داده است ضمن در نظر گرفتن نیازهای زیست محیطی، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طی ایام نوروز نسبت به رهاسازی آب در زاینده رود اقدام شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی پس از اخذ گزارش رضا اردکانیان وزیر نیرو از بارش‌های اخیر، گفت: «این گزارش تصویر امیدوارکننده‌ای را پس از یک دهه خشکسالی نشان می‌دهد که موجب شکرگزاری است.»

در این گزارش همچین آمده است: «رییس جمهوری با توجه به درخواست‌های مکرر هموطنان، وزارت نیرو را موظف کرد تا با رعایت ملاحظات تامین آب آشامیدنی و کشاورزی و در نظر گرفتن نیازهای محیط زیست، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طی ایام نوروز و در اصفهان که نگاه همه ایرانیان به زاینده رود است، امکان رهاسازی آب میسر گردد.»

https: //bit. ly/۲IU۸۲tZ

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EOb۲


🔻دریچه‌های سد زاینده رود بازگشایی شد

🔹معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: دریچه‌های سد زاینده رود از ساعت یک بامداد روز دوشنبه به منظور استفاده کشاورزان بازگشایی و آب در بستر این رودخانه جاری شد. /ایرنا


♨️ دستور روحانی برای رهاسازی آب به زاینده رود در نوروز

🔹رئیس‌جمهور به وزارت نیرو دستور داد ضمن در نظر گرفتن نیازهای زیست‌محیطی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طی ایام نوروز نسبت به رهاسازی آب در زاینده‌رود اقدام کند.

ایسنا

====


🔴 بازداشت یوسف فرهادی بابادی، فعال محیط زیست در شهرکرد

🔹یوسف فرهادی بابادی عضو کمپین محیط زیستی «صدای پای آب» به همراه برادرش در جریان باز گشت از مراسم ختم یکی از عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری توسط نیروهای امنیتی، در شهرکرد، بازداشت شد.

🔹یوسف فرهادی بابادی عضو کمپن صدای پای آب برای مقابله با پروژه‌های انتقال آب کارون و زاینده رود در طول چهار سال گذشته فعالیت‌های زیادی را داشته و در سال جاری نیز با شکایت مجمع نمایندگان استان اصفهان و دادستان اصفهان بازداشت و به دادگاه فراخوانده شده بود.


♦️اسباب‌کشی در تهران ممنوع شد

🔹رئیس پلیس پایتخت ازممنوعیت اسباب کشی در پایتخت در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد. از صبح روز ۲۹ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروزی هرگونه اسباب کشی و جابجایی اثاثیه در معابر تهرام ممنوع است

جزئیات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱xD۵


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سردار حسن حسن‌زاده، امروز در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد حضرت ولی عصر (عج) گفت: ۴۵۰۰ بسته حمایتی در بین خانوار‌های سیل‌زده پل‌دختری توزیع شد. وی عنوان کرد: در روز میلاد با سعادت حجت‌ابن‌الحسن (ع) ۴۵۰۰ بسته حمایتی از طریق یک شبکه توزیع بسیار منظم و منسجم بین خانوار‌های سیل‌زده پل‌دختری توزیع شد. فرمانده سپاه سیدالشهداء تهران خاطرنشان کرد: این بسته‌های حمایتی به همراه یک شاخه گل توسط جهادگران، روحانیون و پاسداران در مناطق سیل‌زده با مراجعه به درب منازل توزیع شد. وی ابراز امیدواری کرد در آینده نه چندان دور لوازم و امکانات منزل مورد نیاز خانوار‌های سیل‌زده پل‌دختری مهیا و بین آن‌ها توزیع شود. فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران اظهار کرد: سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین نیز به ویژه در قالب طرح جهاد همبستگی ملی آمادگی دارد به دولت و نهاد‌های حمایتی در مرمت و بازسازی مسکن سیل‌زادگان کمک کند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
علی اصغر پیوندی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پس از حضور در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: رسانه‌های مختلف نیز باید در این باره همراهی کنند و امیدواریم این کار را به صورت جدی پیگیری کنیم. وی گفت: در این جلسه گزارشی درباره اقدامات هلال احمر در خصوص امداد و نجات، اسکان اضطراری، تغذیه اضطراری، درمان و موضوعات روحی و روانی در مناطق سیل زده ارایه شد. پیوندی افزود: همچنین گزارشی درباره کمک‌های مردمی داخل و خارج از کشور و یا سایر کشورها به نمایندگان مجلس ارایه شد. وی گفت: امیدواریم خدمات هلال احمر در مناطق سیل زده توانسته باشد رضایت مردم را جلب کرده باشد. پیوندی افزود: نمایندگان مجلس در این جلسه پیشنهادهایی مطرح کردند و امیدواریم در حوادث احتمالی بعدی مورد توجه قرار گیرد تا خدمت رسانی، مؤثرتر و مفیدتر باشد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بیستمین جلسه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در جمع خبرنگاران افزود: حدود ۷ - ۸ هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض اعم از بخش خانه و کشاورزی پرداخت خواهد شد و حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود. وی گفت: اکنون به غیر از بخش هایی از خوزستان در بقیه مناطق و استان‌ها مشکلی در بحث سیل نداریم و اکنون به فکر جبران خسارت هستیم که در بخش مسکونی، بخشی از واحدها باید بازسازی صورت بگیرد اما بخش دیگر صرفا تعمیر نیاز دارد.

سیل چگونه در چند دقیقه ۲ مدرسه‌ای در پلدختر را نابود کرد؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
الفالف3 ساعت قبل
شرق نوشت: او گفت: این قتل‌ها را از قبل طراحی کرده و بعد از بیهوش‌کردن مقتولان آنها را کشته ‌است. وقتی به خانه آمدم، مقدار زیادی شیرموز درست کردم و داروی خواب‌آور در آن ریختم و به اعضای خانواده‌ دادم. بعد از اینکه آنها به خواب رفتند، به آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و به اتاق خواب دخترانم رفتم. دختر بزرگم را که دانشجو بود، کشتم و سپس دختر کوچکم را به قتل رساندم. متهم درباره اینکه چرا دخترانش را کشته، گفت: آنها را کشتم، چون نمی‌خواستم شبیه مادرشان شوند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
در ادامه جلسه همسر حامد کریمی یکی از مدیران البرز ایرانیان که دو سال پیش کشته شد، با ارائه توضیحاتی درباره نحوه قتل همسرش مطالبی را بیان کرد. وی گفت: از آن به بعد هیچ سپرده‌ای از امیر جذب نکردیم ولی چون پشت‌سر آزاد صحبت کرده بود او را به شعبه‌های مختلف تبعید می‌ کردند. مهرنیا با اشاره به پرونده قتل همسرش کفت: امروز دو سال از قتل همسرم می‌گذرد و من شاکی اصلی این پرونده هستم. وقتی به آزاد گفتم چطور زنده‌ای در حالی که دوستت زیر خاک است، او با پوزخندی گفت مگر او را من کشتم. سوال من این است که چه کسانی بانی قتل همسر من بودند.

نظرها

اخبار بیشتر