(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اجتماعی

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

فراروخبرگزاری فرارو |
ساختمان این معبد، در سال ۱۳۱۰ ه. ق. در زمان حکومت محمد حسن خان سعدالملک حاکم وقت بندرعباس، از محل جمع‌آوری هدایای هندوها، توسط تجار هندی ساخته شده‌است.

معبد هندوها یکی از آثار تاریخی و در عین حال جالب توجه شهر بندرعباس است که در خیابان امام خمینی و روبروی بازار روز قرار دارد. ساختمان این معبد، در سال ۱۳۱۰ ه. ق. در زمان حکومت محمد حسن خان سعدالملک حاکم وقت بندرعباس، از محل جمع‌آوری هدایای هندوها، توسط تجار هندی ساخته شده‌است.

اساس ساختمان این معبد عبارت است از یک اتاق چهار گوش میانی که بر روی آن گنبدی قرار گرفته است. سبک معماری این گنبد آن را نه تنها از بناهای کرانه خلیج فارس بلکه از کل ایران متمایز می‌سازد. طرح این بنا کاملا متأثر از معماری هندی می‌باشد.

عکاس: رهبر امدادی/مهر

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 3(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 4(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 5(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 6(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 7(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 8(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 9(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 10(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 11(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 12(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 13(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 14(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 15(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 16(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 17(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 18(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 19(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 20(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 21(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 22(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس - 23

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با معبد هندوها، بندرعباس و تصاویر از تلگرام

کشف محموله گوشت الاغ در بندرعباس

فرمانده انتظامی بندرعباس گفت: پس از اطلاع از ذبح الاغ در یکی از روستاهای حومه بندرعباس، گروهی به محل اعزام و در بازرسی از یک دستگاه خودرو محموله گوشت الاغ کشف شد.


کشف محموله گوشت الاغ در بندرعباس

فرمانده انتظامی بندرعباس:

🔹روز گذشته مأموران پس از توقف یک خودرو و بازرسی متوجه مقادیری گوشت در صندوق‌عقب خودرو شدند

🔹پس از بررسی‌های بیشتر لاشه، چند تکه ران و سر یک الاغ نیز در محل ذبح کشف شد

🔹در این خصوص دو نفر دستگیر شدند/ ایسنا


📸 سیل در بندرعباس - فرو رفتن یک ماشین در آب باران در شهرک پیامبر اعظم بندرعباس


تصویری هوایی از کشتی غرق شده صبح امروز در بندر شهید رجایی بندرعباس


در ادامه بخوانید

کولر آبی، قاتل آب شرب/ چه کنیم که مصرف کولرهای آبی را پایین بیاوریم؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن حسینی ما در ایران با بحران جدی آب مواجه هستیم. سیل فروردین تاثیری بر ذخایر آب ما نداشته و ما همچنان با کم‌آبی دست‌ و پنجه نرم می‌کنیم. در این میان تابستان شرایط بدتر می‌شود و با آمدن کولر‌های آبی به مدار مصرف، ضرف سه ماه، ‌ دو برابر سد کرج آب مصرف می‌کنیم.

وزش باد شدید و وقوع روان‌آب در شرق کشور

مهرمهر1 روز قبل
طبق گزارش هواشناسی در سرخس هوا از ۵۰ درجه کاهش یافته و در شمال کشور بارش باران خواهیم داشت و بارش‌های جنوب شرق کشور در حالت هشدار است و احتمال وقوع روان‌آب و برخورد صاعقه وجود دارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
پسر میترا استاد امروز پیراهن خود را که به هنگام روبه رو شدن با صحنه قتل مادرش به تن داشت، به دادگاه آورد. وی لحظاتی پیش برای پاسخ به سوالات قاضی در جایگاه قرار گرفت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
پیام خوزستان - همدان- مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان از مشاهده و ثبت ۲ گونه پرنده و یک گونه پستاندار جدید برای اولین بار در این استان خبر داد. سیدعادل عربی روز سه شنبه در توضیح این خبر بیان کرد: در مأموریت‌های انجام شده توسط پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان سه گونه در استان همدان برای اولین بار مشاهده و گزارش شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: بر اساس رکوردهای پیشین، تصور بر این بود که پراکنش این گونه محدود به جنوب و جنوب غرب کشور بوده اما رکوردهای اخیر به خصوص از استان همدان محدوده پراکنش گسترده‌تری را برای مرغ حق رنگ پریده پیشنهاد می‌کنند. مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: اردیبهشت امسال نیز در گشت‌های انجام شده توسط پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان یک پرنده نابالغ کنار آبزی در محوطه شهرک صنعتی بوعلی واقع در محور همدان – تهران مشاهده شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: مأموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان به تازگی موفق به یافتن یک قطعه خفاش از شهر همدان شدند که با بررسی انجام شده مشخص شد گونه یافت شده خفاش (پی پیسترل) ساوی (Savi"s pipistrelle) با نام علمی Hypsugo savii از تیره خفاشان شامگاهی (Vespertilionidae) است که برای اولین بار است که این گونه در این استان مشاهده می‌شود.

هوای شمال خنک می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در جنوب شرق سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، استان فارس و جنوب شرق استهبان در بعد از ظهر شاهد رگبار سیل آسا خواهیم بود که مردم از نزدیکی به رودخانه در آن مناطق خودداری کنند. وی گفت: در زاگرس مرکزی ارتفاعات لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد نیز شاهد رگبار‌های خفیف‌تر خواهیم بود. اصغری افزود: پیش بینی می‌شود در شرق کشور هم وزش باد و گردو خاک را داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: در اصفهان، سمنان، استان مرکزی، قم و جنوب تهران شاهد غبار خواهیم بود و در آخر هفته نیز در شمال آذربایجان غربی و شرقی رگبار‌های سیل آسا داریم.

نظرها

اخبار بیشتر