فروردین۹۷/ التهاب دلار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

فروردین۹۷/ التهاب دلار

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
سال 97 با التهاب قیمت ارز شروع شد و دوباره، قصۀ دلار و بیم بازگشت به دوران تحریم. آن هم تنها چند سال پس از آرامش نسبی که به رکود هم تفسیر شده بود...

عصر ایران- روزهای کاری سال ۱۳۹۷ با التهاب در بازار ارز آغاز شد. شمارش معکوس برای خارج شدن آمریکا از برجام و تهدید توافق هسته‌ای که اقتصاد ایران را به ساحل آرامش نزدیک کرده بود به افزایش تقاضای ارز دامن زد و مشکلاتی بر سر انتقال ارز هم پدید آمد و همین باعث افزایش قیمت شد و فضای سیاسی و اقتصادی را تحت‌الشعاع قرار داد.

در این میان، دولت به رغم اشتهار به الگوی اقتصاد آزاد و رقابت، ناگهان به سیاست دخالت در بازار و سرکوب نرخ ارز روی آورد و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری قیمت دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد.

هر چند این دخالت به موفقیت نینجامید اما موافقانی هم داشت که معتقد بودند منظور تأمین کالاهای اساسی بوده و در مقابل گفته شد دلار ۴۲۰۰ تومانی رانت عظیمی تولید کرد و زیان آن از محاسن احتمالی افزون‌تر شد.

فروردین ۹۷ هر دو بال رییس جمهوری (تلگرام و برجام) در معرض تهدید، تصویر شد و افکار عمومی از یک سو نگران سرنوشت محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین نرم‌افزار پیام‌رسان (تلگرام) بود و از سوی دیگر چشم‌ها به اردیبهشت ماه بود تا ببینند دونالد ترامپ از برجام خارج می‌شود یا نه.

فروردین ماه، همه جا صحبت از تلگرام و دلار و برجام بود و در مرتبۀ بعد وضعیت شهرداری تهران زیرا در آستانۀ نوروز محمد علی نجفی به دلایل شخصی از شهرداری تهران کناره گرفته بود و یافتن گزینه‌ای که اعضا بر سر او اجماع داشته باشند و بتواند سازمانی با ۷۰ هزار پرسنل و ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی را اداره کند کاری دشوار بود.

جدای سیاست و اقتصاد و برجام و تلگرام و در عرصه فرهنگ، در فروردین ماه، ایران یکی از شاخص‌ترین متفکران خود را از دست داد.

دکتر داریوش شایگان که از ۵ بهمن ۱۳۹۶ و در اتاق کار خانۀ زیبایش در ولنجک تهران و در پی سکتۀ مغزی به کما رفته بود در ۶ فروردین ۱۳۹۷ چشم از جهان فروبست.

شایگان یک هند‌شناس و چهره‌ای جهانی بود و به همین سبب سفیر هند در ایران نیز در مراسم تشییع پیکر او در سرسرای مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی شرکت و سخنرانی کرد. «‌سارائوب کومار» در توصیف شایگان گفت: «او نویسنده، فیلسوف و نظریه پرداز بزرگ فرهنگی بود و از دوستان و حامیان هند به شمار می‌آمد.»

دکتر شایگان پس از دریافت دکتری از دانشگاه سوربن، در دانشگاه تهران به تدریس زبان و ادبیات سانسکریت پرداخت و کتاب سترگ «تصوف در هندوییسم» را نوشت.

با این همه مرگ چنین اندیشمندی چندان در صدا وسیمای مدعی فرهنگ انعکاس نیافت چرا که در رسانۀ رسمی که اصرار دارد خود را رسانۀ ملی بنامد، فرهنگ همان ایدیولوژی است و ایدیولوژی نیزالبته قرائت خاص خودشان است.

با این همه، محمد صالح علاء در برنامۀ نوروزی خود از داریوش شایگان یاد کرد تا تفاوت خود را با مجریانی که شایگان را نمی‌شناختند یا می‌شناسند و استقلال فکری ندارند نشان دهد.

خبر مهم دیگر فروردین، بازداشت چند فعال زیست محیطی به اضافۀ معاون جوان سازمان حفاظت محیط زیست و نهایتا آزادی و خروج او از ایران بود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

نام «کاوۀ مدنی» را بسیاری اول بار در سال ۲۰۱۲ شنیدند. هنگامی که انجمن مهندسان عمران آمریکا او را به عنوان یکی از ۱۰ چهرۀ جدید مهندسی عمران برگزید. آن هم به خاطر «دستاوردهای حرفه‌ای و فردی و نشان‌دهندۀ آیندۀ با‌اهمیت و بشردوستانۀ مهندسی عمران».

کاوه مدنی بازداشت و آزاد شد و بعد ترجیح داد از معاونت محیط زیست کناره بگیرد و دوباره کوچ کند.

بازنگشتن او را اما منتقدان به «فرار» تعبیر کردند و با هشتگ «متهم گریخت» مدعی شدند حاوی اطلاعاتی دربارۀ «کاووس سید امامی» بوده که چند ماه قبل‌تر، مرگ او در زندان خبر ساز شده بود.

روزنامه اصول‌گرایی تیتر زد: «گریز دو تابعیتی» اما مدنی به زبان شعر پاسخ داد: «پای اگر فرسودم و جان کاستم/ آن چنان رفتم که خود می‌خواستم».

احسان محمدی، روزنامه نگار و فعال محیط زیست هم نوشت: «دشوار می‌توان باور کرد او اشتیاق و ایمانی برای اثر گذاری و تغییر نگرش‌های محیط زیست ایران نداشت.»

در فروردین ماه اما یک چهرۀ دیگر هم خبرساز بود و این بار نه به خاطر حکمی که برای توقیف یک مطبوعه یا فرستادن یک زندانی به بازداشتگاه صادر کرده بود و نه به سبب اصرار بر ماندن در رأس سازمان تأمین اجتماعی که چون «پیدا» یش نکرده بودند تا روانۀ زندان شود؛ سعید مرتضوی دادستان پیشین انقلاب و عمومی تهران و رییس سازمان تأمین اجتماعی در دولت احمدی نژاد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوۀ قضاییه در نخستین کنفرانس خبری در سال ۱۳۹۷ گفت: «حکم جلب او صادر شده ولی متأسفانه هنوز گیرش نیاورده‌اند.»

پس از آن خبر اقامت او در ویلایی در شمال کشور منتشر شد و خبرنگاری با مطب همسرش، دکترهما فلاح تفتی تماس گرفت و از زبان او شنید که سعید مرتضوی در تهران است اما به خانه نمی‌رود.

این شایعه هم درگرفت که خود را معرفی نمی‌کند چون دو امید دارد: یکی این که رییس قوۀ قضاییه با اعمال مادۀ ۴۷۷ موافقت کند. این اتفاق اما در حالی ممکن بود که حکم صادره دربارۀ «معاونت در قتل محسن روح الامینی» خلاف شرع بین دانسته شود.

امید دوم او اما به وساطت آیت الله هاشمی شاهرودی رییس پیشین قوۀ قضاییه بود در حالی که درگیر بیماری سرطان و شیمی درمانی بود و انتساب دستخط درخواست او هم تأیید نشد و این گونه بود که بر خلاف سخنان خانم دکتر، قاضی سابق را در شمال ایران «گیر آوردند» و به «شمال تهران» منتقل کردند. به همان زندانی که خیلی‌ها را به آنجا فرستاده بود تا روزنامه‌ای که در ایام اختفا تیتر زده بود: «گریزان از زندان» این بار این عنوان را بر صفحۀ نخست بنشاند: «خیاط در کوزه افتاد».

اتفاقات ریز و درشت دیگر هم رخ داد اما فروردین در ایران یک نیمۀ کاری دارد و بیشتر با التهاب و انتظار گذشت.

التهاب افزایش نرخ دلار و انتظار تصمیم ترامپ دربارۀ برجام واین بار ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست» روی تلخ خود را نشان می‌داد …

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فروردین ۹۷، داریوش شایگان و برجام از تلگرام

♨️ بیانیه یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

🔹حاضران در کمیسیون مشترک برجام در وین اذعان کردند که در کنار اجرای تعهدات هسته‌ای از سوی ایران، رفع تحریم‌ها که امکان عادی‌سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران را می‌دهد، یک بخش حیاتی از برجام است.

====


نتایج تقابل‌های پرسپولیس و السد

۲۴ اسفند ۵۱: پرسپولیس ۳ السد ۲

۱ اسفند ۹۶: السد ۳ پرسپولیس ۱

۲۷ فروردین ۹۷: پرسپولیس ۱ السد ۰

۱۰ مهر ۹۷: السد ۰ پرسپولیس ۱

۱ آبان ۹۷: پرسپولیس ۱ السد ۱

۲۱ اسفند ۹۷: السد؟ پرسپولیس؟


📌عراقچی: اتکا ما لزوما به اروپا و برجام نیست

عباس عراقچی، معاون ظریف در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام:

🔹مذاکرات خوبی انجام شد.

🔹به اعضای برجام و طرف اروپایی تذکر دادیم که کانال مالی تنها یکی از تعهدات آنهاست.

🔹معتقدیم از طریق برجام می‌توانیم مسیرهایی را برای مقابله با تحریم‌های آمریکا ایجاد کرد البته دولت ایران به اینها صرفا متکی نیست و همه راه حل‌های ممکن را بررسی می‌کند.

اقتصادنیوز👇


🔻قالیباف زمانه‌ات را بشناس:

▫️قالیباف ۹۷: برجام گاف بود

▫️قالیباف ۹۵: با برجام موافقم

#اسکان_نیوز


🔴 رهبر ایران، ۱ فروردین ۹۷:

«امروز در کشور ما آزادی فکر هست، آزادی بیان هست، آزادی انتخاب هست. هیچکس بخاطر اینکه فکرش و نظرش مخالف نظر حکومت است مورد فشار و تهدید و تعقیب قرار نمی‌گیرد. کسی با افراد ضدحکومت کاری ندارد. هرکس ادعا کند که من مورد فشار قرار گرفته‌ام دروغ گفته!!»

🔻در سال ٩٧خانم نسرین ستوده و دهها زندانی سیاسی به حبس‌های بیش از ده سال محکوم شدند.!


♨️درخواست ۵۱ گروه آمریکایی از کنگره: واشنگتن به برجام بازگردد

🔹پنجاه و یک گروه حامی دموکراسی در آمریکا از قانونگذاران این کشور خواستند تا از بازگشت ایالات متحده به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حمایت کنند

====


در ادامه بخوانید

تاکید رئیس جمهور بر اجرای گام مهم دولت در بخش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
رئیس جمهور افزود: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است. رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه را که از گذشته برای ما باقی مانده پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است. رئیس جمهور گفت: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود. رئیس جمهور گفت: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند. آقای روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.

تشریح ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه+ فیلم

ایمناایمنا8 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در تشریح چرایی و چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در عصر روز گذشته -جمعه ۲۸ تیرماه- در تنگه هرمز اظهار کرد: نفتکش انگلیسی «Stena Impero» تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. وی افزود: نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز ازمسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بی توجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی‌ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد. سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط تمامی شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تصریح کرد: این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه‌های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت‌های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو‌های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود. سخنگوی سپاه اظهار کرد: نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.

تمجید محمود صادقی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمود صادقی نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس، در توئیتی از اقدام سپاه در رصد ناو آمریکایی باکسر تمجید کرد. صادقی با انتشار خبر تصویربرداری پهپاد ایران از این ناو آمریکایی نوشت: دست مریزاد پاسداران افتخارآفرین وطن! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر18 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

الکل و مواد مخدر عامل افزایش تصادفات رانندگی در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد شمار قربانیان تصادفات جاده‌ای در این کشور به دلیل مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر افزایش یافته است. فرانکو گابریلی، رئیس پلیس ایتالیا خواستار برخورد جدی با متخلفان رانندگی شد. گابریلی گفت: «پلیس باید با افرادی را که هنگام رانندگی از مشروبات الکلی و یا مواد مخدر و همچنین تلفن همراه استفاده می‌کنند، ضمن جریمه نقدی سنگین، خودرو و گواهینامه ان‌ها را هم حد اقل برای یک هفته توقیف کنند». شمار قربانیان تصادفات رانندگی در سال گذشته میلادی در ایتالیا ۳۳۱۰ نفر بوده که ۱۰ درصد آن مربوط به تصادفات رانندگی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر است. یک شهروند ایتالیایی گفت: «رانندگان مست و معتاد که موجب کشته شدن کودکان می‌شوند باید اعدام بشوند هر چند که متاسفانه مجازات اعدام در ایتالیا نیست. پسر کوچک من و پسر عمویش توسط یکی از این افراد کشته شدند». پلیس ایتالیا میزان جریمه برای مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر را در هنگام رانندگی افزایش داده است. به گفته کارشناسان، در ایتالیا هر سال در دو ماهه اول فصل تابستان آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن در مقایسه با دیگر ماه‌های سال به میزان قابل توجهی بیشتر می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دریافت شهریه‌های ۲۵ تا ۳۵ میلیون برخی مدارس لاکچری گفت: این کمیسیون بنا دارد به صورت ویژه این موضوع را بررسی کرده و نتایج آن را اعلام کند. خبرگزاری فارس: سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی درباره شهریه‌های میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مدارس گفت: بنا داریم به صورت جدی با ماموریت کمیسیون آموزش به این موضوع ورود کنیم؛ چراکه معنا ندارد شهریه ۳۵ میلیونی از سوی مدارس لاکچری از والدین دانش‌آموز دریافت شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر معلم حق‌التدریسی به کم بودن حقوق خود اعتراض کند بلافاصله او را اخراج کرده و می‌گویند بیرون بیکار زیاد است و بلافاصله جایگزین شما خواهند شد. وی افزود: با وجود شهریه‌های میلیونی و مدارس لاکچری، معلمان حق‌التدریس در این مدارس به هیچ وجه امنیت شغلی ندارند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آموزش و تحقیقات مجلس بنا دارد به صورت جدی و قاطع به موضوع شهریه‌های نجومی مدارس ورود کرده و بر همین اساس به آقایان بیرانوندی و احمدی لاشکی نمایندگان خرم‌آباد و نوشهر ماموریت داده است.

نظرها

اخبار بیشتر