تشریح فوریت‌های پزشکی در ایام نوروز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

تشریح فوریت‌های پزشکی در ایام نوروز

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از فعالیت تمامی مراکز درمانی این دانشگاه در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، امیر هاشمی، گفت: تمامی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تعطیلات نوروز فعال هستند و هیچ بیمارستانی تعطیل نیست.

هاشمی با اشاره به دستور العمل ابلاغ شده از سوی ستاد سلامت نوروزی وزارت بهداشت، افزود: طرح تحول سلامت نوروزی که از ۲۵ اسفند ۹۷ آغاز شده است، تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: بیمارستان‌های دانشگاه همچون روزهای عادی، در تعطیلات نوروز نیز به خدمت ارائه می‌کنند.

هاشمی افزود: تمام بخش‌های ویژه اورژانس، مراکز دیالیز و بخش‌های بستری بیمارستان‌های دانشگاه در تعطیلات نوروز فعال است، ممکن است تعداد محدودی از تخت‌های بیمارستان کاهش داشته باشد که آن هم مربوط به تخت‌هایی است که بیمار ندارند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: تمام متخصصان و پزشکان آنکال بیمارستان‌های دانشگاه در تعطیلات در بیمارستان‌ها حضور دارند.

تمامی اتاق‌های عمل دایر است

هاشمی افزود: همچنین اتاق‌های عمل دایر است و طبق دستورالعمل رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پزشکان آنکال تا ساعت ۱۱ صبح ویزیت تمام بیماران را انجام می‌دهند.

وی یادآور شد: یعنی هیچ بیماری به علت نبود متخصص به جای دیگری ارجاع داده نمی‌شود مگر موارد خاصی که با مدیریت بیمارستان خدمت رسانی به بیمار انجام می‌شود.

دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه با بیان اینکه کلینیک‌های ویژه و درمانگاه‌های دانشگاه نیز در روزهای عادی و بین تعطیلات دایر است، گفت: اتاق‌های عمل، مراکز ارائه خدمات پاراکلینیک آزمایشگاه، رادیولوژی و داروخانه‌ها همه فعال هستند و هیچ گونه کاهش تختی هم وجود ندارد مگر در تخت‌های عادی که مدیریت آن نیز بر عهده بیمارستان است.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی خدمات دانشگاه در ایام نوروز برای ارتقای رضایت مردم یادآور شد: خوشبختانه در حوزه درمان توانستیم به گونه‌ای مدیریت کنیم که خدمت رسانی مانند ایام غیر تعطیل انجام شود.

کدهای ۷۲۴ و ۲۴۷ در نوروز نیز حیات می‌بخشند

هاشمی با اشاره به طرح ۷۲۴ برای رسیدگی فوری به بیمارانی که دچار سکته حاد مغزی شده‌اند، گفت: طبق این طرح اگر مریضی که دچار سکته مغزی شده بلافاصله و در دو ساعت اول به بیمارستان شهدا، لقمان و امام حسین فرستاده شود، از طریق تزریق داروهای ضد لخته از خطر نجات پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: طبق آمار گرفته شده با انجام این اقدام میزان ناتوانی ای که بعد از سکته مغزی به وجود می‌آید، حدود ۷۵ تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد.

دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه همچنین با اشاره به طرح ۲۴۷ برای رسیدگی فوری به بیمارانی که دچار سکته حاد قلبی شده‌اند، گفت: رسیدگی به این بیماران در قالب طرح ۲۴۷ به صورت شبانه روزی در نوروز در دو بیمارستان دانشگاه از جمله امام حسین، مدرس و هم چنین بیمارستان‌های غیر داشگاهی شهید لواسانی، بقیه الله و جماران انجام می‌شود.

ارائه خدمات دندانپزشکی در ایام نوروز

وی همچنین در ادامه به خدمات دندانپزشکی دانشگاه در تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: درمانگاه دندانپزشکی بهفر امسال به صورت شبانه روزی دایر است.

هاشمی به ارائه خدمات نوروزی در قالب ایستگاه‌های نوروزی اشاره کرد و گفت: چهار ایستگاه سلامتی در ورودی شهرهای ورامین، امین آباد فیروزکوه، آبعلی دماوند و پاکدشت دایر کرده‌ایم که در این ایستگاه‌ها توسط نیروهای ۱۱۵ خدمات سرپایی ارائه خواهد شد.

دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه درباره دیگر خدماتی که در این ایستگاه‌ها ارائه می‌شود، توضیح داد: مسافرانی که از این نواحی عبور می‌کنند، اگر سوال پزشکی داشته باشند و یا اینکه آدرس بیمارستان و یا داروخانه‌های شبانه روزی را بخواهند، می‌توانند از این ایستگاه‌ها اطلاعات کسب کنند.

وی یادآور شد: در حوزه بهداشت نیز مراکز شبانه روزی فعال هستند و لازم است دست اندرکاران روابط عمومی دانشگاه اخبار مراکز فعال را به صورت روزانه به ستاد ارسال کنند.

بازدیدهای نوروزی از مراکز درمانی و بهداشتی

هاشمی با اشاره به انجام حدود ۸۰ بازدید در ایام نوروز از مراکز درمانی، ۱۳۰ بازدید از مراکز رفاهی و تهیه و طبخ مواد غذایی و بازدید از داروخانه‌های شبانه روزی برای نظارت بر تعرفه قیمت‌ها و وجود دارو، بر ضرورت اطلاع رسانی این اخبار توسط رابطان روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش مهم روابط عمومی‌ها در معرفی خدمات سازمان، از رابطان روابط عمومی در واحدهای تابعه دانشگاه خواستار تعامل و ارتباط با ستاد سلامت نوروزی در مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فوریت‌های پزشکی و نوروز از تلگرام

🔻 ۵ کارتن خواب بر اثر گازگرفتگی در فردیس فوت کردند

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز:

🔹 ۵ کارتن‌خواب بر اثر گاز‌گرفتگی در یک چادر جان خود را از دست دادند

🔹 این افراد در یک چادر در مشکین‌دشت فردیس برای گرم کردن از زغال استفاده می‌کردند که بر اثر استنشاق گاز منو اکسید کربن فوت شده‌اند. /تسنیم


‼️مشروب جان ۷ نفر را در آذربایجان غربی گرفت

🗣 رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی:

◀️ مصرف مشروب الکلی دست ساز تاکنون جان ۷نفر را در این استان گرفته است. / ایرنا


مشروب جان ۷ نفر را در آذربایجان غربی گرفت

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی:

مصرف مشروب الکلی دست ساز تاکنون جان ۷نفر را در این استان گرفته است. / ایرنا


انفجار ترقه دست انگشتان نوجوان اصفهانی را قطع کرد

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان:

این حادثه بعدازظهر امروز در حالی رخ داد که این نوجوان اصفهانی در حال ساخت ترقه با مواد محترقه غیر مجاز و خطرناک بود. /ایرنا

Asriran. com


زایمان در آمبولانس در جاده چالوس

🔹طی تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی بر شروع علایم زایمان مادر باردار در یکی از #روستاهای جاده #چالوس، سریعا آمبولانس به محل اعزام و با توجه به نزدیک بودن زایمان، زایمان توسط پرسنل فوریت‌های پزشکی پایگاه جاده چالوس (سیرا) انجام شد

🔹کودک و مادر در سلامت کامل به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شدند


💢 رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی:

❗️ مصرف مشروب الکلی دست ساز تاکنون جان ۷نفر را در این استان گرفته است.


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛ مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سراسر کشور (ناوگان سنگین و نیمه سنگین) می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه (شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان) نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنند. مراحل دریافت لاستیک از سوی متقاضیان به این شرح است:۱- مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منطبق با سریال پلاک وسیله نقلیه در سراسر کشور۲- ثبت نام متقاضی۳- دریافت حواله لاستیک بر اساس کارکرد‌های مندرج در جدول ذیل۴- مراجعه به نمایندگی فروش مشخص شده در حواله، پرداخت وجه مندرج در حواله و دریافت لاستیک مورد درخواستنوع ناوگان عمومی جاده‌ای میزان لاستیک تخصیص یافته به ازای پیمایش ناوگان: اتوبوس به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهمینی بوس به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقه
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سعید رسولی افزود: اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت راه آهن در سال جاری است. وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشک به خطوط ریلی و تسهیل جابه جایی بار در شبکه حمل و نقل ریلی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیک پارک‌ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل کشور تا پایان ۱۴۰۴ احداث شوند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارک‌ها هرچه سریع احداث و به شبکه ریلی کشور متصل شوند. مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: برخی از کارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، لذا برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی تصمیم گرفته‌ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود. رسولی با بیان اینکه راه آهن ماموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل کالا را در کشور به ۳۰ درصد برساند، گفت: اتصال مراکز بار به شبکه ریلی یکی از مواردی است که می‌تواند این امر را تسهیل کند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی، منافع زیادی نصیب کشور خواهد کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت‌ها در کشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استکبار جهانی تاکید کرد و افزود: مهم‌ترین ثروت ما مردم هستند و باید مسایل و مشکلات شبکه حمل و نقل ریلی را به دقت بررسی و رفع کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
در ادامه با برخی خوراکی‌ها که نباید در فریزر نگهداری شوند، بیشتر آشنا می‌شویم. شیراگر بیش از حد شیر خریداری کرده‌اید و هدف از خرید نوشیدن بوده است، آن را درون فریزر قرار ندهید. زمانی که سیب زمینی خام منجمد یخزدایی می‌شود، بافتی خمیری و لزج به خود می‌گیرد که مصرف آن به هیچ عنوان خوشایند نخواهد بود. اگر به مصرف خیارهای ترد علاقه دارید نباید این محصول را در فریزر قرار دهید. غذاهای کنسرویشاید مساله‌ای آشکار باشد، اما تحت هیچ شرایطی نباید محصولات کنسروی باز نشده را در فریزر قرار دهید.

۱۲ خوراکی که نباید یخ بزنند!

9+
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
ایلناایلنا1 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: هم و غم ما همدلی و همگرایی بیشتر با سایر دستگاه‌ها برای رفع موازی کاری‌های موجود است و انعقاد تفاهم‌نامه‌ها به همین منظور انجام می‌شود. حمیدرضا مومنی، رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این مراسم گفت: استاندارد یک مسئولیت اجتماعی است و این نگاه باید در همه سطوح جامعه جاری و ساری شود. وی با بیان اینکه همه ماموریت‌هایی که در تفاهم نامه قبلی به عهده ما گذاشته شده بود، به خوبی اجرا شده، افزود: اکنون منتظر ایفای ماموریت‌های تازه از سوی سازمان ملی استاندارد ایران هستیم. مومنی در این نشست پیشنهاد داد با همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان منطقه آزاد قشم به‌صورت پایلوت استانداردهای حلال را در منطقه آزاد قشم اجرا و پیاده سازی کنیم. این تفاهم نامه که در چهار ماده، ۳۸ بند و یک تبصره تنظیم شده و سه سال اعتبار دارد امروز در سازمان ملی استاندارد ایران به امضای نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و حمیدرضا مومنی، رییس منطقه آزاد قشم رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ​ مجید وفایی فرد، رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران امروز تفاهم نامه همکاری ۲ جانبه امضا کردند. مفاد این تفاهم نامه شامل فراهم کردن بستر همکاری در زمینه‌های مختلف پژوهشی و رفع معضلات موجود در بخش معادن و صنایع معدنی، انجام پژوهش‌های کاربردی بر اساس نیاز‌های خانه معدن و نیز تسهیل و توسعه ارتباطات و تعامل مرکز با خانه معدن و اعضای آن است. همچنین، ارائه خدمات آزمایشگاهی و پایلوت با توجه به ضوابط مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، توسعه همکاری دو جانبه و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن مرکز برای برگزاری دوره، سمینار و همایش با موضوعات مرتبط با معدن، توسعه استاندارد‌های آموزشی در حوزه معدن و صنایع معدنی، مشارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارتی و توانمند ساز‌ی طرف عرضه آموزش‌های تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی، از دیگر مفاد تفاهم نامه مذکور است. زمان اجرای این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت ۵ سال است و اجرای هر یک از مفاد تفاهم نامه در قالب امضای قرارداد انجام خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر