بهروز پناهنده، خفاش شب شد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

بهروز پناهنده، خفاش شب شد!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
کهبد تاراج از روی صحنه بردن نمایش «غلامرضا لبخندی» در بهار ۹۸ خبر داد.

خبرگزاری مهر: کهبد تاراج از روی صحنه بردن نمایش «غلامرضا لبخندی» در بهار ۹۸ خبر داد.

کهبد تاراج نویسنده و کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی» درباره اجرای این اثر نمایش گفت: این نمایش قرار است از ۱۸ فروردین ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود.

تاراج ادامه داد: «غلامرضا لبخندی» پیش از این قرار بود در بهار ۹۷ در تالار حافظ به صحنه برود که این اجرا به دلیل ممیزی‌های زیادی که به کار وارد شده بود، منتفی شد. بعد از آن در زمان مدیریت آقای پارسایی من متن را به شورای انتخاب آثار تماشاخانه ایرانشهر ارائه دادم و قرار بر این شد که فروردین و اردیبهشت ۹۸ در ایرانشهر کار را به صحنه ببرم اما ناگهان نمایش از جدول اجراها خارج شد.

وی ادامه داد: بعد از رفتن آقای پارسایی و حضور آقای مسافر آستانه مجددا این مساله را پیگیری کردم که خوشبختانه مشکل برطرف شد و قرار است از ۱۸ فروردین ماه اجرای نمایش را آغاز کنیم. با وجودی که پیش از این نمایشنامه اصلاحیه‌های فراوانی دریافت کرده بود اما در ارائه مجدد به شورای ارزشیابی و نظارت متن بدون هیچ مورد ممیزی مجوز گرفت.

بهروز پناهنده، خفاش شب شد! - 5

تاراج یادآور شد: متأسفانه به دلیل اینکه ۱۸ اسفند به ما خبر دادند که نمایش می‌تواند در فروردین ماه اجرا شود، فرصت بسیار کمی برای تمرین داریم و این لطف گروه است که با من همراه هستند و در تمرینات چندین ساعته حضور پیدا می‌کنند. متأسفانه برای ساخت دکور هم با مشکل مواجه هستیم چون این روزها همه جا تعطیل است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی درباره مضمون نمایش توضیح داد: نمایش «غلامرضا لبخندی» به قتل‌های سریالی غلامرضا خوشرو معروف به خفاش شب در سال ۷۶ می‌پردازد که ۹ فقره قتل زنجیره‌ای انجام داد و به قصاص محکوم شد،. این نمایش در همایش ملی اکبر رادی در سال گذشته نامزد دریافت بهترین نمایشنامه شده بود. «غلامرضا لبخندی» اثری مستند اجتماعی است و من برای نگارش آن تحقیق و پژوهش بسیاری کردم و به سراغ خانواده‌های این قربانیان رفتم.

این کارگردان در پایان درباره گروه بازیگران نمایش بیان کرد: تینو صالحی، بهروز پناهنده، الهام شعبانی، غزاله رشیدی، لبخند بدیعی، رضا بهرامی، حمید ملاحسینی، مسعود انتظاری، حمید برجی، نجلا نظریان بازیگران نمایش هستند که بهروز پناهنده در نقش خفاش شب بازی می‌کند. امیررضا زمردی تهیه کننده، حمید پورآذر ی طراح صحنه و مشاور کارگردان، ماریا حاجی‌ها طراح گریم، رضا خضرایی طراح نور، الهام شعبانی طراح لباس و امیر قالیچی مدیر روابط عمومی دیگر عوامل این نمایش هستند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تئاتر از تلگرام

🔶 ۸۸٫۶ درصد مردم ایران تاکنون به تئاتر نرفته‌اند

نتایج نظرسنجی ملی اسفندماه ایسپا درخصوص تئاتر رفتن مردم ایران نشان می‌دهد:

🔹۶٫۳ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که هرچند سال یک بار به تئاتر می‌روند.

🔹۳٫۱ درصد اعلام کرده‌اند سالی یک بار به تئاتر می‌روند.

🔹۱٫۳ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند هرچند ماه یک بار به تئاتر می‌روند.

🔹۰٫۵ درصد نیز اعلام کرده‌اند هر ماه یک بار می‌روند.

🔹۰٫۲ درصد نیز اعلام کرده‌اند هر ماه چند بار به تئاتر می‌روند. /ایسنا


📢 ۳۰ درصد ایرانی‌ها هرگز به سینما و ۸۸ درصد هرگز به تئاتر نرفته‌اند

◀️ بر اساس یک نظرسنجی، ۲۲ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که آخرین باری که به سینما رفته‌اند کمتر از یک سال پیش بوده است، ۱۰٫۴ درصد اعلام کرده‌اند آخرین بار بین ۱ تا ۳ سال پیش بوده که به سینما رفته‌اند.

◀️ ۳۷٫۵ درصد از پاسخگویان هم گفته‌ا‌ند از آخرین باری که به سینما رفته‌اند، حداقل بیش از ۳ سال می‌گذرد.

◀️ این نظرسنجی درباره تئاتر رفتن مردم ایران هم نظرسنجی کرده است که بر اساس آن، ۸۸٫۶ درصد مردم تا کنون به تئاتر نرفته‌اند! / فارس


🔸رونق دوباره تئاتر شهر و کاهش فروش در سنگلج

💢آمار فروش تماشاخانه‌های دولتی در حالی اعلام شده که پارسا پیروزفر با اجرای نمایش «ملاقات» در سالن اصلی تئاتر شهر رونقی دوباره به این مجموعه داده و نمایش‌های «سنگلج» هم گویا هر شب فقط برای تماشاگران «مهمان» روی صحنه می‌روند.

💢روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی تازه‌ترین آمار فروش تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج را تا جمعه ۱۷ اسفندماه اعلام کرده که این آمار نشان می‌دهد در مجموعه‌ای مثل تئاتر شهر که وضعیت فروش بلیت نمایش‌های آن در ماه‌های اخیر افت محسوسی داشته چطور می‌توان تعداد بلیت‌های مهمان یک اثر را کاهش داد و مخاطب بیشتری را به تماشا دعوت کرد.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۷۲۴۹


❌۸۸٫۶ درصد مردم ایران تاکنون به تئاتر نرفته‌اند

نتایج نظرسنجی ملی اسفندماه ایسپا درخصوص تئاتر رفتن مردم ایران نشان می‌دهد:

۶٫۳ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که هرچند سال یک بار به تئاتر می‌روند.

۳٫۱ درصد اعلام کرده‌اند سالی یک بار به تئاتر می‌روند.

۱٫۳ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند هرچند ماه یک بار به تئاتر می‌روند.

۰٫۵ درصد نیز اعلام کرده‌اند هر ماه یک بار می‌روند.

۰٫۲ درصد نیز اعلام کرده‌اند هر ماه چند بار به تئاتر می‌روند

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


در ادامه بخوانید

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.

حکایت ادامه دار مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آموزش و پرورش می‌گوید برای خرید ۷۰ مدرسه استیجاری پایتخت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در بودجه دیده نشده است و اگر تامین اعتبار نشود مشکل مدارس استیجاری پایتخت همچنان ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه اسباب بازی با هویت ایرانی اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضور ۷۰ تولیدکننده داخلی با ۹۰۰ طرح اسباب بازی و سرگرمی کاملا ایرانی رنگ و لعاب ویژه‌ای به این نمایشگاه داده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی از امروز تا ۳۱ خرداد، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ (۹ شب) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

نظرها

اخبار بیشتر