هشدار درباره دام سودجویان سفر‌های ارزان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سرگرمی

هشدار درباره دام سودجویان سفر‌های ارزان

فراروخبرگزاری فرارو |
در این اطلاعیه به همشهریان و مسافران نوروزی تاکید شده است: خرید تور‌های نوروزی را تنها از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند (ب) از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است انجام دهند.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با انتشار اطلاعیه‌ای از همشهریان تهرانی نسبت به تبلیغات سودجویانه سفر‌های ارزان لحظه آخری هشدار داد.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه‌ای که حراست این اداره کل منتشر کرده از مردم درخواست شده مراقب پیام‌های مرتبط با تور‌های ارزان‌قیمت و غیرقانونی که در شبکه‌های مجازی تبلیغ می‌شوند، باشند.

در این اطلاعیه به همشهریان و مسافران نوروزی تاکید شده است: خرید تور‌های نوروزی را تنها از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند (ب) از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است انجام دهند.

رییس حراست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز با اعلام آمادگی برای پیگیری شکایات مسافران و گردشگران نوروزی در استان تهران، گفت: همشهریان می‌توانند از طریق شماره ۸۸۹۳۴۸۴۵ با آگاهی از وضعیت مجوز دفاتر خدمات مسافرتی، شکایات و پیشنهادات خود را اعلام کنند.

خبری: اخبار و سرگرمی روز | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

معاون گردشگری استان تهران هم پیش از آغاز تعطیلات و سفر‌های نوروزی از صدور درخواست برای پلمب پنج آژانس غیرمجاز به پلیس اماکن نیروی انتظامی خبر داده بود.

شهرام علی‌محمدی با اشاره به حجم تبلیغات غیرواقعی تور‌های گردشگری در نوروز، تأکید کرد: به مجریان سفر هشدار‌های لازم را داده‌ایم که به رعایت تعهدات قرارداد با گردشگران موظف‌اند. در این راستا، به مدیران دفاتر خدمات مسافرتی تأکید شده که فقط خدمات قابل اجرا را به مسافران تعهد بدهند و از تبلیغات غیرواقعی پرهیز کنند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سفرهای ارزان، سفر نوروزی و سازمان گردشگری از تلگرام

۵ وعده نافرجام گردشگری در سال ۹۷

❇️ تعداد وعده‌هایی که هر‌سال از سوی مدیران و مسوولان گردشگری داده و گفته می‌شود تا پایان سال محقق خواهد شد، کم نیستند و هر سال هم به میزان این وعده‌هایی که به سال بعدی‌ موکول می‌شود، افزوده شده است. سال ۹۷ هم از این قاعده مستثنی نبوده و از ابتدای امسال تاکنون وعده‌هایی داده شده که عملا تا حدود ۱۰ روز مانده به پایان سال، هیچ اتفاقی برای آن رخ نداده و وارد فاز عملیاتی نشده است. در حالی که باتوجه به شرایط موجود تحقق هر کدام از این موارد می‌توانست در راستای توسعه گردشگری کشور بسیار تاثیرگذار باشد، اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که آنها پشت خط عملیاتی شدن باقی مانده‌اند.

❇️ استقرار سیستم حساب‌های اقماری

❇️ منع فعالیت مهمانسراهای دستگاه‌های دولتی

❇️ تدوین برنامه جامع توسعه گردشگری

❇️ وزارتخانه شدن سازمان گردشگری

❇️ اجرای طرح ارزان‌سازی سفر

دنیای اقتصاد


⭕️ آژانس مسافرتی رهاسیر، هوادار تیم پرسپولیس❤️

⭕️ بهترین آفرهای سفر نوروزی را از همکاران ما پیگیری کنید …❤️

⭕️ شماره تماس: ۰۲۱۴۵۸۰۶

⭕️ برای اطلاع از آفرهای روزانه و لحظه آخری عضو شوید:

👇🏻👇🏻👇🏻

🆔 @rahaseir


💢تعیین تکلیف تولیت آستان در نوروز

❗️نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی: گزینه‌هایی برای تولیت آستان قدس رضوی مطرح هستند که رهبر انقلاب فرمودند در سفر نوروزی به مشهد مشخص خواهند کرد


در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت ۲۴- عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها با افزایش ۸۰۰ تومانی نسبت به ۲ روز گذشته ۱۱۸۰۰ تا ۱۲۲۰۰ تومان است. عظیم حجت، عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۴۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تا ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است. به گفته وی، طی ۲ روز گذشته قیمت هر کیلو مرغ زنده ۵۰۰ تومان و مرغ گرم برای مصرف کننده ۸۰۰ تومان افزایش داشته است. حجت کشش بازار، آغاز سفرها همزمان با ورود به فصل تابستان، ازدیاد تقاضا برای خرید به سبب واریز حقوق‌های کارمندی و کارگری را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا انتظار می‌رود که روند رو به رشد قیمت در بازار استمرار یابد تا مرغداران بتوانند به تولید ادامه دهند. عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی متوسط قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: عرضه مرغ با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است که امیدواریم به نرخ تمام شده برسیم تا تولید بتواند روند عادی خود را طی کند.
پارس نیوزپارس نیوز6 ساعت قبل
پارس نیوز، به گزارشحامد بهداد که این روزها مشغول بازی در سریال شبکه نمایش خانگی «دل» به کارگردانی منوچهر هادی است، تصویری از خود را در این سریال به اشتراک گذاشت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴7 ساعت قبل
جروم پاول با رد قطعی بودن کاهش نرخ بهره گفت که این بانک تعهدی برای کاهش نرخ بهره ندارد و برای هر تصمیم جدیدی در این خصوص به دقت آمارهای اقتصادی را زیر نظر دارد. وی افزود: بانک مرکزی آمریکا تصمیمی را اتخاذ کرد که برای حفظ رشد اقتصادی این کشور بهتر است. برخی از اعضای هیأت مدیره بانک مرکزی آمریکا نیز با پاول در این خصوص مخالفند. جان بولارد، رئیس دفتر منطقه‌ای سنت لوئیس گفت: کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره در ماه ژوئیه به منظور مقابله با کاهش رشد اقتصادی اقدامی مناسب خواهد بود. پاول در بخش دیگر سخنان خود که پاسخی به ترامپ محسوب می‌شود، گفت: استقلال بانک مرکزی در راستای خدمت بهتر به آمریکا ضروری است و اگر چنین سپری برای بانک مرکزی وجود نداشته باشد خواهید دید که اتفاقات بدی می‌افتد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خودروهای هیبریدی جدید BMW به طور خودکار در مناطق شهری بسیار آلوده موتورهای احتراقی خود را خاموش می‌کنند و از حالت الکتریکی صرف استفاده می‌نمایند. تلاش BMW برای بهینه کردن تاثیر محیط زیستی خودروهای هیبریدی با عملکرد خاموش شدن موتور از آنجا ناشی می‌شود که صنعت خودروسازی درگیر فروش خودروهای الکتریکی صرف است. مردم از خرید خودروهای الکتریکی صرف خودداری می‌کنند چون ایستگاه‌های شارژ آن کم است و برد فعالیت محدود و زمان شارژ دوباره بالایی نسبت به انواع خودروهای احتراقی دارند. خودروهای هیبریدی توانایی شارژ دوباره باتری را هنگام کار با موتور احتراقی دارند. موتور‌های هیبریدی جدید BMW عملکرد قطع کار با موتور احتراقی را از ۲۰۲۰ خواهند داشت و شهرهایی مثل روتردام هلند می‌گویند این عملکرد ثابت کرده راهی موثر برای کاهش آلودگی هواست.
دینودینو1 روز قبل
اولین فیلم ماتریکس یک فیلم انقلابی بود که در خاطر اکثر بینندگان آن جاودانه شده است. دنباله‌های این فیلم نیز که شامل دو قسمت بود، توجهات زیادی را به خود جلب کرد، اما نه به اندازه اولین فیلم Matrix. برای طرفداران این فرنچایز خبر خوبی در راه است و آن اینست که قسمت جدید فیلم ماتریکس در دست ساخت است. قسمت جدید فیلم ماتریکس بدون کیانو ریوزطبق گزارشی که توسط وبسایت Geeks WorldWide منتشر شده، اعلام شده است که احتمالا قسمت جدید فیلم ماتریکس در حال ساخت است. آیا شما از طرفداران سه‌گانه ماتریکس هستید و از شنیدن خبر ساخت قسمت جدید آن خوشحالید؟ نظرتان درخصوص غیبت کیانو ریوز در فیلم آینده ماتریکس چیست؟
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۷۹ به ۸۳ افزایش یافته است. همچنین در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۱ به ۶۰ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۱ به ۲۹ کاهش داشته است. میزان غلظت آلاینده ازن در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۵۶ به ۷۳ افزایش یافته است. بر این اساس، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲) و شهرداری (منطقه ۲۲) به ترتیب با شاخص‌های ۱۱۸، ۱۱۰ و ۱۰۸ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند. از ابتدای امسال تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک و ۶۴ روز هوای سالم و ۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته شاهد ۸ روز هوای پاک، ۷۴ روز هوای سالم و ۱۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بودیم.

نظرها

اخبار بیشتر