1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

الفخبرگزاری الف |
لاکچری بازی والدین برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ و عنوان نخستین «نوزاد سال ۹۸» موجب شلوغی اتاق عمل زایمان بیمارستان‌ها شده است.

امروز تاریخ خاص و به اصطلاح شیک و لاکچری سال ۹۸ است، ۱/ ۱/ ۹۸ تاریخی که به خاطر رند و خوش یمن بودن و تقارن آن با سال جدید عامل شلوغی و صف کشیدن مادران پشت اتاق عمل زایمان در بیمارستان‌های خصوصی شده است، از این گذشته تب و تاب رقابت پشت اتاق عمل برای تولد نوزاد بلافاصله پس از سال تحویل بالاست چرا که برخی اصرار دارند فرزند آن‌ها عنوان «نخستین نوزاد سال ۹۸» را یدک بکشد و سال‌ها به این عنوان افتخار کنند و لاکچری بودن فرزندشان را به رخ دیگران بکشند و با آن پز دهند.

لاکچری بازی به این‌ها ختم نمی‌شود و از دیگر مد‌های لاکچری نوزادی جشن تعیین جنسیت، جشن اسم گذاری، ماه گرد تولد و جشن دندونی است و شاید باورتان نشود، اما برخی جشن پوشک می‌گیرند و با افتخار و شادی اعلام می‌کنند فرزندشان از این پس دیگر مستقل است و نیازی به پوشک ندارد.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 2

جشن‌های لاکچری نوزادی عجیب و غریب و تاریخ تولد رُند یا تولد نوزاد در سالگرد ازدواج، تولد پدر و مادر و از این همزمانی‌های جالب مد‌های باوردنکردنی، اما واقعیتی است که برخی والدین آن را الزامی و واجب می‌دانند و هر طور شده به دنبال اجرای آن هستند تا جایی که حاضرند سلامت و جان نوزادشان را فدای تاریخ تولد خاص و لاکچری کنند.

این اقدامات عجیب، اما واقعی موجب واکنش بسیاری از مسئولان حوزه سلامت شده است تا جایی که معاون بهداشت وزارت بهداشت تولد‌های تقویمی را فاجعه می‌داند و رئیس انجمن متخصصین زنان نیز نسبت به این تولد‌های تقویمی نوزادان و عوارض هولناک آن هشدار داده است و معاون کل وزارت بهداشت نیز آمار عجیبی از افزایش تولد تقویمی در یکی از تاریخ‌های لاکچری داده و آمار ثبت احوال نیز موید تمایل برخی والدین برای تاریخ تولد تقویمی است.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 5

صف اتاق عمل زایمان در تاریخ تولدهای لاکچری

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباه تاریخ تولد‌های تقویمی اظهار کرد: در تاریخ‌های خاص مثل ۹۶/۶/۶ و بعضی روز‌های مناسبتی آمار سزارین در کشور بنابر درخواست بعضی خانواده و اجابت متخصصان در برخی بیمارستان‌های خصوصی تا چند ۱۰ برابر افزایش پیدا می‌کند.

رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت درباره تاریخ تولدهای تقویمی گفت: سزارین الکتیو یا اختیاری در جامعه رواج پیدا کرده است که باید به عنوان چالش جدی به آن نگاه کنیم‌؛ زایمان‌ باید به صورت طبیعی باشد، متاسفانه شاهد آن هستیم که که برخی والدین تمایل دارند تاریخ تولد نوزادشان را خود انتخاب کنند و در نظر می‌گیرند که نوزادشان در روز ازدواج یا تاریخ‌های ویژه‌ای به دنیا آید و تاریخ سزارین را بر اساس آن انتخاب می‌کنند.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 9

فاجعه هولناک دستکاری تاریخ تولد نوزاد

معاون بهداشتی وزارت بهداشت ادامه داد: دستکاری تاریخ تولد فاجعه بوده و این گونه رفتار کردن با سلامت نوزادان و نسل آینده کشور نگران کننده است. باید توجه کرد که دستکاری در تاریخ زایمان‌ها، میزان بستری نوزاد در NICU و حتی مرگ نوزادان را افزایش می‌دهد و واقعا باید خانواده‌ها را از این کار منع کنیم.

حریرچی به عوارض دستکاری تاریخ تولد نوزاد اشاره کرد و گفت: بیشترین تکامل مغزی در چند هفته اخر بارداری است و در کشور ما به طور میانگین ۳۸ هفتگی سزارین انجام و ۲ هفته جنین از تکامل مغزی محروم می‌شود و به دلیل سزارین زودرس نوزاد در معرض نارسایی تنفسی قرار می‌گیرند و مادر دچار عوارض جراحی و بیهوشی می‌شود.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 13

اعظم السادات موسوی رئیس انجمن متخصصین زنان درباره خبر صف اتاق عمل زایمان برای تولد در ۹۸/۱/۱ گفت: امیدواریم که کمتر مادران جوان برای تولد تقویمی تصمیم بگیرند البته خوشبختانه شاهد کاهش آمار نسبت به قبل هستیم اما به طور کلی نباید شاهد این چنین دستکاری‌های تاریخ تولد باشیم.

رئیس انجمن متخصصین زنان به عوارض دستکاری تاریخ تولد نوزاد اشاره کرد و گفت: بارداری زیر ۳۹ هفته احتمال اینکه ریه نوزاد تکمیل نشده باشد و نوزاد گرفتار عوارض تنفسی شود و نیاز به دستگاه و بستری در NICU داشته باشد وجود دارد همچنین با زایمان زودرس یون‌های بدن نوزاد دستخوش تغییر می‌شود و نوزاد نیاز به مراقب ویژه پیدا می‌کند البته این عوارض کوتاه مدت بعد از چند روز برطرف می‌شوند اما احتمال آسم و به خطر افتادن سلامت او در آینده افزایش پیدا می‌کند.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 16

نوزادانی که طبیعی به دنیا می‌آیند، سالم ترند

موسوی با اشاره به مزایای زایمان طبیعی نسبت به سزارین گفت: به دلیل تغییرات هورمونی وقتی مادر وارد فاز زایمان می‌شود تکامل مغزی و رشد جنین در لحظه‌های قبل تولد بسیار افزایش پیدا می‌کند و نوزادهایی که به روش طبیعی متولد می‌شوند هوشیاری بیشتری دارند و سالم‌تر هستند.

رئیس انجمن متخصصین زنان ادامه داد: همچنین انقباضات شکمی مادر در زمان زایمان فیزیولوژیکی به تخلیه آب ریه جنین کمک می‌کند و نوزاد با شرایط بهتری متولد می‌شود.

وی تاکید کرد: از والدین به ویژه مادران باردار درخواست می‌کنیم سلامت نوزاد را فدای تولد تقویمی نکنند، چرا که این یک اقدام نادرست در ایران است و هیچ جای دنیا این مسئله را ندیده‌ایم، مادران باردار اجازه دهند همه چیز روال عادی خود را طی کند زیرا این به نفع سلامت مادر و نوزاد است.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 21

آمار تولدهای لاکچری چند سال اخیر

سیف اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تعداد تولد‌های ثبت شده در تاریخ ۹۷/۷/۷ در کل کشور تا این لحظه ۲ هزار و ۱۸۷ بوده است، گفت: این رقم در تهران بزرگ ۳۵۲ است. وی با بیان اینکه آمار رخ داده بیشتر از آمار ثبت شده است، افزود: والدین ۲ هفته فرصت دارند تا تولد فرزند خود را ثبت کنند، لذا این آمار خیلی کمتر از آمار واقعی تولد‌ها در روز ۹۷/۷/۷ است.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 24

ابوترابی افزود: آمار تولد‌های ثبت شده در تاریخ ۹۶/۶/۶، تعداد ۵ هزار و ۶۸۰ نفر و آمار تولد‌های ثبت شده در تاریخ ۹۵/۵/۵، تعداد ۶ هزار و ۱۳ نفر بوده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال درخصوص آمار تولد‌های ثبت شده در تاریخ ۸۸/۸/۸ گفت: تعداد کل تولد‌های ثبت شده در این روز ۴ هزار و ۱۹۵ نفر بوده است.

وی این تاریخ را به نوعی می‌توان لاکچری‌ترین تاریخ تولد دانست، چرا که با میلاد امام هشتم شیعیان همزمان شده بود.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱ - 28

باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تاریخ تولد لاکچری و سبک زندگی از تلگرام

📕📘📗📙

معرفى کتاب

‌هفته‌ی چهل‌و‌چند

بیست روایت از مادرى در همین روزها

دبیر مجموعه: فاطمه ستوده

این کتاب شامل بیست روایت از مادرهایی است که در همین روزها سرشان به بچه‌داری گرم است. نگاه‌ها، صداها و دل‌مشغولی‌های متفاوتی که با سبک زندگی و اندیشه‌ی این نویسنده‌ها گره خورده و در کتاب منعکس شده، متن چهل‌تکه‌ای آفریده که تصویر دقیق و زنده‌ای از تجربه‌ی تربیت فرزند در دنیای معاصر را بازسازی می‌کند.

هدف این کتاب ارائه‌ی الگویی برای مادر نمونه نیست. روایت هر یک از این مادرها که در پستوهای ذهنی‌شان در جستجوی هویت انسانی و مستقل خود هستند، داستان شکل‌گیری سبکی از مادرانگی است که حاصل ارتباط دو انسان منحصربه‌فرد و تکرارناپذیرند.

کسانی که در هفته‌ی چهل‌و‌چند قلم زده‌اند، دانش‌آموخته‌‌گانی در رشته‌های فیزیک، کامپیوتر، تئاتر، حسابداری، جامعه‌شناسی، ‌ شهرسازی، ‌ زبان‌شناسی، روزنامه‌نگاری، مدیریت منابع انسانی، علوم ارتباطات، ‌ گرافیک، روان‌شناسی، الکترونیک، ادبیات، محیط‌زیست و علوم‌تربیتی هستند که بیش و پیش از آن‌که مهندس، نویسنده، ویراستار، مترجم، ‌ طلبه، مدرس، کارمند، خانه‌دار و روان‌شناس باشند، مادرند.


۱۰ حقیقت انکارناپذیر در مورد تغییرات اقلیمی کره‌ی زمین 🔻

🌍 ۹۷ درصد از محققان و شخصیت‌های صاحب‌نظر حوزه‌ی اقلیم، تغییرات آب و هوایی را «پیامد سبک زندگی بشر» می‌دانند. هنوز هم هستند کسانی که ادعا می‌کنند تغییرات اقلیمی حقیقتی قطعی نیست و اگر هم باشد معلوم نیست ساخته‌ی دست بشر باشد. این ایده‌ اشتباه است. جان کوک، پژوهش‌‌گر حوزه‌ی تغییرات اقلیم و تیم همکار وی نزدیک به ۱۲ هزار پژوهش در حوزه‌ی گرم‌شدن زمین را مورد بررسی قرار دادند. ۹۷ درصد از کسانی که در زمینه‌ی تغییرات اقلیم اظهارنظر کرده‌اند در این مورد توافق نظر داشتند که تغییر اقلیم پدیده‌ای است که به واسطه‌ی سبک زندگی بشر به وجود آمده است. در مقابل، لابی‌های صنعت سوخت‌های فسیلی هستند که دهه‌هاست با ایجاد شبهه به انتشار گفتمانی علیه دستاوردهای علمی می‌پردازند.

🌎 تغییرات اقلیمی آن‌چنان سریع در حال رخ‌دادن هستند که ممکن است به ششمین انقراض جمعی تاریخ منجر شوند. یکی از پیامدهای مستقیم بحران اقلیمی جاری، خطر انقراض حیات در کره‌ی زمین است. قبلا برای کره‌ی زمین اتفاق افتاده که طی مدت چند هزار سال که از دیدگاه زمین‌شناسی مدت زمان نسبتا کوتاهی است، نزدیک به سه چهارم جانداران منقرض شده‌اند. طی ۵۴۰ میلیون سال گذشته تنها پنج بار انقراض جمعی رخ داده است. پژوهش‌های امروز نشان می‌دهند که ششمین انقراض جمعی آغاز شده و ممکن است طی چند صد سال بخش بزرگی از حیات کره‌ی زمین را تحت تأثیر قرار دهد. به گزارش صندوق جهانی طبیعت (WWF)، بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۴ تعداد مهره‌دارانی که در طبیعت زیست می‌کنند ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است. بشر امروز، نه تنها با تأثیری غیرمستقیم به واسطه‌ی تغییرات آب و هوایی، بلکه با تأثیری مستقیم و به واسطه‌ی گسترش شهرها و نبود مدیریت آگاه در صنایعی همچون معدن و کشاورزی، مسئول در خطر قرار گرفتن حیات جانداران است.

🌎 بشر می‌تواند با تغییر سبد غذایی و پرهیز از مصرف محصولات حیوانی میزان انتشار گاز دی‌‌اکسید کربن را تا ۴۹ درصد کاهش دهد. حفاظت از اقلیم و محیط زیست مثال خوبی برای توضیح «تراژدی منابع مشترک» است. ما از یک منبع مشترک یعنی طبیعت و کره‌ی زمین صحبت می‌کنیم. طبیعتی که بدون هیچ خرجی در اختیار ما قرار دارد. شاید با خود بگوییم یک ماشین کمتر در خیابان یا یک وسیله‌ی پلاستیکی کمتر که دردی را دوا نمی‌کند چرا که صدمه‌ای که بشر به کره‌ی زمین وارد کرده برگشت‌پذیر نیست. اما یافته‌های پژوهش‌گران دانشگاه آکسفورد و یک مرکز سوئیسی تحقیقاتی کشاورزی امیدبخش هستند. بشر با پرهیز از محصولات حیوانی می‌تواند میزان انتشار کربن دی‌اکسید ناشی از تغذیه را تا ۴۹ درصد کاهش دهد. حتی اگر این پرهیز همگانی ناممکن به نظر برسد نشان می‌دهد که حتی اقدام‌های فردی هم می‌توانند برای اقلیم مفید باشند.

⏱ زمان مطالعه: ۱۶ دقیقه

🖇 این مقاله را همین‌جا در Instant View بخوانید:


حیوانات، سین هفت‌سین نیستند!

🔹فروشندگان، تولیدکنندگان و قاچاقچیان حیات وحش از هر ابزار و مناسبتی برای کاسبی استفاده می‌کنند. این‌چنین است که در آستانه نوروز شاهد فروش طیف مختلفی از حیوانات از ماهی قرمز تا لاک‌پشت، سمندر و حتی مار آبی هستیم.

🔹ماهی قرمز قدیمی‌ترین و پرشمارترین قربانی هفت‌سین ایرانیان است. ماهی قرمز تا پیش از گسترش آپارتمان‌نشینی همواره مسیری بین حوض خانه‌ها و سفره هفت‌سین را طی می‌کرده و پس از چند روز حضور در هفت‌سین دوباره به حوض برمی‌گشته؛ اما تغییر سبک زندگی و بی‌توجهی خانواده‌ها به حق حیات این موجود زنده در کنار تولید انبوه این حیوان باعث شده در دهه‌های اخیر از یک موجود زنده صاحب حق حیات به یک شیء برای کامل‌کردن هفت‌سین تبدیل شود و این‌چنین است که هر سال چیزی حدود ۳۰ میلیون از این حیوان در فاصله زمانی کوتاهی کشته می‌شوند.

🔹متأسفانه تلاش‌های انجام‌شده برای آموزش مردم در راستای نگهداری بهتر از این حیوان به دلایل مختلفی به سرانجام نرسیده و به نظر می‌رسد برای نجات جان میلیون‌ها ماهی قرمز چاره‌ای جز دعوت به نخریدن و حذف این موجود زنده از سفره هفت‌سین وجود ندارد/شرق


📝📝📝 یکی به ما بگوید چگونه زندگی کنیم؟

✍ مصطفی داننده

✅ چگونه می‌شود در این روزها زندگی کرد؟ این سوالی است که خیلی‌ها از خود می‌پرسند. با قیمت گوشت، با پراید ۴۵ میلیونی، با مسکن میلیاردی و …. چه کنیم؟

✅آیا واقعا می‌شود به این سوال پاسخ داد؟

✅نه، نمی‌شود. چون واقعا شرایط زندگی کردن سخت شده است. پیرمردی که سال‌ها کار کرده است حالا محبور است برای خرید گوشت گرم یا یخی و ارزان از ساعات ابتدایی روز در صف بایستد که آیا در آخر بتواند دو کیلو گوشت بخرد یا نه.

✅جوانی که با هزار آرزو ازدواج کرده است، در خرج زندگی مانده است و نمی‌داند غم اجاره خانه رو بخورد یا غم نان را.

✅مردی که بچه‌هایش از او انتظار دارند، زندگی مرفهی برای آنها بسازد، به فکر شغلی در نیمه‌های شب است.

✅زنی که سرپرست خانواده است، با کدام پول شکم بچه‌های خود را سیر کند؟

✅زندگی کردن برای زنده ماندن، اتفاق تلخی است که این روزها شاهد آن هستیم. مردی در مترو، در حال گدایی بود. از غم‌ها و غصه‌هایش می‌گفت. مرد مسنی از ته واگن فریاد زد، بس کن آقا! حال من از تو خراب‌تر است. یک کارگاه دارم که باید تعطیلش کنم. باید کارگرهایم را دم عید اخراج کنم. می‌دانی اخراج کردن ۱۵ نفر، آخر سال یعنی چی؟

✅در این سبک، دیگر تفریح کردن، سفر کردن و در نهایت لذت بردن از زندگی جایی ندارد. همه به فکر یک لقمه نان هستند.

✅این یک لقمه نان، باعث می‌شود، گاهی مردم فکر کنند می‌شود از راه‌هایی استفاده کرد که چندان قانونی نیست و حتی چندان انسانی نیست.

✅طبق گفته پلیس، این روزها دزدی زیاد شده است. واقعا هم نمی‌شود به مردم گفت، نخرید، نپوشید، نروید. آنهایی که این کارها را نکردند، ضرر کردند.

✅کاش مسؤولان کشور راهکاری را پیش پای مردم می‌گذاشتند تا بدانند چگونه زندگی کند.

✅الان مردم منتظر راهکاری برای زندگی کردن هستند. کاش یکی پیدا می‌شد به مردم می‌گفت در این شرایط زندگی خود را چگونه سپری کنند.

✅نمی‌شود به یک‌باره همه قیمت‌ها دو برابر شود و ما انتظار داشته باشیم مردم به همان شیوه‌ای زندگی کنند که قیمت‌ها ارزان بود.

✅الان زمان مشخص کردن سبک زندگی مبتنی بر قیمت‌های نجومی است. متاسفانه برخی از مردم در دوران گرانی می‌خواهند همانند دوران ارزانی زندگی کنند و این شدنی نیست.

✅نمی‌دانم چرا مسؤولان در این میدان تنها و تنها نظاره‌گر هستند. نه توان کنترل قیمت‌ها و بازار را دارند و نه توان تعریف سبک زندگی برای مردم.

✅متاسفانه شرایط شبیه کشتی شده است که در توفان افتاده است و تمام کارکنان کشتی تنها در حال نگاه کردن طوفان هستند و هیچ کاری نمیکنند.

@mostafadanandeh

http: //telegram. me/Iranianspa


🔴 دستگاه قضا با مروجان سبک زندگی غربی برخورد کند!

ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

🔹 برخی افراد عناصر نفوذی بوده و در حال ترویج سبک زندگی غربی در کشور هستند که باید دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی با آنان برخورد جدی کنند/مهر


🔻نباید شهر قربانی بیش‌خواهی عده‌ای معدود و سبک زندگی خاص شود

🔺حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در توئیتر نوشت:

«‏معتقدم قتلگاه باغ‌ها، نام مناسبت‌تری برای برج‌باغ‌ است و به همین دلیل، حتی با ساخت یک برج نیز در باغ‌های تهران مخالفم و به استفساریه امروز ‎شهردارتهران در مورد صدور پروانه ساخت در ۶۲ باغ رای مثبت ندادم. نباید محیط زیست شهر، قربانی بیش‌خواهی عده‌ای معدود و یک سبک زندگی خاص شود.»

#اسکان_نیوز


در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
اینجا کلانتری وزراست و این پیامک هم برای کسانی است که احتمالا حجابشان در خودرو شل بوده، این آدم‌ها در خیابان وزرا جمع شده بودند تا ببینند تکلیف چیست؟ متن پیامک را هم که ملاحظه می‌کنید، دفعه اول اخطار و دفعات بعدی برخورد. برترین‌ها: اینجا کلانتری وزراست و این پیامک هم برای کسانی است که احتمالا حجابشان در خودرو شل بوده، این آدم‌ها در خیابان وزرا جمع شده بودند تا ببینند تکلیف چیست؟ متن پیامک را هم که ملاحظه می‌کنید، دفعه اول اخطار و دفعات بعدی برخورد. ضمنا تصاویر مربوط به امروز صبح است.
فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل
انتشار فیلمی از محمد سرافراز و شهرزاد میرقلی خان به همراه اسنادی در دست شهرزاد میرقلی‌خان باعث شده است که گمانه زنی‌های زیادی در مورد ماهیت این اسناد توسط کاربران فضای مجازی ایجاد شودپایگاه خبری فردا: انتشار فیلمی از محمد سرافراز و شهرزاد میرقلی خان به همراه اسنادی در دست شهرزاد میرقلی‌خان باعث شده است که گمانه زنی‌های زیادی در مورد ماهیت این اسناد توسط کاربران فضای مجازی ایجاد شودیاشار سلطانی با انتشار این فیلم نوشته است که اسناد مذکور اسناد محرمانه است که توسط سرافراز از ایران خارج شد و در اختیار شهرزاد میرقلی‌خان قرار گرفته استدرس این اخبار گفته شده است که این اسناد از سازمان صدا و سیما به بیرون درز کرده است با این حال محمد سرافراز در گفت و گو با جام نیوز این مسئله را رد کرده است و شهرزاد میرقلی‌خان نیز در فایلی هرگونه صحت این مسئله را تکذیب نموده است و گفته است این اسناد مرتبط با دوران زندان او در آمریکا است
الفالف10 ساعت قبل
نرسیده به این گذر خیلی‌ها قدم کند می‌کنند؛ کیف پول را از جیب‌ها و کیف دستی‌ها بیرون می‌کشند تا هنگام ورود به زیارتگاه امام‌زاده عبدالله دست‌خالى نباشند. یک موزه سر بازآرامستان امامزاده عبدالله بی‌برو برگرد یکی از نخستین مدفن‌های تهرانی‌های قدیم بوده است. از رواق طویل تازه ساخته شده امامزاده گذر می‌کنیم. مسیرهای دسترسی به امام‌ زادهاستفاده از ایستگاه متروی شهر ری به راحتی می‌تواند شما را به بقعه امامزاده عبدالله در سه راه ورامین برساند. اگر با خودروی شخصی به زیارت این امامزاده می‌روید باید از خیابان فداییان اسلام خودتان را به شهر ری و سه راه ورامین برسانید.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ساعت قبل
به گزارش اصلاحات پرس، جاماسب نوذری روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا در مورد تغییرات جدید در آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، اظهار کرد: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان با اصلاحیه جدید تغییرات زیادی نکرده است، برخی اصلاحات در حد تغییر کلمات بود و در واقع اصلاحات پیچیده‌ای در آن اعمال نشد. وی خاطرنشان کرد: برخی موارد مانند رسیدگی به تخلفات در فضای مجازی یا پژوهشی و مواردی که از سال ۷۸ تاکنون در این آیین‌نامه تغییر نکرده بود، اصلاح شد. این مسئول سازمان امور دانشجویان در مورد تخلفات دانشجویان در فضای مجازی به برخی موارد اشاره کرد و گفت: انتشار عکس‌های غیراخلاقی یا مرتکب شدن کار خلاف اخلاق در فضای مجازی همچنین انتشار تصاویر نامناسب در کانال‌های اطلاع‌رسانی، شامل برخوردهای انضباطی با دانشجویان می‌شود. نوذری در مورد تخلفات پژوهشی، اظهار کرد: آیین‌نامه انضباطی دانشجویان پیش از این به تخلفات پژوهشی نپرداخته بود و صرفا تخلفات آموزشی و اخلاقی را مدنظر داشت که با اصلاحیه جدید، تخلفات پژوهشی و علمی در پایان‌نامه و مقاله که قانون آن هم مصوب شده است، در این آیین‌نامه گنجانده شد. به گزارش ایرنا، جلسه ۳۲۵ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، آیین‌نامه انضباطی دانشجویان را اصلاح کرد.

تخلف در فضای مجازی به آیین‌نامه انضباطی دانشجویان افزوده شد+ویدئو

خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
پیشنهاد ماتعدد احزاب نشان دهنده روحیه استبداد زدگی است/ مسیح علی‌نژاد زبان گویای جامعه زنان نیست/ لزوم نگرش جنسیتی برای حل آسیب‌های اجتماعیروایت خبرفوری از زندگی‌هایی که به گل نشستند/ «او» که آمد، انگار آخرالزمان شدواکنش هادی غفاری به صحبت‌های جنجالی سعید قاسمی/ امثال ایشان خاله خرسه‌هایی هستند که انقلاب را به زیر می‌کشند/ به مردم بگوید زمان جنگ کجا بوده؟ شعارهای دولت در زمینه زنان قابلیت اجرا نداشت/ آقای روحانی در شرایط یاس مفرط کار را بر عهده گرفت/ دولت باور و اعتقاد قلبی به مشارکت زنان نداشت/ انتخاب خانم ابتکار برای حفظ دوز اصلاح‌طلبی کابینه بودمروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …ما حتی به بیت رهبری هم پیامک ارسال کردیم/ کجای قانون پیام دادن را جرم تلقی کرده است؟ / وقتی کارد به استخوان مردم برسد، فعالیت‌هایمان را عمومی می‌کنیم

نظرها

اخبار بیشتر