تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- همزمان با کسری بودجه شدیدی که عربستان سعودی با آن مواجه است همواره گزارش‌هایی از تجمل‌گرایی خاندان سلطنتی آل سعود و به خصوص شخص پادشاه و ولیعهد این کشور در بخش‌های مختلف از جمله سفرهای سیاحتی و دیپلماتیک با هطینه‌های بسیار گزاف دیده می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، زمانی که صحبت از تجمل‌گرایی و اسراف به میان می‌آید ملک سلمان که به خوشگذرانی و ریخت و پاش مشهور است گوی سبقت را از دیگران ربوده است.

نگاهی به بیانیه‌ها و اظهارات مقامات آل سعود درباره این سفرها نشان دهنده این مطلب است که آنها سفرهای اینچنینی را کاملا مشروع و قانونی می‌دانند و در پاره‌ای از موارد برای این سفرها قانون‌هایی نیز تصویب می‌کنند.

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان - 2

تداوم کسری بودجه عربستان سعودی

علیرغم افزایش بهای نفت در یک سال گذشته، اما عربستان سعودی همچنان با کسری بودجه شدید دست و پنجه نرم می‌کنند و مقامات این کشور احتمال داده‌اند که کسری بودجه عربستان تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:شرکت هالیوودی از سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در عربستان انصراف داد

در همین حال ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ وزارت دارایی عربستان سعودی پیش‌بینی کرد که احتمالا کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۳۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

در بودجه سال ۲۰۱۸ این کشور نیز کسری بودجه حدود ۵۲ میلیارد دلار تعیین شده بود.

این کسری بودجه بر بخش‌های مختلف عربستان سعودی تأثیر گذاشته و به خصوص مردم این کشور را با مشکلاتی مواجه کرده است.

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان - 9

تجمل‌گرایی مقامات آل سعود همزمان با بحران اقتصادی

بن سلمان با چالش‌های جدی در عرصه اقتصادی مواجه است. وی که مدعی شده درصدد متنوع سازی منابع درآمدی و اقتصادی عربستان است، پروژه‌های پر هزینه‌ای را کلید زده است. تغییر در سیستم اقتصادی، مالیات و دیگر قوانین اقتصادی همچنان سوالات در مورد رشد اقتصادی، کسری بودجه و ایجاد شغل را بی جواب گذاشته است. بیکاری رو به رشد قشر جوانان و قیمت پایین نفت از عوامل اقتصادی تهدیدکننده ثبات سیاسی در عربستان هستند.

در حالی که بر اثر کسری بودجه شدید در عربستان، مردم این کشور دچار مشکلات فراوانی شده‌اند اما مقامات آل سعود و به خصوص محمد بن سلمان همچنان به تجمل‌گرایی در بخش‌های مختلف ادامه می‌دهد.

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان - 13

قایق تفریحی ۵۰۰ میلیون یورویی بن سلمان

سال ۲۰۱۷ رسانه‌ها گزارش دادند: درحالیکه کشور عربستان با کسری بودجه دست و پنجه نرم می‌کند اخبار به دست آمده حاکی است که محمد بن سلمان جانشین ولیعهد این کشور در تعطیلات سال گذشته خود در فرانسه قراردادی به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو برای خرید یک قایق تفریحی امضا کرده است.

محمد بن سلمان خریدار گران‌قیمت‌ترین خانه جهان

پایگاه روزنامه نیویورک‌تایمز در ماه مارس سال ۲۰۱۷ گزارش داد که ولیعهد عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ یک کاخ را در فرانسه به قیمت ۲۲۵ میلیون پوند (۳۰۰ میلیون دلار) خریداری کرده که این کاخ به عنوان «گران‌قیمت‌ترین خانه جهان» توصیف شده است.

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان - 18

بر اساس این گزارش ولیعهد عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ یک کاخ را در فرانسه به قیمت ۲۲۵ میلیون پوند (۳۰۰ میلیون دلار) خریداری کرده که این کاخ به عنوان «گران‌قیمت‌ترین خانه جهان» توصیف شده است.

استقبال ۷۰ میلیون دلاری از ترامپ

ماه می‌سال ۲۰۱۷ رئیس جمهور آمریکا در حالی وارد ریاض شد که برخی از منابع هزینه استقبال از وی در عربستان را ۶۸ میلیون دلار اعلام کرده‌اند.

پایگاه خبری «هرالد» بر اساس اطلاعات درز کرده از عربستان گزارش داده که این استقبال ۶۸ میلیون دلار هزینه در بر داشته که پرهزینه‌ترین مراسم استقبال در تاریخ عربستان است.

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان - 23

بر اساس آمار‌ها برج ترامپ هزینه‌ای معادل ۳۰۰ میلیون دلار برای ساخت در بر داشته و هزینه روزانه آن نیز ۳۰۸ هزار دلار است برجی که به وسیله مقامات آل سعود در جده کلید خورده و سال ۲۰۲۰ تکمیل می‌شود هزینه‌ای معادل ۱٫۲ میلیارد دلار در بر دارد.

سفر به ژاپن با هیأت همراه ۱۰۰۰ نفره و رزرو ۱۲۰۰ اتاق در هتل‌هایی مجلل

ماه مارس ۲۰۱۷ «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان روز یکشنبه به همراه هیئت ۱۰۰۰ نفره وارد ژاپن شد و گزارش شد که حدود ۱۲۰۰ اتاق در هتل‌های مجلل توکیو، پایتخت ژاپن، برای آن‌ها رزرو شده است.

علاوه بر این رسانه‌های محلی علاوه بر این گزارش دادند که صد‌ها لیموزین برای جا‌به جایی این هیئت هزار نفره، وارد توکیو شد.

تجمل‌گرایی شاهزادگان سعودی همزمان با بحران اقتصادی و کسری بودجه عربستان - 28

کاخ ۶ هزار متری ملک سلمان در مغرباز جمله این سفرهای پرهزینه، سفر ملک سلمان به مغرب و به خصوص شهر «طنجه»، یکی از مناطق خوش آب و هوای مغرب، بوده که این سفر با واکنش‌های زیادی نیز همراه شد.بیشتر بخوانید: قطعنامه مشترک کشورهای اروپایی در مورد نقض حقوق بشر در عربستانکاخ ملک سلمان در شهر طنجه حدود ۶ هزار متر مساحت و یک ساحل اختصاصی نیز دارد و ملک سلمان در سفر خود به این شهر تعداد زیادی را با خود برده است و برخی از گزارش‌ها حاکی است که در این سفر حدود هزار نفر ملک سلمان را همراهی کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با کسری بودجه، عربستان سعودی، کسری بودجه عربستان، تجمل‌گرایی و خاندان آل سعود از تلگرام

🔻ترور نافرجام بن‌سلمان و اختلافات او با شاه سعودی

🔹منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی ترور شده بود که از این ترور جان سالم به در برد.

🔹یک کارشناس صهیونیست می‌گوید که برادر ولی‌عهد سعودی قصد داشته است که او را ترور کند، ولی موفق به انجام این کار نشده است/ فارس

#بین‌الملل


🔶 آزادی ۸۵۰ زندانی هندی در عربستان به دستور بن سلمان

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دستور آزادی ۸۵۰ زندانی هندی را صادر کرده است.

«اکونومیک تایمز» نوشته است، این دستور به درخواست نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند انجام شده است. عربستان همچنین با درخواست مودی برای افزایش شمار زائران هندی راهی مکه موافقت کرده است.

🔻 آخرین خبرهای پنجشنبه دوم اسفند را بخوانید:

https: //p. dw. com/p/۳Dlbw


🔶 هدیه طلایی پاکستان به بن سلمان

به گزارش سی‌ان‌ان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در سفر اخیرش به پاکستان یک اسلحه از جنس طلا دریافت کرده است.

در پی سفر بن سلمان به پاکستان، عربستان سعودی از سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در این کشور خبر داد.

https: //bit. ly/۲GVWCTY

🔻 آخرین خبرهای پنجشنبه دوم اسفند را بخوانید:

https: //p. dw. com/p/۳Dlbw


🔴 ترور نافرجام بن‌سلمان و اختلافات او با شاه سعودی

🔹منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی ترور شده بود که از این ترور جان سالم به در برد.

🔹یک کارشناس صهیونیست می‌گوید که برادر ولی‌عهد سعودی قصد داشته است که او را ترور کند، ولی موفق به انجام این کار نشده است/ فارس


🔴 ولیعهد سعودی: آزادی ۸۵۰ زندانی هندی در ریاض

🔸محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به درخواست نارندرا مودی نخست وزیر هند، فرمان آزادی ۸۵۰ هندی از زندان‌های ریاض را صادر کرد.

🔸عربستان سعودی چهل و هشتمین سرمایه گذار بزرگ در هند است و سرمایه گذاری این کشور از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ حدود ۶۵ میلیون دلار بوده است.


♨️هدیه پاکستان به بن سلمان

🔹محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در سفر اخیرش به پاکستان یک اسلحه از جنس طلا دریافت کرده است.

====


در ادامه بخوانید

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر1 روز قبل

بررسی حوادث فوتبال در مجلس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ همانطور که انتظار داریم بازیکنان در وسط میدان یک بازی جوانمردانه از خود به نمایش بگذارند این انتظار نیز از هواداران روی سکوها وجود دارد، هرچند که باید زیرساخت‌های ورزشگاه‌ها تامین شود.

رونمایی از رقیب ترامپ

همشهریهمشهری1 روز قبل
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز سه شنبه بی اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط آمریکا اعلام کرد که عدم پایبندی به توافق هسته‌ای پیامدهایی را برای ایران به همراه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر