مردان نیز مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آخرین خبر
  4. اجتماعی
مردان نیز مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند!

مردان نیز مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند!

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر |

ایسنا/ مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان مردان را بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی، روانی و عاطفی دانست.

‌حمید رنجبران ‌با بیان اینکه جامعه از مردان تصویر یک انسان قوی، شکست ناپذیر و عاری از هرگونه مشکلات را دارد، مطرح کرد: همین طرز تفکر در جامعه باعث شده تا مردان در برابر بیان عواطف، احساسات و مشکلات موجود، از مراجعه به اعضای خانواده و یا روانشناسان اجتناب کنند؛ چراکه در تصور مردان، صحبت کردن درمورد مشکلات روحی، عاطفی و یا مالی یک نقطه ضعف به شمارمی‌آید.

وی عدم تخلیه روانی آقایان را عاملی برای بروز و یا افزایش بیماری‌های روانی دانست و گفت: ایجاد خودپنداری منفی در بین آقایان به دلیل عدم بیان مشکلات و یا احساسات در بلند مدت بسیار خطرناک و زیان آور است؛ عموما مردان نسبت به بانوان کم‌تر به سلامتشان توجه می‌کنند از این رو به منظور اطلاع رسانی اهمیت توجه به سلامت از سوی مردان، نخستین هفته اسفندماه به عنوان هفته سلامت مردان ایرانی (سما) نام‌گذاری شده است.

رنجبران با اشاره به شعار امسال هفته سلامت مردان ایرانی (مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر)، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها موظف هستند در این هفته عموم جامعه به‌ویژه مردان را به سمت سلامت و توجه به سلامتی سوق دهند؛ باتوجه به ماشینی شدن فعالیت‌ها، مردان فعالیت کمتری داشته و به نوعی با بی تحرکی مواجه هستند.

مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در رابطه با همسرآزاری و آسیب دیدن مردان در زندگی مشترک از سوی همسرانشان، بیان کرد: همسرآزاری صرفا شامل آسیب رساندن به زن نمی‌شود بلکه مردان نیز گاها با همسرآزاری مواجه ‌اند؛ اما عموما درجامعه زن‌ها بیشتر از مردان در معرض همسرآزاری قراردارند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | بهترین اخبار کوتاه سلامت

وی ادامه داد: همسرآزاری تنها شامل آسیب‌های فیزیکی و ضرب و جرح نمی‌شود بلکه انواع مختلفی اعم از آسیب‌های عاطفی، جنسی، روانی و مالی را هم شامل می‌شود.

رنجبران با تاکید بر مقاومت مردان در بازگو کردن مشکلاتشان، خاطرنشان کرد: اکثر مردانی که با همسرآزاری موجه‌اند از مراجعه به پزشک و روانشناس اجتناب کرده و غالبا روانشناسان در مشاوره‌های زوجین موفق به کشف مردآزاری در زندگی مشترک می‌شوند، چراکه آقایان بیان مردآزاری در زندگی مشترکشان را یک نقطه ضعف بزرگ دانسته و از بیان آن هراس دارند؛ به همین خاطر آمار دقیقی از مردآزاری در کشور وجود ندارد.

وی آزار عاطفی و جنسی را بیشترین نوع همسرآزاری بر مردان دانست و بیان کرد: براساس تجارب و تحقیقات به عمل آمده، همسرآزاری از نوع عاطفی و جنسی عموما شامل مردان می‌شود؛ نقش مخرب شبکه‌های اجتماعی در ارتباط برون خانوادگی و ارائه راه‌حل‌های نامناسب برای حل مشکلات زندگی زناشویی از جمله دلایل بروز و تشدید این نوع از همسرآزاری علیه مردان است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با همسرآزاری، خشونت و فضای مجازی مخرب از تلگرام

‍‍ ‍‍ 🔸نهمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع خشونت ٧ و ٨ بهمن در سازمان جوانان هلال احمر برگزار می‌شود.

🔶موضوعات نهمین همایش سلامت روان و رسانه با محوریت خشونت:

🔸خشونت خانگی علیه زنان، مردان وکودکان

🔸پیشگیری از خشونت (آزار) جنسی

🔸خشونت و شبکه‌های اجتماعی مجازی

🔸فرهنگ شهرنشینی، خشونت و مدیریت شهری

🔸خشونت و شرایط اقتصادی، اجتماعی

🔸نقش رسانه‌ها در کاهش یا افزایش انواع خشونت

🔸نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در کنترل و کاهش خشونت

🔸نقش قوانین؛ نهادهای قانونی، ضابطان قضایی و انتظامی در پیشگیری یا تشدید خشونت

---برای شرکت در همایش و دریافت گواهی حضور، ثبت‌نام در سایت همایش به نشانی www. iranmhm. com الزامی است.

🗒👇🏻برنامه کامل میزگردها و کارگاه هاى این همایش را در پی دی اف زیر ببینید.


‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

هرسال از ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر مردم سراسر دنیا بسیج می‌شوند تا همگی با هم به خشونت علیه زنان نه بگویند.

«دنیا را نارنجی کن» کمپینی است که سازمان ملل برای افزایش آگاهی درباره خشونت علیه زنان طراحی کرده است و هر سال تمی را برای ۱۶ روز فعالیت علیه خشونت زنان انتخاب می‌کند.

تم سال ۲۰۱۸ این است: جهان را نارنجی کن: #مرا_هم_بشنو.

داستان‌ها و تجربیات زنان از خشونت می‌تواند به خشونت علیه زنان پایان دهد. آن‌ها هستند که باید سکوت را بشکنند و به خشونت پایان دهند و اجازه ندهند تا این سیکل خشونت ادامه پیدا کند.

#دنیا_را_نارنجی_کن

#مرا_هم_بشنو


‍‍ ‍‍ زنان_امروز

١٦ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

ناقص سازی اندام جنسی زنان/ ختنه زنان

یکی دیگر از انواع خشونت که سازمان‌های جهانی به آن می‌پردازند ناقص سازی جنسی زنان است که از جمله نمونه‌های بارز خشونت علیه زنان محسوب می‌شود. این عمل آسیب‌های روحی و جسمی بسیاری را برای زنان به همراه دارد. در حال حاضر ۲۰۰ میلیون زن در ۳۰ کشور وجود دارد که این خشونت را تجربه کرده‌اند. بیشتر آنها پیش از ۵ سالگی ختنه شده‌اند.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه #۱٦روز_فعالیت_علیه_خشونت_جنسیتی #دنیا_را_نارنجی_کن #زنان_را_بشنوید


‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

🔶خشونت جنسی

خشونت جنسی از جمله مهمترین خشونت هایی است که زنان در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. خشونت جنسی یعنی:

هر گونه عمل جنسی برخلاف تمایلات جنسی فرد با استفاده از اجبار، توسط هر فرد بدون در نظر گرفتن رابطه خود با قربانی، در هر محیط، شامل خانه و محل کار انجام شود را خشونت جنسی می‌نامند. این مساله یک شخص را وادار به انجام کاری بر خلاف میل اش از طریق خشونت، اجبار، تهدید، فریب، انتظارات فرهنگی‌ یا ابزار اقتصادی می‌کند. اگر چه اکثر قربانیان و بازماندگان خشونت جنسی‌ دخترها و زن‌ها هستند ولی‌ پسرها و مردها هم می‌توانند از خشونت جنسی‌ آسیب ببینند.

نهاد زنان سازمان ملل: ۴۵ تا ۵۵ درصد از زنان در اتحادیه اروپا تا قبل از ۱۵ سالگی، آزار و اذیت جنسی را تجربه می‌کنند.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه #۱٦روز_فعالیت_علیه_خشونت_جنسیتی #دنیا_را_نارنجی_کن #زنان_را_بشنوید


#زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

اسیدپاشی مصداق بارز خشونت است.

به هرگونه خشونت علیه زنان نه بگوییم.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه


‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

❌ما نباید دخالت کنیم. این مسئله کاملا شخصی است.

✅هرکسی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان باید کاری کند، چه خشونت در خانه اتفاق افتاده باشد، چه در خیابان، چه محل کار و چه هرجای دیگر

خشونت مسئله‌ای فردی نیست. خشونت مسئله‌ای صرفا زنانه نیست. باورها و عادات غلط را کنار بگذاریم و برای پایان دادن به خشونت همه کاری کنیم.


در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پژوهشگران دریافتند که باکتری‌های مضر موجود در روده موجب التهاب شده و خطر گسترش سرطان پستان را افزایش می‌دهند. بنابر پژوهشی که در نشریه پزشکی Hepatogastroenterology منتشر شد، مصرف مکمل پروبیوتیک به بهبود حرکات روده و اجابت مزاج در افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ کمک کرد. همچنین، ما می‌دانیم که پروبیوتیک‌ها می‌توانند در عوامل ضد سرطان، حداقل درباره سرطان روده بزرگ، نقش داشته باشند، و همچنین به طور بالقوه اثربخشی شیمی درمانی را افزایش داده و آثار ناخوشایند پرتو درمانی در درمان سرطان را کاهش دهند. باکتری‌های مفید موجود در این غذاها از رشد بیش از حد باکتری‌های مضر ساکن روده پیشگیری می‌کنند. - گیاهان دارویی از جمله ارگانو، آویشن، و جینسنگ که به نابودی میکروب‌های مضر کمک می‌کنند را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
پریشان‌حالی و خشمی که جزو خصوصیات یک نفر نیست اما وجود دارد می‌تواند نشان‌دهنده‌ی افسردگی هم در بزرگسالان و هم در کودکان باشد. پایین کمرتان بسیار دردناک استافسردگی، احتمال کمردرد را افزایش می‌دهد و یک بررسی در سال ۲۰۱۵ این موضوع را نشان داده است. دچار پسوریازیس شده‌ایدپسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن است که می‌تواند قسمتی از بدن یا تمام آن را درگیر کند. در واقع افسردگی موجب ابتلا به پسوریازیس و پسوریازیس موجب ابتلا به افسردگی می‌شود. در واقع، طبق گزارش سال ۲۰۱۱، ۳۳ درصد از افراد مبتلا به یبوست، علائم اختلال افسردگی را نشان دادند.

فیلم/ لحظه حمله مسلحانه قاچاقچیان به جنگل‌بانان مازندرانی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رئیس منابع طبیعی ساری: قاچاقچیان چوب با مأموران ما درگیر و با قمه، شمشیر و چاقو به آنها حمله کردند. آنها وارد نگهبانی شده و با تخریب نگهبانی و مجروح کردن مأموران منابع طبیعی متواری شدند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
محققان استرالیایی می‌گویند استفاده بیش از حد از تلفن همراه باعث تغییراتی جدی در جمجمه انسان شده و از جمله به رشد غیرعادی استخوان‌های آن منجر می‌شود. پایین بودن طولانی مدت سر بر تاندون‌ها و رباط‌های استخوان‌های جمجمه نیز تأثیر منفی می‌گذارد و این احتمال وجود دارد که در آینده آسیب یادشده در استخوان‌های جمجمه بسیاری از جوانان وجود داشته باشد. علاوه بر مشکل یادشده، استفاده طولانی مدت از گوشی به ایجاد سردردهای مزمن نیز منجر می‌شود که یکی از عوامل این سردردها تغییرات و بزرگ شدن استخوان‌های بخش پشتی جمجمه است. گفتنی است سابقه تحقیقات در این زمینه به سال ۲۰۱۶ بازمی گردد و اولین بررسی‌ها در این زمینه در سال ۲۰۱۶ و با استفاده از اشعه ایکس صورت گرفته است. برآوردها در سال ۲۰۱۸ حاکی از آن بوده که بیش از ۴۰ درصد از جوانان استرالیا با مشکلات یادشده دست به گریبان بوده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشکم آبی بدن زمانی اتفاق می‌افتد که میزان آبی که در بدن از دست می‌دهید بیشتر از حجم آبی است که مصرف و یا استفاده می‌کنید. اگر آب کافی در بدن را جایگزین نکنید، مطمئمنا دچار کم آبی بدن خواهید شد. همچنین می‌توانید برای بر طرف کردن معضل کم آبی بدن، مایعات و آب بیشتری بنوشید، اما در موارد جدی نیاز به درمان فوری وجود دارد. درمانکم شدن آب بدن باید توسط جایگزینی مایعات در بدن درمان شود. بهترین روش درمان کم آبی بدن بستگی به سن، شدت کم آبی بدن و علت آن دارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز12 ساعت قبل
سلامت نیوز: اگر از جدا خوابیدن همسرتان ناراحت هستید، سعی کنید راهی برای هم خواب شدنتان پیدا کنید و هرگز این ناراحتی را با محروم کردن همسرتان از رابطه جنسی تلافی نکنید. اصل این است که زن و شوهر در هیچ شرایطی حق ندارند بستر خواب خود را جدا کنند؛ مگر پس از طلاق. همواره باید بدانیم اتاق خواب محل بسیار مهمی برای رابطه جنسی زن و شوهر است. تنظیم کردن ساعت خواب، خوابیدن را برای شما سخت‌تر می‌کند و مغزتان را تحریک می‌کند. نزدیکی فیزیکی در هنگام خواب باعث بهبود رابطه می‌شود: مطالعه دیگری از دانشگاه هرتفوردشایر به بررسی تأثیر تماس فیزیکی در طول خواب در میان ۱۰۰۰ زوج پرداخت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1