1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آخرین خبر
  4. اجتماعی
مردان نیز مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند!

مردان نیز مورد همسرآزاری قرار می‌گیرند!

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر |

ایسنا/ مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان مردان را بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی، روانی و عاطفی دانست.

‌حمید رنجبران ‌با بیان اینکه جامعه از مردان تصویر یک انسان قوی، شکست ناپذیر و عاری از هرگونه مشکلات را دارد، مطرح کرد: همین طرز تفکر در جامعه باعث شده تا مردان در برابر بیان عواطف، احساسات و مشکلات موجود، از مراجعه به اعضای خانواده و یا روانشناسان اجتناب کنند؛ چراکه در تصور مردان، صحبت کردن درمورد مشکلات روحی، عاطفی و یا مالی یک نقطه ضعف به شمارمی‌آید.

وی عدم تخلیه روانی آقایان را عاملی برای بروز و یا افزایش بیماری‌های روانی دانست و گفت: ایجاد خودپنداری منفی در بین آقایان به دلیل عدم بیان مشکلات و یا احساسات در بلند مدت بسیار خطرناک و زیان آور است؛ عموما مردان نسبت به بانوان کم‌تر به سلامتشان توجه می‌کنند از این رو به منظور اطلاع رسانی اهمیت توجه به سلامت از سوی مردان، نخستین هفته اسفندماه به عنوان هفته سلامت مردان ایرانی (سما) نام‌گذاری شده است.

رنجبران با اشاره به شعار امسال هفته سلامت مردان ایرانی (مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر)، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها موظف هستند در این هفته عموم جامعه به‌ویژه مردان را به سمت سلامت و توجه به سلامتی سوق دهند؛ باتوجه به ماشینی شدن فعالیت‌ها، مردان فعالیت کمتری داشته و به نوعی با بی تحرکی مواجه هستند.

مدیر گروه سلامت روانی و اجتماعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در رابطه با همسرآزاری و آسیب دیدن مردان در زندگی مشترک از سوی همسرانشان، بیان کرد: همسرآزاری صرفا شامل آسیب رساندن به زن نمی‌شود بلکه مردان نیز گاها با همسرآزاری مواجه ‌اند؛ اما عموما درجامعه زن‌ها بیشتر از مردان در معرض همسرآزاری قراردارند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | بهترین اخبار کوتاه سلامت

وی ادامه داد: همسرآزاری تنها شامل آسیب‌های فیزیکی و ضرب و جرح نمی‌شود بلکه انواع مختلفی اعم از آسیب‌های عاطفی، جنسی، روانی و مالی را هم شامل می‌شود.

رنجبران با تاکید بر مقاومت مردان در بازگو کردن مشکلاتشان، خاطرنشان کرد: اکثر مردانی که با همسرآزاری موجه‌اند از مراجعه به پزشک و روانشناس اجتناب کرده و غالبا روانشناسان در مشاوره‌های زوجین موفق به کشف مردآزاری در زندگی مشترک می‌شوند، چراکه آقایان بیان مردآزاری در زندگی مشترکشان را یک نقطه ضعف بزرگ دانسته و از بیان آن هراس دارند؛ به همین خاطر آمار دقیقی از مردآزاری در کشور وجود ندارد.

وی آزار عاطفی و جنسی را بیشترین نوع همسرآزاری بر مردان دانست و بیان کرد: براساس تجارب و تحقیقات به عمل آمده، همسرآزاری از نوع عاطفی و جنسی عموما شامل مردان می‌شود؛ نقش مخرب شبکه‌های اجتماعی در ارتباط برون خانوادگی و ارائه راه‌حل‌های نامناسب برای حل مشکلات زندگی زناشویی از جمله دلایل بروز و تشدید این نوع از همسرآزاری علیه مردان است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با همسرآزاری، خشونت و فضای مجازی مخرب از تلگرام

‍‍ ‍‍ 🔸نهمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع خشونت ٧ و ٨ بهمن در سازمان جوانان هلال احمر برگزار می‌شود.

🔶موضوعات نهمین همایش سلامت روان و رسانه با محوریت خشونت:

🔸خشونت خانگی علیه زنان، مردان وکودکان

🔸پیشگیری از خشونت (آزار) جنسی

🔸خشونت و شبکه‌های اجتماعی مجازی

🔸فرهنگ شهرنشینی، خشونت و مدیریت شهری

🔸خشونت و شرایط اقتصادی، اجتماعی

🔸نقش رسانه‌ها در کاهش یا افزایش انواع خشونت

🔸نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در کنترل و کاهش خشونت

🔸نقش قوانین؛ نهادهای قانونی، ضابطان قضایی و انتظامی در پیشگیری یا تشدید خشونت

---برای شرکت در همایش و دریافت گواهی حضور، ثبت‌نام در سایت همایش به نشانی www. iranmhm. com الزامی است.

🗒👇🏻برنامه کامل میزگردها و کارگاه هاى این همایش را در پی دی اف زیر ببینید.


‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

هرسال از ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر مردم سراسر دنیا بسیج می‌شوند تا همگی با هم به خشونت علیه زنان نه بگویند.

«دنیا را نارنجی کن» کمپینی است که سازمان ملل برای افزایش آگاهی درباره خشونت علیه زنان طراحی کرده است و هر سال تمی را برای ۱۶ روز فعالیت علیه خشونت زنان انتخاب می‌کند.

تم سال ۲۰۱۸ این است: جهان را نارنجی کن: #مرا_هم_بشنو.

داستان‌ها و تجربیات زنان از خشونت می‌تواند به خشونت علیه زنان پایان دهد. آن‌ها هستند که باید سکوت را بشکنند و به خشونت پایان دهند و اجازه ندهند تا این سیکل خشونت ادامه پیدا کند.

#دنیا_را_نارنجی_کن

#مرا_هم_بشنو


‍‍ ‍‍ زنان_امروز

١٦ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

ناقص سازی اندام جنسی زنان/ ختنه زنان

یکی دیگر از انواع خشونت که سازمان‌های جهانی به آن می‌پردازند ناقص سازی جنسی زنان است که از جمله نمونه‌های بارز خشونت علیه زنان محسوب می‌شود. این عمل آسیب‌های روحی و جسمی بسیاری را برای زنان به همراه دارد. در حال حاضر ۲۰۰ میلیون زن در ۳۰ کشور وجود دارد که این خشونت را تجربه کرده‌اند. بیشتر آنها پیش از ۵ سالگی ختنه شده‌اند.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه #۱٦روز_فعالیت_علیه_خشونت_جنسیتی #دنیا_را_نارنجی_کن #زنان_را_بشنوید


‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

🔶خشونت جنسی

خشونت جنسی از جمله مهمترین خشونت هایی است که زنان در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. خشونت جنسی یعنی:

هر گونه عمل جنسی برخلاف تمایلات جنسی فرد با استفاده از اجبار، توسط هر فرد بدون در نظر گرفتن رابطه خود با قربانی، در هر محیط، شامل خانه و محل کار انجام شود را خشونت جنسی می‌نامند. این مساله یک شخص را وادار به انجام کاری بر خلاف میل اش از طریق خشونت، اجبار، تهدید، فریب، انتظارات فرهنگی‌ یا ابزار اقتصادی می‌کند. اگر چه اکثر قربانیان و بازماندگان خشونت جنسی‌ دخترها و زن‌ها هستند ولی‌ پسرها و مردها هم می‌توانند از خشونت جنسی‌ آسیب ببینند.

نهاد زنان سازمان ملل: ۴۵ تا ۵۵ درصد از زنان در اتحادیه اروپا تا قبل از ۱۵ سالگی، آزار و اذیت جنسی را تجربه می‌کنند.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه #۱٦روز_فعالیت_علیه_خشونت_جنسیتی #دنیا_را_نارنجی_کن #زنان_را_بشنوید


#زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

اسیدپاشی مصداق بارز خشونت است.

به هرگونه خشونت علیه زنان نه بگوییم.

با زنان امروز همراه باشید.

#زنانامروز #خشونت_علیه_زنان #به_خشونت_علیه_زنان_بگو_نه


‍‍ ‍‍ #زنان_امروز

۱۶ روز درباره رفع خشونت علیه زنان

❌ما نباید دخالت کنیم. این مسئله کاملا شخصی است.

✅هرکسی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان باید کاری کند، چه خشونت در خانه اتفاق افتاده باشد، چه در خیابان، چه محل کار و چه هرجای دیگر

خشونت مسئله‌ای فردی نیست. خشونت مسئله‌ای صرفا زنانه نیست. باورها و عادات غلط را کنار بگذاریم و برای پایان دادن به خشونت همه کاری کنیم.


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
محسن پورسید اقایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در آخرین جلسه‌ای که در فرمانداری تهران با حضور فرماندار تهران، نمایندگانی از شورای شهر، شهرداری، پلیس راهور تهران بزرگ و دادستانی تهران برگزار شد، با ارائه مدارک و مصوبات موجود، قانونی بودن اخذ عوارض ورود به محدوده زوج یا فرد توسط شهرداری به اثبات رسید. وی گفت: با این همه پلیس راهور ناجا از شهرداری تهران به دیوان عدالت اداری شکایت کرد، اما پس از ارائه مجدد مستندات و مصوبات شورای شهر به پلیس راهور، موضوع شکایت منتفی شده است و اخذ عوارض ورود به این محدوده قانونی است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدمیعاد صالحی گفت: این وام با سود ۹ درصدبه ۱۰۰۰ نفر از بازنشستگان کشوری که عقدنامه فرزند آن‌ها در سال ۱۳۹۷ به ثبت رسیده است، پرداخت می‌شود و اولویت با کسانی که کمترین میزان دریافتی حقوق را دارند. وی تصریح کرد: منابع این وام از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری صندوق تامین شده است. شیوه ثبت نام و اعطای این تسهیلات بزودی اعلام می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال دو بخشنامه استخدامی از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نیز دو بخشنامه استخدامی از سازمان امور اداری و استخدامی کشور، مقرر کرد استخدام شهرداری‌ها، مطابق قانون باید از طریق انتشار آگهی عمومی وبدون تبعیض و با رعایت برابری فرصت‌ها باشد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایات متعدد از برگزاری آزمون داخلی جهت استخدام پیمانی در شهرداری‌های کشور و در خواست ابطال بخشنامه‌های صادره در این خصوص، هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی و با توجه به اینکه در حال حاضر استخدام رسمی و پیمانی در دستگاه‌های اجرایی صرفا از طریق انتشار آگهی عمومی و برابری فرصت‌ها امکانپذیر است و مقرره‌ای برای تبدیل وضع کارکنان قراردادی به پیمانی در قوانین حاکم پیش بینی نشده است و به علت ایجاد تبعیض و مغایر بودن با اصل ۲۸ و بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی مقرره‌های مورد شکایت را قابل ابطال تشخیص داد. به این ترتیب سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موظف هستند برای استخدام نیرو، با رعایت ضوابط قانونی و از طریق انتشار آگهی عمومی بدون تبعیض و برابری فرصت‌ها اقدام کنند. انتهای پیام/
ایرناایرنا4 ساعت قبل
سید محمد آقامیری راد نماینده دادستان تهران در چهارمین جلسه رسیدگی به این پرونده که هفته گذشته برگزار شد، اظهار داشت: امیرحسین آزاد متهم ردیف اول پرونده ۸۰۰ میلیارد تومان سپرده گرفته ولی ۲۵۰ میلیارد تومان در حساب‌های مختلف بلوکه شده و ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به مردم داده است که تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان اموال از وی کشف شده ولی متهم باید بگوید کسری ۳۰۰ میلیارد تومان کجاست. وی افزود: ۲۲۰ نفر به دلیل ارتباط با متهمان پرونده تعاونی البرز ایرانیان موفق به دریافت تسهیلات در حدود ۴۰ میلیارد تومان بدون بهره یا با سود کمتر از چهار درصد شده‌اند. موسسه مالی البرز ایرانیان از سال ۹۱ تا ۹۶ حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته و گردش مالی موسسه ولی عصر از اردیبهشت ۹۴ تا اسفند ۹۶ حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده است. سپرده گذاران این دو موسسه بالغ بر ۹۱ هزار نفر هستند که ۶ هزار و ۳۶ نفر آنان به دادگاه شکایت کرده‌اند. حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تعهدات موسسه البرز و حدود ۲۵۹ میلیارد تومان از تعهدات مالی موسسه ولی عصر به سپرده گذاران هنوز پرداخت نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی با اشاره به اولویت‌های این معاونت در سال ۹۸ ادامه داد: انضباط مالی، افزایش در آمد و ایجاد منابع در آمد‌های جدید و پایدار، ارتقای سلامت اداری و ایجاد شفافیت از مهمترین اولویت‌های معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در سال جاری خواهد بود. معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر نقش معاونان مالی مناطق در تأمین منابع مالی ادامه داد: معاونان مالی به عنوان بازوان پرتوان شهرداری در مناطق، تاثیر چشم گیری در گسترش شفافیت و تامین منابع مالی دارند و امیدواریم این عزیزان بتوانند عملکرد شایسته‌تر از گذشته از خود نشان دهند. معاون شهردار تهران با اشاره به تحقق ۷۰۰ میلیار تومان اوراق مشارکت در سال گذشته خاطرنشان کرد: تلاش داریم که این رقم را به ۱۳۵۰ میلیارد برای سال جاری افزایش دهیم تا شاهد تسریع در روند ساخت مترو و بهره مندی شهروندان از آن باشیم. امامی با اشاره به ظرفیت بالقوه مشارکت و سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی بیان کرد: مناطق شهرداری تهران می‌بایستی بیش از گذشته بر مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی اهمیت قائل شوند و امیدواریم با برنامه ریزی و تمرکز بر این ظرفیت، منابع درآمدی پایدار برای شهر ایجاد کنند. وی در پایان سخنان خود با اشاره به اقدامات مدیریت شهری برای مقابله با سیل در پایتخت، از تلاش همکاران در این زمینه قدر دانی و تشکر نمود.
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران در مورد تمهیدات اورژانس در زمان برگزاری سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب اظهار کرد: ‌ مرکز اورژانس تهران همچون سال‌های گذشته در کنار سایر ارگان‌ها، خود را برای خدمت‌رسانی به همشهریان کتاب‌دوست آماده کرده است. صابریان توضیح داد: ضمن آماده‌باش پایگاه‌های اطراف مصلی امام خمینی (ره)، نیروهای اورژانس نیز در قالب، ۱۰ ایستگاه سلامت، ۱۲ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵ دستگاه موتورلانس، ۲ دستگاه موتور ATV، دو خودروی پشتیبانی با ۵۰ نیروی عملیاتی در مصلی حضور دارند. رئیس اورژانس تهران اضافه کرد: نیروهای اورژانس از سوم اردیبهشت ماه تا پایان نمایشگاه کتاب حضور دارند.

نظرها

اخبار بیشتر