1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
امیر علی‌اکبری: شکست قبرکن آمریکایی، عیدی من به مردم ایران

امیر علی‌اکبری: شکست قبرکن آمریکایی، عیدی من به مردم ایران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
امیر علی‌اکبری سال ۹۷ را با پیروزی مقابل شلتون آمریکایی به اتمام رساند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کمتر از دو دقیقه کار را تمام کرد. به او می‌گفتند «قبرکن» آمریکایی. لقبی که برازنده‌اش نبود، چرا که قبرش را یک ایرانی کند! دو دقیقه کافی بود تا امیر علی‌اکبری، شلتون گریوس را ناک اوت و به دهمین پیروزی خودش در مسابقات حرفه‌ای MMA دست پیدا کند. این سومین و آخرین مبارزه امیر علی‌اکبری در سازمان ACA بود و نماینده کشورمان که تا پیش از این دیدار ۹ پیروزی و یک شکست را در کارنامه خود داشت به مصاف نماینده آمریکا رفت که او با ۹ پیروزی و سه شکست در قفس حاضر شده بود. شیر ایرانی در حالی مقابل رقیب آمریکایی خود به برتری دست یافت که آخرین شکست او سال ۲۰۱۳ رقم خورده بود، اما علی اکبری در مبارزه‌ای برتر به راحتی از سد حریف خود گذشت تا تعداد برتری‌های خود مقابل نمایندگان آمریکا در MMA را به عدد ۳ برساند. با این پیروزی قرارداد امیر علی اکبری با سازمان ACA به پایان رسید و نماینده کشورمان اگر خواهان کسب کمربند دسته سنگین وزن این سازمان است باید قرارداد خود را تمدید کند و با محمد واخائف دارنده کمربند این سازمان دیدار کند. از طریق استکی، مربی امیر علی اکبری چند سوال کوتاه از او پرسیدیم که در زیر می‌خوانید:

وارد سال جدید شده‌ایم. تبریک امیر.

سلام عرض می‌کنم به همه مردم عزیز ایران. امیدوارم که در سال جدید هر اتفاق خوبی که برازنده این مردم است برای آنها بیفتد.

عید را کجا رفتی؟

من کربلا هستم و نایب الزیاره همه مردم. از مردم می‌خواهم آنها هم که به پابوس ائمه می‌روند برای همه دعا کنند.

امیر از مسابقه با شلتون آمریکایی بگو.قبل از بازی زیاد کری می خواند.خودت هم مصاحبه کرده بودی و گفته بودی که او فک قوی ای  دارد و ناک اوت نمی شود، اما شد.

خدا را شکر می‌کنم. این هم عیدی من به مردم ایران. به همه خدا قوت می‌گویم و خسته نباشند. خدا را شکر که توانستم زیر دو دقیقه او را ناک اوت کنم. کری خوانی هم که همیشه در این ورزش هست. اما خب، شلتون را سرجایش نشاندم. همان طور که گفته بودم وضعیت خوبی داشتم و در مسابقه هم شرایطم خوب بود.

خودت فکر می‌کردی «قبرکن» را ناک اوت کنی؟

خیلی آماده بودم. من خیلی از حریفان را ناک اوت کرده بودم و همه همین انتظار را از من داشتند. در روزهای قبل تمرینات خوبی را در روسیه پشت سر گذاشته بودم و همه چیز ایده آل بود. خیلی از تمریناتی که اینجا کردیم سنگین بود. خب حریف من تا به حال ناک اوت نشده بود و انتظارم شرایط سخت‌تری بود، اما خدا را شکر که اتفاق‌های خوبی رقم خورد.

حالا واقعا فک خوبی داشت؟!

واقعا فک خوبی داشت. سفت و محکم. اما هدف من چیزی غیر از پیروزی نبود. همه هدفم کسب دهمین پیروزی بود که به آن رسیدم. خدا را شکر می‌کنم که با ناک اوت شدن همراه بود.

خیلی ها این نکته را نمی دانند. تو مصدوم بودی و با مصدومیت مقابل شلتون بازی کردی.

خیلی سختی کشیدم و درد زیادی را تحمل کردم. خوشبختانه تلاش هایی که کردم نتیجه داد و سربلند از زمین بیرون آمدم. گفتم این هم عیدی من به همه مردم ایران.

این آخرین مسابقه تو در سازمان ACA بود؟ قرار است در آینده اتفاق‌های دیگری بیفتد.

هنوز در این مورد تصمیمی نگرفتیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با امیر علی اکبری، کشتی فرنگی و کمیته ملی المپیک از تلگرام

‍‍ ‍‍ #خبر_از_زنان

🔺زهرا ساعى در توییتر خود نوشت طرح تشدید مجازات اسید_پاشی⁩ تا چند روز دیگر در صحن مجلس مطرح می‌شود. این قانون سپری بازدارنده برای زنان است در مقابل انتقام‌های شخصی با انگیزه‌های روانی. امیدواریم بازدارندگی و قاطعیت قانون در جرم هایی نظیر اسید پاشی تاثیر گذار باشد.

🔺سپاه پاسداران و پلیس فتا پروژه برخورد با اینفلوئنسرهای اینستاگرام در شهرهای مختلف را آغاز کرده‌اند. در روزهای گذشته، تعدادی از چهره‌های معروف در اینستاگرام به شکل ناگهانی و هم‌زمان تمامی عکس‌ها و ویدیوهای بی‌حجاب خود را پاک و اعلام کرده‌اندکه با رضایت قلبی به طرح «سالم‌سازی فضای مجازی» پیوسته‌اند. /دویچه وله

🔺حبیب‌الله مسعودی، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، گفته در سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این بین حدود ۱۱ هزار مورد «کودک آزاری» و حدود ۱۰ هزار مورد «همسر آزاری» بوده است. وى همچنین گفته: سال گذشته از بیش از هفت هزار مورد اقدام به خودکشی در کشور توسط عوامل اورژانس اجتماعی پیشگیری شده است. /ایلنا

🔺سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران با بیان اینکه «هیچ تفاوتی بین ورزشگاه، سینما، کنسرت، دانشگاه و پارک قائل نیست» اعلام کرد: مگر در تمام این محیط‌ها زنان و مردان در کنار هم حاضر نمی‌شوند؟ حضور زنان در ورزشگاه حق طبیعی آن‌ها است. او ورزشگاه را «یکی از سالم‌ترین محیط‌های کشور و مرکزی برای نشاط اجتماعی» معرفی کرد و حضور زنان در ورزشگاه را «حق طبیعی آن‌ها و یک نیاز اجتماعی» دانست. او گفت: باید برای بزرگانی که دغدغه این موضوع را دارند، این را ترسیم کنیم که ورزشگاه، محیط سالمی است و هیچ گونه عارضه‌ای به لحاظ اجتماعی و اخلاقی ایجاد نخواهد کرد. سیدرضا صالحی «سالم بودن محیط ورزشگاه را در دو رویدادی که زنان در آن حضور پیدا کردند»، به عنوان علت سالم بودن ورزشگاه‌ها اعلام کرد. /ایران

ببینید📷👇🏻طبق نتایج ایسپا در طرح ملی سنجش فرهنگ سیاسی مردم ایران؛ ۵۲٫۶ درصد پاسخگویان موافق قرار گرفتن زنان در پست‌های مهم سیاسی هستند.

با زنان امروز همراه باشید.

‏Telegram: @zanan_emrooz

‏Instagram: zananemrooz

‏www. zananemrooz. com


‍‍ ‍‍ #خبر_از_زنان

🔺مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت از کاهش میزان ازدواج و میزان فرزندآوری در کشور خبر داد. به گفته حامد برکاتی، مسکن ۴۰ متری نمی‌تواند زوج را به فرزندآوری ترغیب کند.

🔺داوود اخوان، فعال کارگری گفت: ایران تنها کشوری است که برابری حقوقی در دستمزد بین زن و مرد وجود دارد. قانون اساسی تفاوتی میان زن و مرد قائل نشده اما کارگران زن مشکلاتی در حوزه‌های شغلی خاص خود دارند که نیاز به رسیدگی دارد؛ مخصوصا در مورد زنان مستمری بگیر یا بازمانده. / برنا

🔺لطیفه نوروزی به عنوان نخستین بخشدار زن در زیویه استان کردستان، کار خود را آغاز کرد. وی که حدود چهار سال رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز بود، اکنون سکان دار بخش زیویه از بخش‌های تابعه این شهرستان شده است. نوروزی از نیروهای وزارت کشور و شاغل در فرمانداری سقز بوده است.

🔺آیت الله محمد اسحاق فیاض طی فتوایی اعلام کرد: شهادت‌ زن‌ در تمامی‌ مسائل‌ سیاسی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌ و فرهنگی‌ با شهادت‌ مرد برابر است‌/شفقنا

🔺رضا صالحی‌امیری، رییس کمیته ملی المپیک در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها که به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده گفت: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نه‌تنها عامل ناهنجاری نیست، بلکه به هنجارهای اخلاقی کمک می‌کند. حضور بانوان در ورزشگاه آزادی هنگام بازی پرسپولیس و تیم ژاپنی نشان داد که هواداران مرد حاضر در ورزشگاه با داشتن فرهنگ ایرانی چگونه ملاحظه این حضور را کردند و کوچکترین بی‌اخلاقی و رفتاری خارج از عرف شکل نگرفت. استراتژی ما در ورزش قهرمانی، برابری جنسیتی است و حضور بیشتر زنان در مراکز علمی و سیاسی جهت ترسیم تصویری واقعی از ورزش زنان مورد انتظار ماست. / نامه نیوز

📷👇🏻و در آخر عکسی ببینید از یکی از جالب‌ترین و مثبت‌ترین اتفاقات هفته سوم لیگ برتر فوتبال زنان که در آن مردان به عنوان تماشاچی در استادیوم راه آهن برای بازی ملوان و آذرخش حضور داشتند.

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.

www. zananemrooz. com


ویدیو/ امیر علی اکبری حریف آمریکایی معروف به قبرکن را در راند اول ناک اوت کرد!

صرفا جهت اطلاع:

www. sje. ir


صبح امروز سهراب مرادی به همراه داود باقری، نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا به نمایندگی از کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی عازم آلمان شدند تا معاینات دقیق‌تر برای پیگیری روند درمانی مصدومیت مهره‌های کمر قهرمان جهان و المپیک انجام شود تا بتوان پس از آن تصمیم‌گیری نهایی را انجام داد.


🔴 تشکیل هیاتی برای دیدار با مراجع برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

🔹رییس فراکسیون ورزش مجلس به حضور وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در جلسه امروز دوشنبه فراکسیون اشاره و از تشکیل هیأتی عالی برای دیدار با مراجع عظام تقلید جهت تبیین موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها خبر داد. / خانه ملت


در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 ساعت قبل
ششمین جشنواره‌ فرصت‌های شغلی روشنا از ۸ تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه جاری با مشارکت تمامی دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این جشنواره باهدف برقراری ارتباط دانشگاه با صنعت و همچنین امکان معرفی فرصت‌های شغلی موجود در بازار کار کشور به دانشجویان و دانش‌آموختگان با همکاری دانشکده مدیریت و حسابداری و مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود. او در این خصوص افزود: ایجاد و برقراری ارتباط بلندمدت دانشگاه با صنعت و جامعه، هدف راهبردی دانشگاه علامه از برپایی جشنواره روشنا است. دکتر گودرزی برپایی کارگاه‌های آموزشی را از برنامه‌های جنبی برگزاری این جشنواره عنوان کردند و بیان داشت: در ایام برگزاری جشنواره امسال نیز ۷ کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد که علاقه‌مندان برای شرکت می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت جشنواره ضمن آگاهی از موضوعات هرکارگاه و زمان برگزاری آن، در آنها ثبت نام نمایند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، این جشنواره از تاریخ هشتم اردیبهشت ماه سال جاری به مدت سه روز در محوطه ورودی دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار خواهد شد و در طی این مدت شرکت‌هایی همچون: پارس خودرو، گروه خودروسازی بهمن، بیمه سامان، بیمه ملت، تابان خرد، ایران تلنت، یونیلیور، همکاران سیستم و … به معرفی فرصتهای شغلی و کارآموزی به دانشجویان خواهند پرداخت.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
بازداشت بی‌دلیل شهروندان آمریکایی را متوقف کنید.» بسیاری گمان می‌کردند با افزایش بهای نفت، آمریکا معافیت‌های نفتی ایران را تمدید کند. علی‌رغم تمایل اروپایی‌ها به حفظ روابط با ایران، ترامپ و بولتون به دنبال افزایش فشار بر ایران بودند. هر سه کشور خریداران عمده نفت ایران هستند و در کنار هم یک میلیون بشکه نفت ایران را خریداری می‌کنند. نفت همه کشورها باهم شباهت ندارد و سایر کشورها نفت سنگینی از نوع نفت ایران تولید نمی‌کنند که مورد مطالبه اغلب پالایشگران است. کارشناسان معتقدند چین در نهایت برای این توافق اهمیت بیشتری نسبت به چند صد هزار بشکه نفت ایران قائل خواهد شد.
الفالف18 ساعت قبل
علی مطهری از نظر سابقه سیاسی مانند فرزند برخی از اعضای مجمع است. شایسته بود علی مطهری استدلال مخالفین لوایح را نقد می‌کرد نه‌اینکه به ایشان توهین کند. محور بحث‌های وی در این یادداشت به FATF اختصاص داده شده است. امروز سه‌شنبه هم با توجه به اخباری که از گذشته درباره سفر رییس‌جمهوری به مناطق سیل‌زده وجود داشت، اخباری منتشر و براساس آن اعلام شد رییس‌جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می‌کند. با توجه به روش‌هایی که وزارت نفت برای فروش در نظر گرفته به نظر نمی‌رسد، بود و نبود معافیت‌ها تغییری در فروش نفت داشته باشد.»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا گفت: در خصوص قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) نیز باید بازتعریف صورت گیرد و همینطور درباره راهبردهای اصولی سپاه، گام‌های تکاملی باید تبیین و به فرمانده معظم کل قوا گزارش شود. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و معارفه فرمانده کل سپاه، اظهار داشت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اوامر موکدی به سردار سلامی فرموده‌اند که ان‌شاءلله دنبال می‌کنند و اجرا می‌شود. اوامر ایشان در حکم سردار سلامی و سردار جعفری باید مورد دقت و پژوهش قرار گیرد و به صورت کاربردی درآید. وی افزود: در خصوص قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) نیز باید بازتعریف صورت گیرد و همینطور درباره راهبردهای اصولی سپاه، گام‌های تکاملی باید تبیین و به فرمانده معظم کل قوا گزارش شود. سردار شیرازی ادامه داد: یکی از اوامر موکد رهبری در جابجایی و انتصابات، استفاده از نقاط قوت کارهای انجام شده و برطرف کردن ضعف‌ها و اشکالات است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، این سریال در استان‌های کردنشین و دیگر استان‌های کشور با استقبال خوبی مواجه شد و تاکنون تعداد زیادی از مسئولان فرهنگی از آن قدردانی کرده‌اند. پخش نواهای محلی کردی برای نخستین بار در رسانه‌ملی بسیار ارزشمند و نوید روزهای بهتر از این را هم می‌دهد. شبکه یک سیما به خوبی با پخش سریال مناسبتی توانست وفاق و همدلی ملی را به تصویر بکشد. سریال «نون خ» که به گواه مخاطبان در نظرسنجی سازمان صداوسیما از پرمخاطب‌‌ترین سریال‌های مناسبتی بوده در قالب طنز با تکیه بر داستان زیبا و استفاده از هنرمندان برجسته‌ کشوری و استانی، خاطره‌ای نیک بر جا گذاشت. امیدواریم برای تداوم بسترسازی بیشتر برای همدلی و همنوایی ملت بزرگ ایران شاهد استفاده بیشتر از پتانسیل سایر اقوام ایرانی باشیم. امید است در ساخت قسمت‌های بعدی سریال نون خ که به حق از انتظارات مردم است، نقطه نظرات منتقدین نیک اندیش هم لحاظ شود.» گفتنی است بر اساس نظرسنجی استانی مرکز تحقیقات صداوسیما سریال «نون. میزان رضایت از این سریال در استان کردستان ۸۶/۷ درصد بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ همزمان با ایام ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مخاطبان تلویزیون با اهدای میلیون‌ها صلوات به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور آن حضرت با ثبت رکوردی بی‌سابقه، بزرگترین ختم جمعی صلوات را خلق کردند. با پایان این پویش در شام ولادت امام زمان (عج) و در طول ۵ روز برگزاری این طرح، با بیش از صد هزار کاربر و مخاطب تلویزیون بیش از ۲۸۰ میلیون صلوات را در سامانه آنلاین این پویش ثبت شد. ارسال و ثبت هزاران نظر از سوی مخاطبان به پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما از دیگر نکات در خور توجه این پویش بود که بیشترین نظرها، درخواست ادامه این طرح و اجرای آن در مناسبت‌های مختلف بوده است. این طرح تحت عنوان «پویش میلیونی ختم جمعی صلوات» از دهم شعبان با طراحی سامانه‌ای آنلاین ویژه این طرح در پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما صورت گرفت و با استقبال بی‌نظیر و مشارکت گسترده همراه بود.

نظرها

اخبار بیشتر