رییس اورژانس کشور: ۶ نفر از سیل گلستان نجات یافتند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
رییس اورژانس کشور: ۶ نفر از سیل گلستان نجات یافتند

رییس اورژانس کشور: ۶ نفر از سیل گلستان نجات یافتند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
گرگان - ایرنا - رییس اورژانس کشور با تاکید بر ضرورت جدی نگرفتن شایعات گفت: بجز دو مورد فوتی کودک در همان اولین روز سیل گلستان تلفات دیگری وجود نداشته ضمن اینکه با حضور بموقع و خدمات دهی مناسب امدادگران 6 نفر از گرفتاران در سیل استان نجات یافتند.

به گزارش شنبه شب خبرنگار ایرنا پیرحسین کولیوند در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهار کرد: از همان ساعات ابتدایی نیرو‌های اورژانس در منطقه حضور یافته و به امدادرسانی در سیل ماندگان پرداختند.

رییس اورژانس کشور افزود: ۲ کمپ اسکان در محل نمایشگاه بین المللی گلستان و حسینیه محمدآباد گرگان ایجاد شده و سیل زدگان در این منطقه اسکان داده می‌شوند.

کولیوند گفت: به دلیل دسترسی نداشتن زمینی به برخی از روستا‌ها در استان گلستان از امداد هوایی برای امدادرسانی به مردم منطقه استفاده می‌‌شود.

وی اضافه کرد: امکانات درمانی و بهداشتی لازم برای ارایه خدمات به سیل زدگان استان گلستان فراهم است.

با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از ۳۰۰ میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱٫۵ متر رسید.

۳۰۱۴/۲۷۲۹

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، سیلاب، اورژانس و گلستان از تلگرام

🚨 #طغیان_آب در پایگاه اورژانس ۱۱۵ #نارنجباغ شهرستان #نکا

دوشنبه ٢٧ اسفند ٩٧؛

خسارات سیلاب 👇


♨️ خسارت گسترده #سیل به اراضی کشاورزی #گلستان

🚨مدیرکل #مدیریت_بحران گلستان:

🔹 #سیلاب در گلستان ابعاد مختلفی داشت و بخش‎های مختلف اعم از راه‎ها، اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و … را تحت تأثیر قرار داده است.

🔹 خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی استان گلستان گسترده بود؛ برآوردهای اولیه نشان می‎دهد حدود یک سوم اراضی کشاورزی و محصولات زراعی و باغی استان گلستان معادل ۱۴۰ هزار هکتار تحت تأثیر سیلاب اخیر بوده و دچار خسارت شدند.

🔹 سیلاب موجب قطعی برق، آب و تلفن شده و براساس آخرین آمار، قطعی برق در ۸۰ روستای سیل‎زده گلستان به حدود ۳۰ روستا رسیده و بخش عمده‎ای از مشکل قطعی حل شده است.


💦 آخرین وضعیت #سیلاب در گلستان

فرماندار آق‌قلا:

🔹 وضعیت سیلاب در شهرستان بحرانی است و در تلاش هستیم در ابتدا جان مردم را نجات دهیم.

🔹 مشکل حاکم در حوزه سیلاب در آق‌قلا موضوع سرریز شدن آب سدگلستان و سد وشمگیر است.

🔹 تمامی نیروها و امکانات برای امدادرسانی به مردم و کنترل سیلاب بسیج شده و بکار گرفته شده اما شدت سیلاب به اندازه‌ای است که شهرستان را دچار مشکل کرد.


🎥 هم‌اکنون، سیلاب در خیابان‌های آق قلا

اخبارلحظه‌ای #گلستان 👇


در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، خرداد امسال، کیفیت تهران برای ۷روز برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت و عامل اصلی این آلودگی تابستانی هم افزایش غلظت آلاینده ازن است. آمارها نشان می‌دهند تابستان به تابستان غلظت این آلاینده در شهر تهران افزایش پیدا کرده و به‌نوعی این آلاینده به عامل اصلی آلودگی‌هوای تهران در فصول گرم تبدیل شده است. البته روند آلودگی‌هوای تابستانی تهران از سه‌سال پیش آغاز شده و سال‌به‌سال این وضعیت بدتر شده است؛ سال گذشته حدود ۱۵روز هوای تهران به آلاینده ازن آلوده بود. چه چیزی ازن را بلای جان تهرانی‌ها کرده؟ ایجاد و تشدید این بحران زیست‌محیطی در تهران در چندسال گذشته علل مختلفی داشته است. به گفته سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوا، ازن یک آلاینده ثانویه است، یعنی به‌طور مستقیم از منابعی مثل خودروها منتشر نمی‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
روزنامه خراسان: یک نوجوان آمریکایی با پشتکار و انگیزه با پیاده روی از خانه تا مدرسه و از مدرسه تا خانه بیش از ۴۶ کیلوگرم وزن خود را کم کرد. داستان به قرار زیر است: او که هر روز مسیر خانه تا مدرسه و مدرسه به خانه را پیاده روی می‌کند. او گفت داستان واتسون درباره تغییرات شجاعانه یک انسان است که به نظر ما برای نوجوانان و جوانان دبیرستانی خیلی کمیاب است. تصمیم واتسون رسیدن به یک سبک زندگی سالم و ادامه این راه است. هم اینک واتسون تصمیم دارد به آرزوی دیرینه‌اش که بازیگری است دست یابد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
عملیات اهدای عضو بین استانی با مدیریت اورژانس کشور و همکاری مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، برای سومین بار در کشور با موفقیت انجام شد. وی ادامه داد: پس از برداشت قلب در رشت بلافاصله قلب پیوندی با فالکون اورژانس به تهران منتقل شد و با بالگرد مستقر در فرودگاه مهرآباد به بیمارستان رجایی تهران رسید و در نهایت عمل انتقال قلب با موفقیت به انجام رسید. شادنوش بیان کرد: همچنین، کبد این فرد در شیراز و کلیه ‌ها در شهر رشت به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد. رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: عملیات انتقال این عضو پیوندی، با تلاش اداره پیوند وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور از رشت به تهران صورت گرفت. پیش از این نیز دو مرتبه عملیات پیوند عضو بین استانی، یک مرتبه از یزد به تهران و یک مرتبه هم از رشت به تهران در کشور انجام شده است و این انتقال، سومین عملیات موفقیت آمیز پیوند بین استانی از رشت به تهران و به صورت هوایی، محسوب می‌شود.
فراروفرارو12 ساعت قبل
چندی پیش بود که وزارت بهداشت بر روی موضوع قابل توجهی دست گذاشت؛ کاهش سن بلوغ دختران ایرانی. به گفته او، گسترش ارتباطات اجتماعی، ایجاد شبکه‌های اجتماعی و … منجر به کاهش سن بلوغ شده است. بلوغ زودرس تنها گریبان دختران را نگرفته، پسران هم دچار بلوغ زودرس شده‌اند. تعریفی که متخصصان از بلوغ زودرس داشته‌اند؛ ظاهرشدن نشانه‌های فیزیکی و هورمونی بلوغ در دختران زیر ٨‌ سال و در پسران زیر ٩‌ سال است. به نظر می‌رسد در این شرایط والدین نقش مهمی در آگاهسازی فرزندانشان درباره بلوغ زودرس دارند.
فارسفارس18 ساعت قبل
رئیس سازمان هواشناسی ادامه داد: ‌ میانگین افزایش دما در سال زراعی فعلی یعنی از ابتدای مهر ۹۷ تا یکم تیر ۹۸ میزان ۰٫۴ درجه‌ افزایش یافته است. وی مدعی شد: اگر پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور نبود و تخلیه‌ها‌ توسط سازمان‌های مسئول نظیر سازمان مدیریت انجام نمی‌شد، در سیل اخیر حدود یک‌هزار نفر جان می‌باختند. رئیس سازمان هواشناسی افزود: ‌در این راستا با معاونت فناوری ریاست‌جمهوری جلساتی داشته‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم. رئیس سازمان هواشناسی ادامه داد: البته باید شبکه دیدبانی در مناطقی که آتش‌سوزی زیاد است را تقویت کنیم. رئیس سازمان هواشناسی ادامه داد: سیل بیشترین رخداد را در ۱۰ سال اخیر در دنیا داشته است و اینها همه پدیده‌های حدی است و طبیعی نیست.
فارسفارس20 ساعت قبل
معاون وزیر دادگستری گفت: پدیده اجتماعی را نمی‌توان با نگاه سیاسی، امنیتی و قضایی مدیریت کرد. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک متذکر شد: امسال با حرکت خاص و حرکتی جهادی شاهد تحول چشمگیری در حقوق کودکان خواهیم بود. وی با اشاره به اینکه کودک همسری یک پدیده اجتماعی است، ادامه داد: کودکان کار یک نوع پدیده اجتماعی است و نمی‌توان با نگاه سیاسی، امنیتی و قضایی مدیریت کرد. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: شهرداری‌ها می‌توانند زیرساخت‌های لازم را فراهم آورند. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ابراز کرد: یکی از رسالت‌ کنوانسیون حقوق کودک ایجاد هماهنگی بین نهاد‌ها و دستگاه‌هاست و کارهای بسیار شایسته‌ای در دادگستری‌ها انجام گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر