1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
آیت الله علوی گرگانی: مسولان در کنار سیل زدگان بمانند

آیت الله علوی گرگانی: مسولان در کنار سیل زدگان بمانند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
گرگان - ایرنا - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع معظم تقلید گفت: نباید به مرور زمان مردم حادثه دیده از سیل فراموش شوند و شایسته است تا بازگشت امور به شرایط عادی، مسوولان در کنار سیل زدگان بمانند.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان، آیت الله علوی گرگان پس از شنیدن گزارش مدیر کل اوقاف استان از رسیدگی مسوولان و کمکهای دولتی و نیکوکاران، ضمن ابراز تاسف شدید از مصیبت وارده به مردم استان گلستان و مازندران و برادران و خواهران اهل سنت در مناطق سیل زده بر لزوم تسریع در کمک رسانی به آنها و آغاز عملیات عمرانی تاکید کرد.

این مرجع تقلید کمک به خانواده‌ها جهت جبران خسارت وارده به اثاثیه و زمین‌‌های کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و از کارهای جهادی طلاب در مناطق سیل زده و اظهار تسلی به مردم آسیب دیده تشکر کرد.

علوی گرگانی با تشکر از اقدامات مسوولان افزود: نباید به مرور زمان این مردم فراموش شوند و تا بازگشت امور به شرایط عادی زندگی برای آنها؛ مسوولان در کنارشان باشند.

۳۰۱۴/۲۷۲۹

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، سیلاب، آیت الله علوی گرگانی و گلستان از تلگرام

وزیر صمت به دیدار مراجع رفت؛ بیانات مستحکم مراجع در حمایت از تولید

رضا رحمانی در آستانه عید در سفری به قم با آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی، علوی گرگانی و اعرافی دیدار و گفتگو کرد

وزیر صمت:

▫️دشمنان سرکوب تولید را محور تحریم قرار داده‌اند. با تمام توان پای کار ایستاده‌ایم

▫️۱۵پروژه ویژه برای حفظ تولید و اشتغال اجرا می‌کنیم. اقدامات ما الهام گرفته از فرمایش مقام معظم رهبری است که حفظ وضعیت فعلی تولید و اشتغال را جهاد خوانده‌اند

▫️در معدن توسعه‌ای انقلابی راه می‌اندازیم

🔰آیت الله مکارم شیرازی:

تولید محور توسعه است، موانع تولید عارضه یابی و رفع شود

🔰ایت الله نوری همدانی:

باید کالاها با قیمت تمام شده به یک قیمت به فروش برسد و بر بازار نظارت جدی بشود

🔰آیت الله صافی گلپایگانی:

گسترش روابط با کشورها را در دستور کار قرار دهید

🔰آیت الله علوی گرگانی:

تولید حساس‌ترین مساله کشور است و باید احیای واحدهای تولیدی در اولویت قرار گیرد

🔰آیت الله اعرافی:

حوزه برای استفاده مردم از تولید داخل فرهنگ سازی می‌کند

🔰حجت‌الاسلام شهرستانی:

برای توسعه صادرات کالای کیفی تولید کنید


⭕ #حسن_روحانی دقایقی قبل در تماس تلفنی با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار #گلستان از آخرین وضعیت #سیلاب در گلستان مطلع شد و دستور داد هرگونه رسیدگی لازم به مردم صورت گیرد.


♨️ خسارت گسترده #سیل به اراضی کشاورزی #گلستان

🚨مدیرکل #مدیریت_بحران گلستان:

🔹 #سیلاب در گلستان ابعاد مختلفی داشت و بخش‎های مختلف اعم از راه‎ها، اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و … را تحت تأثیر قرار داده است.

🔹 خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی استان گلستان گسترده بود؛ برآوردهای اولیه نشان می‎دهد حدود یک سوم اراضی کشاورزی و محصولات زراعی و باغی استان گلستان معادل ۱۴۰ هزار هکتار تحت تأثیر سیلاب اخیر بوده و دچار خسارت شدند.

🔹 سیلاب موجب قطعی برق، آب و تلفن شده و براساس آخرین آمار، قطعی برق در ۸۰ روستای سیل‎زده گلستان به حدود ۳۰ روستا رسیده و بخش عمده‎ای از مشکل قطعی حل شده است.


💦 آخرین وضعیت #سیلاب در گلستان

فرماندار آق‌قلا:

🔹 وضعیت سیلاب در شهرستان بحرانی است و در تلاش هستیم در ابتدا جان مردم را نجات دهیم.

🔹 مشکل حاکم در حوزه سیلاب در آق‌قلا موضوع سرریز شدن آب سدگلستان و سد وشمگیر است.

🔹 تمامی نیروها و امکانات برای امدادرسانی به مردم و کنترل سیلاب بسیج شده و بکار گرفته شده اما شدت سیلاب به اندازه‌ای است که شهرستان را دچار مشکل کرد.


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در واقع اگر بتوانیم شاخص فقر و نابرابری را کاهش دهیم و مشارکت، ارتباطات و رفاه را در جامعه نهادینه کنیم در این شرایط می‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر توسعه هستیم و در این مسیر قدم بر می‌داریم. بویژه که با آموزش می‌توان اشتباه پذیری و انتقادپذیربودن را یاد گرفت و از آن در این مسیر رشد و­ توسعه استفاده کرد­. وی ادامه داد: این خواسته محقق نخواهد شد مگر اینکه از توانمندی‌های جوانان در زمینه‌های مختلف بهره بگیریم و تنها به استفاده از ظرفیت جوانان در بحث مدیریتی حاکمیتی اکتفا نشود. وی افزود: اعتماد کردن به جوانان در همه زمینه باید محقق شود همانطور که در دوران دفاع مقدس این اعتماد صورت گرفته و ثمره آن را دیدیم. استاندار تهران گفت:: ما در استانداری تهران آمادگی کامل داریم تا بتوانید در همه زمینه‌ها از جوانان بهره بگیریم و زمینه بارور شدن جوانان را فراهم کنیم.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هیاتی از دانشگاه حمل نقل سن پترزبورگ روسیه در راستای توسعه همکاری‌های مشترک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کردند. سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخصوص بازدید هیاتی از دانشگاه حمل و نقل سن پترزبورگ از دانشگاه گفت: این هیات دانشگاهی از نقاط مختلف دانشگاه از جمله برج فناوری و دانشکده مهندسی عمران بازدید کردند. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه حمل و نقل سن پترزبورگ از دانشگاه‌های قدیمی و معتبر کشور روسیه به شمار می‌رود که قرار است در آینده با این دانشگاه همکاری‌های مشترکی داشته باشیم. وی افزود: باتوجه به اینکه دانشگاه حمل و نقل سن پترزبورگ یک دانشگاه تخصصی است بنابراین قرار است در آینده دانشگاه صنعتی امیرکبیر با این دانشگاه تفاهم نامه‌ای منعقد کند. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دو دانشگاه همکاری‌های خود در سطح آموزش، پژوهش و فناوری را توسعه خواهند داد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ گروه مهندسی دریای دانشگاه صنعتی شریف، هشتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل را در خرداد ۱۳۹۸ با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای دریایی کشور برگزار می‌کند. دکتر مجید عباسپور دبیر هشتمین همایش بین الملی صنایع فراساحلی در خصوص لزوم برگزاری این همایش گفت: صنایع فراساحلی در جهان و بویژه در کشور ما از جمله راهبردی‌ترین بخش‌ها است. نفت و گاز علاوه بر اینکه مهمترین منبع درآمد کشور محسوب می‌شود، با توجه به موقعیت‌های دکلهای حفاری و استخراج در محدوده‌ها و مرزهای آبی کشور، از نظر ملاحظات اقتصادی و سیاسی نیز در دریای خزر و خلیج فارس دارای اهمیت خاص است. لزوم توجه به میادین مشترک و نیز اهمیت افزایش اقتدار فناورانه در دریای خزر برای رقابت با همسایگان شمالی می‌طلبد تا کشور در صنایع فراساحلی به طور جدی به تقویت علمی و صنعتی بپردازد. وی خاطرنشان کرد؛ پرداختن به مسائل روز این صنعت، نظیر الزامات مدیریت یکپارچگی سازه‌های فراساحلی، نیازهای نگهداری و تعمیر در تمام حوزه‌ها و ملاحظات ایمنی و نیز طرح موضوعات نوین این حوزه از اهداف مهم این همایش است، که امید است با مشارکت گسترده فعالان و متخصصان دستاوردهای مفیدی به همراه داشته باشد. دکتر عباسپور یادآور شد؛ استفاده بهینه از شرکتهای خارجی برای استفاده حداکثری از توان داخل، از جمله دغدغه‌های جدی ذینفعان است. همچنین دریا و فراساحل منبع عظیم انرژی‌های تجدیدپذیر بوده و تحقیقات و فناوری‌های گستردهای در آن در حال انجام و توسعه است. طرح موضوعات و چالشهای صنعت و بحث اشتغال و کارآفرینی نیز جزء موضوعاتی است که در این همایش به آن پرداخته می‌شود. وی افزود: با تلاش متخصصان و فعالان بخش فراساحل، پیشرفت‌های بسیار چشمگیری ایجاد شده است و در آینده نیز بخشهای عمده‌ای از نیازهای صنعتی کشور به صورت بومی رفع خواهد شد. مهلت ارسال مقالات و درخواست ارائه کارگاه برای هشتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل تا ۱۵ اردیبشهت اعلام شده است و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این همایش دو روزه به وب سایت www. oiciran. ir مراجعه کنند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از تشکیل مستمر جلسات این کمیته با حضور نمایندگان دستگاههای عضو در وزارت کشور و پیگیری مصوبات آن خبر داد. به گزارش ایسنا، مهدی جمالی نژاد دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده در این باره گفت: با توجه به اهمیت بازسازی سریع مناطق سیل زده و بکارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود کشور در این عرصه، جلسات کمیته بازسازی و نوسازی با قوت و جدیت و با حضور موثر دستگاه‌های عضو تشکیل می‌شود و به طور مستمر در حال هماهنگی‌های لازم با استان‌ها و دستگاه‌های مرتبط هستیم تا امر بازسازی سرعت بگیرد. وی افزود: با توجه به پیوستگی موضوعات در بخش بازسازی لازم است تا تمامی اعضا در جریان جزئیات موضوعات قرار داشته تا با تصمیم گیری‌های لازم به روند بازسازی سرعت داده شود لذا قرار شد دستگاه‌های عضو برنامه‌های خود را اعلام نمایند. جمالی نژاد با اشاره به بررسی برنامه‌های هر یک از دستگاه‌ها در جلسات کمیته، اظهار کرد: در جلسه قبل مدیران ارشد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه‌های این بنیاد در حوزه بازسازی و نوسازی را تشریح کردند. براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی با تاکید بر تلاش همه دستگاه‌ها به منظور کاهش زمان بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل‌های اخیر، افزود: تمام تلاش دستگاه‌های عضو قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده بر آن است تا هموطنان آسیب دیده از سیل، شاهد اقدامات جهادی در این حوزه بوده و ما بتوانیم شاهد چشیدن حلاوت و شیرینی بازسازی در میان مردم خوب کشورمان باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری نمایشگاه تعاملی توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی با حضور سعید مشهدی دبیر نمایشگاه، امین کمال همدانی … ‌و خبرنگاران در سالن کنفرانس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. امید و نشاط اجتماعی، مقاومت و انقلاب اسلامی، خانواده و سبک زندگی از موضوع‌های این نمایشگاه است. صنف ناشران مذهبی کشور تمهیدات بسیاری در این نمایشگاه در نظر گرفته‌اند. مردم از این نمایشگاه بازدید نمی‌کنند و قرار است در این نمایشگاه کسب و کارها در کنار هم قرار گیرند و قرارداد ببندند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ متن پیام تسلیت هیأت رئیسه دانشگاه تهران به این شرح است: با نهایت تأسف و تأثر اطلاع یافتیم استاد فرهیخته دانشگاه تهران و چهره ماندگار فلسفه، شادروان دکتر محسن جهانگیری، روی در نقاب خاک کشید و خرقه زندگی در جهان فانی را با لبیک به ندای خالق واگذارد. آن استاد زنده‌یاد که افتخار توأمان تحصیل و تدریس در دانشگاه تهران را از سال ۱۳۳۶ داشت، از مفاخر برجسته دانشگاه و کشور در حوزه فلسفه و عرفان بود و تربیت دانشجویان بی‌شمار و آثار تألیفی و ترجمه‌ا‌ی ارزشمند در حوزه فلسفه و فرهنگ اسلامی و صرف سال‌های فراوان از عمر در پژوهش و تحقیق و نشر مآثر فرهنگی و فکری ایرانی و اسلامی، میراث پر برکت ایشان است. هیأت رئیسه دانشگاه تهران ضمن ابراز تأثر عمیق از درگذشت این استاد برجسته، این ضایعه بی‌جبران را به خانواده سوگوار، دانشجویان و بهره‌مندان از محضر آن استاد و استادان و همکاران دانشگاهی کشور تسلیت گفته، برای همه بازماندگان صبر و شکیبایی و برای روح بلند آن استاد ارجمند، رحمت و آمرزش الهی طلب می‌نماید. روحش در مینوی ابدی، به شادی جاویدان باد.

نظرها

اخبار بیشتر