نشست فوق العاده ریاست جمهوری کره جنوبی برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
نشست فوق العاده ریاست جمهوری کره جنوبی برگزار شد

نشست فوق العاده ریاست جمهوری کره جنوبی برگزار شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
پکن- ایرنا- درپی خروج غیر منتظره کارکنان کره شمالی از دفتر ارتباطی دو کره در مجتمع صنعتی مرزی کایه سونگ، نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی نشست فوق العاده برگزار کرد.

به گزارش ایرنا خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز یکشنبه نوشت؛ مقام‌های مسئول در این نشست از اینکه کره شمالی به طور ناگهانی دست به چنین کاری زده است، ابراز تاسف کردند.

همزمان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که ظاهرا هشدارهای کره شمالی را جدی تلقی کرده است، در حرکتی نمادین از لغو برخی از تحریم‌های جدید علیه این کشور خبر داده است، بی آنکه جزییات آن را فاش کند.

ریاست نشست را 'چونگ یویی یونگ' مشاور ارشد امنیت ملی رییس جمهوری کره برعهده داشت او در این نشست گفت: مسئولان در حال رایزنی برای مقابله با چنین تحولاتی هستند.

در همین حال یونهاپ می‌نویسد که کره شمالی پس از اینکه مذاکرات کیم جونگ اون رهبر این کشور با ترامپ در هانوی شکست خورد، دست به چنین اقدامی زده است.

این دفتر ارتباطی پس از مدت‌ها رایزنی میان دو کشور و زمانی که مناسبات دو کره به سمت مطلوبی پیش می‌رفت یعنی در سپتامبر سال گذشته و به دنبال دیدار سران دو کشور بازگشایی شد.

احزاب مختلف در کره جنوبی از این وضعیت ابراز نگرانی کرده و از مون جائه این رییس جمهوری کشورشان خواسته‌اند همه تلاش خود را برای بهبود شرایط بکار گیرد.

کره جنوبی می‌گوید به رغم اقدام اخیر کره شمالی درخصوص ترک این دفتر ارتباطی، این کشور همچنان برای پیشبرد طرح‌های ریلی و جاده‌ای مشترک دو کره تلاش خواهد کرد.

وزارت وحدت کره جنوبی قصد دارد پیشنهادی برای برگزاری نشست کاری با کره شمالی به منظور اجرای این طرح‌های دوجانبه ارایه کند اما زمان ارایه پیشنهاد را اعلام نکرده است.

در تحولی دیگر شمار زیادی از بازرگانان کره جنوبی از دولت خواسته‌اند به آنها اجازه دهد تا به این مجتمع و شرکت‌های خود سرکشی کنند اما سئول با چنین کاری موافقت نکرده است.

استفان بیگن نماینده آمریکا در کره شمالی در هفته‌ای که گذشت با همتایان اروپایی خود در لندن گفت و گو کرد و بار دیگر بر عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای تاکید کرد و استمرار گفت و گوها با کره شمالی را خواستار شد.

آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیاسی، کره جنوبی، کره شمالی و دفتر ارتباطی از تلگرام

‍ 🔴 ترامپ و کیم دقیقا دنبال چه چیزی هستند!

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

ترامپ قرار است کمتر از سه هفته دیگر با کیم جونگ اون دیدار کند. این در حالی است که هنوز بزرگترین سؤالی که درباره این نشست مطرح است، این است که اصلا آن‌ها چرا می‌خواهند دیدار کنند.

از زمان نشست بی‌سابقه رو در روی آن‌ها که هشت ماه پیش در سنگاپور برگزار شد، کره شمالی پیشرفت اندکی در کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خود داشته است و همچنان هر آنچه می‌تواند برای فرار از تحریم‌ها انجام می‌دهد. مذاکره‌کننده بلندپایه آمریکا با حکومت کیم جونگ اون اذعان می‌کند دو طرف هنوز بر سر چگونگی خلع سلاح هسته‌ای یا آنچه آمریکا ممکن است برای راضی کردن کره شمالی پیشنهاد کند، توافق نکرده‌اند.

این وضع حاکی از آن است که با وجود شمارش معکوس برای برگزاری دومین نشست ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی در ۲۷ و ۲۸ فوریه، دو طرف هنوز تا چه حد با یکدیگر اختلاف نظر دارند. این اختلافات بسیاری از منتقدان ترامپ را وادار به بیان این موضوع کرده است که نشست دوم نیز مانند نشست قبلی خواهد بود؛ اجلاسی که نتیجه آن، اتخاذ اصولی مبهم بود که پیشرفت ملموس چندانی نداشته است.

ویپین نارانگ، استاد علوم سیاسی «مؤسسه فناوری ماساچوست» گفت: «با اینکه عالی خواهد بود اگر دو طرف بر سر کند کردن برنامه هسته‌ای کره شمالی در این اجلاس پیشرفت حاصل کنند، اما به احتمال زیاد، در این نشست همه آن گفتگو‌های قبلی تکرار می‌شود.»

رویکرد ترامپ درباره این اجلاس، مؤید سبک وی در برگزاری مذاکرات ابتدا در سطح مقامات بلندپایه و سپس در سطح مقامات پایین‌تر -که به یکی از صفات بارز وی تبدیل شده است- موجب معکوس شدن دیپلماسی دیرینه‌ای شده است که ابتدا مشاوران به توافق می‌رسیدند و سپس سران برای توافق نهایی حاضر می‌شدند.

حامیان ترامپ می‌گوید آمریکا تا همین حالا هم دستاورد‌های زیادی کسب کرده است -از جمله تعلیق آزمایش‌های موشکی و بازگرداندن بقایای اجساد نظامیان آمریکایی از کره شمالی به وطن- و در ازای آن چیز زیادی نداده است. آن‌ها می‌گویند امیدواری به دستیابی به توافقی پایدار بسیار بیشتر از سال‌های گذشته است.

کره شمالی نیز می‌تواند به این مباهات کند که ترامپ را وادار به انجام کاری است، یعنی تعلیق برگزاری رزمایش نظامی بزرگ و مشترک با کره جنوبی.

ترامپ قبل از اجلاس سنگاپور، بر خلاف توصیه مشاوران بلندپایه خود و متحدان آمریکا یعنی ژاپن و کره جنوبی، با تعلیق برگزاری رزمایش‌های سالانه با مشارکت ده‌ها هزار نظامی موافقت کرد. بروس کلینجر، پژوهشگر بلندپایه امور شمال شرق آسیا در «بنیاد هریتیج» در واشنگتن گفت: «این هدیه‌ای است که برای کره شمالی به قوت خود باقی است. اما ما در خلع سلاح هسته‌ای هیچ پیشرفتی حاصل نکرده‌ایم. در واقع آن‌ها به تلاش برای هسته‌ای شدن ادامه می‌دهند.»

اجلاس سنگاپور، و طرح برگزاری یک اجلاس دیگر، به خودی خود برای کره شمالی پیروزی به شمار می‌رود. پس از سال‌ها انتقاد از حکومت کره شمالی بر سر پیشینه حقوق بشری این کشور و تولید و توسعه تسلیحات هسته‌ای، کیم جونگ اون با نزدیک شدن به ترامپ و دولت کره جنوبی مشروعیت جهانی کسب کرد.

ترامپ با تبادل نامه‌های دوستانه با کیم جونگ اون و توصیف کردن وی به عنوان رهبری که با کنار گذاشتن زرادخانه هسته‌ای می‌تواند کشورش را به «یک موتور محرک اقتصادی بزرگ» تبدیل کند، به تمجید وافر از کیم جونگ اون ادامه می‌دهد. وی جمعه در توئیتی درباره رهبر کره شمالی گفت: «او شاید باعث تعجب بعضی‌ها شود، اما مرا متعجب نمی‌کند، زیرا من او را شناخته‌ام و کاملا می‌فهمم تا چه حد توانمند است.»

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۱۰/second-trump-kim-summit-coming-after-scant-evidence-of-progress


🔶 آمریکا و کره جنوبی به رزمایش مشترک بهاره پایان می‌دهند

کره جنوبی و ایالات متحده توافق کرده‌اند از این پس به جای دو رزمایش بزرگ در فصل بهار چند رزمایش محدود برگزار کنند. این اقدام قرار است روابط دو کشور با کره شمالی را بهبود بخشد و به تنش‌ها در شبه جزیره کره خاتمه دهد.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳ENO۲?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


⭕️ آمریکا و کره جنوبی از رزمایش مشترک صرفنظر می‌کنند

آمریکا و کره جنوبی می‌خواهند از رزمایش نظامی مشترک خود که به شدت با انتقاد کره شمالی روبروست صرفنظر کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از وزارت دفاع کره جنوبی، دو رزمایش بزرگ مشترک این دو کشور به نام‌های «عزم راسخ» و «جوجه ‌عقاب» انجام نخواهد شد و تمرین‌های نظامی کوچکی جای آن‌ها را خواهند گرفت.

این دو متحد می‌خواهند با این تصمیم راه را برای تلاش‌های دیپلماتیک در جهت خلع سلاح اتمی کره شمالی باز کنند.

https: //bit. ly/۲XyqTy۶

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ENRv


ارتش کره جنوبی: از نزدیک تحرکات کره شمالی را زیر نظر داریم

🔹ارتش کره جنوبی امروز در پی انتشار گزارش هایی با استناد به تصاویر جدید ماهواره‌ای مبنی بر احتمال تدارک پیونگ یانگ برای پرتاب یک موشک اعلام کرد، از نزدیک تأسیسات کره شمالی را زیر نظر دارد. / ایسنا


#اخبار_کوتاه

📌رئیس اتحادیه گل و گیاه: قیمت گل با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و رکود حاکم بر بازار، نسبت به هفته‌های اخیر ۴۰ درصد کاهش یافته است.

📌با رای مردم، طی جشنواره‌ای مردمی «پردیس» به عنوان برترین شهر جدید کشور انتخاب شد.

📌کره جنوبی بدون توجه به تحریم‌های آمریکا مجتمع صنعتی مشترک با کره شمالی را فعال می‌کند.

اقتصادنیوز👇


🌀بزرگترین صادرکنندگان جهان

🔹چین رتبه اول با ۲٫۲ تریلیون دلار صادرات

🔹آمریکا رتبه دوم با ۱٫۵۶ تریلیون دلار

🔹آلمان رتبه سوم با ۱٫۴۵ تریلیون دلار

🔹ژاپن رتبه چهارم با ۶۹۸ میلیارد دلار

🔹هلند رتبه پنجم با ۶۵۲ میلیارد دلار

🔹کره جنوبی رتبه ششم با ۵۷۴ میلیارد دلار

🌀هلند کشوری با مساحت ۴۲ هزار کیلومتر مربع پنجمین صادرکننده بزرگ جهان

در واقع از استان خوزستان (۶۴ هزار کیلومتر مربع) هم مساحتش کمتر است و باندازه استان خوزستان هم منابع نفت و گاز ندارد.

دلیل عقب ماندگی ما چیست؟

🔰کره جنوبی با ۵۷۴ میلیارد دلار رتبه ششمین صادرکننده بزرگ جهان و همسایه شمالی اش کره شمالی با ۶ میلیارد دلار صادرات در ته جدول قرار دارد


در ادامه بخوانید

ببینید | خشم جاده‌ای در بزرگراه جورجیا

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
در این ویدئو راننده ۳۶ ساله سیاه پوست (امیت گروبز) در جاده شلوغ از شانه خاکی جلوی اتومبیل جوان ۱۸ ساله‌ای می‌پیچد و در این لحظه خودروی جوان ۱۸ ساله به عقب خودروی گروبز می‌خورد. گروبز با عصبانیت پیاده شده و ضمن زدن جوان سوئیچ را برداشته و با خود می‌برد. جوان نیز با توپ بیسبال وارد شیشه خودروی گروبز می‌شود تا سوئیچ خود را پس بگیرد اما گروبز پایش را روی گاز گذاشته و جوان را کشان کشان با خود می‌برد. حالا پلیس راننده سیاه پوست را بازداشت کرده و سه اتهام سرقت، حمله شدید و رانندگی تهاجمی را علیه وی در دادگاه مطرح کرده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
چنین فرایندی نتیجتا مقاومت را در اشکال تخیلی و غیرحقیقی‌اش نمودار کرده و مانع از بروز مقاومت حقیقی در داخل می‌شود. این مطالبه زمانی اشکال رادیکال پیدا کرد که تیم‌های مهمان در ایران توانستند تماشاگران زن را با خود به ورزشگاه بیاورند، ولی از حضور زنان ایرانی در آن دیدارها ممانعت به عمل آمد. سوم - انهدام مقاومت به سبک اخته‌هایکی دیگر از عیوب و نقصان‌های موجود در فرایند مطالبه‌گری و مقاومت در جامعه ایرانی تقلیل امر کلی و جمعی به امور فردی و اخلاقی و خصوصی است. بگذارید با یک مثال، بحث را شفاف‌تر کنیم؛ چندی پیش رامبد جوان به همراه همسرش برای به دنیا آوردن بچه‌شان به کانادا رفتند! این همان چیزی است که در کشور ما و فضای عمومی جامعه ایرانی فراگیر شده و در همین زمینه است که مع الاسف با عادی‌سازی گسترده فرهنگ مزورانه مبتنی بر ریا و نفاق مواجه‌ایم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این راستا اخیرا شاهد اتهام‌زنی‌های گسترده‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص انفجار بندر فجیره بودیم. این مسئله می‌تواند مقدمه‌ای برای مطرح کردن تهدیدات ایران علیه پایگاه‌ها و تسلیحات نظامی ایالات متحده آمریکا باشد. از این رو من معتقدم که بین سران و مقامات ایران و ایالات متحده آمریکا یک دیالوگ و گفت و گو دیپلماتیک وجود دارد. اساسا جمهوری اسلامی ایران وارد عرصه گفت وگو و مذاکره با ایالات متحده آمریکا نخواهد شد، مگر اینکه توازن بر هم خورده از جانب دونالد ترامپ دوباره بر قرار شود. چون به محض اینکه این توازن وحشت از جانب جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت و یا اینکه آمریکا نظم برهم زده را دوباره برقرار کرد، برای ایران مشکلی در خصوص مذاکره با آمریکا وجود ندارد.

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان مجلس تردد حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلانشهر‌ها را ممنوع کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس تردد حمل بار و مسافر توسط وسائط نقلیه موتوری پس از رسیدن به سن فرسودگی در کلانشهر‌ها را ممنوع کردند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز سه شنبه بی اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط آمریکا اعلام کرد که عدم پایبندی به توافق هسته‌ای پیامدهایی را برای ایران به همراه خواهد داشت.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.

نظرها

اخبار بیشتر