1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. ورزشی
از اولین تلاش‌ها برای محبوبیت فوتبال زنان تا شکل‌گیری تیم‌های فوتبال

از اولین تلاش‌ها برای محبوبیت فوتبال زنان تا شکل‌گیری تیم‌های فوتبال

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
چهارم آگوست 1914 انگلستان با آلمان اعلان جنگ کرد. نقش زنان در طول جنگ جهانی اول به صورت کلی تغییر کرد. وقتی مردان شغلشان را رها کردند تا به جنگ بروند زنان جایگزین آن‌ها شدند. در نتیجه آمار اشتغال زنان از 3 میلیون و 224 هزار و 600 نفر در جولای 1914 به 4 میلیون و 814 هزار و 600 نفر در ژانویه 1918 افزایش پیدا کرد.

اعتمادآنلاین|اولین بازی رسمی زنان در کراچ‌اند لندن در ۲۳ مارچ ۱۸۹۵ برگزار شد. زنان به تیم شمال و جنوب تقسیم شده بودند. روزنامه‌ها پس از این بازی انتقاد زیادی کردند و نوشتند که زنان نمی‌توانند فوتبال بازی کنند. در این بازی تیم شمال ۷-۱ تیم جنوب را شکست داد.

با وجود انتقادات در ششم آوریل ۱۸۹۵ باشگاه فوتبال زنان بریتانیا در پرستون پارک برایتون بازی به نفع خیریه ترتیب داد.

بازی بعد در بوری برگزار شد و نزدیک به ۵۰۰۰ تماشاگر داشت. در آن بازی ۱۰۰ پوند برای خیریه جمع‌آوری شد.

بازیکن جوان تیم شمال دیزی آلن ستاره آن روزها بود. بوری تایمز به او لقب روح کوچکی با ۴ پا را داده بود. بر طبق گزارش روزنامه دیزی فقط ۱۱ سال داشت.

وقتی باشگاه فوتبال زنان بریتانیا تصمیم گرفت چند بازی را در اسکاتلند برگزار کند با واکنش‌های منفی شروع شد. اسکاتلندی‌ها دوست نداشتند زنان را در قامت بازیکنان فوتبال ببینند. این اولین تلاش برای محبوب کردن فوتبال زنان بود.

چهارم آگوست ۱۹۱۴ انگلستان با آلمان اعلان جنگ کرد. نقش زنان در طول جنگ جهانی اول به صورت کلی تغییر کرد. وقتی مردان شغلشان را رها کردند تا به جنگ بروند زنان جایگزین آن‌ها شدند.

زنان خیلی از شغل‌هایی را که بنا بر احتیاجات زمان جنگ ایجاد شده بود پر کردند. در نتیجه آمار اشتغال زنان از ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۶۰۰ نفر در جولای ۱۹۱۴ به ۴ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر در ژانویه ۱۹۱۸ افزایش پیدا کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

نزدیک به ۲۰۰ هزار زن در ادارات دولتی کار می‌کردند. نیم میلیون در دفترهای خصوصی مشغول به کار شدند. ۲۵۰ هزار زن روی زمین کشاورزی کار می‌کردند اما بزرگترین رشد اشتغال زنان در شغل‌های مربوط به مهندسی بود. نزدیک به ۷۰۰ هزار زن در کارخانه‌های اسلحه‌سازی مشغول به کار در قسمت‌های خطرناک بودند.

زنانی که در کارخانه‌ها کار می‌کردند در زمان ناهار فوتبال بازی می‌کردند. در روز کریسمس سال ۱۹۱۶ تیم‌های زنان شکل گرفتند. بعد از آن یک بازی کارخانه اسلحه‌سازی اولورستون و تیم دختران محلی انجام شد. تیم کارخانه اسلحه‌سازی بازی را با نتیجه ۱۱-۵ برد. پس از آن کارخانه‌های اسلحه‌سازی تیم فوتبال زنان را تشکیل دادند.

دیوید لوید جورج نخست وزیر انگلستان از برگزاری بازی‌های فوتبال زنان استقبال کرد زیرا این بازی‌ها چهره جدیدی از زنان نشان می‌داد که کار مردان را به راحتی انجام می‌دادند. مردانی که حالا در جبهه‌های جنگ به وجودشان نیاز بود. این بازی‌ها همچنین به جمع کردن پول برای خیریه کمک می‌کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با آلمان، انگلستان، جنگ جهانی اول، فوتبال زنان و دیزی آلن از تلگرام

برنامه این هفته کلیک:

جنگ فیسبوک با اخبار جعلی چقدر موثر بوده؟

بررسی نسخه تازه بازی دیابلو برای نینتندو سوئیچ

نگاهی به فناوری که به مجری‌ها امکان می‌دهد به زبان‌هایی که بلد نیستند اخبار بگویند

یک تجربه واقعیت مجازی بر مبنای کارت پستال‌های جنگ جهانی اول

https: //youtu. be/_gz-NJcgRBo


شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض آمیز جنسیتی

اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند.


شرکت نایک، امروز با حضور ۴۰ ورزشکار زن در پاریس کیت‌های جدید ۱۴ تیم ملی فوتبال زنان برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ را معرفی کرد.

مایک پارکر، رییس شرکت نایک میگوید: «ما معتقدیم این تابستان، نقطه عطف دیگری برای رشد فوتبال زنان است»


🔻شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض‌آمیز جنسیتی

🔹اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض‌آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند/ عصرایران

#ورزشی


🔴 شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض‌آمیز جنسیتی

🔹اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض‌آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند/ عصرایران


#فوری

♨️ثبت رسمی کانال مالی ایران و اروپا

🔹پایگاه آلمانی NDR به نقل از منابع آگاه از ثبت رسمی کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران خبر داد.

‏🔹به نوشته این پایگاه، این کانال INSTEX نام گرفته و توسط آلمان، فرانسه و انگلستان ثبت شده است.

فارس

====


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز؛ با برگزاری مرحله مقدماتی انتخابی تیم ملی بزرگسالان در هر دو بخش بانوان و آقایان، فهرست ۲۴ ورزشکار مرد و زن جهت رقابت در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی تکمیل شد. مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم ملی بعد از ماه مبارک رمضان و جهت گزینش نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی بزرگسالان ۲۰۱۹ آسیا در اندونزی برگزار می‌شود. بانوان (از ۱۶ تا ۲۰ خرداد ۱۳۹۸):۱. مهشید اشتری (خ. مهشید صامت (گلستان) آقایان (از ۲۳ تا ۲۷ خرداد ۱۳۹۸):۱.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون ووشو، جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ووشو آسیا، امروز (شنبه) در هنگ کنگ برگزار شد و «مهدی علی نژاد» به عنوان نایب رئیس آسیا در این اجلاس حضور داشت. اعضای هیئت رئیسه در این نشست در خصوص بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به بحث و تبادل نظر پرداختند که مقرر شد تلاش بی شائبه‌ای برای افزایش مدال‌های این رشته در بازی‌های آسیایی صورت پذیرد. در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در رشته ووشو ۱۴ مدال طلا توزیع شد و اکنون هیئت رئیسه قاره کهن در تلاش برای افزایش تعداد مدال‌های طلا است. با توجه به اینکه چین به عنوان مهد رشته ووشو، میزبان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ است، شانس بسیار زیادی برای افزایش مدال‌های ووشو وجود دارد. در نشست هیئت رئیسه فدراسیون آسیا، دبیر کل آسیا گزارشی از عملکرد یکساله ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، رقابت‌های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در روز‌های پایان هفته قبل برگزار شد. ۱۶ ورزشکار از ۹ استان همدان، البرز، مازندران، تهران، اصفهان، آذربایجان غربی، گلستان، فارس و مرکزی در جداول گروهی به مصاف هم رفتند و نفرات برتر هر گروه پس از انجام ۳ دور بازی راهی دور دوم شدند. غزاله مولاطلب، هلیا اصغری، شیما صفایی، مهشید صامت، منصوره رضایی، فاطمه مختار رضایی، کیمیا رستمی و پریا خضر در رقابت تنگاتنگ دور دوم با یکدیگر رقابت کردند و سرانجام پس از انجام ۵۲ بازی، ​شیما صفایی به مربیگری زهره ابوطالبیان نماینده همدان بدون باخت با ۷ برد و با کسب ۱۴ امتیاز در صدر جدول ایستاد. هلیا اصغری از تهران با مربیگری عاطفه کریمی، پریا خضر از آذربایجان غربی به مربیگری سهیلا محمدپور، مهشید صامت از گلستان با مربیگری سارا شهسواری با ۴ برد و ۳ باخت و مجموع ۱۱ امتیاز حاصله، رده‌های دوم تا چهارم به خود اختصاص دادند و به مرحله نهایی انتخابی تیم ملی راه پیدا کردند. سرداوری این دوره از مسابقات بر عهده اسکندری داور بین المللی کشورمان بود و زهرا اسکندری (سرداور- بین المللی)، فاطمه امیدی (داور-بین المللی)، نرگس خودکامه (داور-بین المللی)، آرام رحیمی (داور-بین المللی)، معصومه کریمی (داور-ملی)، منصوره صفری محمدی (داور-ملی) کادر داوری این دوره از مسابقات را تشکیل می‌دادند.
ورزش۳ورزش۳5 ساعت قبل
روز نخست لیگ جهانی کاراته وان مراکش با راهیابی یک نماینده ایران به فینال و یک کاراته کا به دیدار رده بندی همراه بود. در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، علی اصغر آسیابری ابتدا نماینده روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ از پیش رو برداشت. سپس با همین نتیجه نماینده ترکیه را شکست داد. در سومین مبارزه مقابل نماینده ژاپن ۵ بر ۳ نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال بازماند. در همین وزن هامون درفشی پور با شکست یک بر صفر مقابل کاراته کا ژاپنی از گردونه رقابتها کنار رفت.
خبر ورزشیخبر ورزشی22 ساعت قبل
به گزارش خبرورزشی، به نقل از سایت فدراسیون کشتی، سایت خبری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در تشریح عملکرد رشته کشتی آزاد در المپیک ۲۰۱۶ ریو نوشت: «حسن یزدانی از ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد در یکی از قدرتمندترین مبارزات به مقام قهرمانی رسید. عبدالرشید سعداله‌یف از روسیه نیز در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و لقب تانک روسی را گرفت». در این گزارش از میخاین لوپز کوبایی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که سومین مدال طلای المپیک خود را کسب کرد، به‌عنوان بهترین مبارز در کشتی فرنگی یاد شده است. در کشتی زنان نیز به کسب چهار مدال طلا از شش مدال طلا توسط تیم ژاپن و موفقیت‌های کائوری ایچو المپین پرافتخار این کشور اشاره شده است.

نظرها

اخبار بیشتر