از اولین تلاش‌ها برای محبوبیت فوتبال زنان تا شکل‌گیری تیم‌های فوتبال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. ورزشی
از اولین تلاش‌ها برای محبوبیت فوتبال زنان تا شکل‌گیری تیم‌های فوتبال

از اولین تلاش‌ها برای محبوبیت فوتبال زنان تا شکل‌گیری تیم‌های فوتبال

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
چهارم آگوست 1914 انگلستان با آلمان اعلان جنگ کرد. نقش زنان در طول جنگ جهانی اول به صورت کلی تغییر کرد. وقتی مردان شغلشان را رها کردند تا به جنگ بروند زنان جایگزین آن‌ها شدند. در نتیجه آمار اشتغال زنان از 3 میلیون و 224 هزار و 600 نفر در جولای 1914 به 4 میلیون و 814 هزار و 600 نفر در ژانویه 1918 افزایش پیدا کرد.

اعتمادآنلاین|اولین بازی رسمی زنان در کراچ‌اند لندن در ۲۳ مارچ ۱۸۹۵ برگزار شد. زنان به تیم شمال و جنوب تقسیم شده بودند. روزنامه‌ها پس از این بازی انتقاد زیادی کردند و نوشتند که زنان نمی‌توانند فوتبال بازی کنند. در این بازی تیم شمال ۷-۱ تیم جنوب را شکست داد.

با وجود انتقادات در ششم آوریل ۱۸۹۵ باشگاه فوتبال زنان بریتانیا در پرستون پارک برایتون بازی به نفع خیریه ترتیب داد.

بازی بعد در بوری برگزار شد و نزدیک به ۵۰۰۰ تماشاگر داشت. در آن بازی ۱۰۰ پوند برای خیریه جمع‌آوری شد.

بازیکن جوان تیم شمال دیزی آلن ستاره آن روزها بود. بوری تایمز به او لقب روح کوچکی با ۴ پا را داده بود. بر طبق گزارش روزنامه دیزی فقط ۱۱ سال داشت.

وقتی باشگاه فوتبال زنان بریتانیا تصمیم گرفت چند بازی را در اسکاتلند برگزار کند با واکنش‌های منفی شروع شد. اسکاتلندی‌ها دوست نداشتند زنان را در قامت بازیکنان فوتبال ببینند. این اولین تلاش برای محبوب کردن فوتبال زنان بود.

چهارم آگوست ۱۹۱۴ انگلستان با آلمان اعلان جنگ کرد. نقش زنان در طول جنگ جهانی اول به صورت کلی تغییر کرد. وقتی مردان شغلشان را رها کردند تا به جنگ بروند زنان جایگزین آن‌ها شدند.

زنان خیلی از شغل‌هایی را که بنا بر احتیاجات زمان جنگ ایجاد شده بود پر کردند. در نتیجه آمار اشتغال زنان از ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۶۰۰ نفر در جولای ۱۹۱۴ به ۴ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر در ژانویه ۱۹۱۸ افزایش پیدا کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

نزدیک به ۲۰۰ هزار زن در ادارات دولتی کار می‌کردند. نیم میلیون در دفترهای خصوصی مشغول به کار شدند. ۲۵۰ هزار زن روی زمین کشاورزی کار می‌کردند اما بزرگترین رشد اشتغال زنان در شغل‌های مربوط به مهندسی بود. نزدیک به ۷۰۰ هزار زن در کارخانه‌های اسلحه‌سازی مشغول به کار در قسمت‌های خطرناک بودند.

زنانی که در کارخانه‌ها کار می‌کردند در زمان ناهار فوتبال بازی می‌کردند. در روز کریسمس سال ۱۹۱۶ تیم‌های زنان شکل گرفتند. بعد از آن یک بازی کارخانه اسلحه‌سازی اولورستون و تیم دختران محلی انجام شد. تیم کارخانه اسلحه‌سازی بازی را با نتیجه ۱۱-۵ برد. پس از آن کارخانه‌های اسلحه‌سازی تیم فوتبال زنان را تشکیل دادند.

دیوید لوید جورج نخست وزیر انگلستان از برگزاری بازی‌های فوتبال زنان استقبال کرد زیرا این بازی‌ها چهره جدیدی از زنان نشان می‌داد که کار مردان را به راحتی انجام می‌دادند. مردانی که حالا در جبهه‌های جنگ به وجودشان نیاز بود. این بازی‌ها همچنین به جمع کردن پول برای خیریه کمک می‌کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با آلمان، انگلستان، جنگ جهانی اول، فوتبال زنان و دیزی آلن از تلگرام

🔻شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض‌آمیز جنسیتی

🔹اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض‌آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند/ عصرایران

#ورزشی


🔴 شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض‌آمیز جنسیتی

🔹اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض‌آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند/ عصرایران


برنامه این هفته کلیک:

جنگ فیسبوک با اخبار جعلی چقدر موثر بوده؟

بررسی نسخه تازه بازی دیابلو برای نینتندو سوئیچ

نگاهی به فناوری که به مجری‌ها امکان می‌دهد به زبان‌هایی که بلد نیستند اخبار بگویند

یک تجربه واقعیت مجازی بر مبنای کارت پستال‌های جنگ جهانی اول

https: //youtu. be/_gz-NJcgRBo


شرکت نایک، امروز با حضور ۴۰ ورزشکار زن در پاریس کیت‌های جدید ۱۴ تیم ملی فوتبال زنان برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ را معرفی کرد.

مایک پارکر، رییس شرکت نایک میگوید: «ما معتقدیم این تابستان، نقطه عطف دیگری برای رشد فوتبال زنان است»


شکایت قضایی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از شرایط تبعیض آمیز جنسیتی

اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل دستمزد کمتر از مردان و شرایط تبعیض آمیز تمرین و مسابقه نسبت به تیم مردان از فدراسیون فوتبال کشورشان شکایت کردند.


#فوری

♨️ثبت رسمی کانال مالی ایران و اروپا

🔹پایگاه آلمانی NDR به نقل از منابع آگاه از ثبت رسمی کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران خبر داد.

‏🔹به نوشته این پایگاه، این کانال INSTEX نام گرفته و توسط آلمان، فرانسه و انگلستان ثبت شده است.

فارس

====


در ادامه بخوانید

پشت پرده جدایی برانکو از زبان میناوند

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مهرداد میناوند که پس از انتشار خبر جدایی برانکو از پرسپولیس طی اظهار نظری جنجالی تهدید به افشاگری کرده بود امروز از برخی اتفاقات پشت پرده باشگاه پرسپولیس که در نهایت به جدایی برانکو از این تیم انجامید، پرده برداشت.

ویدیو؛ وقتی داور، بازیکن را سر کار می‌گذارد

طرفداریطرفداری1 روز قبل

پیام احساسی برانکو به هواداران پرسپولیس +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، برانکو ایوانکوویچ با انتشار فیلم و پیامی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. ارتش سرخمن از پرسپولیس و فوتبال ایران خداحافظی می‌کنم. من و دستیارانم بهترین، دانش، تجربه، عشق و شور و شوقمان را برای بزرگترین نتایج و موفقیت در تاریخ باشگاه و تاریخ فوتبال ایران به کار گرفتیم. با تشکر از شما برای چهار سال پشتیبانی و عشق عظیم به من و دستیارانم. با تشکر از شمابا عرض پوزش برای چندین شکست، بازی بد یا اشتباه، اما همیشه می‌خواستیم بهترین‌ها برای شما، باشگاه و فوتبال ایران باشد.

از شعار علیه عرب تا تشویق پیروانی/ کار به درگیری فیزکی کشید

ایلناایلنا1 روز قبل
هواداران پرسپولیس با تجمع مقابل ساختمان باشگاه خواستار استعفای ایرج عرب شدند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جدایی برانکو از پرسپولیس برای این باشگاه حسابی گران تمام شده و هواداران پرسپولیس که روز گذشته تجمع اعتراض آمیزی مقابل دفتر باشگاه داشتند امروز با جمعیت بیشتری این کار را تکرار کرده و با شعار علیه ایرج عرب و مسئولان باشگاه اعتراض خود را به وضعیت موجود نشان دادند. شعار علیه مدیریت و اعضای هیات مدیره و همچنین تشویق افشین پیروانی موضع هواداران پرسپولیس در تجمع امروز است. آنها از مدیرعامل پرسپولیس خواستد که از سمت خود استعفا دهد. همچنین برای دقایقی کار به درگیری فیزیکی کشید که منجر به دخالت نیروی انتظامی شد.

توضیحات رئیس باشگاه الاهلی در مورد عقد قرارداد با برانکو

ایلناایلنا1 روز قبل
امیر منصور بن مشعل چند روز پیش با انتشار ویدیویی خطاب به هواداران الاهلی عربستان اعلام کرده بود سرمربی معروفی را انتخاب کرده‌اند و طی روزهای آینده معرفی خواهد شد. حجم ویدئو: ۱۳٫۲۰M | زمان ویدئو: ۰۰:۰۰:۵۹ دانلود فایل ویدئویی

حمله به باشگاه پرسپولیس و شعار علیه ایرج عرب و نبی (ویدئو)

ایلناایلنا1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر