مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها؟ / سکوت مدیران ارشد مناطق آزاد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها؟ / سکوت مدیران ارشد مناطق آزاد

مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها؟ / سکوت مدیران ارشد مناطق آزاد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
در حالی چند ماه از مطرح شدن موضوع واگذاری جزیره کیش در قالب قرارداد بلند مدت به چینی ها می گذرد که در این بین مدیران ارشد سازمان مناطق آزاد در این باره سکوت کرده اند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اول اسفندماه سال گذشته بود که عضو هیئت رئیسه مجلس در صحن علنی نسبت به واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها به رئیس جهموری تذکر داد. یک روز بعد معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها را تکذیب کرد.

محمدرضا سعیدی با بیان اینکه عده‌ای در داخل و خارج با سو استفاده از حس وطن پرستی و ملی گرایی به دنبال فضاسازی هستند، گفه بود: هرگز اجازه نمیدهیم با این جوسازی‌ها ارامش مردم خدشه دار شود.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس قوانین هیچ شخص حقیقی و حقوقی اجازه فروش زمین به خارجی‌ها را ندارد در عین حال افزود: البته از هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در جزیره کیش استقبال کرده و می‌کنیم.

در فاصله حدود یک ماه بعد یعنی ۲۹ اسفند ۹۷ همان نماینده‌ای که به رئیس جمهوری درباره واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها تذکر داده بود یکبار دیگر تاکید کرد دولت حق واگذاری کیش به چینی‌ها را ندارد.

حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با اشاره به تذکر کتبی خود به رئیس جمهور مبنی بر واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها به تسنیم گفته بود: مذاکراتی از سوی دولت در حال انجام بود که جزیره کیش به مدت ۲۵ ساله به چینی‌ها واگذار شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر چنین مذاکرات و واگذاری‌هایی بخواهد صورت بگیرد باید در مجلس نیز بررسی شود، افزود: دولت حق انعقاد چنین قرارداد‌هایی را ندارد. معاهداتی که مربوط به واگذاری بخشی از سرزمین است باید در مجلس بررسی و بحث شود و دولت نمی‌تواند مستقیم به چنین موضوعاتی ورود کند.

وی بیان کرد: دولت مخفیانه کار‌هایی انجام می‌دهد، مخفیانه ۲۰۳۰ و «FATF» را امضا می‌کنند یا مخفیانه امتیاز صید ماهی در آب‌های جنوب را به چینی‌‌ها واگذار می‌کند، همچنین درباره دریای خزر نیز بحث‌هایی انجام داده است که گزارشات آنها را هم تاکنون ارائه نکرده‌اند و کشور از همه این مسائل متضرر شد.

نوروزی تاکید کرد: اگر مذکراتی در این خصوص انجام شود قطعا جلوی آن را خواهیم گرفت و مسئولان چینی ‌هم باید بدانند چنین واگذاری‌هایی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، چند ماهی است که موضوع واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها مطرح شده و نکته جالب توجه در این رابطه عدم اظهارنظر از سوی مدیرعامل منطقه آزاد کیش بوده است. دبیر شورایعالی مناطق آزاد نیز در این زمینه اظهارنظری نداشته است. گرچه معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش این واگذاری را تکذیب کرده اما پیگیری‌ها حاکی از آن است که اتفاقات پشت پرده و «مخفیانه‌ای» در حال وقوع است. مشخص نیست راز سکوj مدیران ارشد مناطق آزاد در خصوص واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها چیست.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شورای عالی مناطق آزاد، منطقه آزاد و منطقه آزاد کیش از تلگرام

🔻سلیمانی، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد:

🔹۱۸ میلیارد دلار کالا از مرز بازرگان صادر می‌شود

🔹ماکو بزرگ‌ترین منطقه آزاد تجاری جهان است

🔹۳۴ میلیون دلار سرمایه خارجی جذب کرده‌ایم


🔶 سازمان منطقه آزاد کیش واگذاری این جزیره به چینی‌ها را تکذیب کرد

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش واگذاری این جزیره به چینی‌ها را «کذب محض» خواند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا سعیدی انتشار چنین خبری را تلاش «عده‌ای در داخل و خارج از کشور» جهت «فضاسازی» خواند و گفت: «بر اساس قوانین، هیچ شخص حقیقی و حقوقی اجازه فروش زمین به خارجی‌ها را ندارد.»

https: //bit. ly/۲SOsotp

یک روز پیش از آن خبرگزاری تسنیم از درخواست حسن نوروزی، نماینده رباط کریم در مجلس به رئیس‌جمهور ایران برای «تجدیدنظر در مورد واگذاری کیش به دولت چین» خبر داده بود.

🔻 آخرین خبرهای پنجشنبه دوم اسفند را بخوانید:

https: //p. dw. com/p/۳Dlbw


🔴 حذف حاکمیت چندگانه با ارتقای جایگاه سازمان مناطق آزاد به معاونت ریاست جمهوری

🗣حمیده زرآبادی، عضو کمیسیون صنایع مجلس:

🔸وجود برخی تناقض‌ها در اجرای قوانین مناطق آزاد باعث شده است که اجرا و پیشرفت پروژه‌ها در مناطق آزاد با کندی پیش رود. البته تلاش هایی در دولت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در این خصوص صورت گرفته است تا استقلال تصمیم گیری مدیران مناطق آزاد بیشتر شود.

🔸 در حال حاضر شاهد مدیریت یکپارچه در مناطق آزاد نیستیم و برخی از مناطق آزاد ما مشکلات متعددی در حوزه دخالت در تصمیم‌گیری‌ها با فرمانداران و روسای سازمان‌ها و ادارات شاغل در سرزمین اصلی دارند که این مسئله مدیریت یکپارچه مناطق را زیرسوال می‌برد


➖نقش پیدا و پنهان ایران در جاده ابریشم

▫️یادداشت مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد را در #سازندگی بخوانید 👇


📌قیمت‌های نجومی بلیت هواپیما و هتل در کیش

🔸وقتی پای نظارت لنگ می‌زند!

💢در ایام نزدیک به نوروز خبرها حکایت از افزایش نرخ خدمات گردشگری همچون بلیت هواپیما و هتل در کیش دارد‌. خداوردی (رییس هیات‌مدیره دفاتر مسافرتی منطقه آزاد کیش) با ابراز خوشحالی از استقبال کم‌نظیر گردشگران از کیش از افزایش سلیقه‌ای نرخ‌های خدمات گردشگری توسط بخش‌های خصوصی خبر داده و می‌گوید که متاسفانه هیچ نظارتی از طرف مسوولان روی این نرخ‌ها نمی‌شود‌.

💢این در حالی است که حرمت‌الله رفیعی راهکار جلوگیری از گران‌فروشی را نظارت روی ۱۵ ایرلاین فعال معرفی کرده و ولی تیموری (معاون گردشگری کشور) اعلام می‌کند هیچ نظارتی روی نرخ‌های مناطق آزاد وجود ندارد و او تنها می‌تواند به آنها توصیه کند که قیمت‌های خود را افزایش ندهند‌.

مسوولان در نظارت روی نرخ‌های گردشگری کوتاهی کرده‌اند.

↙️برای دیدن ادامه این مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

🌐 https: //jahanesanat. ir/?p=۱۵۵۷۴


➖شورای عالی مناطق آزاد تصویب کرد؛ الحاق بنادر و شهر چابهار به منطقه آزاد

▫️شورای عالی مناطق آزاد و ویژه تجاری- صنعتی کشور امروز در جلسه‌ای به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار را تصویب کرد.

▫️الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، شهر چابهار و شهر جدید تیس به منطقه آزاد چابهار از مصوبات این طرح هستند.


در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف1 روز قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ واکنش جالب پدر امام جمعه تبریز به حکم رهبر انقلاب برای پسرش

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
امام جمعه تبریز می‌گوید: پدرم به من گفتند شما تا دیروز فرزند من بودید اما از دیروز به بعد که حکم شما از سوی رهبر معظم انقلاب آمده است علاوه بر اینکه فرزند من هستید، پدرم هستید و این تو هستی که باید تصمیم بگیری که من به عنوان خطیب نماز جمعه شرکت بکنم یا نکنم و البته ما هم از محضر ایشان خواستیم که بزرگواری کردند و اقامه می‌کردند ولی از حدود یک سال پیش به علت مشکلات پادرد و کمردرد نمی‌توانند اقامه کنند.

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

کاهش قیمت دلاری که دستاورد آن تنها گرانی بود!

مهرمهر2 روز قبل

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر