اعلام تصمیمات جدید ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت مشمولان ۲ استان سیل‌زده گلستان و مازندران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

اعلام تصمیمات جدید ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت مشمولان ۲ استان سیل‌زده گلستان و مازندران

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس اداره انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصمیمات جدید این ستاد را در خصوص مشمولان مناطق سیل زده استانهای گلستان و مازندران اعلام کرد.

اعلام تصمیمات جدید ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت مشمولان ۲ استان سیل‌زده گلستان و مازندران - 1

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح در مورد تعویق اعزام و مرخصی سربازان مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران گفت: با عنایت به حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران که خسارت‌های سنگین به خانه‌ها و مزارع مردم وارد ساخته و همچنین لطمه سختی به شهرها و روستاها وارد کرده است، ضمن ابراز تأسف و تأثر ستاد کل نیروهای مسلح، در اجرای فرامین مقام معظم فرماندهی کل قوا با توجه به بررسی‌های انجام شده در خصوص اعزام مشمولین و سربازان وظیفه تصمیماتی اتخاذ شد.

وی ادامه داد: براساس این تصمیمات اعزام مشمولان مناطق سیل‌زده آق قلا، گمیشان، آزادشهر، بندر ترکمن سیمرغ و بعضی از روستاهای بابلسر، میان‌رود، بهشهر، نکا، سوادکوه شمالی دو ماه تعویق خواهد افتاد همچنین اعزام مشمولان شهرها و بخش‌های فوق در تاریخ ۱۹/ ۱/ ۹۸، ۱/ ۲ / ۹۸ و ۱۹/ ۲/ ۹۸ متعاقبا اعلام خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: همچنین نیروی انتظامی می‌تواند بخش‌های دیگری که با مشکل مواجه هستند اعزام آنها را به تعویق بیاندازد. همچنین کارکنان وظیفه مناطق فوق که در سایر استان‌ها خدمت می‌کنند به مدت یک ماه به مرخصی اضطراری فرستاده خواهند شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار حادثه ی امروز تهران

سردار کمالی تصریح کرد: سایر سربازان مناطق فوق که به شهرهای آنها خسارت جدی وارد نشده است از حداکثر یک هفته مرخصی اضطراری برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: سربازان یگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در این دو استان که در ماموریت بوده و در حال کمک به مردم هستند یک ماه مرخصی اضطراری آنان در اختیار فرماندهان یگان‌ها بوده و انشاءالله پس از پایان ماموریت به آنها مرخصی داده خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین یادآور شد: جزئیات موضوع پس از بررسی همه‌جانبه این حادثه وضعیت حادثه‌دیدگان متعاقبا اعلام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سردار موسی کمالی از تلگرام

🚩 مهلت پرداخت جریمه غیبت سربازی برای مشمولین داخل و خارج از کشور:

✅ سردار موسی کمالی اظهار کرد: مقررات مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب در سال ۹۷ به نسبت سال گذشته تغییرات عمده‌ای نداشته و تمامی مشمولانی که تا پایان امسال بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) و پرداخت مبلغ جریمه، نسبت به تعیین وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

✅ مشمولانی که در سال گذشته واجد شرایط این نوع معافیت بوده‌اند، اما به دلایلی موفق به بهره مندی از این امتیاز نشده‌اند، یک سال به مدت غیبت آنان افزوده و براین اساس باید ۱۰ درصد جریمه بیشتری را پرداخت کنند.

✅ مشمولان واجد شرایط می‌توانند مبلغ جریمه را به صورت نقدی و یا اقساط پرداخت کنند که در شیوه اقساطی، باید مبلغ جریمه تا پایان سال ۹۷ به طور کامل تسویه شود.

✅ مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور با بیش از ۸ سال غیبت، اجازه تردد به کشور را نخواهند داشت


در ادامه بخوانید

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا2 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.
تابناکتابناک1 روز قبل
قضات دادگاه او را به اتهام رابطه نامشروع به تحمل ۹۹ضربه تازیانه و دو سال تبعید محکوم کردند و کودک حاصل از این ارتباط هم با نظر دادگاه دراختیار پدرخوانده و مادرخوانده قرار گرفت. حاشیه و اخبار عجیب و غریب در فوتبال ایران کم نیست. تازه‌ترین این خبرها حاکی است که سال قبل دختر نوجوانی به همراه مادرش نزد پلیس رفت و طی شکایتی مدعی شد که جوان فوتبالیستی به او تعرض کرده است. به گزارش تابناک ورزشی، این دختر که باردار بود، به مأموران و ضابطین قضایی گفت: قصد نداشتم موضوع را علنی کنم، اما وقتی زندگی خانوادگی‌ام تحت تأثیر این ماجرا قرار گرفت تصمیم به شکایت گرفتم. هنوز به طور دقیق مشخص نیست چرا حکم محکومیت علیه فوتبالیست مذکور، تا این حد سبک و بدون اعلام حبس یا جرایم سنگین‌تر صادر شده است؟
الفالف1 روز قبل
روزنامه ایران نوشت: اوایل زمستان سال گذشته، زن جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از حادثه تلخی که برایش رقم خورده بود خبر داد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آن‌ها بیفتم.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.
صدا و سیماصدا و سیما36 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غلامحسین اسماعیلی در دومین جلسه همزمان شورای قضائی و شورای اطلاع رسانی دادگستری استان تهران، افزود: برخی مشکلات در زندان‌های استان به وسیله خود ما حل می‌شود که می‌توان به کاهش جمعیت کیفری با استفاده از نوآوری‌های موجود در قانون اشاره کرد مانند تعیین تکلیف زندانیان مهریه، محکومین مالی و متهمان تحت قرار که البته برگزاری جلسات منظم اجرایی شدن دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری می‌تواند در این خصوص نقش بسزایی داشته باشد. وی گفت:: مراقبت‌ها باید در زندان افزایش یابد و امید است با تدابیر امنیتی لازم، آموزش پرسنل و نظارت بر عملکرد آنان، شاهد کاهش آسیب‌ها باشیم. دومین جلسه همزمان شورای قضائی، شورای اطلاع رسانی و نشست استانی و اقتصاد مقاومتی در سال جاری با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در مرکز آموزش اداره کل زندان‌های استان تهران برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر