صدای پای واردات خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور به گوش می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

صدای پای واردات خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور به گوش می‌رسد

تابناکخبرگزاری تابناک |
در سال گذشته بازار خودرو با تنش‌های فراوانی رو به رو بود و همین تنش‌ها باعث شد تا قیمت خودرو‌ها به صورت چشمگیری افزایش یابد. با آغاز سال ۱۳۹۸ حالا این پرسش مطرح می‌باشد که آیا باز هم بازار خودرو با جهش قیمتی رو به رو خواهد بود یا اینکه بالاخره ثبات بر این بازار حاکم خواهد شد؟ مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی به این پرسش پاسخ داده است.

در سال گذشته بازار خودرو با تنش‌های فراوانی رو به رو بود و همین تنش‌ها باعث شد تا قیمت خودرو‌ها به صورت چشمگیری افزایش یابد. با آغاز سال ۱۳۹۸ حالا این پرسش مطرح می‌باشد که آیا باز هم بازار خودرو با جهش قیمتی رو به رو خواهد بود یا اینکه بالاخره ثبات بر این بازار حاکم خواهد شد؟ مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی به این پرسش پاسخ داده است.

به گزارش تابناک اقتصادی، در سالی که گذشت بازار خودرو با تلاطمات فراوانی رو به رو بود. در ابتدای سال دو خودروساز بزرگ قبل از اعلام درصد افزایش قیمت خودرو‌ها توسط شورای رقابت دست به افزایش خودسرانه قیمت خودرو‌ها به بهانه افزایش نرخ ارز و افزایش حقوق و دستمزد کارگران زدند که این اقدام با واکنش رسانه‌های و مردم بی سرانجام ماند. در ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۷ شورای رقابت اجازه داد تا قیمت محصولات سه شرکت خودروسازی ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو به میزان ۵٫۶ تا ۷٫۱ درصد افزایش یابد. آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید.در ابتدای مرداد ماه ۱۳۹۷ فهرست اسامی متخلفین در ثبت سفارش‌های غیرقانونی منتشر شد و سپس در نیمه مرداد ماه تحریم‌های خودروسازی ایران آغاز گردید. مرداد ماه رو به اتمام بود که خودروسازان و قطعه سازان با انتشار نامه‌ای اعلام کردند که برای فرار از بحران و تعدیل نیرو سه خواسته از دولت دارند که یکی از این خواسته‌ها افزایش قیمت خودروها، بود. بعد از انتشار این نامه خودروسازان به تعطیلات دو هفته‌ای رفتند و همین عامل باعث شد تا قیمت خودروی پراید در بازار به بیش از ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد. این افزایش قیمت خودرو‌ها کار را به جایی رساند که خودروسازان در شهریور ماه توانستند شورای رقابت را به نوعی از گردونه قیمت گذاری خارج کنند.وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورخه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ اعلام کرد که براساس مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه، از این پس شورای رقابت در مورد همه کالا‌ها از جمله خودرو مسئول قیمت گذاری نیست و می‌تواند پیشنهاد دهنده باشد و ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تعیین و تصویب می‌کند. به هر صورت فشار خودروسازان و افزایش قیمت‌ها کار را به جایی رساند که قیمت خودرو‌ها در کارخانه نیز افزایش یافت. با افزایش قیمت خودروها، خودروسازان پیش فروش‌های خود را از سر گرفتند. پیش فروش‌هایی که با استقبال گسترده همراه بود و این نشان از تشنه بودن بازار برای عرضه داشت.در ماه‌های پایانی سال، موضوع ترخیص و موافقت با ۱۳ هزار خودرو از گمرک مطرح شد که طبق مصاحبه‌های صورت گرفته توسط کارشناسان این موضوع در سال ۱۳۹۷ به سرانجام نرسید و طبق آخرین اخبار تنها ۲۰۰ خودرو از ۱۳ هزار خودرو از گمرک ترخیص شدند. سال رو به پایان بود که موضوع دپوی کانتینر‌ها قطعات خودرو در گمرک که متعلق به دو خودروساز بزرگ بود دوباره بازار خودرو را داغ‌تر از گذشته نمود. دپوی این کانتینر‌ها در حالی رخ داده بود که ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه‌ها به دلیل نقص قطعات دپو شده بودند. به هر صورت تمام این اتفاقات در بازار خودرو در سال ۱۳۹۷ باعث جهش قیمتی بسیار چشمگیر در بازار خودرو شد و با آغاز سال ۱۳۹۸ حالا این پرسش مطرح می‌باشد که وضعیت قیمت خودرو در سال جدید چگونه خواهد بود؟ آیا دوباره با جهش قیمتی در بازار خودرو مواجه خواهیم شد؟

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

صدای پای واردات خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور به گوش می‌رسد - 4

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی در مورد پیش بینی خود از وضعیت بازار خودرو‌های داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۸ گفت: قبل از هر گونه صحبتی باید بگویم که در سال ۱۳۹۸، ما همچنان ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی را خواهیم داشت و بنابراین عرضه این نوع خودرو‌ها کاهش خواهد یافت. همچنین ممنوعیت تبادلات مالی را بین شرکت‌های خودروساز داخلی یا تولیدکنندگان با قطعه سازان خارجی خواهیم داشت که این محدودیت هم دوباره منجر به کاهش عرضه خواهد شد. به علاوه دو خودروساز بزرگ داخلی که نقش اصلی را در بازار خودرو ایفا می‌کنند در سال ۱۳۹۸ تعهدات بسیار زیادی را دارند که اگر بتوانند این دو خودروساز در سال ۱۳۹۸ تنها تعهداتشان را با توجه به محدودیت‌هایی که برای آن‌ها به وجود آمده است انجام دهند، فقط می‌توانیم بگوییم که آن‌ها در حالت سر به سری قرار خواهند گرفت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. نتیجه آن که اگر وضعیت در سال ۱۳۹۸ برای ارز و سایر شاخص‌هایی که به نوعی اهرم‌های اقتصادی محسوب می‌شوند به مانند سال ۱۳۹۷ باشد، قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی به میزان ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

مهدی دادفر همچنین برای جلوگیری از این میزان افزایش قیمت خودرو در سال جاری، پیشنهاداتی را نیز برای بازار خودرو داشت و گفت: دولت در سال ۱۳۹۸ موضوع واردات خودرو را مورد بازبینی قرار دهد و واردات را آزاد نماید و نرخ تعرفه‌ها را به قبل از سال گذشته و به بازه ۴۵ درصد و ۵۵ درصد بازگرداند. از این طریق دولت می‌تواند مقداری از تقاضای خودرو را در بازار خودرو پاسخ دهد و افزایش قیمت‌ها را کنترل کند.

وی در انتهای صحبت‌های خود تاکید نمود که شنیده‌ها حکایت از آن دارد که دولت واردات خودرو در سال ۱۳۹۸ را در دستور کار خود دارد، اما قصد دارد این واردات را به صورت انحصاری در اختیار دو خودروساز بزرگ کشور قرار دهد. این کار نمی‌تواند در تنظیم بازار خودرو و قیمت خودرو‌ها موثر باشد و دولت باید واردات خودرو را در اختیار واردکنندگان قرار دهد و از انحصار در این زمینه بپرهیزد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با واردات خودرو، خودروسازان داخلی و ترخیص خودرو از تلگرام

🔴 آماری از بازداشتی‌های اخیر در پرونده‌های اقتصادی

عباس جعفری‌دولت‌آبادی:

🔹در پرونده‌های پتروشیمی ۱۳ نفر؛ پرونده‎های دلالان ارزی ۲۹ نفر؛ پرونده‌های گوشت و لاستیک ۴ نفر، پرونده تلفن همراه ۱ نفر؛ پرونده سامانه بهین یاب سمت ۴ نفر، پرونده گمرک، ۸ نفر، پرونده سازمان حمایت ۴ نفر، پرونده کاغذ ۱۷ نفر و پرونده واردات خودرو و سامانه‌های ثبت سفارش ۲۰ نفر بازداشت هستند/ ایسنا


آخرین وضعیت خودروها و وسایل یدکی در گمرک مانده

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

🔹در رابطه با خودروهای مانده در گمرک دو بخش وجود دارد؛ یک بخش مربوط به وسایل یدکی خودروسازان داخلی است که حدود ۱۰ هزار کانتینر بود و یک تعدادی از آنها با اقداماتی که صورت گرفت ترخیص شد.

🔹حدود ۳ هزار کانتینر نیز از سایپا در گمرک چابهار است که به دنبال آن هستیم تا آن را هم حل کنیم.

🔹در رابطه با وسایل نقلیه خارجی در گمرک مانده نیز اقداماتی انجام شده و تعدادی ترخیص شده و تعدادی نیز در حال ترخیص است.


🚘 لادا؛ جایگزینی برای محصولات رنو

🔹خبرهایی مبنی‌بر مذاکرات میان خودروسازان داخلی و روسیه منتشر شده است که احتمال شروع همکاری و مونتاژ محصولات روسی در کشور را افزایش می‌دهد

🔹نکته قابل‌توجه، همکاری مشترک لادا و رنو است و این خودروساز روسی یکی از زیرمجموعه‌های این برند فرانسوی است

🔹می‌توان گفت ورود لادا به ایران برنامه جدید رنو برای بازگشت به ایران تلقی شود و مشکل تامین قطعات محصولات رنو نیز با امضای این قرارداد تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

====


🚘 براساس مصوبه هیات وزیران سایت ثبت سفارش واردات #خودرو برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده باز شد

====


🔺بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود

وزارت صنعت:

🔹با هدف جلوگیری از افزایش و رشد قیمت، بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود.

🔹آزادسازی بخشی از واردات خودرو به کشور با تعرفه پایین یکی از سیاست‌های وزارتخانه در سال ۹۸ است که هم اکنون در مرحله رایزنی با سازمان گمرک و طرح در هیئت دولت قرار دارد.


بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود

وزارت صنعت:

🔹با هدف جلوگیری از افزایش و رشد قیمت، بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود.

🔹آزادسازی بخشی از واردات خودرو به کشور با تعرفه پایین یکی از سیاست‌های وزارتخانه در سال ٩٨ است که هم اکنون در مرحله رایزنی با سازمان گمرک و طرح در هیات دولت قرار دارد.


در ادامه بخوانید

کاهش قیمت دلاری که دستاورد آن تنها گرانی بود!

مهرمهر2 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اتفاقی که دیگر تنها یک شایعه نبود و با انتشار یک ویدئو به نام رامبد جوان قوت بیشتری گرفت. اینکه رامبد جوان بعد از حواشی بسیاری که سفرش به کانادا برایش ایجاد کرد دیگر قصد برگشتن به تلویزیون را ندارد و قرار است ساخت برنامه‌ای به نام «نی‌نی و دادا» را در کانادا آغاز کند. این اتفاق با واکنش و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. بسیاری از آنها از این انتقاد می‌کردند که این کانال با تبلیغات رایگان در برنامه «خندوانه» و به واسطه برند این برنامه رشد پیدا کرده و اکثر دنبال‌کننده‌های آن به خاطر این برنامه عضو آن شده‌اند و استفاده از آن برای کار دیگری که احتمالا هیچ ربطی به برنامه «خندوانه» ندارد اشکال دارد. این اتفاقات و فشاری که شبکه‌های اجتماعی آوردند اما باعث شد تا خیلی زود پست‌های مربوط به «نی‌نی و دادا» از کانال حذف شوند و نام این کانال به «خندوانه و جناب‌خان» تغییر پیدا کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
قیمت روز پژو پارس با کاهش سه میلیونی روبرو شده و حالا با قیمت ۹۱ میلیون تومان فروخته می‌شود. دنا معمولی که دیروز دو میلیون تومان ارزان شده بود، امروز یک قدم به عقب برگشته و با افزایش یک میلیون تومانی نسبت به روز گذشته روی ۱۰۹ میلیون تومان ایستاده است. در طرف مقابل امروز دنا پلاس توربو دو میلیون تومان ارزش خود را از دست داده و با قیمت ۱۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. قیمت این محصول دیروز حدود ۱۶۰ میلیون تومان بود و فروشنده‌ها امروز به ۱۵۳ میلیون تومان راضی شده‌اند که نشان‌دهنده کاهش هفت میلیون تومانی قیمت این محصول در یک روز است. قیمت روز پژو ۲۰۷ دنده‌ای در بازار ۱۱۸ میلیون تومان است که یک میلیون تومان کمتر از روز گذشته است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس1 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
او افزود: بیش از ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ با استفاده از توان فناوران و دانشمندان ایرانی داخلی سازی شده است. او افزود: شرکت دانش بنیان در این ۲ قسمت وارد شده و در اواخر سال ۹۷ مجموعه‌ها از نظر فناوری بررسی و نمونه هایی تولید ساخته شده است. او افزود: شرکت دانش بنیان مشکلات بخش سخت افزاری و نرم افزاری بخش موتور را حل کرده‌اند و نیاز کشور را برطرف کرده‌اند. استفاده از توان فناوران و دانشمندان در تولید قطعات خودرواو گفت: در صادرات قطعات دانش بنیان هنوز فاصله داریم و وقتی به استاندارهای لازم برسیم می‌توانیم از صادرات صحبت کنیم. مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: همکاری ما با شرکت ایران خودرو توسعه یافته است و تمام نیازها بدون فوت وقت در اختیار شرکت ایران خودرو قرار داده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر