1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

صدای پای واردات خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور به گوش می‌رسد

تابناکخبرگزاری تابناک |
در سال گذشته بازار خودرو با تنش‌های فراوانی رو به رو بود و همین تنش‌ها باعث شد تا قیمت خودرو‌ها به صورت چشمگیری افزایش یابد. با آغاز سال ۱۳۹۸ حالا این پرسش مطرح می‌باشد که آیا باز هم بازار خودرو با جهش قیمتی رو به رو خواهد بود یا اینکه بالاخره ثبات بر این بازار حاکم خواهد شد؟ مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی به این پرسش پاسخ داده است.

در سال گذشته بازار خودرو با تنش‌های فراوانی رو به رو بود و همین تنش‌ها باعث شد تا قیمت خودرو‌ها به صورت چشمگیری افزایش یابد. با آغاز سال ۱۳۹۸ حالا این پرسش مطرح می‌باشد که آیا باز هم بازار خودرو با جهش قیمتی رو به رو خواهد بود یا اینکه بالاخره ثبات بر این بازار حاکم خواهد شد؟ مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی به این پرسش پاسخ داده است.

به گزارش تابناک اقتصادی، در سالی که گذشت بازار خودرو با تلاطمات فراوانی رو به رو بود. در ابتدای سال دو خودروساز بزرگ قبل از اعلام درصد افزایش قیمت خودرو‌ها توسط شورای رقابت دست به افزایش خودسرانه قیمت خودرو‌ها به بهانه افزایش نرخ ارز و افزایش حقوق و دستمزد کارگران زدند که این اقدام با واکنش رسانه‌های و مردم بی سرانجام ماند. در ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۷ شورای رقابت اجازه داد تا قیمت محصولات سه شرکت خودروسازی ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو به میزان ۵٫۶ تا ۷٫۱ درصد افزایش یابد. آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید.در ابتدای مرداد ماه ۱۳۹۷ فهرست اسامی متخلفین در ثبت سفارش‌های غیرقانونی منتشر شد و سپس در نیمه مرداد ماه تحریم‌های خودروسازی ایران آغاز گردید. مرداد ماه رو به اتمام بود که خودروسازان و قطعه سازان با انتشار نامه‌ای اعلام کردند که برای فرار از بحران و تعدیل نیرو سه خواسته از دولت دارند که یکی از این خواسته‌ها افزایش قیمت خودروها، بود. بعد از انتشار این نامه خودروسازان به تعطیلات دو هفته‌ای رفتند و همین عامل باعث شد تا قیمت خودروی پراید در بازار به بیش از ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد. این افزایش قیمت خودرو‌ها کار را به جایی رساند که خودروسازان در شهریور ماه توانستند شورای رقابت را به نوعی از گردونه قیمت گذاری خارج کنند.وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورخه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ اعلام کرد که براساس مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه، از این پس شورای رقابت در مورد همه کالا‌ها از جمله خودرو مسئول قیمت گذاری نیست و می‌تواند پیشنهاد دهنده باشد و ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تعیین و تصویب می‌کند. به هر صورت فشار خودروسازان و افزایش قیمت‌ها کار را به جایی رساند که قیمت خودرو‌ها در کارخانه نیز افزایش یافت. با افزایش قیمت خودروها، خودروسازان پیش فروش‌های خود را از سر گرفتند. پیش فروش‌هایی که با استقبال گسترده همراه بود و این نشان از تشنه بودن بازار برای عرضه داشت.در ماه‌های پایانی سال، موضوع ترخیص و موافقت با ۱۳ هزار خودرو از گمرک مطرح شد که طبق مصاحبه‌های صورت گرفته توسط کارشناسان این موضوع در سال ۱۳۹۷ به سرانجام نرسید و طبق آخرین اخبار تنها ۲۰۰ خودرو از ۱۳ هزار خودرو از گمرک ترخیص شدند. سال رو به پایان بود که موضوع دپوی کانتینر‌ها قطعات خودرو در گمرک که متعلق به دو خودروساز بزرگ بود دوباره بازار خودرو را داغ‌تر از گذشته نمود. دپوی این کانتینر‌ها در حالی رخ داده بود که ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه‌ها به دلیل نقص قطعات دپو شده بودند. به هر صورت تمام این اتفاقات در بازار خودرو در سال ۱۳۹۷ باعث جهش قیمتی بسیار چشمگیر در بازار خودرو شد و با آغاز سال ۱۳۹۸ حالا این پرسش مطرح می‌باشد که وضعیت قیمت خودرو در سال جدید چگونه خواهد بود؟ آیا دوباره با جهش قیمتی در بازار خودرو مواجه خواهیم شد؟

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

صدای پای واردات خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور به گوش می‌رسد - 4

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی در مورد پیش بینی خود از وضعیت بازار خودرو‌های داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۸ گفت: قبل از هر گونه صحبتی باید بگویم که در سال ۱۳۹۸، ما همچنان ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی را خواهیم داشت و بنابراین عرضه این نوع خودرو‌ها کاهش خواهد یافت. همچنین ممنوعیت تبادلات مالی را بین شرکت‌های خودروساز داخلی یا تولیدکنندگان با قطعه سازان خارجی خواهیم داشت که این محدودیت هم دوباره منجر به کاهش عرضه خواهد شد. به علاوه دو خودروساز بزرگ داخلی که نقش اصلی را در بازار خودرو ایفا می‌کنند در سال ۱۳۹۸ تعهدات بسیار زیادی را دارند که اگر بتوانند این دو خودروساز در سال ۱۳۹۸ تنها تعهداتشان را با توجه به محدودیت‌هایی که برای آن‌ها به وجود آمده است انجام دهند، فقط می‌توانیم بگوییم که آن‌ها در حالت سر به سری قرار خواهند گرفت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. نتیجه آن که اگر وضعیت در سال ۱۳۹۸ برای ارز و سایر شاخص‌هایی که به نوعی اهرم‌های اقتصادی محسوب می‌شوند به مانند سال ۱۳۹۷ باشد، قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی به میزان ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

مهدی دادفر همچنین برای جلوگیری از این میزان افزایش قیمت خودرو در سال جاری، پیشنهاداتی را نیز برای بازار خودرو داشت و گفت: دولت در سال ۱۳۹۸ موضوع واردات خودرو را مورد بازبینی قرار دهد و واردات را آزاد نماید و نرخ تعرفه‌ها را به قبل از سال گذشته و به بازه ۴۵ درصد و ۵۵ درصد بازگرداند. از این طریق دولت می‌تواند مقداری از تقاضای خودرو را در بازار خودرو پاسخ دهد و افزایش قیمت‌ها را کنترل کند.

وی در انتهای صحبت‌های خود تاکید نمود که شنیده‌ها حکایت از آن دارد که دولت واردات خودرو در سال ۱۳۹۸ را در دستور کار خود دارد، اما قصد دارد این واردات را به صورت انحصاری در اختیار دو خودروساز بزرگ کشور قرار دهد. این کار نمی‌تواند در تنظیم بازار خودرو و قیمت خودرو‌ها موثر باشد و دولت باید واردات خودرو را در اختیار واردکنندگان قرار دهد و از انحصار در این زمینه بپرهیزد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با واردات خودرو، خودروسازان داخلی و ترخیص خودرو از تلگرام

بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود

وزارت صنعت:

🔹با هدف جلوگیری از افزایش و رشد قیمت، بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود.

🔹آزادسازی بخشی از واردات خودرو به کشور با تعرفه پایین یکی از سیاست‌های وزارتخانه در سال ٩٨ است که هم اکنون در مرحله رایزنی با سازمان گمرک و طرح در هیات دولت قرار دارد.


🔺بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود

وزارت صنعت:

🔹با هدف جلوگیری از افزایش و رشد قیمت، بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود.

🔹آزادسازی بخشی از واردات خودرو به کشور با تعرفه پایین یکی از سیاست‌های وزارتخانه در سال ۹۸ است که هم اکنون در مرحله رایزنی با سازمان گمرک و طرح در هیئت دولت قرار دارد.


🔴 آماری از بازداشتی‌های اخیر در پرونده‌های اقتصادی

عباس جعفری‌دولت‌آبادی:

🔹در پرونده‌های پتروشیمی ۱۳ نفر؛ پرونده‎های دلالان ارزی ۲۹ نفر؛ پرونده‌های گوشت و لاستیک ۴ نفر، پرونده تلفن همراه ۱ نفر؛ پرونده سامانه بهین یاب سمت ۴ نفر، پرونده گمرک، ۸ نفر، پرونده سازمان حمایت ۴ نفر، پرونده کاغذ ۱۷ نفر و پرونده واردات خودرو و سامانه‌های ثبت سفارش ۲۰ نفر بازداشت هستند/ ایسنا


🚘 لادا؛ جایگزینی برای محصولات رنو

🔹خبرهایی مبنی‌بر مذاکرات میان خودروسازان داخلی و روسیه منتشر شده است که احتمال شروع همکاری و مونتاژ محصولات روسی در کشور را افزایش می‌دهد

🔹نکته قابل‌توجه، همکاری مشترک لادا و رنو است و این خودروساز روسی یکی از زیرمجموعه‌های این برند فرانسوی است

🔹می‌توان گفت ورود لادا به ایران برنامه جدید رنو برای بازگشت به ایران تلقی شود و مشکل تامین قطعات محصولات رنو نیز با امضای این قرارداد تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

====


🚘 براساس مصوبه هیات وزیران سایت ثبت سفارش واردات #خودرو برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده باز شد

====


آخرین وضعیت خودروها و وسایل یدکی در گمرک مانده

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

🔹در رابطه با خودروهای مانده در گمرک دو بخش وجود دارد؛ یک بخش مربوط به وسایل یدکی خودروسازان داخلی است که حدود ۱۰ هزار کانتینر بود و یک تعدادی از آنها با اقداماتی که صورت گرفت ترخیص شد.

🔹حدود ۳ هزار کانتینر نیز از سایپا در گمرک چابهار است که به دنبال آن هستیم تا آن را هم حل کنیم.

🔹در رابطه با وسایل نقلیه خارجی در گمرک مانده نیز اقداماتی انجام شده و تعدادی ترخیص شده و تعدادی نیز در حال ترخیص است.


در ادامه بخوانید

تابناکتابناک15 ساعت قبل
صکوک چیست؟ اصطلاح صکوک برگرفته از واژه عربی صک به معنای چک، نوشته بدهکار، سفته و قبض بدهی است و به طور معمول، به عنوان اوراق قرضه اسلامی تعریف می‌شود. • امین: نیز شخص حقوقی است که به نمایندگی از سرمایه‌گذاران و به منظور حفظ منافع آنان در چارچوب ضوابط اجرایی انتشار صکوک اجاره مسئولیت نظارت برکل فرآیند عملیاتی صکوک اجاره را بر عهده دارد. ۶- چنانچه برای دادوستد اوراق صکوک یک بازار ثانویه فراهم می‌شود، آنگاه قابلیت نقدشوندگی این اوراق هم افزایش می‌‌یابد. تفاوت اساسی صکوک با اوراق قرضه مرسوم در بازارهای مالی۱- صکوک بیانگر مالکیت یک دارایی مشخص است در حالی که اوراق قرضه فقط حاکی از تعهد بدهی هستند. در حالی که در اوراق قرضه دارایی‌هایی که از نظر اسلام پذیرفته نیست نیز می‌تواند پشتوانه اوراق قرار بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
اساسی‌ترین مشکل در تولید نقدینگی و نوسانات واردات صادرات در کشور است که به دلیل نبود کنترل لازم در واردات ضربه سنگینی به تولید کشور وارد می‌کند. مصری گفت: فاصله بین ظرفیت تولید و ظرفیت اسمی در کشور بیش از ۳ برابر است که یک راهکار برای استفاده از ظرفیت‌های خالی می‌تواند با استفاده از تولید برندهای دیگر در کارخانه تولیدی با ظرفیت خالی ظرفیت‌های خالی را پرکرد و تولید را رونق بخشید. حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان گفت: برای تقویت تولید و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های تولید، اول باید به استراتژی صنعتی و مزیت تولید در کشور توجه کرد. غزنوی گفت: باید اکوسیستم اقتصادی کشور و صنعتی شدن و تولید از زوایای مختلف بررسی شود که با دیده شدن ظرفیت‌های تولید به رونق خوبی خواهیم رسید. او افزود: در ۴ سال آینده ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی کشور اضافه خواهد شد تا شرایط برای تامین خوراک و کارخانه‌ها فراهم شود.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
با مدیریت بانک مرکزی دیروز با تزریق درهم و دلار روبرو شدیم و کاهش‌های منطقی صرافی ملی روند بازار را کنترل کرد. در صورتی که حتی دلار هرات زیر ۱۳۶۸۰ معامله شدبا توجه به کاهش انس جهانی طلا و بیشتر بودن حباب ابشده و سکه و پایین بودن نرخ دلار هرات انتظار روند کاهشی را برای امروز میتوان پیش بینی کرد. در همین روزها هر زمان احتمال شروع بازار متشکل ارزی میباشد و خریدار با احتیاط و کم حجم وارد خرید میشود. توجه داشته باشید با شروع بازار متشکل ارزی حتی بازار به شما اجازه فروش نخواهد داد. چون در اون صورت خریداری نخواهد بود. امروز مدیریت بانک مرکزی نرخ دهی صرافی ملی میزان تزریق درهم و امنیتی بودن بازار نرخ ارز را تعیین خواهد کرد. اما ابشده و سکه با توجه به کاهش انس جهانی و بیشتر بودن بیش از حد حباب از روند افزایشی کاسته و به سمت پایین میتواند حرکت کند.
الفالف11 ساعت قبل
روز گذشته نیز برخی دیگر از رسانه‌های آمریکایی از افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی اقدام اخیر دولت ترامپ علیه کشورمان خبر دادند. مصرف‌کنندگان آمریکایی در آبان ماه گذشته نیز که دولت ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را پس از خروج از برجام بازگرداند، شاهد افزایش بهای بنزین بودند. در آن زمان حتی تصاویری در رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان وسایل نقلیه از بیم افزایش احتمالی قیمت نفت و گران‌تر شدن قیمت بنزین در آمریکا، به جایگاه‌های عرضه سوخت در این کشور هجوم برده‌اند. طبق آنچه که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، به نظر می‌رسد دولت ترامپ با خودداری از صدور معافیت مجدد برای خریداران نفت ایران یکبار دیگر باید خود را برای افزایش بهای جهانی نفت خام و گران شدن سوخت در داخل آمریکا آماده کند. بلومبرگ اواسط تیرماه گذشته پس از انتقاد ترامپ از اوپک به خاطر بالا رفتن قیمت نفت در گزارشی نوشت اگر ترامپ واقعا می‌خواهد قیمت بنزین را در آمریکا پایین نگه‌دارد، تنها راهش این است که سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه‌های تحت عنوان سایرمشمولان شامل وراث جدید تعیین تکلیف شده، مددجویان تغییر وضعیت یافته، ایثارگران و خانواده‌های آنان، دست‌اندرکاران امر واگذاری سهام عدالت، خبرنگاران، طلاب، بیماران خاص، کارکنان ستادهای نماز جمعه، خدام مساجد و اماکن متبرکه، امامزاده‌ها و حسینه‌ها، زندانیان آزاد شده، تاکسیرانان، قالیبافان، کارکنان موسسات خیریه و فعالان قرآنی طی روزهای جاری خاتمه می‌یابد. در این مرحله حدود دو میلیون نفر از آخرین سری از مشمولان سهام عدالت سایر گروه‌ها سود سهام عدالت خود را در مجموع به ارزش بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد و بدین ترتیب واریز سود سهام عدالت مشمولان سایر اقشار خاتمه می‌یابد. گفتنی است، با احتساب سودهای پرداخت شده به این گروه باقیمانده از مشمولان، تا کنون سود سهام عدالت مربوط به مشمولان نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستائیان و عشایر و کارگران فصلی و ساختمانی و مشمولان سایر گروه‌های ذکر شده که در مجموع تعداد آنان بالغ بر سی و یک میلیون نفر می‌باشد به طور کامل پرداخت شده است و تنها گروه باقی مانده از مشمولان شامل کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح که بالغ برده میلیون نفر هستند، سود عملکرد سال ۱۳۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند که این اقشار نیز پس از دریافت سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی از شرکت‌های سرمایه پذیر و در طی دو ماه آینده به مرور سود دریافت می‌کنند و مبالغ سود به حساب اعلام شده توسط این افراد که در سامانه سهام عدالت ثبت و تایید شده، واریز خواهد شد. این گزارش می‌افزاید صرفا سود گروه‌های مختلف مشمولان با عنوان سایر اقشار که بانک عامل معرفی شده آنان بانک ملی ایران بوده تاکنون سود خود را دریافت نکرده بودند که با واریز وجوه لازم به حساب بانک ملی طی روز دوشنبه هفته جاری و پرداخت توسط این بانک، سود تمامی اقشار به استثنای کارکنان و بازنشستگان در کلیه بانک‌های عامل بابت عملکرد سال ۱۳۹۶ واریز شده تلقی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر