عمان و آمریکا توافقنامه نظامی امضا کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
عمان و آمریکا توافقنامه نظامی امضا کردند

عمان و آمریکا توافقنامه نظامی امضا کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - وزارت دفاع عمان روز یکشنبه از امضای توافقنامه همکاری نظامی مشترک با آمریکا خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه «عمان دیلی»، این توافق نامه نظامی را «محمد الراسبی» دبیرکل وزارت دفاع عمان و «مارک جی سیفرز» سفیر آمریکا در مسقط امضا کردند.

هدف از این توافق افزایش همکاری‌های دوجانبه اعلام شده است.

براساس این توافقنامه، کشتی و هواپیماهای نظامی آمریکا با سهولت بیشتری می‌توانند از امکانات بنادر و فرودگاه‌های عمان بویژه در بندر «الدقم» استفاده کنند.

الدقم نام بندری در جنوب شرقی عمان است که در ساحل این کشور بر اقیانوس هند قرار دارد.

شبس**۹۳۶۳**۱۹۱۷

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیاسی، عمان، آمریکا و توافقنامه نظامی از تلگرام

💢سلطنت #عمان جولانگاه بیکاران و دلالان ایرانی!

اختصاصی #اکونومیست_فارسی

با توجه به شرایط بد اقتصادی کشورمان

از یک طرف و سهولت ویزای سفر به سلطنت عمان از طرف دیگر، اخیرا تعداد زیادی از بیکاران ایرانی از تمام اقشار (بخصوص پزشکان و مهندسان و جوانان جویای کار) جهت یافتن فرصت‌های شغلی به کشور همسایه عمان سفر می‌کنند و خیال می‌کنند عمان مدینه فاضله است. در حالیکه با تحمل هزینه‌های سفر و اقامت به مسقط عزیمت نموده و نهایتا با دست خالی به وطن بر می‌گردند. کشور عمان از بالاترین نرخ بیکاری در سطح منطقه برخوردار است و بیش از ۶۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان عمانی در صف بیکاران قرار دارند و به همین دلیل دولت عمان اخیرا استخدام نیروی کار خارجی را بشدت محدود ساخته است. عمده هموطنانی که به عمان سفر می‌کنند فاقد سرمایه لازم بوده و متاسفانه گول افراد سودجو را می‌خورند. سودجویانی که با گرفتن هزینه‌های زیاد، وعده‌های سرخرمن جهت استخدام و یافتن فرصت شغلی را به مالباختگان می‌دهند. ثبت شرکت، گرفتن اقامت، مشاوره تجاری و سرمایه گذاری از جمله وعده‌های دروغین آنها به شمار می‌رود.

🔺خاطر نشان می‌سازد که هزینه‌های زندگی در کشور عمان بخصوص اجاره مسکن بالا بوده و بدون داشتن درآمد مناسب، امکان زندگی شرافتمندانه میسر نمی‌باشد. تعداد زیادی از هموطنان ایرانی جهت ثبت شرکت و اقامت در عمان، پول‌های زیادی خرج کرده‌اند لیکن بعد از گذشت چند ماه متوجه شدند که امکان کسب درآمد در این کشور کوچک، بسیار سخت و مشکل می‌باشد و متاسفانه بعد از دست دادن سرمایه‌های خود مجددا به وطن بر گشته‌اند. در عمان یک میلیون نفر هندی مقیم هستند که بیش از دویست سال در این کشور سکونت دارند و بصورت مافیایی امور تجاری و اقتصادی عمان را اداره می‌کنند و قطعا امکان نفوذ در بازار عمان براحتی میسر نمی‌باشد. فلذا به هموطنان ایرانی اکیدا توصیه می‌شود با احتیاط کامل و بررسی دقیق از افراد مطمئن، برای تجارت با عمان اقدام نمایند تا در کمین افراد سودجو نیفتندچونکه اخیرا عمان پایگاه امنی برای دلالان و سودجویان تبدیل شده است!


🔴 بزرگ‌ترین صادرکنندگان تسلیحات و اصلی‌ترین مشتریان آن‌ها:

۱- آمریکا: عربستان، استرالیا، امارات

۲- روسیه: هند، چین، الجزایر

۳- فرانسه: مصر، هند، عربستان

۴- آلمان: کره جنوبی، یونان، رژیم‌صهیونیستی

۵- چین: پاکستان، بنگلادش، الجزائر

۶- انگلیس: عربستان، عمان، اندونزی


📢 ‏موافقت با انتقال آب دریای عمان به مشهد

‏رییس سازمان محیط زیست:

‏◀️ اگر بخواهیم آب را از دریای عمان به مشهد منتقل کنیم، هر متر مکعب ۵ یورو هزینه دارد.

‏◀️ دولت باید آب مورد نیاز برای شرب و صنعت را تامین کند بنابراین با انتقال آب دریای عمان پس از شیرین کردن موافقیم.


✴️ #عمان از #اوپک خارج شد

💢 اسپوتنیک مدعی شد که سلطنت عمان اعلام کرد که از سازمان کشورهای صادر کننده #نفت (اوپک) خارج شده است.


بزرگ‌ترین صادرکنندگان تسلیحات و اصلی‌ترین مشتریان آن‌ها:

۱- آمریکا: عربستان، استرالیا، امارات

۲- روسیه: هند، چین، الجزایر

۳- فرانسه: مصر، هند، عربستان

۴- آلمان: کره جنوبی، یونان، اسرائیل

۵- چین: پاکستان، بنگلادش، الجزائر

۶- انگلیس: عربستان، عمان، اندونزی


در ادامه بخوانید

مهرمهر9 ساعت قبل
خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه_ ساناز باقری راد: مدتی است برخی فرزندان و همسران جانبازان زیر ۲۵ درصد، نسبت به عدم پرداخت بخشی از شهریه دانشگاه خود از سوی بنیاد شهید، معترض هستند. معاون توسعه بنیاد شهید: بنیاد مسئول پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد استبه همین دلیل موضوع را از منصور میر مرادی معاون توسعه منابع انسانی بنیاد شهید جویا شدیم. پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور، غیر انتفاعی و دیگر مراکز آموزشی بر عهده دولت است. در صورت موافقت دانشگاه آزاد نیز بدهی‌های بنیاد پرداخت می‌شود و دانشگاه می‌تواند از این املاک برای ساخت مراکز آموزشی استفاده کند. اما پرداخت شهریه دانشجویان دیگر مراکز آموزشی بر عهده دولت بوده و باید طبق بودجه سنواتی دولت، پرداخت شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
مکانی تابستانی، تفریحی با حضور مقاماتی از آمریکا و اسرائیل خاورمیانه را برای همیشه دچار یک صلح تحمیل شده کرد. دولت «اردن» هم که اساسا تحت نفوذ مستقیم آمریکا قرار داشت، مدت کوتاهی پس از مصر، پذیرش «طرح صلح راجرز» را اعلام کرد. برای درک بیشتر موضوع کمی به جزئیات می‌پردازم؛ در یکصدمین سالگرد امضای توافقنامه سایکس پیکو قرار گرفتیم، امریکائیها دنبال تجدید این توافقنامه هستند. اگر با این دید به قضایا بنگریم؛ تحولات منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا در امتداد سایکس پیکو ۲ و بالفور ۲ است. به ترتیب با نام‌های؛ طرح صلح راجرز و طرح ابتکاری سادات ۱۹۷۰- ۱۹۷۲کنفرانس مادرید ۱۹۹۱پیمان اسلو۱۹۹۳توافقنامه‌های ۱۹۹۶تا۱۹۹۹۱۹۹۷ توافقنامه هبرونیادداشت تفاهم رودخانه وای ۱۹۸۸یادداشت شرم الشیخ اول۱۹۹۹مذاکرات کمپ دیویدپیشنهاد کلینتون و مذاکرات طابااجلاس بیروت و طرح صلح عربینقشه راه برای صلحپیمان غیر رسمی ژنواجلاس شرم الشیخ دوم۲۰۰۵مذاکرات سالهای ۲۰۰۷تا۲۰۰۹کنفرانس آناپولیسمذاکرات مستقیم ۲۰۱۰مذاکرات ۲۰۱۳معامله قرن ۲۰۱۳۳۱۰ ۳۱۰
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر خلبان علی عفیف فرمانده هوانیروز اصفهان گفت: به منظور ارتقاء آمادگی رزمی و توان دفاعی خلبانان جوان پایگاه چهارم هوانیروز اصفهان، رزمایش آبی خاکی بالگردهای شینوک هوانیروز در اصفهان برگزار شد. وی تاکید کرد: هدف از برگزاری رزمایش‌های آبی خاکی، انتقال تجربیات از پیشکسوتان به خلبانان جوان است که بتوانند در ماموریت‌های آینده به درستی عمل کنند. فرمانده هوانیروز اصفهان تصریح کرد: امروز ما افتخار می‌کنیم، در این رزمایش از بالگردهایی استفاده کردیم که در گذشته مشکلات فنی، آن‌ها را زمین گیر کرده بود و توسط کارکنان متخصص و فنی جوان باز آماد و به ناوگان هوانیروز اضافه شدند. امیر عفیف در ادامه افزود: برگزاری این نوع رزمایش‌ها علاوه بر افزایش تجربیات خلبانان جوان، موجب می‌شود در ماموریت‌های حوادث غیر مترقبه این خلبانان به آمادگی صددرصدی برسند. وی گفت: اتحاد و همدلی خلبانان جوان در کنار خلبانان باتجربه رمز موفقیت اجرای رزمایش آبی خاکی پایگاه هوانیروز اصفهان بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، نشست ماهانه فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب عصر دیروز (دوشنبه) با حضور برخی از دبیران کل احزاب اصولگرا و مسئولان سیاسی آنها به میزبانی حزب مؤتلفه اسلامی و با موضوع انتخابات شورایاری‌ها برگزار شد. در این نشست، در خصوص کارگروه چهار نفره‌ای که برای چگونگی ورود به عرصه انتخابات شورایاری‌ها در هفته قبل تشکیل شده بود، تصمیم‌گیری شده و در این جلسه، اعضای این کارگروه به ۹ نفر افزایش یافت تا جامعیت داشته و از همه ظرفیت‌های احزاب مختلف در انتخابات شورایاری‌ها استفاده کنند. همچنین این کارگروه ۹ نفره جزئیات نحوه ورود به انتخابات شورایاری‌ها را مورد بررسی قرار داده و به احزاب اعلام خواهد کرد تا احزاب نیروهایشان را براساس جزئیات برنامه‌ریزی شده برای ثبت‌نام در انتخابات اعلام کنند. به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، در این نشست که اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز حضور داشت، درخصوص مسائلی پیرامون موضوعات اقتصادی، تحریم‌ها و راهکارهای مقابله با توطئه‌های خارجی بحث و گفتگو شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید فرید موسوی درباره اظهارات وزیر ورزش مبنی بر لزوم اصلاح بند قانونی قانون بودجه در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس گفت: وزارت ورزش موظف به اجرای قانون است و در صورتی که استدلال کافی برای لزوم اصلاح قانون دارند، لایحه‌ای تنظیم و به مجلس تقدیم کنند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر ورزش از همان روز ابتدا اعلام می‌کرد که واگذاری استقلال و پرسپولیس با ساز و کار پیش‌بینی‌شده قابل اجرا نیست؛ اگر وزارت ورزش همچنان مصر به این موضوع است، لایحه‌ای به مجلس ارائه کند. سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه وزارت ورزش بهانه می‌آورد، افزود: متاسفانه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هیچ وضعیت مناسبی ندارند و هواداران آنها نگران هستند؛ ضمن آنکه بحران‌هایی که در فوتبال مشاهده شد و قرار گرفتن در آستانه لیگ نیز به حساسیت این موضوع اضافه می‌کند. وی با اشاره به اینکه نماینده دولت همواره در زمان بررسی لایحه بودجه سنواتی در کمیسیون تلفیق حضور دارد، ادامه داد: وزیر ورزش می‌توانسته از طریق این نماینده دولت، مطالب مورد نظر را در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس مطرح کند. به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا با حکم قانونی کنونی امکان واگذاری استقلال و پرسپولیس وجود دارد، توضیح داد: قانون باید اجرا شود؛ اگر دولت معذوریت‌هایی در اجرای قانون دارد، هر چه سریعتر لایحه اصلاحی ارائه کند.

نظرها

اخبار بیشتر