انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. اقتصادی
انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس

انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

با پیشرفت سریع فناوری در اواسط قرن گذشته نیاز به ماشین‌های محاسباتی سریع بیش از پیش احساس می‌شد و در پاسخ به این نیاز ارتش آمریکا نیم میلیون دلار از بودجه خود را به توسعه ابزارهای با قدرت محاسباتی ایده آل اختصاص داد.

چند ماه بعد روزنامه‌های آمریکایی از توسعه «مغز غول پیکری» خبر دادند که هزار برابر از ماشین‌های الکترومکانیکی سریعتر بود و کار ۳۰۰ روز را در ۲۴ ساعت انجام می‌داد. این ماشین به عنوان اولین کامپیوتر دنیا آغازگر عصر جدیدی در فناوری بود.اختراع اولین کامپیوتر دنیا

ارتش ایالات متحده در گرماگرم جنگ جهانی دوم شدیدا به ابزاری برای برآورد دقیق و سریع محاسبات خود نیاز داشت. مهمترین بخش این محاسبات به تخمین دقیق جداول شلیک توپ‌ها در شرایط اقلیمی و موقعیت‌های مختلف مربوط می‌شد.

انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس - 4

محاسبه این جداول بر عهده آزمایشگاه تحقیقات بالستیک (BRL) قرار داشت و به همین خاطر آنها از متخصصان و کارشناسان دانشگاهی برای همکاری در این زمینه دعوت کردند. بودجه اختصاص یافته برای توسعه این ماشین ۵۰۰ هزار دلار آن زمان بود که با در نظر گرفتن تورم آمریکا تقریبا برابر با ۶٫۳ میلیون دلار امروز است.

دریافت این بودجه کلان می‌توانست هر متخصصی را به مشارکت در این پروژه ترغیب کند. کمیسیون نظامی در ۳۱ می‌۱۹۴۳ یک فیزیکدان به نام «جان ماکلی» و مهندس الکترونیکی به نام «جان پرسپر اکرت» را به ترتیب به عنوان مشاور ارشد و مهندس ارشد پروژه توسعه کامپیوتر انتخاب کرد.

جان ماکلی از سال ۱۹۴۲ در زمینه توسعه ماشین‌های محاسباتی فعالیت داشت و چند دستگاه را نیز طراحی کرده بود. او در آخرین پروژه خود قصد داشت با استفاده از تئوری‌های «جان وینسنت آتاناسف» در مورد بکارگیری لامپ‌های خلا، سرعت محاسبات را به حد جدیدی برساند.

اکرت و ماکلی در دانشکده مهندسی برق پنسیلوانیا با هم آشنا شده بودند. طراحی اولین کامپیوتر دنیا که بعدا انیاک نام گرفت حدود یکسال زمان برد و پس از آن هم ۱۸ ماه را به توسعه ماشین اختصاص دادند.

انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس - 9

نام انیاک (ENIAC) برگرفته از سرواژه‌های «محاسبه‌گر و انتگرال گیر عددی الکترونیکی» بود. این ماشین تا پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ به صورت رسمی راه اندازی نشد که دلیل دقیق آن مشخص نیست.

در این سال ارتش آمریکا محاسبات مربوط به طراحی بمب هیدروژنی، پیش بینی آب و هوا، مطالعات اشعه کیهانی، احتراق حرارتی، اعداد تصادفی و طراحی تونل باد را به این دستگاه سپرد. انیاک توانایی محاسبه ۳۰۰ عمل ضرب در یک ثانیه را داشت که به معنی انجام کار دستی ۳۰۰ روزه تنها در ۲۴ ساعت بود.

به عبارت ساده‌تر ماشینی که می‌شد یک اتوبوس را در آن پارک کرد، از نظر پردازشی تنها گنجایش ۲۰ عدد ۱۰ رقمی را داشت. این رقم شاید امروز خنده دار به نظر برسد اما در آن زمان قابلیت برنامه نویسی عمومی و محاسبه سریع عملیات‌های ابتدایی دانشمندان و صاحبان صنایع را هیجان زده کرده بود.تجهیزات به کار رفته در انیاک

انیاک ۱۶۷ متر مربعی ۳۰ تن وزن داشت و راه اندازی آن برابر با مصرف ۱۶۷ کیلووات برق بود با این حال در زمان خودش پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین دستگاه الکترونیکی جهان محسوب می‌شد که با استفاده از انشعاب شرطی و زیر روال لانه‌ای تصمیم گیری می‌کرد.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب | بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

این کامپیوتر ماژولار از ۲۰ کابینت سه متری تشکیل شده بود. اعداد ورودی در این انباشتگرها ذخیره، جمع، تفریق و غیره می‌شد. به منظور انتقال سریع اعداد بین آنها از بکارگیری قطعات مکانیکی خودداری شده و این مسئولیت به هاب‌های همه کاره سپرده شده بود.

انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس - 16

در این ماشین از ۱۷۴۶۸ لامپ خلا، ۷۰ هزار مقاومت، ۱۰ هزار خازن، ۱۵۰۰ رله، ۶ هزار سوییچ دستی و ۵ میلیون اتصال لحیمی استفاده شده بود. مزیت لامپ خلا در این بود که با اعمال ولتاژ به الکترودهای آن امکان کنترل الکترون‌ها در محیط شبه خلا و در نتیجه تقویت، تضعیف و یا قطع و وصل جریان الکتریکی فراهم می‌شود.

اطلاعات با استفاده کارتخوان IBM به دستگاه وارد شده و خروجی هم روی کارت پانچ ارائه می‌شد. در این روش قدیمی ماشین IBM ۴۰۵ سوراخ هایی کوچک در محل‌های از پیش تعیین شده بر روی یک کارت کاغذی ایجاد می‌کرد. ذخیره سازی اطلاعات به این روش از نظر سرعت و دقت هیچ مزیتی نسبت به روش دست نویس نداشت و تنها امکان خواندن و نوشتن داده‌ها را به ماشین می‌داد.

انیاک در ابتدا حافظه ذخیره سازی نداشت و اپراتورها از کارت‌های پانچ استفاده می‌کردند اما در سال ۱۹۵۳ حافظه ‌ای با هسته مغناطیسی و حجم صد کلمه به آن اضافه شد که از نظر عملکرد به حافظه‌های امروزی بی شباهت نبود.

راه اندازی اولین کامپیوتر دنیا حرارت بسیار بالایی را تولید می‌کرد و مهندسان برای کاهش دمای آن از دو دمنده ۲۰ اسب بخاری بهره می‌بردند. مصرف شدید انرژی توسط انیاک باعث راه افتادن این شایعه در فیلادلفیا شد که خاموشی برق در برخی ساعات به راه اندازی این غول آهنی ارتباط دارد.

انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس - 21

انیاک در آن زمان از نزدیک‌ترین رقیبش ۱۰۰۰ برابر سریعتر بود و به لطف طراحی مدرن قادر به انجام ۵۰۰۰ هزار عمل جمع، ۳۵۷ عمل ضرب یا ۳۸ عمل تقسیم تنها در یک ثانیه بود. استفاده از لامپ‌های خلا به جای سوییچ و رله به افزایش سرعت انیاک انجامیده بود اما برنامه نویسی دستگاه هفته‌ها وقت تکنسین‌ها را می‌گرفت و نگهداری از آن هم مستلزم صرف ساعت‌ها کار بی وقفه بود. در عین حال تحقیقات توسعه دهندگان آن به بهینه سازی‌های قابل توجهی در کارایی لامپ‌های خلا منجر شد.بهینه سازی‌های دکتر فون نویمان

دکتر «جان فون نویمان» ریاضی‌دان و دانشمند آمریکایی که در توسعه بمب هم نقش داشت، اصلاحات قابل توجهی را در اولین کامپیوتر دنیا اعمال کرد. این ماشین بر اساس علم حساب اجرا می‌شد اما اجرای همزمان عملیات در آن برنامه نویسی را دشوار می‌کرد.

انیاک؛ اولین کامپیوتر دنیا با گنجایش یک اتوبوس - 24

پیشنهاد فون نویمان مبنی بر کنترل انتخاب کد از طریق سویچ‌ها نیاز به تغییر مداوم اتصالات کابلی را از بین برد. او همچنین با اضافه کردن یک کد مبدل امکان اجرای پشت سر هم عملیات محاسباتی را نیز به انیاک اضافه کرد.پایان داستان انیاک

علی رغم پیشرفت‌های چشمگیر انیاک در زمینه محاسبات عمر اولین کامپیوتر دنیا دیری نپایید. راس ساعت ۱۱:۴۵ دوم اکتبر ۱۹۵۵ انیاک برای همیشه خاموش شد. این ماشین تاریخی در مؤسسه «اسمیتسونین» به نمایش گذاشته شده اما بخش‌های کوچکتری از آن به دانشگاه پنسیلوانیا و مراکز دیگر به امانت داده شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با انیاک و کامپیوتر از تلگرام

مرکز نوآوری سکوی دانشگاه امیرکبیر با همکاری گروه بهسازان فردا افتتاح شد

مرکز نوآوری سکوی دانشگاه امیرکبیر با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه و مدیران ارشد بانک ملت، گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا و شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی، روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۹۷ در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر این دانشگاه افتتاح شد.


شماره بیستم ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد

بیستمین شماره ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد. ماهنامه عصر تراکنش به‌طور تخصصی در حوزه فناوری‌های مالی، بانکداری، بورس و بیمه به تولید محتوا می‌پردازد. عکس روی جلد شماره اسفندماه این مجله به مرتضی انواری بنیان‌گذار مدرسه عالی کامپیوتر اختصاص دارد. باغبان پرشور، روزهای نا امیدی عنوان تیتر یک گزارش مجله است.


دغدغه‌های مالیاتی فعالان سخت‌افزار

💢در واپسین روزهای باقی مانده از سال ۹۷ فعالان بازار کامپیوتر به تدریج خود را برای پرداخت مالیات بر درآمد آماده می‌کنند. درآمدی که برای اغلب افراد نه تنها سودی در پی نداشته بلکه با ضرر و زیان نیز همراه بوده است.

💢اخیرا نیز برای نگرانی که در این باره برای بسیاری از فعالان به وجود آمده اتحادیه فناوران رایانه تهران در حال چانه‌زنی با مسوولان مالیاتی است. این اتحادیه اعلام کرده با توجه به شرایط اقتصادی و رکودی که بر بازار کامپیوتر حاکم شده است، سازمان امور مالیاتی باید شرایط ویژه‎ای برای فعالان این صنف در نظر بگیرد.

💢همان‌طور که برخی از صنوف به دلایل فرهنگی معاف از مالیات هستند یا مالیات بسیار کمی پرداخت می‌کنند. صنف رایانه نیز به دلایل حمایتی و ارتباط با تمام بخش‎های جامعه می‎تواند در زمره این صنوف قرار گیرد.

نگاهی به آخرین قیمت محصولات دیجیتال👇

اقتصادنیوز👇


ادامه رکود در بازار کامپیوتر تا ۵ سال آینده

🔹براساس نتایج بررسی موسسه تحقیقاتی IDC، صادرات جهانی دستگاه‌های کامپیوتری شامل کامپیوترهای شخصی قدیمی و تبلت‌ها تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش سالانه ۳/ ۳ درصدی را تجربه خواهند کرد.

🔹کارشناسان معتقدند که این کاهش ادامه روند کاهشی این بازار از سال ۲۰۱۸ است که بازار دستگاه‌های کامپیوتری شاهد سقوط صادرات جهانی با وجود رونق بخش تجاری بودند.

🔹در نهایت تحلیلگران انتظار دارند روند کاهشی صادرات در بازار دستگاه‌های کامپیوتری همچنان ادامه پیدا کرده و با متوسط نرخ رشد سالانه ۲/ ۱- تا سال ۲۰۲۳ به ۶/ ۳۷۲ میلیون دستگاه برسد.


از وبسایت پروژه داده‌های باز دیجی‌کالا رونمایی شد / همکاری دیجی‌کالا و دانشگاه تهران برای تبدیل پژوهش‌ها به فناوری‌های کاربردی

رویداد پل نوآوری با همکاری دیجی‌کالا و دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و با هدف تبدیل پایان‌نامه‌ها و مقالات علمی به فناوری کاربردی و استفاده از آنها برای حل مسائل کسب‌وکارها برگزار شد.


اظهار نظر عجیب دونالد ترامپ درباره خودروهای خودران:

🔹من هرگز سوار خودرویی نمی‌شوم که کامپیوتر هدایتش می‌کند! / انتخاب

#تکنولوژی #IT

جزییات در👇👇

entekhab. ir/۰۰۱x۹r


در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
قیمت نفت و گاز چگونه عکس العمل نشان می‌دهد؟ بلافاصله پس از شروع جنگ، قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه یا حتی بالاتر از آن افزایش می‌یابد. در حالی که افزایش تولید نفت شیل آمریکا می‌تواند تاثیر آن را تا حدی تعدیل کند، ولی قادر نخواهد بود اختلال عظیم در تولید نفت خاورمیانه را جبران کند. قیمت نفت در این دوره بستگی دارد به ازسرگیری رفت و آمد ایمن نفت از تنگه هرمز. هرچقدر قیمت نفت افزایش یابد، دوبرابر آن قیمت گاز طبیعی مایع بالا می‌رود. فلزات صنعتی با رکود اقتصادی ضربه می‌خورند و قیمت طلا علیرغم قدرت دلار افزایش می‌یابد.
موجموج17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت در این نشست گفت: با امضای این تفاهم نامه، ۳۵ قطعه- مجموعه خودرو توسط ۳۲ قطعه ساز تولید می‌شود که با اجرایی شدن این قرارداد سالانه از خروج ۸۵ میلیون یورو از کشور جلوگیری خواهد شد. وی افزود: تا پایان سال ۵ میز تخصصی دیگر نیز در حوزه خودرو برگزار می‌شود که در آن قرارداد‌های ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای صنعت خودرو امضا می‌شود ضمن اینکه برای نیازمندی‌های دیگر صنایع از جمله لوازم خانگی نیز میز‌های تخصصی برای تعمیق ساخت داخل برگزار و قرارداد‌های ساخت داخل امضا می‌شود. در نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان حضور دارند.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که میزان وفاداری کاربران به گوشی‌های هوشمند آیفون به پایین‌ترین حد خود در سال‌های گذشته رسیده است. خبرگزاری ایسنا: کارشناسان فعال در موسسه BankMyCell به تازگی با تحقیقات جدید خود اعلام کرده‌اند که کاربران جهانی همچون سالهای قبل دیگر تمایل چندان زیادی به خریداری گوشی‌های آیفون از خود نشان نمی‌دهند و این طور که آمارها نشان می‌دهد میزان وفاداری آنها به آیفون کاهش بی سابقه‌ای پیدا کرده است. همچنین آنها در گزارش منتشر شده خود خاطرنشان کرده‌اند که مدت زمانی که کاربران از گوشی‌های آیفون خود نگهداری و استفاده می‌کنند، نیز با ۱۵ درصد کاهش مواجه بوده است. این بدان معناست که ۲۶ درصد از کاربران گوشی‌های آیفون ۱۰ خود را با یک گوشی دیگر از برندهای دیگر تعویض و جابجا کرده‌اند؛ این در حالیست که آمارها نشان می‌دهد تنها ۷٫۷ درصد از کاربران سامسونگ گوشی هوشمند خود را به برند اپل تغییر داده‌اند. این شرکت تحقیقاتی و آماری همچنین اعلام کرده است که میزان وفاداری کاربران به خریداری و استفاده از گوشی‌های آیفون از سال۲۰۱۱ میلادی تاکنون به ۷۳ درصد کاهش یافته که این کمترین میزان در طول سال‌های گذشته به شمار می‌رود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اولین کشوری که به فروش این محصول پرداخت ترکیه بوده است و پس از آن این محصول پژو در کشورهای غرب آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی فروخته شد. خودرو پژو ۳۰۱ از روی سیتروئن سی الیزه ساخته شده است و این خودرو در سال ۲۰۱۴ تحت آزمایش‌های ایمنی یورو ان سی ای پی قرار گرفت و توانست ۳ ستاره از ۵ ستاره ایمنی را به دست آورد. هدف ساخت خودرو پژو ۳۰۱ فروش آن در کشورهای خاورمیانه و آفریقایی بوده است و همان طور که گفته شد این محصول در خود کشور فرانسه با فروش چندانی همراه نبوده است. پژو ۳۰۱ دارای چهار ایربگ، سیستم ای اس پی، ای بی اس، سیستم باز شدن صندوق با استفاده از سوویچ، سیستم صوتی ام پی ۳ که با استفاده از بلوتوث نیز کار می‌کند و کمک پارک عقب بوده است. نظر خود مردم فرانسه در مورد پژو ۳۰۱ چه بوده است؟ مردم فرانسه پس از رونمایی از پژو ۳۰۱ در سال ۲۰۱۲ از ظاهر خیلی معمولی آن سخن گفتند ولی با توجه به توضیحاتی که هنگام رونمایی این خودرو مطرح شد پژو ۳۰۱ برای بازار خودرو کشورهای آسیایی طراحی شده است و با توجه به سلیقه مردمان این کشورها ساخته شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
وی بیان کرد: مقرر بود وزارت صنعت، معدن و تجارت این سامانه را با هدف شفافیت بیشتر معاملات خودرو، کاهش فساد در معاملات و نیاز کمتر به نیروهای نظارتی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها راه‌اندازی کند، اما به دلایلی انجام نشد. موتمنی یادآور شد: همچنین قرار بود همه ۱۰ هزار نفر اعضای این اتحادیه کد معاملاتی داشته باشند و هیچ معامله‌ای بدون داشتن کد اتحادیه انجام نشود تا همه خرید و فروش‌های خودرویی قابل مشاهده باشد. وی تصریح کرد: اگر چنین سامانه‌ای راه‌اندازی شود، برخی قیمت‌سازی‌ها که در سایت‌ها و فضای مجازی شاهد آن هستیم و بر آشفتگی بازار معاملات و گرانی‌ها دامن زده است را شاهد نخواهیم بود.
فردا نیوزفردا نیوز13 ساعت قبل
وزیر صنعت با بیان این که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم خودروسازان به سمت قطعه سازی بروند گفت: ما حتما باید شرایط را برای تسهیل داخلی سازی خودرو فراهم کنیم. خبرگزاری تسنیم: رضا رحمانی در نخستین میز تخصصی خودروسازی که در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد افزود: حتی اگر خودروسازان هم اکنون نیز گاهی اوقات قطعه سازی می‌کنند، رها کنند تا قطعه سازان خود دنبال کار را بگیرند. وی گفت: قطعه سازان بدانند ما از آنها حمایت خواهیم کرد و فضا را برای تسهیل همکاری‌های بین خودروسازان و قطعه سازان فراهم می‌کنیم تا به صورت عادلانه و بلند مدت با همدیگر مشارکت داشته باشند تا نتیجه‌اش بهبود وضعیت ساخت داخل باشد. رحمانی با بیان اینکه طبق گزارش‌ها ۵۰۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی کشور مشغول کار هستند افزود: بر همین اساس گزارش شد که ۱۵۰ هزار نفر از کارگران این صنعت بیکار شده و پیگیر بیمه بیکاری بودند و ۱۳۰ هزار نفر هم وضعیت معلقی داشتند که در این زمینه با اقدامات هوشمندانه، تلاش کردیم وضعیت را اصلاح کنیم از این پس نیز فضا را به سمت بهبود قطعه سازی پیش خواهیم برد. رضا رحمانی در نخستین نشست میز تخصصی خودرو سازی، تولید، عمل به تعهدات، اصلاح نواقص خودرو‌های ناقص در پارکینگ‌ها، واگذاری املاک و اموال خودروسازان و توجه به ساخت داخل را مهم‌ترین اولویت و محور‌های این بسته ساماندهی عنوان کرد.

نظرها

اخبار بیشتر